Προς το περιεχόμενο
  • 0

Μείωση στο μισό στα εξοντωτικά πρόστιμα της Εφορίας για τον ΦΠΑ


SMY

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλημέρα,

 

εχτές "έπεσε" η πρώτη καμπάνα για απώλεια μπλόκ σε πελάτη μου 1000!!!!

 

Η υπάλληλος στεναχωρήθηκε πάρα πολύ και μου είπε ότι θα με θυμάται πάντα επειδή ήμουν η πρώτη στην συγκεκριμένη ΔΟΥ που εφαρμόστηκε το νέο πρόστιμο!!!!!!! 

 

Το φώναζε τόσο δυνατά που είχε γυρίσει όλος ο όροφος και με κοίταγε!!!!!!  :blink:  :wacko:  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ Ο ΑΛΛΟΣ......ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΓΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΠΕΤΡΑΣ ΚΑΙ ΜΑΡΜΑΡΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΛΙΑΝΙΚΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΑΜΕΙΑΚΗ ΜΗΧΑΝΗ??ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ Ο ΙΔΙΟΣ ΥΠΟΚΕΙΤΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΦΟΡΟΥ 20% ΓΙΑ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΟΒΕΙ ΣΕ ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ??ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

 

εχτές "έπεσε" η πρώτη καμπάνα για απώλεια μπλόκ σε πελάτη μου 1000!!!!

 

Η υπάλληλος στεναχωρήθηκε πάρα πολύ και μου είπε ότι θα με θυμάται πάντα επειδή ήμουν η πρώτη στην συγκεκριμένη ΔΟΥ που εφαρμόστηκε το νέο πρόστιμο!!!!!!! 

 

Το φώναζε τόσο δυνατά που είχε γυρίσει όλος ο όροφος και με κοίταγε!!!!!!  :blink:  :wacko:  :angry:

Αν μπορείτε ανεβάστε το χωρίς στοιχεία του πελάτη σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=562664

 

εντάξει τα καταφέραμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάμε καλά? που θα πανηγυρίσουμε ... αν είναι δυνατόν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

 

εχτές "έπεσε" η πρώτη καμπάνα για απώλεια μπλόκ σε πελάτη μου 1000!!!!

 

Η υπάλληλος στεναχωρήθηκε πάρα πολύ και μου είπε ότι θα με θυμάται πάντα επειδή ήμουν η πρώτη στην συγκεκριμένη ΔΟΥ που εφαρμόστηκε το νέο πρόστιμο!!!!!!! 

 

Το φώναζε τόσο δυνατά που είχε γυρίσει όλος ο όροφος και με κοίταγε!!!!!!  :blink:  :wacko:  :angry:

Για ψάξε το λίγο περισσότερο.Τι μπλοκ ήταν αυτό; θεωρήθηκε το 2014; ειδικό δελτίο απαλλαγής ΦΠΑ;

Μήπως έχετε πέσει θύματα ημιμάθειας του υπαλλήλου που επέβαλλε το πρόστιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

 

εχτές "έπεσε" η πρώτη καμπάνα για απώλεια μπλόκ σε πελάτη μου 1000!!!!

 

Η υπάλληλος στεναχωρήθηκε πάρα πολύ και μου είπε ότι θα με θυμάται πάντα επειδή ήμουν η πρώτη στην συγκεκριμένη ΔΟΥ που εφαρμόστηκε το νέο πρόστιμο!!!!!!! 

 

Το φώναζε τόσο δυνατά που είχε γυρίσει όλος ο όροφος και με κοίταγε!!!!!!  :blink:  :wacko:  :angry:

Από που προκύπτει αυτό το πρόστιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευτυχώς το πήρε πάνω του ο πρωθυπουργός και

οι υπηρεσιακοί παράγοντες κάνουν τις προτάσεις τους.

 

Μην είσαστε αχάριστοι.

 

στο γνωστό παράδειγμα δεν θα πληρώνουμε πλέον 43.000,00

αλλά αφού δεν υπάρχει υποτροπή μόνο 6.000,00.

 

Δηλαδή τι τσάμπα θέλετε να την βγάλετε?

 

Μία μαλακία 12 X 5,00 ευρώ = 1 ετήσιος βασικός μισθός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΛΕΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ Ο ΑΛΛΟΣ......ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΓΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΠΕΤΡΑΣ ΚΑΙ ΜΑΡΜΑΡΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΛΙΑΝΙΚΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΑΜΕΙΑΚΗ ΜΗΧΑΝΗ??ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ Ο ΙΔΙΟΣ ΥΠΟΚΕΙΤΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΦΟΡΟΥ 20% ΓΙΑ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΟΒΕΙ ΣΕ ΕΛΕΥΘ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ??ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

ΠΟΛ.1001/2.1.2014

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μας καίνε α) εκπρόθεσμες τροποποιητικές και β) εκπρόθεσμη αρχική για ποσά έως 200-500 ευρώ.

 

ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.

 

  καλύπτουμε το 80% των περιπτώσεων ,για αμέλεια,ανθρώπινο λάθος ,απώλεια τιμολογίου-καθυστερημένη λήψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=562664

 

εντάξει τα καταφέραμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Νομίζω ότι μας δουλεύουν  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάμε καλά? που θα πανηγυρίσουμε ... αν είναι δυνατόν 

ειρωνικό είναι αδερφέ,        αν δεν το κατάλαβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

περιμένατε τίποτα άλλο ?

 

Αυτή η καταπληκτική πρόταση μάλλον είναι του Θεοχάρη, αυτού του ανθρώπου με την στέρεη αίσθηση της πραγματικότητας που είναι ο γενικός γραμματέας της καρδιάς μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

περιμένατε τίποτα άλλο ?

 

Αυτή η καταπληκτική πρόταση μάλλον είναι του Θεοχάρη, αυτού του ανθρώπου με την στέρεη αίσθηση της πραγματικότητας που είναι ο γενικός γραμματέας της καρδιάς μας.

Αν ειναι του Θεοχαρη δε θα του την κανουμε τη χαρη. Ουτε αυτου ή οποιοδηποτε αλλου.

Να καταργηθει η διαταξη και να επανελθει στα προηγουμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν ειναι του Θεοχαρη δε θα του την κανουμε τη χαρη. Ουτε αυτου ή οποιοδηποτε αλλου.

Να καταργηθει η διαταξη και να επανελθει στα προηγουμενα.

Ισιδώρα, δεν ξέρω να σου πω για όλα, πάντως οι συγκεντρωτικές ανά μήνα, ένα πουλάκι μας είπε ότι, ναι, ήταν ιδέα του Θεοχάρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

 

εχτές "έπεσε" η πρώτη καμπάνα για απώλεια μπλόκ σε πελάτη μου 1000!!!!

 

Η υπάλληλος στεναχωρήθηκε πάρα πολύ και μου είπε ότι θα με θυμάται πάντα επειδή ήμουν η πρώτη στην συγκεκριμένη ΔΟΥ που εφαρμόστηκε το νέο πρόστιμο!!!!!!! 

 

Το φώναζε τόσο δυνατά που είχε γυρίσει όλος ο όροφος και με κοίταγε!!!!!!  :blink:  :wacko:  :angry:

καρδιά μου καημένιιηηη, πως βαστάς και δεν ραγιιίζειειεις......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ισιδώρα, δεν ξέρω να σου πω για όλα, πάντως οι συγκεντρωτικές ανά μήνα, ένα πουλάκι μας είπε ότι, ναι, ήταν ιδέα του Θεοχάρη..

Με το συμπαθειο που λενε και στο χωριο μου, αλλα μαλλον αλλος επαιζε με πουλακι και αυτα ειναι τα αποτελεσματα.

Σε καμια περιπτωση δε πρεπει να κανουμε πισω.

Εχουν διαλυσει τη κοινωνια ανθρωποι που ποτε δεν ασχοληθηκαν με την αγορα και εχουν μονο στο μυαλο τους πως θα ικανοποιησουν τις επιθυμιες των καθοδηγητων τους

Δε πρεπει να κανουμε πισω. Τωρα ειναι η ωρα για ολους μας γιατι διαφορετικα θα μας στειλουν στο success story τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τόσα χρόνια φοβόμουνα μη κάνω κάτι λάθος  στη δουλειά μου και έχω επιπτώσεις ...

τώρα φοβάμαι αυτούς  που με κυβερνάνε ....

αυτοί δεν θα έχουν επιπτώσεις .......

και εγώ δεν θα έχω δουλειά....

Ν Τ Ρ Ο Π Η   Τ Ο Υ Σ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σταχτη στα ματια  μας ριχνουν με ολα τα δηθεν δημοσιευματα για δηθεν πληροφοριες για μειωση προστιμων.  Οτι καπως θα τα μειωσουν  ειναι σιγουρο,αλλα εμεις αυτο απαιτουμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σταχτη στα ματια  μας ριχνουν με ολα τα δηθεν δημοσιευματα για δηθεν πληροφοριες για μειωση προστιμων.  Οτι καπως θα τα μειωσουν  ειναι σιγουρο,αλλα εμεις αυτο απαιτουμε? 

Εμείς απαιτούμε να καταργηθούν.... ας περιμένουμε να δούμε τί θα αποφασίσουν επίσημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τόσα χρόνια φοβόμουνα μη κάνω κάτι λάθος  στη δουλειά μου και έχω επιπτώσεις ...

τώρα φοβάμαι αυτούς  που με κυβερνάνε ....

αυτοί δεν θα έχουν επιπτώσεις .......

και εγώ δεν θα έχω δουλειά....

Ν Τ Ρ Ο Π Η   Τ Ο Υ Σ !!!!

 

Τόσα χρόνια φοβόμουνα μη κάνω κάτι λάθος  στη δουλειά μου και έχω επιπτώσεις ...

τώρα φοβάμαι αυτούς  που με κυβερνάνε ....

αυτοί δεν θα έχουν επιπτώσεις .......

και εγώ δεν θα έχω δουλειά....

Ν Τ Ρ Ο Π Η   Τ Ο Υ Σ !!!!

Φαντα σου ,λοιπον , οτι ολα αυτα τα χρονια που τα προστιμα ηταν νορμαλ και ειχαμε αγχος!!! 

Σκεψου ποσα εγκεφαλικα και εμφραγματα εχουμε να παθουμε εαν ισχυσουν αυτα τα προστιμα!!! :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...