Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ - -ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ - ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

* - - - - 1 ψήφοι

• Please log in to reply
968 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκέπτης-ΓΙΑΝΝΗΣ-

Επισκέπτης-ΓΙΑΝΝΗΣ-
  • Επισκέπτες

ΓΙΑ ΤΟ 2012 ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΕΝΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΤΙ ΕΝΟΕΙΣ ? ;) .ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΘΑ ΠΑΡΩ Η ΟΧΙ .ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΘΕ ΑΝΕΡΓΟΣ,ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΣΗΜΑ.

ΓΙΑ ΤΟ 2012 ΕΧΩ 61 ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,

Επισκέπτης-ΓΙΑΝΝΗΣ-

Επισκέπτης-ΓΙΑΝΝΗΣ-
  • Επισκέπτες

ΓΙΑ ΤΟ 2012 ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΕΝΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΤΙ ΕΝΟΕΙΣ ? ;) .ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΘΑ ΠΑΡΩ Η ΟΧΙ .ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΘΕ ΑΝΕΡΓΟΣ,ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΣΗΜΑ.

ΓΙΑ ΤΟ 2012 ΕΧΩ 61 ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,

Επισκέπτης-ΓΙΑΝΝΗΣ-

Επισκέπτης-ΓΙΑΝΝΗΣ-
  • Επισκέπτες

Επισκέπτης-ΓΙΑΝΝΗΣ-

Επισκέπτης-ΓΙΑΝΝΗΣ-
  • Επισκέπτες

Επισκέπτης-Vasiliki-

Επισκέπτης-Vasiliki-
  • Επισκέπτες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΤΟ 2011 ΕΙΧΑ ΕΝΣΗΜΑ ΑΠΟ ΕΠΟΧΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.(ΠΗΡΑ ΤΑΜΕΙΟ 1η ΦΟΡΑ).. ΤΟ 2011 ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΝΣΗΜΑ...ΤΟ 2012 ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΧΩ 125 ΕΝΣΗΜΑ...ΠΟΣΑ  ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ ΔΟΥΛΕΥΟΝΤΑΣ ΣΑΝ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ Ν ΜΠΩ ΜΕΤΑ ΤΑΜΕΙΟ?

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.525 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Τώρα..? τίποτα.
    Μου το απαγόρευσε η Τρόϊκα.

Αν εχει ΜΟΝΟ αυτα τα 61 ενσημα στο 2012  ΟΧΙ. αν εχεις ομως ενσημα και στο 2011 τοτε ισως... αλλαζουν τα πραγματα.

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.525 Δημοσιεύσεις:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΤΟ 2011 ΕΙΧΑ ΕΝΣΗΜΑ ΑΠΟ ΕΠΟΧΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.(ΠΗΡΑ ΤΑΜΕΙΟ 1η ΦΟΡΑ).. ΤΟ 2011 ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΝΣΗΜΑ...ΤΟ 2012 ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΧΩ 125 ΕΝΣΗΜΑ...ΠΟΣΑ  ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ ΔΟΥΛΕΥΟΝΤΑΣ ΣΑΝ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΓΙΑ Ν ΜΠΩ ΜΕΤΑ ΤΑΜΕΙΟ?

100+50

Επισκέπτης-ΓΙΑΝΝΗΣ-

Επισκέπτης-ΓΙΑΝΝΗΣ-
  • Επισκέπτες

Αν εχει ΜΟΝΟ αυτα τα 61 ενσημα στο 2012  ΟΧΙ. αν εχεις ομως ενσημα και στο 2011 τοτε ισως... αλλαζουν τα πραγματα.

ΤΟ 2011 ΕΧΩ 63 ΕΝΣΗΜΑ  ΚΑΙ ΤΟ 2012 ΤΑ 61 ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.525 Δημοσιεύσεις:

ΤΟ 2011 ΕΧΩ 63 ΕΝΣΗΜΑ  ΚΑΙ ΤΟ 2012 ΤΑ 61 ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Δυστυχως ..οχι.

Επισκέπτης-Vasiliki-

Επισκέπτης-Vasiliki-
  • Επισκέπτες

ΟΤΑΝ ΛΕΣ 100+50..ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ???  ΔΗΛΑΔΗ 7 ΜΗΝΕΣ??ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Π ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ 2011 Κ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ?

Επισκέπτης-george-

Επισκέπτης-george-
  • Επισκέπτες

να ρωτησω, αν εχω το 2012 πανω απο 250 ενσημα αλλα το 2011 ημουν ανεργος και δεν εχω καθολου ενσημα, αν απολυθω τωρα μπαινω ταμειο ανεργιας;

Επισκέπτης-NIKOS-

Επισκέπτης-NIKOS-
  • Επισκέπτες

να ρωτησω, αν εχω το 2012 πανω απο 250 ενσημα αλλα το 2011 ημουν ανεργος και δεν εχω καθολου ενσημα, αν απολυθω τωρα μπαινω ταμειο ανεργιας;

Από 01.01.2013 εκτός των άλλων προϋποθέσεων για την επιδότηση ανεργίας, θα υπολογίζεται και το άθροισμα των ημερήσιων επιδομάτων που έχει λάβει ο συγκεκριμένος άνεργος κατά την τελευταία τετραετία. Έχετε ξαναεπιδοτηθεί;

Αν θέλετε μπορείτε να δείτε το συγκεκριμένο link.http://www.thelogist...oma-anergias-1/ ή στην ιστοσελίδα του οαεδ που έχει περισσότερες λεπτομέρειες. Ελπίζω να βοηθήσει

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.525 Δημοσιεύσεις:

Θα ειναι η πρωτη σου φορα?

ΑΝ εχεις ξαναπαρει, ποτε εχεις παρει  και  για ποσους μηνες?

στο 2012  απο ποτε και πως εχεις τα ενσημα?

Επισκέπτης-Επισκέπτης-

Επισκέπτης-Επισκέπτης-
  • Επισκέπτες

Από 01.01.2013 εκτός των άλλων προϋποθέσεων για την επιδότηση ανεργίας, θα υπολογίζεται και το άθροισμα των ημερήσιων επιδομάτων που έχει λάβει ο συγκεκριμένος άνεργος κατά την τελευταία τετραετία. Έχετε ξαναεπιδοτηθεί;

Αν θέλετε μπορείτε να δείτε το συγκεκριμένο link.http://www.thelogist...oma-anergias-1/ ή στην ιστοσελίδα του οαεδ που έχει περισσότερες λεπτομέρειες. Ελπίζω να βοηθήσει

Δεν εχω ξαναπαρει επιδομα ποτέ. Πήρα τηλεφωνο στον ΟΑΕΔ της περιοχης μου και δεν γνωριζαν να μου απαντησουν!!!!

Επισκέπτης-george-

Επισκέπτης-george-
  • Επισκέπτες

Δεν εχω ξαναπαρει επιδομα ποτέ. Πήρα τηλεφωνο στον ΟΑΕΔ της περιοχης μου και δεν γνωριζαν να μου απαντησουν!!!!

Επισκέπτης-george-

Επισκέπτης-george-
  • Επισκέπτες

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.525 Δημοσιεύσεις:

Σε ρωτησα επισης πως εχεις τα ενσημα στο 2012 και ποτε. :)

Επισκέπτης-george-

Επισκέπτης-george-
  • Επισκέπτες

Σε ρωτησα επισης πως εχεις τα ενσημα στο 2012 και ποτε. :)

εχω ολο το 2012(2/1/2012 ηταν η προσληψη) και τελη Γεναρη 2013 απολυομαι. Πληρες ωραριο, 25 ενσημα/μηνα, διανομεας σε εταιρια ταχυμεταφορων.

Επισκέπτης-ΝΙΚΟΣ-

Επισκέπτης-ΝΙΚΟΣ-
  • Επισκέπτες

εχω ολο το 2012(2/1/2012 ηταν η προσληψη) και τελη Γεναρη 2013 απολυομαι. Πληρες ωραριο, 25 ενσημα/μηνα, διανομεας σε εταιρια ταχυμεταφορων.

Αν είναι έτσι όπως το γράφεις δικαιούσαι επίδομα. 

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.525 Δημοσιεύσεις:

Αν είναι έτσι όπως το γράφεις δικαιούσαι επίδομα. 

ΟΧΙ φιλε μου... επειδη ειναι η 1η του φορα και στο 2011 ΔΕΝ εχει καθολου ενσημα, ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ. :)

Για  να επιδοτηθη  1η φορα σαν extra προυποθεση, χρειαζεται να εχει , 80 ενσημα (3 μηνες και κατι...) κατ ετος  τα 2 προηγουμενα ετη ητοι:

α)80 ημερομισθια  απο 31/1/2011-30/1/2012 (εδω  δεν τα εχει)

β)και αλλα 80 απο 31/1/2012-30/1/2013 (εδω τα εχει  αλλα...)

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες