Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ-καταχώρηση στο Ε1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Τον Δεκέμβριο του 2005 κατέθεσα στη Δ.Ο.Υ. τις πινακίδες του αυτοκινήτου μου.Πώς θα το καταχωρήσω στο Ε1? Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά για όλο το χρόνο αν δήλωση ακινησίας έγινε μετά τις 15 /12 . Αλλιώς απο 1/1-30/11/05 . Θα συνυποβάλλεις και τη δήλωση ακινησίας . Μπορείς να κάνεις και τη σημείωση πως το αυτοκίνητο τέθηκε σε ακινησία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δήλωση ακινησίας καλό θα ήταν να συνυποβληθεί σε αντίγραφο (εάν υπάρχει μόνο μία) διότι μπορεί να χρειαστείς αργότερα την πρωτότυπη (και από τη Δ.Ο.Υ. να μη σου εκδίδουν άλλη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα είπαν οι φίλοι μας παραπάνω απλώς σαν μια μικρή συμπλήρωση αν είναι πριν τις 15 (όπως σου λέει και ο Κωστής ) θα γραφεί

01/01-30/11 -

01/12-31/12 ακινησία

Και συνήθως κάθε χρόνο από την ΔΟΥ ζητούν και σφραγίδα από το τμήμα των αυτοκινήτων για να φαίνεται ότι και το χρόνο που πέρασε το αυτοκίνητο ήταν πάλι σε ακινησία .

Βέβαια αυτό γινόταν πιο πολύ όταν υπολογιζόταν και τεκμήριο συντήρησης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι σε αυτο το θέμα,

δεν έκανα δήλωση ακινησίας, γύρω στα τέλη του 12/05 πήγα στο υπουργείο και κατέθεσα τις πινακίδες. Εκεί μου έδωσαν ένα χαρτί να ξαναπεράσω στις 15/1/06.

Οταν ξαναπέρασα, μου έδωσαν βεβαίωση την οποία κατέθεσα στην αρμόδια ΔΟΥ μου. Τι ακριβώς γράφω στη δήλωση;

Ο υπάλληλος στη ΔΟΥ μου είπε οτι δε χρειάζεται κάτι συγκεκριμένο (κάποια βεβαίωση πχ) και οτι η εφορία είναι ενήμερη...

Κινδυνεύω να φάω καποιο πρόστιμο; (εννοείται οτι δεν έχω πληρώσει το σήμα του 2006)

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 years later...
επισκέπτη ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΚΑΤΘΕΤΩ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΜΠΟΡΩ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΙΣ ΖΗΤΗΣΩ ΠΙΣΩ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ?

ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ?Η ΑΠΛΩΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΕΛΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΚΑΤΘΕΤΩ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΜΠΟΡΩ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΙΣ ΖΗΤΗΣΩ ΠΙΣΩ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ?

ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ?Η ΑΠΛΩΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΕΛΗ?

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=37760

ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...