Προς το περιεχόμενο
  • 0

προθεσμια υποβολης τοποποιησης του Ε9 -επαναυποβολη σε περιπτωση λαθους


FAZEXA

Ερώτηση

παιδια ξερει κανεις να μου πει μεχρι ποτε τελικα υποβαλλεται αυτο το ρημαδι Ε9? επισηςνα ρωτησω και κατι αλλο μερες πριν οταν προτοεμφανιστηκε το βασανο και δεν ηξερα ακομη το σκεπτικο τους λεω ας κανω σεφτε με το να φτιαξω το δικο μου ειδα σηματακια για μεταβολη σε ενα αγροτεμαχιο αντε λεω αυτο ειναι εκτος ΑΠΑ και ζητουν διευκρινισεις το ξαναφτιαχνω και το στελνω μετα ομως το ξαναπροβαλλα και ειδα οτι το υπαρχων σπιτι μου ειχε κανει φτερα και στη θεση του ειχε το πρωην παλαιο 35τμ που ειχα γκρεμισει πριν 3 χρονια κοντεψα να παθω συγκοπη τοτε καταλαβα οτι τιποτα δεν εχουν σωστο και θελει παλι απο την αρχη ξερει κανεις αν μπορω να το τροποοιησω και να το επαναυποβαλλω χωρις να παω στην ΔΟΥ ?

ευχαριστω ολους του συνπασχοντες

ΝΙΚΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Δυστυχως νομιζω για επαναυποβολη μονο στην ΔΟΥ.Τωρα προθεσμια ελαστικο 15μερο αλλα κανε λιγακι υπομονη μιας και υπαρχει ζητημα και καλο ειναι να μην υποβαλουμε ακομα κανενα εκτος αν ειναι αναγκη οποτε μπορεις να τον στειλεις στην αρμοδια ΔΟΥ (εσυ βεβαια αποφασιζεις). Λεπτομερειες δες εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
παιδια ξερει κανεις να μου πει μεχρι ποτε τελικα υποβαλλεται αυτο το ρημαδι Ε9? επισηςνα ρωτησω και κατι αλλο μερες πριν οταν προτοεμφανιστηκε το βασανο και δεν ηξερα ακομη το σκεπτικο τους λεω ας κανω σεφτε με το να φτιαξω το δικο μου ειδα σηματακια για μεταβολη σε ενα αγροτεμαχιο αντε λεω αυτο ειναι εκτος ΑΠΑ και ζητουν διευκρινισεις το ξαναφτιαχνω και το στελνω μετα ομως το ξαναπροβαλλα και ειδα οτι το υπαρχων σπιτι μου ειχε κανει φτερα και στη θεση του ειχε το πρωην παλαιο 35τμ που ειχα γκρεμισει πριν 3 χρονια κοντεψα να παθω συγκοπη τοτε καταλαβα οτι τιποτα δεν εχουν σωστο και θελει παλι απο την αρχη ξερει κανεις αν μπορω να το τροποοιησω και να το επαναυποβαλλω χωρις να παω στην ΔΟΥ ?

ευχαριστω ολους του συνπασχοντες

ΝΙΚΟΣ

θα σου πρότεινα να περιμένεις το εκκαθαριστικό του ΕΤΑΚ και μετα να πας3 να κάνεις τη διόρθωση

μετα την παραλαβεί του εκκαθαριστικού έχεις 60 μέρες να πας στην ΔΟΥ και να προβάλεις τις αντιρρήσεις σου και να κάνεις τροποποίηση και νεα εκκαθάριση χωρις πρόστιμο

άρα περίμενε το εκκαθαριστικό και μετά κάνεις τις κινησεις σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ "ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ" ΤΟΥ Ε-9.GR ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ 2, ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΠΑΝΥΠΟΒΟΛΗΣ, ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 2 ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ "ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ" ΤΟΥ Ε-9.GR ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ 2, ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΠΑΝΥΠΟΒΟΛΗΣ, ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 2 ??

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τα αγροτεμάχια μέχρι στιγμής είναι εκτός ΕΤΑΚ, οπότε για το αγαπητό ΥΠ. ΟΙΚ. στην παρούσα φάση είναι από εισπρακτικής πλευράς αδιάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-IOYDHS-

Oικόπεδο-αγροτεμάχιο 2500 τμ με τα 500τμ εντός οικισμού και τα υπόλοιπα 2000τμ εκτός οικισμού αλλά εντός ζώνης πως θα δηλωθούν στο ε9 ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Oικόπεδο-αγροτεμάχιο 2500 τμ με τα 500τμ εντός οικισμού και τα υπόλοιπα 2000τμ εκτός οικισμού αλλά εντός ζώνης πως θα δηλωθούν στο ε9 ?

Ευχαριστώ

Ακριβώς όπως τα είπατε!

Τα 500 στον πίνακα 1 και τα 2000 στον πίνακα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

βλέπω στο gsis.gr οτι μολις εγινε εκκαθαριση στο Ε9 μου.

δηλωθηκε γοα ΕΤΑΚ '08 κυρια κατοικια 112.τ.μ. της συζηγου μου και μια εξοχικη στο όνομα μου 58 τ.μ. σε τουριστικη περιοχή. είναι δυνατόν να να έρθει μηδενικό το ΕΤΑΚ όπως γραφει στο σιτε? κανονικα δεν θα επρεπε να απαλλαγει η κυρια της συζηγου και να φορολογηθει η δικη μου εξοχική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...