Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΓΡΑΜΑ EXCEL ΓΙΑ ΠΡΟΧΕΙΡΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ


επισκέπτη Επισκέπτης-katerina-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης-katerina-

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟ EXCEL ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ . ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟΝ ΙΣΟΛΟΓΙΣΜΟ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ??????????????

ΜΗΠΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ???????

ΜΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕXCELL ΓΙΑ ΑΥΤΟ

ΟΜΑΔΑ 7 - (ΟΜΑΔΑ 2 - ΑΠΟΓΡΑΦΗ) - ΟΜΑΔΑ 6 = ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

ΜΗ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΑΠΟΣΒΕΣΕΙΣ

ΑΠΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Αν μπορεί να μου πει κάποιος αν κάνω κάτι λάθος ,θα του ήμουν ευγνώμων :

Η επιχείρηση όπου εργάζομαι παρέχει μόνο υπηρεσίες.

Στα έσοδα λαμβάνω υπόψη τους λογαριασμούς 73 & 74 ( οι υπόλοιποι της ομάδας 7 δεν έχουν χρησιμοποιηθεί )

Στα έξοδα λαμβάνω υπόψη τους λογαριασμούς 25 ( δεν έχει χρησιμοποιηθεί άλλος στην ομάδα 2 ) και 60,61,62,63,64,65,66 από την ομάδα 6.

Έχω λοιπόν 3 ερωτήματα :

1) Πρέπει να λάβω υπόψη μου κάποιον άλλο λογαριασμό άλλης ομάδας ?

2) Τις αποσβέσεις (λογ/σμος 66) πως θα τις υπολογίσω επί την αξία των παγίων ( Η/Υ και έπιπλα ) που έχουμε αγοράσει εντός του 2007 ( για παράδειγμα έχουμε αγοράσει πχ Η/Υ αξίας 10.000 ευρώ απο 01/01/07-31/07/07. ) ?

3) Η απογραφή τι ρόλο παίζει ? ( μην γελάτε , είμαι νέος :rolleyes: )

Δεν θέλω να κάνω κατάσταση αποτελεσμάτων χρήσης.Θέλω να μπορώ να απαντήσω στον εργοδότη μου για το πόσο είναι το κέρδος της εταιρίας από τον Γενάρη ως σήμερα.Τι έσοδα και τί έξοδα έχουμε πραγματοποιήσει μόνο εντός του 2007 .Τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεί να μου πει κάποιος αν κάνω κάτι λάθος ,θα του ήμουν ευγνώμων :

Η επιχείρηση όπου εργάζομαι παρέχει μόνο υπηρεσίες.

Στα έσοδα λαμβάνω υπόψη τους λογαριασμούς 73 & 74 ( οι υπόλοιποι της ομάδας 7 δεν έχουν χρησιμοποιηθεί )

Στα έξοδα λαμβάνω υπόψη τους λογαριασμούς 25 ( δεν έχει χρησιμοποιηθεί άλλος στην ομάδα 2 ) και 60,61,62,63,64,65,66 από την ομάδα 6.

Έχω λοιπόν 3 ερωτήματα :

1) Πρέπει να λάβω υπόψη μου κάποιον άλλο λογαριασμό άλλης ομάδας ?

2) Τις αποσβέσεις (λογ/σμος 66) πως θα τις υπολογίσω επί την αξία των παγίων ( Η/Υ και έπιπλα ) που έχουμε αγοράσει εντός του 2007 ( για παράδειγμα έχουμε αγοράσει πχ Η/Υ αξίας 10.000 ευρώ απο 01/01/07-31/07/07. ) ?

3) Η απογραφή τι ρόλο παίζει ? ( μην γελάτε , είμαι νέος :) )

Δεν θέλω να κάνω κατάσταση αποτελεσμάτων χρήσης.Θέλω να μπορώ να απαντήσω στον εργοδότη μου για το πόσο είναι το κέρδος της εταιρίας από τον Γενάρη ως σήμερα.Τι έσοδα και τί έξοδα έχουμε πραγματοποιήσει μόνο εντός του 2007 .Τίποτα παραπάνω.

δυστυχως δεν ειναι τοσο απλο. τα αποτελεσματα χρησης αυτον τον σκοπο εξυπηρητουν. να δωσουν στον επιχειρηματια εικονα για την οικονομικη πορεια της επιχειρησης μεσα στην χρηση. παρολα αυτα

1) υπαρχουν και οι μεταβατικοι που επηρεαζουν τα αποτελεσματα

2) ψαξε για συντελεστες αποσβεσεων και υπολογισε τις αποσβεσεις κλασματικα δλδ 1/1-31/7 ειναι 7/12 απο τις συνολικες αποσβεσεις του ετους

3) η απογραφη στην περιπτωση σου θα καθορισει μονο ποιο ποσο απο τον 25 επιβαρυνε τις πωλησεις δλδ αποθεματα ληξης - αποθεματα αρχης= κοστος επιβαρυνσης πωλησεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το link Λογιστικές Εγγραφές Που βρίσκεται στην αρχική σελίδα του κόμβου, και κατόπιν

Εγγραφές κλεισίματος ισολογισμού

το ακολουθήσατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...