Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΡΞΗ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΙ  Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΜΗΤΡΩΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ  ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ ΣΤΙΣ 31/03. ΠΗΓΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΡΞΗ. ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΙ ΝΕΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΘΑ ΑΡΓΗΣΟΥΝ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΛΑΛΟΥΜ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ειχα καθολου ταυτοτητα γιατι περιμενω απο τον Οκτωβριο να μου ερθει η καινουρια.Ενα μηνα πριν εκανα κ εγω εναρξη ως λογιστρια.Μου εδωσαν μια βεβαιωση απο το επιμελητηριο η οποια ανεφερε αν θυμαμαι καλα οτι υπαρχει ταυτοτητα λογιστη η οποια ομως θα καθυστερησει να εκδοθει λογω μεταβασης απο τις παλιες ταυτοτητες στις καινουριες.στην βεβαιωση επανα εγραφε τον αριθμο αδειας και την ταξη του λογιστη και μαζι με την αδεια την δεχτηκαν και δεν ειχα κανενα προβλημα!Οποτε πας στο επιμελητηριο και ζητας να σου ετοιμασουν μια τετοια βεβαιωση.Την ιδια χρησιμοποιησα και για θεωρηση.Ελπιζω να σε βοηθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΗΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΛΛΑ Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΕΤΑΙ

 

Στη θέση σου θα πήγαινα στην εφορία στο μητρώο με το χαρτι που από το οικονομικό επιμελητήριο, θα έπαιρνα τηλέφωνο στο οικονομικό επιμελητήριο όταν θα ερχόταν η σειρά μου και αφήνω την προϊσταμένη να συνενοηθεί με το επιμελητήριο αλλιώς δεν φεύγω.

Αθάνατο ελληνικό δημόσιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θέση σου θα πήγαινα στην εφορία στο μητρώο με το χαρτι που από το οικονομικό επιμελητήριο, θα έπαιρνα τηλέφωνο στο οικονομικό επιμελητήριο όταν θα ερχόταν η σειρά μου και αφήνω την προϊσταμένη να συνενοηθεί με το επιμελητήριο αλλιώς δεν φεύγω.

Αθάνατο ελληνικό δημόσιο...

Θα ηθελα σε παρακαλω να με πληροφορησεις ποια κ................λα Δημοσια Υπαλληλος του κερατα ειναι αυτη που δεν δεχεται το συγκεκριμενο εγγραφο που σου παρεχει , συμφωνα με το νομο το επιμελητηριο σου . Σε παρακαλω στειλε μου με Pm το ονομα της , για ποια εφορια μιλαμε , αν δε ειναι και Αθηνα θα την επισκεφθω εγω ο ιδιος .

Η θα φυγει μαυρη απο το γραφειο της ή θα εχεις κανει εναρξη . Αρκετα με αυτου του ειδους τους δημοσιους υπαλληλους . Σοβαρολογω για αυτα που σου γραφω . Οταν εγω πηγα να κανω εναρξη ξερεις τι μου ειπε ο υπευθυνος του μητρωου ? Δεν ξερω αν θα σας επιτραπει να κανετε εναρξη με εδρα το σπιτι σας . Ακομα μπαινω στην εφορια Μοσχατου και με δειχνουν . Ευτυχως υπηρχαν ψυχραιμοτεροι και γλιτωσε τις σφαλιαρες , διαφορετικα θα ημουνα μεσα για ξυλοδαρμο . ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H κυρία μάλλον έχει μείνει εδώ: http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/15256. Το επιμελητήριο όμως δε βγάζει ταυτότητες και κάνεις τη δουλειά σου με τις σχετικές βεβαιώσεις που σου δίνει για έναρξη και θεώρηση (εκανα πρόσφατα). Οπως σου είπαν και παραπάνω τηλέφωνο επιτόπου στο επιμελητήριο για να ξεκολλήσεις από το μητρώο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΡΞΗ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΙ  Η ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΤΟΥ ΜΗΤΡΩΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ  ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ ΣΤΙΣ 31/03. ΠΗΓΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΡΞΗ. ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΟΙ ΝΕΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΘΑ ΑΡΓΗΣΟΥΝ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΛΑΛΟΥΜ?

http://www.oe-e.gr/oe/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=40&Itemid=34&lang=el

 

5. ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν προβλέπεται από το 2013 με το νέο θεσμικό πλαίσιο η ανανέωση της επαγγελματικής ταυτότητας.

 

Εφ οσον ηδη εχεις επαγγελματικη ταυτοτητα  η κυρια να επικοινωνησει με το ΟΕΕ ΑΝ θελει να μαθει και να κανει σωστα τη δουλεια της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση των συναδέλφων.

 

Πήγα εχθές στο μητρώο για να θεωρήσω μπλόκ ΑΠΥ. Είχα ζητήσει βεβαίωση πιο παλιά απο ΟΕΕ γι αυτό τον λόγο... Στον τμήμα του κώδικα δεν μου θεώρησαν τις ΑΠΥ γιατί η βεβαίωση έγγραφε |βεβαιώνεται οτι ο... είναι κάτοχος δελτίου επαγγελματικής ταυτότητας τάδε τάξης με τάδε αριθμό, η οποία βρίσκεται σε ισχύ"

δεν το έψαξα γιατί βιαζόμουν, μετά πήρα τηλ στο ΟΕΕ και ζήτησα να μου στείλουν βεβαίωση που να γράφει οτι δεν έχω οφειλές στο ΟΕΕ. Και τότε μου είπαν οτι δεν εκδίδουν πλέον για τους ΛΟΓΙΣΤΕΣ- ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΥς τέτοιες βεβαιώσεις γιατί δεν θεωρούνται μέλη του ΟΕΕ και θα πρέπει να πάρω αντίστοιχη βεβαίωση απο το εμπορικό επιμελητήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...