Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΟΓΑ ΤΕΒΕ ΣΕ ΠΟΛΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2000 ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ

- - - - -

• Please log in to reply
5 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκέπτης-Guest-

Επισκέπτης-Guest-
  • Επισκέπτες
ΑΓΡΟΤΗΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΕΝΕΙ ΣΕ ΠΟΛΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2000 ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΕΙ ΣΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ( Ο.Ε.) ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΜΕ ΠΟΣΟΣΟΤΟ 1% ΤΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑΤ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50% ΑΠΟ ΑΓΡΟΤΙΚΑ , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ Η ΟΧΙ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Επισκέπτης-pao-

Επισκέπτης-pao-
  • Επισκέπτες
http://www.taxheaven..._bib.php?id=127

diba

diba

Διομηδης Ιωαν. Μπατακης

• Silver members
  • 1.581 Δημοσιεύσεις:
ΨΙΘΙΡΙΖΕΤΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΣΕ ΚΥΚΛΟΥΣ ΤΟΥ Τ.Ε.Β.Ε. ΟΤΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ.
ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ
ΒΓΗΚΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΟΥ ΤΕΒΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΓΑ
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ.
ΕΙΔΟΜΕΝ...
Σκλάβος είναι αυτός που περιμένει να έρθει κάποιος να τον ελευθερώσει .
Έζρα Πάουντ

‎"Εκείνο για το οποίο η δική μας γενιά θα μετανιώσει μια μέρα πικρά,
δεν θα είναι τόσο η σκληρότητα και οι αδικίες των κακών ανθρώπων,
όσο η απαράδεκτη σιωπή των καλών"

Μαρτιν Λουθερ Κινγκ

Θα ερθει καποτε η στιγμη που θα τρωει ο ενας τις σαρκες του αλλου για να επιβιωσει
Ιωανν.Μπατ. (1990)

Επισκέπτης-Γιάννης-

Επισκέπτης-Γιάννης-
  • Επισκέπτες
γεια σας. Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας, και κατοικω σε ορεινη περιοχη(1300 κατοικοι), εχω παρει απαλαγη απο το τεβε και ειμαι ασφαλισμενος στον ογα απο την αρχη της εναρξης του επαγγεγματοσ μου. Τωρα μου εστειλαν καποιο χαρτι απο τον ΟΑΑΕ και μου ζητουν να ασφαλιστω εκει. Ειναι αναγκαστικο αυτο? Μπορω να παραμεινω στο ΟΓΑ?

Ευχαριστω

stefanos_her

stefanos_her

*

• Silver members
  • 6.490 Δημοσιεύσεις:

ΨΙΘΙΡΙΖΕΤΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΣΕ ΚΥΚΛΟΥΣ ΤΟΥ Τ.Ε.Β.Ε. ΟΤΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΟΠΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ.
ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ
ΒΓΗΚΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΟΥ ΤΕΒΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΓΑ
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΣΤΟ ΤΕΒΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ.
ΕΙΔΟΜΕΝ...

Γειά σου Διομήδη προφήτη................ :angry:

Κατά το μισό δλδ... Τι πάει να πει μειωμένες εισφορές...?????
Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό!
Παρακαλείσθε όπως ... τηρείτε τας αποστάσεις μεταξύ σας ...διότι δημιουργούνται κηλίδες...!!!
Έτσι απλά,
"οι πολίτες πληρώνουν φόρους και περιμένουν ως αντάλλαγμα δημόσια αγαθά και υπηρεσίες. Από την στιγμή που το επίπεδο των παρεχόμενων αγαθών/υπηρεσιών δεν αντιστοιχεί στους φόρους που καταβάλλουν, έχουν κάθε ηθικό δικαίωμα (για να μην πω υποχρέωση) να προσπαθήσουν να σπάσουν το 'συμβόλαιο' και να φοροδιαφύγουν."
The Monkey Principle: You pay nuts, you hire monkeys....

stefanos_her

stefanos_her

*

• Silver members
  • 6.490 Δημοσιεύσεις:

γεια σας. Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας, και κατοικω σε ορεινη περιοχη(1300 κατοικοι), εχω παρει απαλαγη απο το τεβε και ειμαι ασφαλισμενος στον ογα απο την αρχη της εναρξης του επαγγεγματοσ μου. Τωρα μου εστειλαν καποιο χαρτι απο τον ΟΑΑΕ και μου ζητουν να ασφαλιστω εκει. Ειναι αναγκαστικο αυτο? Μπορω να παραμεινω στο ΟΓΑ?

Ευχαριστω

Είναι αναγκαστικό, αν δεν θες μπερδέματα... Μπορείς βέβαια να το κυνηγήσεις δικαστικά, με αμφίρροπα αποτελέσματα....

http://www.taxheaven...opic=70321&st=0
Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό!
Παρακαλείσθε όπως ... τηρείτε τας αποστάσεις μεταξύ σας ...διότι δημιουργούνται κηλίδες...!!!
Έτσι απλά,
"οι πολίτες πληρώνουν φόρους και περιμένουν ως αντάλλαγμα δημόσια αγαθά και υπηρεσίες. Από την στιγμή που το επίπεδο των παρεχόμενων αγαθών/υπηρεσιών δεν αντιστοιχεί στους φόρους που καταβάλλουν, έχουν κάθε ηθικό δικαίωμα (για να μην πω υποχρέωση) να προσπαθήσουν να σπάσουν το 'συμβόλαιο' και να φοροδιαφύγουν."
The Monkey Principle: You pay nuts, you hire monkeys....

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες