Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ε4 ΕΤΗΣΙΟΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΕ ΝΕΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ.


Constantinos

Ερώτηση

Συνάδελφοι μία διευκρίνηση. Έχει σταλεί ετήσιος πίνακας προσωπικού στης 15/10/2014. Γίνεται νέα πρόσληψη στης 20/10/2014 και με την αναγγελία δημιουργείται αυτόματα και ο πίνακας προσωπικού πρόσληψης για το συγκεκριμένο άτομο.

Υπάρχει υποχρέωση να σταλεί ετήσιος πίνακας συμπληρωματικός μόνο για την νέα πρόσληψη ;

Επίσης αν δεν ισχύει το παραπάνω σε ποιες περιπτώσεις στέλνεται η συγκεκριμένη μορφή πίνακα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Κανονικα αυτο που καταλαβαινω ειναι πως οχι...συμπληρωματικος υποβαλλεται ενα ξεχασες καποιον εργαζομενο οταν υπεβαλλες τον ετησιο, αμα εγινε η προσληψη μετα καλυπτεσαι με τον πινακα που τυπωνεις μετα την υποβολη ε3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κανονικα αυτο που καταλαβαινω ειναι πως οχι...συμπληρωματικος υποβαλλεται ενα ξεχασες καποιον εργαζομενο οταν υπεβαλλες τον ετησιο, αμα εγινε η προσληψη μετα καλυπτεσαι με τον πινακα που τυπωνεις μετα την υποβολη ε3

σωστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εστειλα σήμερα πρώτη πρόσληψη για μία επιχειίρηση.

Εστειλα κανονικά το ενιαίο έντυπο αναγγελίας-πίνακς προσωπικου..

Χρειάζεται να στείλω και κάτι άλλο? π.χ αρχικό πίνακα?

Δε νομίζω απλά επειδή μου αφήνει ελέυθερη την υποβολή γι αυτό μου μπήκε το σαράκι... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εστειλα σήμερα πρώτη πρόσληψη για μία επιχειίρηση.

Εστειλα κανονικά το ενιαίο έντυπο αναγγελίας-πίνακς προσωπικου..

Χρειάζεται να στείλω και κάτι άλλο? π.χ αρχικό πίνακα?

Δε νομίζω απλά επειδή μου αφήνει ελέυθερη την υποβολή γι αυτό μου μπήκε το σαράκι... :D

Και γω σήμερα έκανα απογραφή σε μια επιχείρηση και θέλω να κάνω μια πρόσληψη. Θα πρέπει να στείλω αρχικό πίνακα Ε4 και Ε3 αναγγελία πρόσληψης!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και γω σήμερα έκανα απογραφή σε μια επιχείρηση και θέλω να κάνω μια πρόσληψη. Θα πρέπει να στείλω αρχικό πίνακα Ε4 και Ε3 αναγγελία πρόσληψης!!! 

 

Συνάδελφε και εγώ έκανα απογραφή σήμερα αλλά αφού έκανα την αναγγελία πρόσληψης και εκτύπωσα τον συμπληρωματικό πρόσληψης έκανα στο καπάκι και έναν αρχικό.... καλύτερα περισσότερα παρά λιγότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και εγώ συμφωνώ στο καπάκι αρχικό.

 

γιατί λέει ο αυτόματος "συμπληρωματικός πρόσληψης" τίνος?

 

και καλά στην πρώτη πρόσληψη το τίνος το ξεχνάμε ,στην δεύτερη μην σου πει "δεν έχει σταλεί αρχικός"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

"Για τις περιπτώσεις νέων εργοδοτών, οι οποίοι προβαίνουν σε πρόσληψη εργαζομένων για πρώτη φορά, καθώς και για όσους εργοδότες δημιουργούν παραρτήματα με νέες προσλήψεις εργαζομένων, υποδεικνύεται η υποβολή και Αρχικού Πίνακα Προσωπικού προκειμένου να δηλώνονται τα στοιχεία του Τεχνικού Ασφαλείας, του Γιατρού Εργασίας και του Νόμιμου Εκπροσώπου σε αυτόν."

  Η ηλεκτρονική παπαριά στο μεγαλείο της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Aριθ. πρωτ.: 32089/10.10.2014
Τροποποιήσεις στο Πληροφοριακό Σύστημα «ΕΡΓΑΝΗ» κατ’ εφαρμογή της υπ’ αριθ. 29502/85/01-9-2014 ΥΑ

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/19685/hl/29502

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

"Για τις περιπτώσεις νέων εργοδοτών, οι οποίοι προβαίνουν σε πρόσληψη εργαζομένων για πρώτη φορά, καθώς και για όσους εργοδότες δημιουργούν παραρτήματα με νέες προσλήψεις εργαζομένων, υποδεικνύεται η υποβολή και Αρχικού Πίνακα Προσωπικού προκειμένου να δηλώνονται τα στοιχεία του Τεχνικού Ασφαλείας, του Γιατρού Εργασίας και του Νόμιμου Εκπροσώπου σε αυτόν."

  Η ηλεκτρονική παπαριά στο μεγαλείο της

 

:ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε σεμινάριο με τον κο Μάμμο, ειπώθηκε ξεκάθαρα οτι για κάθε νέα πρόσληψη θα πρέπει να υποβάλλετε και συμπληρωματικός ετήσιος πίνακας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε σεμινάριο με τον κο Μάμμο, ειπώθηκε ξεκάθαρα οτι για κάθε νέα πρόσληψη θα πρέπει να υποβάλλετε και συμπληρωματικός ετήσιος πίνακας.

?????????????? μπορείς να μας δώσεις ένα παράδειγμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε σεμινάριο με τον κο Μάμμο, ειπώθηκε ξεκάθαρα οτι για κάθε νέα πρόσληψη θα πρέπει να υποβάλλετε και συμπληρωματικός ετήσιος πίνακας.

 

ίσως να μην κατάλαβες καλά.  γιατί γράφεις και ονόματα ,γράψε σε σεμινάριο ειπώθηκε...  μην είπε σε κάθε νέα πρόσληψη δημιουργείται ο συμπληρωματικός πρόσληψης,τον οποίο και τυπώνουμε και τον κολλάμε σε εμφανές σημείο μαζί με τον ετήσιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Με αφορμή όλα τα ερωτήματα σχετικά με την ηλεκτρονική υποβολή στο ΣΕΠΕ/ΟΑΕΔ γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να τους στείλω κάποιες προτάσεις για βελτίωση της λειτουτγικότητας της ηλεκτρονικής υποβολής με email; Υπάρχει κάποιο email για το σκοπό αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αφού ειπώθηκε ξεκάθαρα..

Συναδελφε αν μπεις σημερα 4/11/2014 στο συστημα θα διαπιστωσεις οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα υποβολης ετησιου συμπληρωματικου πινακα. ΑΡΑ ΑΡΚΕΙ Ο ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συναδελφε αν μπεις σημερα 4/11/2014 στο συστημα θα διαπιστωσεις οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα υποβολης ετησιου συμπληρωματικου πινακα. ΑΡΑ ΑΡΚΕΙ Ο ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ

 

ευχαριστώ για τις υποδείξεις σας αλλά δεν κακό να καταλαβαίνουμε και λίγο το νόημα των απαντήσεων..

 

καλή σας μέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και καλή δύναμη σε όλους!!!

Εγώ έκανα μια πρόσληψη χθές και στον πίνακα που εκτύπωσα μου είχε μόνο τους δύο -πιο πρόσφατα προσληφθέντες-και όχι όλο το προσωπικό.Ξέρει κάποιος κάτι πάνω σ' αυτό??Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο???

Εκ των προτέρων ευχαριστώ.Αρχικός ετήσιος έχει σταλεί κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και καλή δύναμη σε όλους!!!

Εγώ έκανα μια πρόσληψη χθές και στον πίνακα που εκτύπωσα μου είχε μόνο τους δύο -πιο πρόσφατα προσληφθέντες-και όχι όλο το προσωπικό.Ξέρει κάποιος κάτι πάνω σ' αυτό??Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο???

Εκ των προτέρων ευχαριστώ.Αρχικός ετήσιος έχει σταλεί κανονικά.

?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τελικώς συνάδελφοι,αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος σε εργοδότη που θα κάνει πρόσληψη πρώτη φορά εκτός απο τον συμπληρωματικό πρόσληψης ζητάει και αρχικό;ζητάει υποχρεωτικά στοιχεία τεχνικού ασφαλείας; γιατι ο άνθρωπος δεν έχει ξανακάνει πρόσληψη,θα πάει προς το τέλος του μήνα να παρακολουθήσει τα σεμινάρια για τεχνικός ασφαλείας,πλην όμως χρειάζεται άμεσα να προσλάβει άτομο.. μια βοήθεια αν ξερει κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε νεοιδρυθείσα επιχείρηση οι 3 μέρες περιθώριο για την υποβολή των εντύπων πιάνονται μαζί με την ημέρα της απογραφής ή όχι? δηλ. αν την τρίτη έγινε η απογραφή, επρεπε να υποβοληθούν τα έντυπα μέχρι χθές ή μέχρι και σήμερα το βράδυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...