Προς το περιεχόμενο

δημιουργία ένος συλλόγου φίλων μηχανοκίνητου αθλητισμού


επισκέπτη Νάντια

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Νάντια

Παρακάλω θα ήθελα τι γνώμη σας και τις γνώσεις για ένα θέμα που με απασχολεί.

Για τη δημιουργία ένος συλλόγου φίλων μηχανοκίνητου αθλητισμού ο οποίος θα περιλαμβάνει κάποια μέλη εκ των οποίων δύο θα προβούν στην αγορά ενός φορτηγού για τη μεταφορά των αυτ/των σε αγώνες και το οποίο θα ανήκει στο σύλλογο. Τι μορφή θα έχει αυτός ο σύλλογος ποιά η διαδικασία σύστασης?Ποιές οι υποχρεώσεις στην εφόρια? Βασικό δεδομένο απο την όλη δραστηριότητα δεν αποβλέπεται κέρδος.

(υ.γ. δεν έχω κάποια σχέση με λογιστικά-φοροτεχνικά όποτε συγγνώμη για τις τυχόν άτοπες ερωτήσεις και παρακαλώ αν θέλετε να είστε κάπως παραπα΄νω αναλυτικοί)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνάδελφε, κι εγώ είμαι μέλος ενός συλλόγου

συγκεκριμένα του Συλλόγου Μοτοσικλετιστών Ηρακλείου (Κρήτης)

δεν ξέρω ακριβώς τι κινήσεις πρέπει να γίνουν αλλά σίγουρα μια βόλτα απο συμβολαιογράφο για σύνταξη καταστατικού πρέπει να γίνει. ή τουλάχιστον απο δικηγόρο για συμβουλές

θα σου πρότεινα να τηλεφωνήσεις στο πανελλαδικό σύλλογο μοτοσικλετιστών του οποίου θα βρεις πιθανότατα το τηλέφωνο απο το 0-300 ή απο το ΜΟΤΟ

απο εκεί και πέρα θα σου στείλουν κάποιο υπόδειγμα καταστατικού αυτοί για να το ακολουθήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι θα κάνουν από φορολογικής άποψης, ξέρω όμως ότι θα πρέπει να ρωτήσουν να μάθουν ΟΛΑ όσα έκανε και κάνει ο Μ.Ο. Γρεβενών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...