Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΤΟ ΤΕΑΥΕΚ.ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΙ?

- - - - -

• Please log in to reply
2 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκέπτης-ΚΩΣΤΑΣ-

Επισκέπτης-ΚΩΣΤΑΣ-
  • Επισκέπτες
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΑΥΕΚ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΧΩ ,ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ. ΤΟΥΣ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ 44,06% Η ΟΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ.ΕΧΩ ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ ΜΕ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ,ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ,ΦΑΣΤ-ΦΟΥΝΤ. ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ?ΘΑ ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΟ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ? ΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ? ΠΟΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ?

ΤΕΟ70

ΤΕΟ70

EL MATADOR

• Silver members
  • 934 Δημοσιεύσεις:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΑΥΕΚ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΕΧΩ ,ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ. ΤΟΥΣ ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ 44,06% Η ΟΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ.ΕΧΩ ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ ΜΕ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ,ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ,ΦΑΣΤ-ΦΟΥΝΤ. ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ?ΘΑ ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΟ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ? ΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ? ΠΟΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ?

Ταμειο Επικουρικης Ασφαλισης Εμπορουπαλληλων(ΤΕΑΥΕΚ).
Θα σε βοηθησει ο ΟΣΥΚ του ΙΚΑ που υπαρχει και στο κομβο για να εντοπισεις σε ποιες ειδικοτητες αναλογει επικουρικη ασφαλιση.
"Υπάρχουν πλάσματα τόσο καθαρά που μας φτιάχνουν καθρέφτη, χωρίς να μιλούν, χωρίς να κάνουν τίποτα εξαιρετικό.
Μόνο με το βλέμμα, με το χαμόγελο, με τη λάμψη που έρχεται από μέσα τους.
Κάποιοι αναζητούν να πλησιάσουν τέτοια πρόσωπα, να καθρεφτιστούν, και κάποιοι τρέχουν μακριά τους, συκοφαντώντας τα, μέσα στο μυαλό τους έστω, για δικαιολογία."

Επισκέπτης-NIKANOR-

Επισκέπτης-NIKANOR-
  • Επισκέπτες
http://www.ggka.gr/sy_teayek.htm

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες