Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ & Ε9

- - - - -

• Please log in to reply
32 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκέπτης-Vassilis X.-

Επισκέπτης-Vassilis X.-
  • Επισκέπτες
Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:
Κατά την υποβολή δηλώσεων πελατών του γραφείου μου στην
Δ.Ο.Υ ανέκυψε το παρακάτω ζήτημα:
Σε όσους είχαν δηλώσει στο Ε9 αγροτεμάχια με ελιές μας ζητήθηκε
(υποχρεωτικά) να αναγράψουμε τις αντίστοιχες επιφάνειες και στο
πίνακα 4Β του Ε1 (ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΓΕΩΡΓΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ)
για τον προσδιορισμό καθαρού εισοδήματος με βάση το αντικειμενικό
σύστημα! Πλήν όμως οι συγκεκριμένες ελιές δεν δίνουν κανένα
εισόδημα γιατί απλούστατα δεν καλλιεργούνται!
Είναι σωστή αυτή η τοποθέτηση ή αυθαίρετη? Τί πρέπει να κάνω?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την προσοχή σας, Vassilis X. :)

Επισκέπτης-Guest-

Επισκέπτης-Guest-
  • Επισκέπτες

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την προσοχή σας, Vassilis X.  :)

<{POST_SNAPBACK}>

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΝΤΑΙ ή ΟΧΙ. ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΜΑΡΤΟ. ΑΠΛΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΥΓΑ ΞΥΓΚΙ (ΠΙΘΑΝΗ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ κλπ.). ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ. ΔΕΣ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΦΥΤΕΥΤΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΝΟΜΙΖΩ-ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ) ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΦΕΡΟΥΝ ΕΙΣΟΔΗΜΑ (ΟΥΤΕ ΤΕΚΜΑΡΤΟ). ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ (ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΘΟΥΝ.

KAROLOS

KAROLOS

Κωνσταντίνος

• Διαχειριστής
  • 5.149 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Αθλητισμός,διάβασμα.
θυμόσαστε τη συζήτηση που κάναμε πρόσφατα?
http://www.taxheaven...topic=10806&hl=

Προς επίρρωσιν των όσων λέγαμε εκεί
" Άφηνε τις πράξεις σου να μιλούν για σένα, αλλά να είσαι συνεχώς σε επιφυλακή και να αποφεύγεις τις τρομερές παγίδες της ματαιοδοξίας και της έπαρσης που μπορούν να εμποδίσουν την πρόοδό σου. Την επόμενη φορά που θα μπεις στον πειρασμό να κομπάσεις, βάλε τη γροθιά σου μέσα σε έναν κουβά με νερό, και η τρύπα που θα μείνει όταν τη βγάλεις, θα σου δείξει το μέτρο της σπουδαιότητάς σου ". &

" Ουδείς Αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος "

Επισκέπτης-NIKANOR-

Επισκέπτης-NIKANOR-
  • Επισκέπτες

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΝΤΑΙ ή ΟΧΙ. ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΚΜΑΡΤΟ. ΑΠΛΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΥΓΑ ΞΥΓΚΙ (ΠΙΘΑΝΗ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΕΤΟΥΣ κλπ.). ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ Η ΑΠΟΨΗ ΤΟΥΣ. ΔΕΣ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΦΥΤΕΥΤΕΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΝΟΜΙΖΩ-ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ) ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΦΕΡΟΥΝ ΕΙΣΟΔΗΜΑ (ΟΥΤΕ ΤΕΚΜΑΡΤΟ). ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΤΙ ΧΑΡΤΙΑ (ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ) ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΖΗΤΗΘΟΥΝ.

<{POST_SNAPBACK}>

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο.
Του χρόνου που δεν θα έχουμε Ε9 (ελπίζω δηλαδή) και δεν θα δηλώσουμε πάλι εισοδήματα από ελιές τι θα πουν οι σοφοί της ΔΟΥ?.Θα κάνουν αντιπαραβολή με προηγούμενες δηλώσεις??
Επίσης τι γίνεται στην περίπτωση που υπάρχουν αγροτεμάχια με ελιές αλλά παραχωρούνται σε συγγενικά πρόσωπα για να τις καλλιεργούν (πράγμα πολύ συνηθισμένο) και δηλώνονται από αυτούς για τις επιδοτήσεις τους όπως και δηλώνουν (οι "συγγενείς" δηλαδή) τον πίνακα 4Β για αγροτικό εισόδημα??
Θα δηλώσουν τεκμαρτό αγροτικό εισόδημα και οι ιδιοκτήτες και οι καλλιεργητές για τα ίδια αγροτεμάχια??

ISIDORA

ISIDORA

*

• Silver members
  • 1.809 Δημοσιεύσεις:
Η μη παραλαβη της δηλωσης ειναι αυθαιρετη και δεν προβλεπεται απο διαταξη νομου. Αν θεωρουν οτι υπαρχει γεωργικο εισοδημα να παραλαβουν τη δηλωση και να πανε να κανουν ελεγχο !!!!!!!!!
Αν η δηλωση ειχε σταλει ταχυδρομικα τι θα εκαναν ??
isidora

Επισκέπτης-Guest-

Επισκέπτης-Guest-
  • Επισκέπτες

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο.
Του χρόνου που δεν θα έχουμε Ε9 (ελπίζω δηλαδή) και δεν θα δηλώσουμε πάλι εισοδήματα από ελιές τι θα πουν οι σοφοί της ΔΟΥ?.Θα κάνουν αντιπαραβολή με προηγούμενες δηλώσεις??
Επίσης τι γίνεται στην περίπτωση που υπάρχουν αγροτεμάχια με ελιές αλλά παραχωρούνται σε συγγενικά πρόσωπα για να τις καλλιεργούν (πράγμα πολύ συνηθισμένο) και δηλώνονται από αυτούς για τις επιδοτήσεις τους όπως και δηλώνουν (οι "συγγενείς" δηλαδή) τον πίνακα 4Β για αγροτικό εισόδημα??
Θα δηλώσουν τεκμαρτό αγροτικό εισόδημα και οι ιδιοκτήτες και οι καλλιεργητές για τα ίδια αγροτεμάχια??

<{POST_SNAPBACK}>

ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΖΗΤΑΝΕ ΣΤΙΣ Δ.Ο.Υ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΕΙΣΠΡΑΚΤΙΚΟ (ΠΙΘΑΝΗ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ κλπ.)

TasosX

TasosX

TASOS X

• Silver members
  • 561 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:OI H/Y ,O ΠΑΟΚ (ΚΑΘ'ΟΤΙ ΜΕΤΟΧΟΣ,τρομαρα μου), ΤΟ FORUM

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο.

<{POST_SNAPBACK}>

Στο Ε2 θα δηλωσεις εισοδημα απο δωρεαν παραχωρηση αγρου
============================================================================================================
"Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία."

Ισοκράτης

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Η ημιμάθεια χειρότερη της αμάθειας - χωρίς να εξαιρώ & τον εαυτό μου
Τράπεζα είναι το ίδρυμα που σου δανείζει λεφτά, αν μπορείς να αποδείξεις, ότι δεν σου χρειάζονται

Επισκέπτης-καιρατος-

Επισκέπτης-καιρατος-
  • Επισκέπτες

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την προσοχή σας, Vassilis X.  :unsure:

<{POST_SNAPBACK}>

Η τοποθέτηση ειναι αυθαίρετη (ω!!ρε αυστηροτητα πάλι που εχω). Εφόσο στο Ε9 ειναι ελιες , θα μπουν οποσδήποτε στο Ε1. Δεν εχουν εισόδημα; μην τις βάλεις στο Ε9 οτι ειναι ελιες. Και επειδή διαβασα παρακάτω την περίπτωση που καλιεργει αλλος αντι του ιδιοκτήτη. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει πριν την καλλιεργητική περίοδο , να υποβληθείστη ΔΟΥ ενοικιαστήριο (ναι καλά διαβάζετε) με το ποσο του πραγματικου η τεκμαρτου ετήσιου ενοικιου για την περίπτωση αυτή. Στη δήλωση του πραγματικου ιδιοκτήτη γράφεται το ενοικιο του συμφωνητικου, και σε ιδιαιτερο κωδικό πόσο ειναι το τεκμαρτό. Γιατι το συμφωνηθέν δεν μπορει να ειναι μικρότερο του τεκμαρτου στη φορολόγηση. Ο καλιεργητής θα γραψει το συμφωνηθεν στο Ε1 , πιο κατω από εκει που εγραψε το τεκμαρτο εισόδημα. Το βλεπεις στο εντυπο Ε1. Γραφω βιαστικά και δεν εχω χρονο να δω κωδικούς.

Επισκέπτης-Guest-

Επισκέπτης-Guest-
  • Επισκέπτες
ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΠΡΟΠΠΑΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΦΥΤΕΨΕΙ ΕΛΙΕΣ

ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΧΩ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ .

broster

broster

*

• Silver members
  • 4.971 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ:Μπάσκετ,Γυμναστική(άνω-κάτω γνάθου και στομαχικοί),διάβασμα(λέμε τώρα),και πάρα πολύ κουβέντα!!
    ΕΛΕΝΗ: Θέλετε να μάθετε αλήθεια?(ελπίζω να μη το διαβάσει)χε χε

Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει πριν την καλλιεργητική περίοδο , να υποβληθείστη ΔΟΥ ενοικιαστήριο (ναι καλά διαβάζετε) με το ποσο του πραγματικου η τεκμαρτου ετήσιου ενοικιου για την περίπτωση αυτή.

<{POST_SNAPBACK}>

Έχω την εντύπωση κ. Καίρατε , ότι αν είναι εως 300,00 ευρώ δεν χρείαζεται να πάει εφορία.Κατά τα λοιπά , το 1/1000 των γνωσεών ενός νέου συναδέλφου σας , συμμφωνεί απόλυτα.

Επισκέπτης-GEORGE VOLOS-

Επισκέπτης-GEORGE VOLOS-
  • Επισκέπτες

<{POST_SNAPBACK}>

ΣΤΟ Ε9 ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ
ΜΙΑ ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΑΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ 2 ΔΕΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΤΑΙ Η
ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΟΦΕΡΕΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ
ΕΝΟΙΚΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΤΗΣ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΕΝΟΙΚΙΑ.

Επισκέπτης-καιρατος-

Επισκέπτης-καιρατος-
  • Επισκέπτες

Έχω την εντύπωση κ. Καίρατε , ότι αν είναι εως 300,00 ευρώ δεν χρείαζεται να πάει εφορία.Κατά τα λοιπά , το 1/1000 των γνωσεών ενός νέου συναδέλφου σας , συμμφωνεί απόλυτα.

<{POST_SNAPBACK}>

Βρε παγαπόντη μπροστερ ( σε αποκαλώ ετσι γιατι σε μια αλλη ερωτηση πτοήγουμενες ειχες απαντήσει δυπλωματικά, ενω ειχες απαντήσει αλλιως πριν. αλλα αστο αυτο) αυτο το νομίζω για το οτι κατω απο 300 ευρω δεν χρειαζεται, μηπως μπορεις να βρεις που στηρίζεται. Εγώ δεν εχω ασχοληθει ποτέ με αυτό το θέμα και θα ήθελα να μάθω αν συμβαίνει αυτό. Βλέπω ομως αρκετους να μου φέρνουν μικρα συμφωνητικά τα οποία τους εβαν εφοριακοι να τα φτιαξουν. Τωρα κατι ειπα. Επειδη ομως δεν ασχοληθει με το θέμα αυτο , πες μας που στηρίζεται αν ξέρεις. Ταυράκι . ε!!ταυράκι. αφού σαν αλεπουδάκι , απέτυχες. περιμενω τα φωτα σου.

broster

broster

*

• Silver members
  • 4.971 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ:Μπάσκετ,Γυμναστική(άνω-κάτω γνάθου και στομαχικοί),διάβασμα(λέμε τώρα),και πάρα πολύ κουβέντα!!

Βρε παγαπόντη μπροστερ ( σε αποκαλώ ετσι γιατι σε μια αλλη ερωτηση πτοήγουμενες ειχες απαντήσει δυπλωματικά, ενω ειχες απαντήσει αλλιως πριν. αλλα αστο αυτο) αυτο το νομίζω για το οτι κατω απο 300 ευρω δεν χρειαζεται, μηπως μπορεις να βρεις που στηρίζεται. Εγώ δεν εχω ασχοληθει ποτέ με αυτό το θέμα και θα ήθελα να μάθω αν συμβαίνει αυτό. Βλέπω ομως αρκετους να μου φέρνουν μικρα συμφωνητικά τα οποία τους εβαν εφοριακοι να τα φτιαξουν. Τωρα κατι ειπα. Επειδη ομως δεν ασχοληθει με το θέμα αυτο , πες μας που στηρίζεται αν ξέρεις. Ταυράκι . ε!!ταυράκι. αφού σαν αλεπουδάκι , απέτυχες. περιμενω τα φωτα σου.

<{POST_SNAPBACK}>

Γράφω λοιπόν ότι ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ........,δυστυχώς δεν προλαβαίνω να βρώ που το έχω διαβάσει , αλλά θυμάμαι ότι το έχω διαβάσει.Αν μπορέσω θα επανέλθω.
Σε ποία ερώτηση απάντησα διπλωματικά?Και που είναι το κάκο?Τυγχάνει αλλίως να νομίζεις ότι είανι και αλλίως να είναι.Υποδείξτε μου.

Μου αρέσει η επικοινωνία μας . Στην αρχή είχα εκνευριστει μαζί σας ,αλλά τώρα συνήθισα και να πω την αλήθεια μου αρέσει.
Χαιρετισμούς στη Πανέμορφη Κρήτη!!!!!!!!!!!!

LandS

LandS

*

• Silver members
  • 3.420 Δημοσιεύσεις:
Άσχετο.
Επειδή όπως και του broster τα συναισθήματά μας για τις παρεμβάσεις του "Καίρατος", "Καίρατος=Κνωσσός" κλπ. είναι ανάμικτα.
Θα πρότεινα, στον αγαπητό συνάδελφο (είπαμε οι παρεμβάσεις του είναι ευχαριστενοχλητικές, όχι ο ίδιος) να κάνει εγγραφή στο forum, για να μπορούμε να τον "χτυπάμε" με κανένα πμ.
Εκτός και αν έχει σχέση με τις εκδόσεις με το ίδιο όνομα, που απαντώνται στο http://www.kairatos.com.gr/, όπου με μεγάλη χαρά θα "του μπαίναμε" σε σελίδα forum, αν είχε.
1.Για το Λογιστή είναι προτιμότερο να γνωρίζει επακριβώς το λάθος από το να γνωρίζει κατά προσέγγιση το σωστό.
2. Αυτοί που νομίζουν ότι γνωρίζουν τα πάντα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε όλα!

KAROLOS

KAROLOS

Κωνσταντίνος

• Διαχειριστής
  • 5.149 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Αθλητισμός,διάβασμα.
Αρθρο 77 Ν. 2238/94 παρ. 1 . Ιδιωτικά έγγραφα μισθωσης ακινήτων αχετως ποσού μισθώματος ή γεωργικών ακινητων , εφόσον το μίσθωμα ειναι > 100 ευρω κατα μηνα , προσκομιζονται απο τον εκμισθωτη ή τον κλπ....
" Άφηνε τις πράξεις σου να μιλούν για σένα, αλλά να είσαι συνεχώς σε επιφυλακή και να αποφεύγεις τις τρομερές παγίδες της ματαιοδοξίας και της έπαρσης που μπορούν να εμποδίσουν την πρόοδό σου. Την επόμενη φορά που θα μπεις στον πειρασμό να κομπάσεις, βάλε τη γροθιά σου μέσα σε έναν κουβά με νερό, και η τρύπα που θα μείνει όταν τη βγάλεις, θα σου δείξει το μέτρο της σπουδαιότητάς σου ". &

" Ουδείς Αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος "

broster

broster

*

• Silver members
  • 4.971 Δημοσιεύσεις:

Αρθρο 77 Ν. 2238/94 παρ. 1 . Ιδιωτικά έγγραφα μισθωσης ακινήτων αχετως ποσού μισθώματος ή γεωργικών ακινητων , εφόσον το μίσθωμα ειναι > 100 ευρω κατα μηνα , προσκομιζονται απο τον εκμισθωτη ή τον κλπ....

<{POST_SNAPBACK}>

Ευχαριστώ Κάρολε !!! Νομίζω ότι με πλησιάζει απειλητικά ο αλτσχάιμερ!!!!!!!!
Πάντως έχω ακόμα την εντύπωση ότι κάπου έχω διαβάσει ότι συμφωνητικά για μίσθωση αγροτικής γής που είναι έως 300,00 ευρώ το χρόνο ( όχι το μήνα)δεν πηγαίνουν , γιάυτό και ανέφερα τον αριθμό 300,00 ( ούτως ή άλλως βέβαια πάλι καλύπτετει βάσει του άρθρου 77)

Επισκέπτης-NIKANOR-

Επισκέπτης-NIKANOR-
  • Επισκέπτες
Δηλαδή όλη αυτή η κουβέντα γίνεται για το γεγονός ότι πρέπει να συντάσουμε ιδιωτικά συμφωνητικά μεταξύ ιδιοκτητών αγροτεμαχίων και παππούδων-θείων-εξαδέλφων κτλ,κτλ. που μαζί με τα δικά τους χωράφια καλλιεργούν και των φορολογουμένων-πελατών μας.!!
Να αρχίσουμε να υπολογίζουμε τεκμαρτά ενοίκια, εισοδήματα από γεωργικές επιχειρήσεις κτλ και όλα αυτά ΜΟΝΟ για τη φετινή δήλωση, γιατί του χρόνου (που δεν θα υπάρχει Ε9) δεν θα μπορεί ο εφοριακός να μας πει να δηλώσουμε στο Ε1 αγροτικά εισοδήματα.!!!
Αν αυτή η καταστάση δεν είναι σουρεαλιστική δεν ξέρω πως αλλιώς να τη χαρακτηρίσω.

Επισκέπτης-VASSILIS X.-

Επισκέπτης-VASSILIS X.-
  • Επισκέπτες

<{POST_SNAPBACK}>

Τελικά τι κάνουμε παιδιά? Το δηλώνουμε μόνο για φέτος? Που στηρίζεται αυτό?

Επισκέπτης-tango-

Επισκέπτης-tango-
  • Επισκέπτες
Τι να κάνουμε τελικά με αυτό το θέμα?

Επισκέπτης-yiannis_athens-

Επισκέπτης-yiannis_athens-
  • Επισκέπτες
Κάποιο άλλο ερώτημα. Μπορεί οικόπεδο που έχει δηλωθεί σαν οικόπεδο στο E9, να θεωρηθεί πως καλλιεργείται και να δηλωθεί με εισόδημε στο πίνακα 4Β ???

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες