Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΑΡΙΘΜΟΥ ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟΥ


ΑΝΘΗ

Ερώτηση

Γνωρίζετε αν υπάρχει η δυνατότητα να κάνουμε διασταύρωση του ΑΜ ΙΚΑ κάποιου ασφαλισμένου ,όπως υπάρχει δυνατότητα για έλεγχο ΑΦΜ από την εφορία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
Γνωρίζετε αν υπάρχει η δυνατότητα να κάνουμε διασταύρωση του ΑΜ ΙΚΑ κάποιου ασφαλισμένου ,όπως υπάρχει δυνατότητα για έλεγχο ΑΦΜ από την εφορία?

Τι ακριβώς εννοείς η τι θέλεις ακριβώς να κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Γνωρίζετε αν υπάρχει η δυνατότητα να κάνουμε διασταύρωση του ΑΜ ΙΚΑ κάποιου ασφαλισμένου ,όπως υπάρχει δυνατότητα για έλεγχο ΑΦΜ από την εφορία?

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΗ ΤΗΣ ΟΡΘΡΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΑΜ ΙΚΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ.

ΕΓΩ ΖΗΤΑΩ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΕΝΣΗΜΑ Ή ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΑΜ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θέλω να κάνω αυτό που ζητάω ακριβώς.Οπως με το ΑΦΜ υπάρχει η δυνατότητα να διασταυρώσεις αν είναι σωστό, όπως είπε και ο φίλος Τάσος,να μπορώ να βλέπω καταρχήν αν αυτό που μου δίνουν είναι το σωστό ΑΜΙΚΑ και δεύτερο αν αυτό που μου δίνουν αντιστοιχεί στο άτομο που το δίνει.

Τάσο κι εγώ αυτόν τον τρόπο χρησιμοποιώ αλλά λέω μήπως υπάρχει κάτι πιο σύγχρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Θέλω να κάνω αυτό που ζητάω ακριβώς.Οπως με το ΑΦΜ υπάρχει η δυνατότητα να διασταυρώσεις αν είναι σωστό, όπως είπε και ο φίλος Τάσος,να μπορώ να βλέπω καταρχήν αν αυτό που μου δίνουν είναι το σωστό ΑΜΙΚΑ και δεύτερο αν αυτό που μου δίνουν αντιστοιχεί στο άτομο που το δίνει.

Τάσο κι εγώ αυτόν τον τρόπο χρησιμοποιώ αλλά λέω μήπως υπάρχει κάτι πιο σύγχρονο.

ΟΚ SORRY.

Τώρα κατάλαβα τι ζητάς! Με μπέρδεψε το "διασταύρωση".

Δεν υπάρχει τρόπος ελέγχου παρά μόνο (όπως όλοι κάνουμε) εφόσον ζητήσουμε κάποιο έγγραφο του ΙΚΑ με αναγραφόμενο τον Α.Μ.

Βέβαια εάν έχεις κάποιον γνωστό στο ΙΚΑ η αν κάνεις τον κόπο να πας μέχρι εκεί μπορείς να το ελέγξεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κάποτε, αρχές του 2002, υπήρχε το 0800 κλπ του Ι.Κ.Α. που έδινε τέτοιες πληροφορίες. Τώρα αυτό έχει καταργηθεί και δυστυχώς δεν υπάρχει δυνατότητα για διασταύρωση, οπότε ο εργαζόμενος προσκομίζει κάποια καρτέλα ενσήμων και έτσι τον καταχωρούμε.

doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απ οσα γνωριζω εγινε παλιοτερα μια προσπαθεια να δοθει η δυνατοτητα, μεσω διαδυκτιου, διασταυρωσης του ΑΜΑ με τα στοιχεια του ασφ/νου αλλα και ως προς την ορθοτητα του ομως δεν ειχε αισιο αποτελεσμα επειδη προσεκρουσε σε διαταξεις Προστασιας Προσωπικων Δεδομενων.

Εξαλλου, αυτος φανταζομαι οτι ειναι και ο λογος που το taxis δινει τη δυνατοτητα ελεγχου της ορθοτητας του ΑΦΜ και δεν αναγραφει και τα στοιχεια αυτου στον οποιο αντιστοιχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...