Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΠΡΟΤΥΠΟ ΕΝΤΥΠΟ ΓΙΑ ΟΑΕΔ - ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ 200,000 ΘΕΣΕΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ


karn

Ερώτηση

Καλημέρα σε όλους ,

υπάρχει κάποιο πρότυπο έντυπο ή κάτι σε EXCEL για την έντυπη κατάσταση του ΟΑΕΔ για το νέο πρόγραμμα της επιδότησης εισφορών ( ΟΑΕΔ ΚΥΑ 19721/790/15.10.2010)

Αναφέρει τα στοιχεία που θέλει αλλά δεν έχω βρει κάποιο υπόδειγμα ...

  • Έντυπη κατάσταση η οποία θα περιλαμβάνει:

· το ονοματεπώνυμο των επιχορηγουμένων βάσει του προγράμματος,

· Α.Μ. ΙΚΑ επιχορηγουμένων,

· τη χρονολογία πρόσληψης τους,

· τα ημερομίσθια που πραγματοποιήθηκαν κατά μήνα,

· το συνολικό μηνιαίο ακαθάριστο ποσό που δικαιούται ο εργαζόμενος, το οποίο δε θα είναι κατώτερο του προβλεπόμενου από τις οικείες Συλλογικές Συμβάσεις Εργασίες (Σ.Σ.Ε.),

· το ποσό που αντιστοιχεί στις μηνιαίες εργοδοτικές ασφαλιστικές εισφορές με τα αντίστοιχα ποσοστά εισφορών, όπως εμφανίζονται στις ΑΠΔ,

· το μηνιαίο ποσό επιχορήγησης, με το οποίο βαρύνεται ο αλληλόχρεος λογαριασμός ΙΚΑ-ΟΑΕΔ, σύμφωνα με το πρόγραμμα,

· το μηνιαίο ποσό επιχορήγησης, που καταβάλλεται εκτός του αλληλόχρεου λογαριασμού ΙΚΑ-ΟΑΕΔ,

· στήλη της υπεύθυνης δήλωσης με τις υπογραφές των επιχορηγουμένων ότι απασχολήθηκαν και πληρώθηκαν το χρονικό διάστημα για το οποίο ζητείται η επιχορήγηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλημέρα σε όλους ,

υπάρχει κάποιο πρότυπο έντυπο ή κάτι σε EXCEL για την έντυπη κατάσταση του ΟΑΕΔ για το νέο πρόγραμμα της επιδότησης εισφορών ( ΟΑΕΔ ΚΥΑ 19721/790/15.10.2010)

Αναφέρει τα στοιχεία που θέλει αλλά δεν έχω βρει κάποιο υπόδειγμα ...

  • Έντυπη κατάσταση η οποία θα περιλαμβάνει:

· το ονοματεπώνυμο των επιχορηγουμένων βάσει του προγράμματος,

· Α.Μ. ΙΚΑ επιχορηγουμένων,

· τη χρονολογία πρόσληψης τους,

· τα ημερομίσθια που πραγματοποιήθηκαν κατά μήνα,

· το συνολικό μηνιαίο ακαθάριστο ποσό που δικαιούται ο εργαζόμενος, το οποίο δε θα είναι κατώτερο του προβλεπόμενου από τις οικείες Συλλογικές Συμβάσεις Εργασίες (Σ.Σ.Ε.),

· το ποσό που αντιστοιχεί στις μηνιαίες εργοδοτικές ασφαλιστικές εισφορές με τα αντίστοιχα ποσοστά εισφορών, όπως εμφανίζονται στις ΑΠΔ,

· το μηνιαίο ποσό επιχορήγησης, με το οποίο βαρύνεται ο αλληλόχρεος λογαριασμός ΙΚΑ-ΟΑΕΔ, σύμφωνα με το πρόγραμμα,

· το μηνιαίο ποσό επιχορήγησης, που καταβάλλεται εκτός του αλληλόχρεου λογαριασμού ΙΚΑ-ΟΑΕΔ,

· στήλη της υπεύθυνης δήλωσης με τις υπογραφές των επιχορηγουμένων ότι απασχολήθηκαν και πληρώθηκαν το χρονικό διάστημα για το οποίο ζητείται η επιχορήγηση

Καλημέρα ....

Επισυνάπτω προς το παρόν το Συνοδευτικό Εντυπο της Αίτησης Χορήγησης της Επιχορήγησης......

Αν προλάβω αργότερα, ή αύριο το αργότερο, θα ανεβάσω και το κυρίως έντυπο της Κατάστασης του Προσωπικού για το πρόγραμμα 200.000/400.000.

Πάντως , να κρατάτε και μια "πισινή" όσοι κάνετε χρήση του προγράμματος! Από τον ΟΑΕΔ υπάλληλος μας είπε χαρακτηριστικά:"Κάντε τις αιτήσεις σας, αλλά και τα χρήματα που "υπολογίζετε" ότι θα πάρετε από την επιχορήγηση κρατήστε τα στο συρτάρι προκαταβολικά μην βρεθείτε προ εκπλήξεως! ..." Ο νοών νοείτω!

ΕΝΤΥΠΟ Β' (ΟΑΕΔ-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 200.000-400.000).zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα ....

Επισυνάπτω προς το παρόν το Συνοδευτικό Εντυπο της Αίτησης Χορήγησης της Επιχορήγησης......

Αν προλάβω αργότερα, ή αύριο το αργότερο, θα ανεβάσω και το κυρίως έντυπο της Κατάστασης του Προσωπικού για το πρόγραμμα 200.000/400.000.

Πάντως , να κρατάτε και μια "πισινή" όσοι κάνετε χρήση του προγράμματος! Από τον ΟΑΕΔ υπάλληλος μας είπε χαρακτηριστικά:"Κάντε τις αιτήσεις σας, αλλά και τα χρήματα που "υπολογίζετε" ότι θα πάρετε από την επιχορήγηση κρατήστε τα στο συρτάρι προκαταβολικά μην βρεθείτε προ εκπλήξεως! ..." Ο νοών νοείτω!

Sorry! Ανέβασα λάθος Πίνακα! Είναι από παλιό πρόγραμμα του ΟΑΕΔ Ν.Θ.Ε.

Ανεβάζω το σωστό Συνοδευτικό και αύριο (μαλλον) διορθωμένο τον Πίνακα για τα προγράμματα 200.000-400.000.

Καλό βράδυ!

ΑΙΤΗΣΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗ (Ο.Α.Ε.Δ).doc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ποιά λεφτά περιμένετε να πάρετε? Αφού έχετε ήδη πληρώσει λιγότερες εισφορές στο ΙΚΑ. Αυτό το πρόγραμμα έχει αυτό το καλό, οτι δεν περιμένεις να πάρεις τα λεφτά από τον ΟΑΕΔ , αλλά πληρώνεις λιγότερα στο ΙΚΑ (τις εργοδοτικές εισφορές των επιδοτούμενων) και τα βρίσκουν μεταξύ τους ΙΚΑ και ΟΑΕΔ. Βέβαια τα χαρτιά γίνονται κανονικά και το τιμολόγιο που κόβεις προς τον ΟΑΕΔ το καταχωρείς αφαιρετκά στις δαπάνες μισθοδοσίας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΤΙΣ ΑΠΔ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΕΣΥ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ 20% Η ΒΑΖΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Sorry! Ανέβασα λάθος Πίνακα! Είναι από παλιό πρόγραμμα του ΟΑΕΔ Ν.Θ.Ε.

Ανεβάζω το σωστό Συνοδευτικό και αύριο (μαλλον) διορθωμένο τον Πίνακα για τα προγράμματα 200.000-400.000.

Καλό βράδυ!

ΕΝΤΥΠΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΧΟΡΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΟΥ ΑΝΗΚΩ

Book1.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ποιά λεφτά περιμένετε να πάρετε? Αφού έχετε ήδη πληρώσει λιγότερες εισφορές στο ΙΚΑ. Αυτό το πρόγραμμα έχει αυτό το καλό, οτι δεν περιμένεις να πάρεις τα λεφτά από τον ΟΑΕΔ , αλλά πληρώνεις λιγότερα στο ΙΚΑ (τις εργοδοτικές εισφορές των επιδοτούμενων) και τα βρίσκουν μεταξύ τους ΙΚΑ και ΟΑΕΔ. Βέβαια τα χαρτιά γίνονται κανονικά και το τιμολόγιο που κόβεις προς τον ΟΑΕΔ το καταχωρείς αφαιρετκά στις δαπάνες μισθοδοσίας σου.

Σωστά. Αυτό το τιμολόγιο τι το θέλουν όμως; Τι θα γράψουν εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Σωστά. Αυτό το τιμολόγιο τι το θέλουν όμως; Τι θα γράψουν εκεί;

«Πρόγραμμα επιχορήγησης 200.000 θέσεων πλήρους απασχόλησης με επιδότηση των εργοδοτικών εισφορών, για

Τηλέφωνο: _____________________ ΑΜΕ: ____________

ΑΦΜ: ____________________

τη διατήρηση τουλάχιστον 400.000 θέσεων εργασίας, σε επιχειρήσεις και γενικά εργοδότες του ιδιωτικού τομέα»

ΑΙΤΗΣΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗΣ

Αιτούμαι τη χορήγηση της επιχορήγησης, για την περίοδο ΗΗ/ΜΜ/ΕΕΕΕ έως ΗΗ/ΜΜ/ΕΕΕΕ, σύμφωνα με την με αριθμό _________/__-__-2010 εγκριτική απόφαση του Κ.Π.Α./Κ.Π.Α.2 και δηλώνω ότι η επιχείρησή μου λειτουργεί κανονικά, έχουν τηρηθεί όλοι οι όροι του Προγράμματος 200.000 θέσεων όπως περιγράφονται στην οικεία Κ.Υ.Α.

Ειναι απο το εντυπο που εχει αναρτηθει παραπανω . Και στα δικαιολογητικα που ζητανε , δεν αναφερονται μονο στα λοιπες εκτος ΙΚΑ εισφορες . Ειναι αντιφατικη η δηλωση , με την οποια ζητειται η ΚΑΤΑΒΟΛΗ επιχορηγησης , με το ιδιο το προγραμμα που αφορα σε καταβολη μειωμενων εργοδοτικων εισφορων ΙΚΑ . Χανουμε πολυτιμο χρονο σε ερμηνεια ασαφειων , προσωπικα κουραστηκα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σωστά. Αυτό το τιμολόγιο τι το θέλουν όμως; Τι θα γράψουν εκεί;

ΘΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟΙ ΠΗΡΑΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ.ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΑ Τ Ο ΙΚΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΑΛΛΑ,ΤΑ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΙΤΟΥΜΑΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΟΔΟΤΙΚΗ ΕΙΣΦΟΡΑ ΠΙΣΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

....Ρε παιδια .. σχετικά με τις ενισχύσεις ήσσονος σημασίας (de minimis) , στο προγραμμα παρέμεινε στις 500χ ή πηγε τα 200χ ...έχουμε μπερδευτεί !!!

Στο site η αιτηση παραμενει στα 500χ...και ελπιζω ναναι ετσι !!!

"...2. Η ενίσχυση, βάσει του εγκεκριµένου καθεστώτος ν.304/2009 στα πλαίσια του «Προσωρινού κοινοτικού πλαισίου για τη λήψη µέτρων κρατικής ενίσχυσης µε σκοπό να στηριχθεί η πρόσβαση στη χρηµατοδότηση κατά τη διάρκεια της τρέχουσας χρηµατοπιστωτικής και οικονοµικής από το «Πρόγραµµα επιχορήγησης 200.000 θέσεων πλήρους απασχόλησης µε επιδότηση των εργοδοτικών εισφορών, για τη διατήρηση τουλάχιστον 400.000 θέσεων εργασίας, σε επιχειρήσεις και γενικά εργοδότες του ιδιωτικού τοµέα», αθροιζόµενη µε άλλες ενισχύσεις ήσσονος σηµασίας που έχει λάβει η επιχείρηση (καθώς και οι τυχόν συνδεδεµένες µε αυτήν επιχειρήσεις) κατά τα δύο προηγούµενα οικονοµικά έτη και το τρέχον έτος δεν υπερβαίνει το ποσό των 500.000 ευρώ. Ως ηµεροµηνία λήψης της ενίσχυσης νοείται η ηµεροµηνία της εγκριτικής απόφασης. "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΡΩΤΗΣΗ : ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΟΠΟΥ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΩΝ ΕΡΓΟΔΟΤΙΚΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΤΟΥ ΟΑΕΔ, Ο ΑΝΩΤΑΤΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΩΝ ΑΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΣΕ 30 ΑΠΟ 80, ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΗ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΝΤΥΠΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΧΟΡΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΟΥ ΑΝΗΚΩ

ΘΕΛΟΥΝΕ Κ Β2 ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΑ ...

ΑΝΕΒΑΖΩ ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΙΑ Β1 Κ Β2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
<BR>ΕΝΤΥΠΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΠΙΧΟΡΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΟΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΟΥ ΑΝΗΚΩ<BR>
<BR><BR><BR>Δε θα ΄πρεπε να υπάρχει και μια στηλη με τα ποσά των ασφαλιστικών
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΡΕΜΟΥΝΔΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

Καλημέρα σε όλους ,

υπάρχει κάποιο πρότυπο έντυπο ή κάτι σε EXCEL για την έντυπη κατάσταση του ΟΑΕΔ για το νέο πρόγραμμα της επιδότησης εισφορών ( ΟΑΕΔ ΚΥΑ 19721/790/15.10.2010)

Αναφέρει τα στοιχεία που θέλει αλλά δεν έχω βρει κάποιο υπόδειγμα ...

  • Έντυπη κατάσταση η οποία θα περιλαμβάνει:

· το ονοματεπώνυμο των επιχορηγουμένων βάσει του προγράμματος,

· Α.Μ. ΙΚΑ επιχορηγουμένων,

· τη χρονολογία πρόσληψης τους,

· τα ημερομίσθια που πραγματοποιήθηκαν κατά μήνα,

· το συνολικό μηνιαίο ακαθάριστο ποσό που δικαιούται ο εργαζόμενος, το οποίο δε θα είναι κατώτερο του προβλεπόμενου από τις οικείες Συλλογικές Συμβάσεις Εργασίες (Σ.Σ.Ε.),

· το ποσό που αντιστοιχεί στις μηνιαίες εργοδοτικές ασφαλιστικές εισφορές με τα αντίστοιχα ποσοστά εισφορών, όπως εμφανίζονται στις ΑΠΔ,

· το μηνιαίο ποσό επιχορήγησης, με το οποίο βαρύνεται ο αλληλόχρεος λογαριασμός ΙΚΑ-ΟΑΕΔ, σύμφωνα με το πρόγραμμα,

· το μηνιαίο ποσό επιχορήγησης, που καταβάλλεται εκτός του αλληλόχρεου λογαριασμού ΙΚΑ-ΟΑΕΔ,

· στήλη της υπεύθυνης δήλωσης με τις υπογραφές των επιχορηγουμένων ότι απασχολήθηκαν και πληρώθηκαν το χρονικό διάστημα για το οποίο ζητείται η επιχορήγηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εκατσα και βελτιωσα λιγο το εντυπο.

Ειναι φτιαγμενο για να εκτυπωθει σε Α3.

Εντυπο-Αιτηση για την καταβολη επιχορηγησης για το προγραμμα επιχορηγησης 200.000 θέσεων κτλ (ΚΥΑ 19721/790/15.10.2010)

*Θα το βελτιωσω κι αλλο επειδη μολις διαπιστωσα οτι συμφωνα με το πληροφοριακο εντυπο του ΟΑΕΔ, απουσιαζουν μια-δυο στηλες.

ΕΝΤΥΠΟ ΟΑΕΔ.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε αυτη εδω την εκδοση εχω προσθεσει γραμμη για τις αντιστοιχες μηνιαιες εργοδοτικες εισφορες.

Μπορει ομως να μην τους αρεσει εκει στον ΟΑΕΔ.

ΕΝΤΥΠΟ ΟΑΕΔ.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω δημιουργήσει και εγώ ένα εργαλείο σε Excel για συμπλήρωση των απαιτούμενων δικαιολογητικών που υποβάλλουμε στον ΟΑΕΔ για τα προγράμματα των 200.000 θέσεων κλπ το οποίο και ανεβάζω. Είναι σε Excel 1997-2003, είναι προστατευμένο για να μην τροποποιηθεί από λάθος, αλλά όποιος θέλει κωδικούς για αποπροστασία ας μου στείλει π.μ. να τους δώσω. Είναι για απασχόληση χωρίς επικουρικά, με επικουρικά δεν προλαβαίνω ακόμα.

ΕΝΤΥΠΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ v 2.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω δημιουργήσει και εγώ ένα εργαλείο σε Excel για συμπλήρωση των απαιτούμενων δικαιολογητικών που υποβάλλουμε στον ΟΑΕΔ για τα προγράμματα των 200.000 θέσεων κλπ το οποίο και ανεβάζω. Είναι σε Excel 1997-2003, είναι προστατευμένο για να μην τροποποιηθεί από λάθος, αλλά όποιος θέλει κωδικούς για αποπροστασία ας μου στείλει π.μ. να τους δώσω. Είναι για απασχόληση χωρίς επικουρικά, με επικουρικά δεν προλαβαίνω ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω δημιουργήσει και εγώ ένα εργαλείο σε Excel για συμπλήρωση των απαιτούμενων δικαιολογητικών που υποβάλλουμε στον ΟΑΕΔ για τα προγράμματα των 200.000 θέσεων κλπ το οποίο και ανεβάζω. Είναι σε Excel 1997-2003, είναι προστατευμένο για να μην τροποποιηθεί από λάθος, αλλά όποιος θέλει κωδικούς για αποπροστασία ας μου στείλει π.μ. να τους δώσω. Είναι για απασχόληση χωρίς επικουρικά, με επικουρικά δεν προλαβαίνω ακόμα.

ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΑΠΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ Β΄? ΤΟ E-MAIL ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ [email protected]. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω δημιουργήσει και εγώ ένα εργαλείο σε Excel για συμπλήρωση των απαιτούμενων δικαιολογητικών που υποβάλλουμε στον ΟΑΕΔ για τα προγράμματα των 200.000 θέσεων κλπ το οποίο και ανεβάζω. Είναι σε Excel 1997-2003, είναι προστατευμένο για να μην τροποποιηθεί από λάθος, αλλά όποιος θέλει κωδικούς για αποπροστασία ας μου στείλει π.μ. να τους δώσω. Είναι για απασχόληση χωρίς επικουρικά, με επικουρικά δεν προλαβαίνω ακόμα.

Άπλα συγχαρητηρία έστω και μεταχρονολογημένα , το ecxelaki είναι πρώτο !!!

Σε ευχαρίστω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ποιά λεφτά περιμένετε να πάρετε? Αφού έχετε ήδη πληρώσει λιγότερες εισφορές στο ΙΚΑ. Αυτό το πρόγραμμα έχει αυτό το καλό, οτι δεν περιμένεις να πάρεις τα λεφτά από τον ΟΑΕΔ , αλλά πληρώνεις λιγότερα στο ΙΚΑ (τις εργοδοτικές εισφορές των επιδοτούμενων) και τα βρίσκουν μεταξύ τους ΙΚΑ και ΟΑΕΔ. Βέβαια τα χαρτιά γίνονται κανονικά και το τιμολόγιο που κόβεις προς τον ΟΑΕΔ το καταχωρείς αφαιρετκά στις δαπάνες μισθοδοσίας σου.

για να καταλάβω! όταν δεν έχουμε επικουρικά τι αίτηση επιχορήγησης θα υποβάλλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τι εντυπο υποβαλω στον οαεδ για επικουρικα που δεν εντασονται στο ΕΤΕΑΜ?

ειναι φαρμακειο και μαζι με το εντυπο Β θελουν κ αυτο αλλα δεν το βρησκε η υπαλληλος!!

μπορει καποιος να βοηθησει?

και μια ερωτηση..στο ΦΕΚ αναφερει..

Το ποσό επιχορήγησης υπολογίζεται σε ποσοστό επί

των ασφαλιστικών εισφορών (εργοδοτών και εργαζο−

μένων):

α) για τους κοινούς άνεργους,

• ογδόντα τοις εκατό (80%) για το πρώτο έτος και

• εξήντα τοις εκατό (60%) για το δεύτερο έτος,

β) για τους νέους και τις ειδικές ομάδες ανέργων,

όπως περιγράφονται στο άρθρο 1,

• ογδόντα τοις εκατό (80%) για το πρώτο έτος και

• ογδόντα τοις εκατό (80% για το δεύτερο έτος,

από την κάθε πρόσληψη και αποδίδεται μέσω της

χρέωσης του αλληλόχρεου λογαριασμού ΙΚΑ−ΟΑΕΔ και

της αντίστοιχης πίστωσης του λογαριασμού του εργο−

δότη, εκτός του ποσού επιχορήγησης, που αντιστοιχεί

σε ασφαλιστικές εισφορές ή μέρους αυτών, των λοιπών

επικουρικών ταμείων, το οποίο καταβάλλεται απευθείας

στην επιχείρηση.

ΤΟ 80% καταβαλεται στην επιχειρηση μετα που θα κοπει το τιμολογιο στον οαεδ ή στο ικα?

τα επικουρικα αποδιδονται απευθειας στον εργοδοτη με αλλο τιμολογιο?

ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...