Μετάβαση στο περιεχόμενο

TaxisNet (Ε1) και περιορισμένος χώρος για δήλωση εισοδήματος απο "Γεωργικές"

- - - - -

• Please log in to reply
3 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκέπτης-Arxaggelos-

Επισκέπτης-Arxaggelos-
  • Επισκέπτες
Καλησπέρα "κοινότητα".
Πως αντιμετωπίζω το θέμα της δήλωσης εισοδημάτων από γεωργικές επιχειρήσεις 8 στον αριθμό διαφορετικών Ειδών Παραγωγής όταν στο έντυπο (Ε1) του TaxisNet έχει μόνο 4 σειρές για 4 διαφορετικά είδη παραγωγής (με βάση το αντικειμενικό σύστημα);
Υπάρχει δυνατότητα ηλεκτρονικής υποβολής ή θα πρέπει να υποβάλλω αναγκαστικά το Ε1 με τα χεράκια μου και τα ποδαράκια μου στην ΔΟΥ με την γνωστή επισυναπτόμενη κατάσταση ;
Ευχαριστώ ! Arxaggelos (Gabriel) :-)

Επισκέπτης-Yiannis-

Επισκέπτης-Yiannis-
  • Επισκέπτες

Καλησπέρα "κοινότητα".
Πως αντιμετωπίζω το θέμα της δήλωσης εισοδημάτων από γεωργικές επιχειρήσεις 8 στον αριθμό διαφορετικών Ειδών Παραγωγής όταν στο έντυπο (Ε1) του TaxisNet έχει μόνο 4 σειρές για 4 διαφορετικά είδη παραγωγής (με βάση το αντικειμενικό σύστημα);
Υπάρχει δυνατότητα ηλεκτρονικής υποβολής ή θα πρέπει να υποβάλλω αναγκαστικά το Ε1 με τα χεράκια μου και τα ποδαράκια μου στην ΔΟΥ με την γνωστή επισυναπτόμενη κατάσταση ;
Ευχαριστώ ! Arxaggelos (Gabriel) :-)

Εγώ συμπλήρωσα τα 4 πεδία και στον κωδ. 915 - 916 έβαλα το συνολικό εισόδημα απο όλες τις καλλιέργειες

Επισκέπτης-NIKANOR-

Επισκέπτης-NIKANOR-
  • Επισκέπτες
Καλησπέρα -και πάλι- Γαβριήλ
Γράφεις τις 3 πρώτες σειρές και στην τέταρτη "ως συνημμένη κατάσταση"
Κάνεις κατάσταση με την ίδια γραμμογράφηση, την κρατάς μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά και το σύνολο του γεωργικού εισοδήματος το γράφεις στον κωδ.915-916

Επισκέπτης-Arxaggelos-

Επισκέπτης-Arxaggelos-
  • Επισκέπτες
Thnx ... για την απαντήση NIKANOR και Yiannis .... και στο παλιό βινύλιο να παιζει Thin Lizzy το Angel Of Death .... κόλαση μιλάμε έγραφαν ιστορία οι άνθρωποι... ΒΒ τα λέμε. :(

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες