Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΗΜΕΡΕΣ ΑΔΕΙΑΣ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΓΙΑ ΕΓΚΥΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ

- - - - -

• Please log in to reply
6 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκέπτης-elisabet-

Επισκέπτης-elisabet-
  • Επισκέπτες
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΕΓΚΥΟΣ ΤΙ ΑΔΕΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ?

Επισκέπτης-Μ.ΜΑΡΙΑ-

Επισκέπτης-Μ.ΜΑΡΙΑ-
  • Επισκέπτες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΕΓΚΥΟΣ ΤΙ ΑΔΕΙΑ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ?

Γίνε πιο συγκεκριμένη για τι άδεια ασθενείας μιλάς; Για άδεια τοκετού και λοχείας; Αν ρωτάς αυτό τοτε είναι 117 ημέρες συνολικά. Αν θέλεις κάτι άλλο πρέπει να διευκρινήσεις τι ακριβώς θέλεις

Επισκέπτης-Επισκέπτης-elisabet--

Επισκέπτης-Επισκέπτης-elisabet--
  • Επισκέπτες
ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΑΡΩΣΤΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.

Επισκέπτης-Μ.ΜΑΡΙΑ-

Επισκέπτης-Μ.ΜΑΡΙΑ-
  • Επισκέπτες

ΡΩΤΑΩ ΑΝ ΑΡΩΣΤΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.

Αναλόγως τι προυπηρεσία έχει στη συγκεκριμένη εταιρία. Αν έχει λιγότερη του χρόνου 15 ημέρες άν έχει περισσότερο απο χρόνο θα πληρωθεί για ένα μήνα. Πάντα μιλάμε για το πόσο θα πληρωθεί απο το ΙΚΑ. Ολα αυτά λειτουργούν αφερετικά σε περίπτωση που υπάρχη και άλλη αναρρωτική μέσα στο ίδιο έτος.

Επισκέπτης-δεσποινα-

Επισκέπτης-δεσποινα-
  • Επισκέπτες
να ρωτησω κατι σε περιπτωση που μια εγυος δουλευει ως πωλητρια και θελει να παρει αδεια πανω απο 15 μερες που ειναι σιγουρο οτι δικαιουται ποσα χρηματα παιρνει το μηνα αν παρει την αδεια και περασει επιτροπη

doctor

doctor

*

• Gold Members
  • 5.480 Δημοσιεύσεις:

να ρωτησω κατι σε περιπτωση που μια εγυος δουλευει ως πωλητρια και θελει να παρει αδεια πανω απο 15 μερες που ειναι σιγουρο οτι δικαιουται ποσα χρηματα παιρνει το μηνα αν παρει την αδεια και περασει επιτροπη

Για πάμε άλλη μία γιατί δεν κατάλαβα τίποτα.

Επισκέπτης-χριστινα-

Επισκέπτης-χριστινα-
  • Επισκέπτες
Γεια σας, δουλευω σε εταιρεια 4ωρο 2 χρονια συνεχομενα. 15 σεπτεμβριου ληγει η συμβαση μου και δεν θα ανανεωθει. Ποσες μέρες αναρρωτικης λογω εγκυμοσυνης μπορω να παρω απο το ικα; Μεσα στο τρεχον ετος εχω παρει ηδη 9 μερες ασθενειας. Επισης αν χρειαστει να περασω απο επιτροπη θα μου γραψουν αδεια για λιγες ημερες και αν πρεπει να ενημερωσω για την επιτροπη για την ημερομηνια ληξης της συμβασης;Αν μου δοθει αναρρωτικη αδεια απο την επιτροπη του ικα ποιες ενεργειες θα πρεπει να κανω ωστε να πληρωθω; Ευχαριστω

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες