Προς το περιεχόμενο

ΛΥΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΕ ΣΥΣΤΑΣΗ ΤΟ 95 ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟ 2002


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή σας μέρα, θα ήθελα την γνώμη σας στο εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω και για το οποίο δεν βρήκα κάτι σχετικό σην αναζήτηση.

Έχω την περίπτωση μιας Ε.Ε. η οποία συστάθηκε το 1995 και η τελευταία της δραστηριότητα(παροχή υπηρεσιών) ήταν το 2002. Από τότε και μέχρι σήμερα καταθέτει κανονικά δηλώσεις Φ.Π.Α. και Φ.Ε. μηδενικές βέβαια.

Να προχωρήσω στην διακοπή της με σημερινή ημερομηνία, υπάρχει περίπτωση να μου βγάλουν κάποια διαφόρα (π.χ. περαίωση για τα 2003-2005, τα οποία βέβαια είναι μηδενικά!), ή να προτιμήσω την εκπρόθεσμη διακοπή με ένα πρόστιμο 60,00-80,00€ και να τελειώνω.

Η μόνη "τρύπα" της εν λόγω εταιρείας είναι ότι δεν έχουν υπολογιστεί καθόλου ενοίκια -έστω και τεκμαρτά- άγνωστο γιατί, και το μόνο στοιχείο που έχω είναι από το καταστατικό σύστασης ότι: "... έδρα της εταιρείας θα είναι τα γραφεία της "......... Ο.Ε." (η οποία είναι το ομόρυθμο μέλος της Ε.Ε.) και φοβάμαι μην ανοίξουν οι ασκοί του αιόλου και για την Ε.Ε. αλλά και για την Ο.Ε.

Βέβαια ξέρω ότι αν μου γίνει έλεγχος το πρόστιμο με τα ενοίκια δεν το γλιτώνω (επί της ευκαιρίας έχει τύχει αυτό σε κανέναν, η μη δήλωση ενοικίων έστω και τεκμαρτών? και πως το αντιμετωπίσατε? Πως βγαίνει το πρόστιμο για τα ενοίκια και για την μια και για την άλλη εταιρεία?).

Απλά έχω κολλήσει στο πότε να κάνω την διακοπή, εκπρόθεσμη ή εμπρόθεσμη?

Ευχάριστω εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΕΚΕΙΝΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΣΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟΔΙΚΕΙΟ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ 30 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΤΗΣ ΔΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...