Προς το περιεχόμενο

Αλιευτικά σκάφη


svaeg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ΑΣ ΤΙΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ  ΛΕΩ ΕΓΩ..................

Η Πολ 1035/2016 αναφερεται σε παλιες δηλωσεις ΦΕ που ισχυαν μεχρι 31/12/2013. Απο 1-1-2014 ισχυει εσοδα-εξοδα. Θα μου  πεις ποιος ψαρας κοβει αποδειξεις παροτι τα ΕΛΠ τους απαλλασουν απο ταμειακες αλλα οχι ομως απο χειρογραφες? Εδω σε θελω λογιστη !!! γιατι ως γνωστον ο λογιστης ειναι για καθε νοσο και καθε μα...κια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...
 

Η Πολ 1035/2016 αναφερεται σε παλιες δηλωσεις ΦΕ που ισχυαν μεχρι 31/12/2013. Απο 1-1-2014 ισχυει εσοδα-εξοδα. Θα μου  πεις ποιος ψαρας κοβει αποδειξεις παροτι τα ΕΛΠ τους απαλλασουν απο ταμειακες αλλα οχι ομως απο χειρογραφες? Εδω σε θελω λογιστη !!! γιατι ως γνωστον ο λογιστης ειναι για καθε νοσο και καθε μα...κια

Προκύπτει από κάπου ότι αναφέρετε σε εισοδήματα πριν 31/12/2013???? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,,,  ΚΑΛΑ  ΜΑΣ  ΚΟΥΡΑΓΙΑ  !!!!:(:(

ΣΤΗ  ΔΙΚΗ ΜΑΣ  ΔΟΥ , ΘΑ  ΠΑΝΕ  ΣΥΜΦΩΝΑ  ΜΕ  ΤΟΝ  Ν 27/1975,  ΜΕΧΡΙ  10  ΚΟΡΟΥΣ  ΔΕΝ  ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ  ΤΙΠΟΤΑ,   ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΝΤΑΙ  ΠΙΣΩ   ΣΤΙΣ  ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ  ΤΟΥ  ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ  ΣΤΟ  Ε3, 

ΝΑ  ΓΙΝΕΤΑΙ  Η ΑΝΑΦΟΡΑ  ΤΩΝ  ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ  ΤΟΥ  ΣΚΑΦΟΥΣ  ΚΑΙ  ΕΣΟΔΑ ΤΟΣΑ -ΕΞΟΔΑ ΤΟΣΑ.

ΜΕΣΑ  ΤΟ  Ε3  ΚΕΝΟ,   ΚΑΙ  ΑΝ  ΥΠΑΡΧΕΙ  ΚΕΡΔΟΣ   ΣΤΟΝ  659  Ή  619  (ΝΑΙ  ΕΙΣΦ. ΑΛΛΗΛ. ΠΑΝΩ  ΑΠΟ  12.000  ).....  ΑΥΤΑ,,  ΠΡΟΣ  ΤΟ  ΠΑΡΟΝ..:wub::wub:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,,,  ΚΑΛΑ  ΜΑΣ  ΚΟΥΡΑΓΙΑ  !!!!:(:(

ΣΤΗ  ΔΙΚΗ ΜΑΣ  ΔΟΥ , ΘΑ  ΠΑΝΕ  ΣΥΜΦΩΝΑ  ΜΕ  ΤΟΝ  Ν 27/1975,  ΜΕΧΡΙ  10  ΚΟΡΟΥΣ  ΔΕΝ  ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ  ΤΙΠΟΤΑ,   ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΖΟΝΤΑΙ  ΠΙΣΩ   ΣΤΙΣ  ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ  ΤΟΥ  ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΥ  ΣΤΟ  Ε3, 

ΝΑ  ΓΙΝΕΤΑΙ  Η ΑΝΑΦΟΡΑ  ΤΩΝ  ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ  ΤΟΥ  ΣΚΑΦΟΥΣ  ΚΑΙ  ΕΣΟΔΑ ΤΟΣΑ -ΕΞΟΔΑ ΤΟΣΑ.

ΜΕΣΑ  ΤΟ  Ε3  ΚΕΝΟ,   ΚΑΙ  ΑΝ  ΥΠΑΡΧΕΙ  ΚΕΡΔΟΣ   ΣΤΟΝ  659  Ή  619  (ΝΑΙ  ΕΙΣΦ. ΑΛΛΗΛ. ΠΑΝΩ  ΑΠΟ  12.000  ).....  ΑΥΤΑ,,  ΠΡΟΣ  ΤΟ  ΠΑΡΟΝ..:wub::wub:

 

 

ευχαριστώ για την απάντηση καταρχήν!

Αυτό το "στη δική μας ΔΟΥ..." που σημαίνει ως συνήθως  και την προσωπική εκτίμηση του εκεί προισταμένου εισοδήματος... με ξεπερνάει πραγματικά!!!

Μας κατάντησαν  πάλι να ψαχνόμαστε μόνοι μας για μια απόφαση να μυρίζουμε τα νύχια μας και να κάνουμε υποθέσεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά κατηγορία προτείνεις να επιλεγεί στον 659 συνάδελφε? Θεωρώ πως μόνο στις λοιπές περιπτώσεις μπορεί να μπεί γιατί νομίζω πως είναι η μόνο κατηγορία που δεν ζητάει ΑΦΜ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...