Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΞΑΓΟΡΑ ΕΝΣΗΜΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ Ή ΣΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ

- - - - -

• Please log in to reply
6 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκέπτης-Επισκέπτης-TASOS--

• Επισκέπτες
ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ 1976. ΟΜΩΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΤΟ 1973, ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΑΥΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΤΟ ΙΚΑ Ή ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ; ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

GreekMind

GreekMind

Γιάννης

• Silver members
  • 1.048 Δημοσιεύσεις:
Αν και οι γνώσεις μου στα συνταξιοδοτικά (γιατί μάλλον αυτό σε καίει) δεν είναι πολλές, το βρίσκω λίγο απίθανο (αλλά και παράλογο).

Κι εγώ γεννήθηκα σε δημόσιο νοσοκομείο, καμιά 20αριά χρόνια πριν τα πρώτα μου ένσημα.
Λες να πάω να τα εξαγοράσω ;
(απ' ότι μου είπε η μάνα μου, είχα προβλήματα και είχα μείνει σαν μωρό κανά μήνα)

Υ.Γ. Δεν σε ειρωνεύομαι... απλώς προβληματίζομαι !
Ξημέρωσε ;;; Κι εμένα γιατί κανείς δεν μου το είπε ;;;

• Επισκέπτες
ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΝΟΜΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ, ΤΟΤΕ ΗΜΟΥΝ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΠΟΥ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΤΗΚΑ.ΚΑΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΔΙΝΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΞΑΓΟΡΑΣ ΜΕΧΡΙ 300 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΒΙΟ. ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ!

Επισκέπτης-Φωτης-

Επισκέπτης-Φωτης-
  • Επισκέπτες
Δεν μετρησα καλα τα ενσημα μου και μου λειπουν 60 ενσημα για να συμπληρωσω τα 7500 με ταμειο ΤΑΥΣΟ υπαρχει δυνατοτητα να κανω εξαγορα η καποιος αλλος τροπος να καλυψω τα ενσημα.Υποψιν οτι η 25ετια εληξε 1/12/2010 κι εγω σταματησα απο την δουλεια τον Μαιο.Ενημερωστεμαι σας παρακαλω

Επισκέπτης-ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ-

Επισκέπτης-ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ-
  • Επισκέπτες

ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ 1976. ΟΜΩΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΤΟ 1973, ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΚΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ. ΑΥΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΤΟ ΙΚΑ Ή ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ; ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Επισκέπτης-Πανος-

Επισκέπτης-Πανος-
  • Επισκέπτες
SOS Είμαι 52,5 χρόνων και έχω περίπου 30 χρόνια ασφάλισης!!!! Έχω 9500 ένσημα, μπορώ να πάρω μειωμένη σύνταξη;;;; Και αν όχι μπορώ να εξαγορασω μερικά χρόνια;;;; Παρακαλώ ενημερώστε με.

Ευχαριστώ.

Επισκέπτης-ολα καλά;-

Επισκέπτης-ολα καλά;-
  • Επισκέπτες

SOS Είμαι 52,5 χρόνων και έχω περίπου 30 χρόνια ασφάλισης!!!! Έχω 9500 ένσημα, μπορώ να πάρω μειωμένη σύνταξη;;;; Και αν όχι μπορώ να εξαγορασω μερικά χρόνια;;;; Παρακαλώ ενημερώστε με.

Ευχαριστώ.

Μα εσύ εισαι ακόμα παιδί.

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες