Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΣΥΜΒ.ΜΙΣΘΩΣΗΣ


επισκέπτη Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΩ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΙΣΘΩΣΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ? Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΙΚΙΑΣ Η ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μισθωτήριο συμβόλαιο, ανεξάρτητα από το ποσό του μισθώματος, προσκομίζεται από τον ιδιοκτήτη , για θεώρηση στην Δου του ιδιοκτήτη , μέσα σε τριάντα (30) ημέρες από τη σύνταξή του.

Το συμβόλαιο υποβάλλεται στη Δ.Ο.Υ. σε δύο αντίγραφα από τα οποία το ένα επιστρέφεται θεωρημένο σε αυτόν που το προσεκόμισε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΥΡΙΑ ΣΟΦΙΑ ΤΟ ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΣΕ ΤΡΙΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΑ,ΕΝΑ ΚΡΑΤΑ Η ΔΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ,ΟΠΟΤΕ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΕΞ ΑΥΤΩΝ ΣΤΟΝ ΝΟΙΚΑΡΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΜΗΛΕΟΥΝΗΣ Δ

Όπως διευκρινίστηκε από τους συναδέλφους το συμφωνητικό μισθώσεως υποβάλλεται στη ΔΟΥ εντός 30 ημερών από τη σύνταξή του και όχι από την ημερομηνία που ξεκινά η μίσθωση. Άρα θα βάλεις ημερομηνία σύνταξης μέσα στην οριζόμενη προθεσμία.Το ποιό πιθανό είναι να γλιτώσεις το πρόστιμο, το οποίο κυμαίνεται γύρω από τα 60 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συναδελφε πολυ σωστο αυτο που λςες

αυτο κανω και εγω, τω ερωτημα το εθεσα αφ'ενος για να επιβεβαιωσω το σωστο της ενεργειας μου, αφαιτερου για να δωθει η ευκαιρια να προταθουν ισως και αλλες λυσεις και να μαθουν οσοι τυχον προβληματιζονται με το πως να το αντιμετωπισουν.

Αν και βεβαια ως λυση εφαρμόζεται, υπαρχουν αντιθετες αποψεις για το ποσο ειναι αωστο να γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...