Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για Λογιστικά Βιβλία - Κ.Φ.Α.Σ - ΦΠΑ κτλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , θα ήθελα μερικές γνώμες για αγορά βιβλίων του κλάδου μας. Με ενδιαφέρει σίγουρα ένα για Κ.Φ.Α.Σ το οποίο να δίνει ερμηνείες με παραδείγματα για να γίνονται κατανοητά κάποια πράγματα γιατί τον νόμο τον βρίσκουμε και τον διαβάζουμε. Έχω διαβάσει του Κ. Σταματόπουλου παλαιότερη έκδοση Κ.Β.Σ.

Επίσης το ίδιο και για ΦΠΑ αλλά και έναν πρακτικό οδηγό με παραδείγματα τήρησης βιβλίων και εταιρίες κτλπ. Καμία πρόταση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ΚΦΑΣ, πάλι (δυστυχώς ή ευτυχώς) Σταματόπουλος.....

 

Για το ΦΠΑ, τα πιο πολλά είναι παλιά... Του Τσιατούρα δεν ξέρω τι λέει.....

 

Για "πρακτικό οδηγό με παραδείγματα τήρησης βιβλίων και εταιρίες" ξανασκέψου το, καταστάλαξε τι θες και ξαναέλα....

 

Εν πάσει περιπτώσει,

 

http://www.taxheaven.gr/eshop/books.php#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του Παπαγιάννη μου φαίνεται ενδιαφέρον σαν πρακτικός οδηγός αλλά και ένα του Καραγιάννη. Βέβαια δεν τα έχω δει από κοντά να τα ξεφυλλίσω λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 weeks later...

Σε κάποιον που ξεκινάει τώρα το επάγγελμα του λογιστή ποιο βιβλίο έχετε να προτείνετε ή online σεμινάριο?? (στείλτε μου pm μην κατηγορηθούμε και για διαφήμιση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιον που ξεκινάει τώρα το επάγγελμα του λογιστή ποιο βιβλίο έχετε να προτείνετε ή online σεμινάριο?? (στείλτε μου pm μην κατηγορηθούμε και για διαφήμιση).

κοίτα σίγουρα θέλεις ένα βιβλίο για κάθε κώδικα 1) Εισοδήματος 2)  Κ.Φ.Α.Σ 3) ΦΠΑ κάτι για Ε9 - ενφια και από εκεί και πέρα ότι σου έρθει .εξάλλου τα πάντα όλα μας αφορούν. Και εγώ ψάχνομαι .... ΚΦΑΣ δεν παίρνω ακόμη γιατί θα περιμένω να ενσωματωθούν και τα λογιστικά πρότυπα.  Ένα οδηγό ψάχνω με παραδείγματα τήρησης κτλπ τα οποία βοηθούν πολύ διότι εξηγούν πραγματικές καταστάσεις. Εάν έχει να προτείνει κανείς κάτι ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ένα οδηγό ψάχνω με παραδείγματα τήρησης κτλπ τα οποία βοηθούν πολύ διότι εξηγούν πραγματικές καταστάσεις. Εάν έχει να προτείνει κανείς κάτι ???

 

Και εγώ ψάχνω κάτι παρόμοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ψάχνω κάτι παρόμοιο

 

θα μας πει κάποιος που πήρε.. Το θέμα είναι ότι με τις αλλαγές που γίνονται δυστάζει ο κόσμος να πάρει βιβλία μην πάνε άχρηστα!! <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα σίγουρα θέλεις ένα βιβλίο για κάθε κώδικα 1) Εισοδήματος 2)  Κ.Φ.Α.Σ 3) ΦΠΑ κάτι για Ε9 - ενφια και από εκεί και πέρα ότι σου έρθει .εξάλλου τα πάντα όλα μας αφορούν. Και εγώ ψάχνομαι .... ΚΦΑΣ δεν παίρνω ακόμη γιατί θα περιμένω να ενσωματωθούν και τα λογιστικά πρότυπα.  Ένα οδηγό ψάχνω με παραδείγματα τήρησης κτλπ τα οποία βοηθούν πολύ διότι εξηγούν πραγματικές καταστάσεις. Εάν έχει να προτείνει κανείς κάτι ???

Κι εγώ έψαχνα αλλά δεν είχα βρει κάποιο. Γενικώς με τις αλλαγές που γίνονται κάθε χρόνο τα βιβλία είναι πονεμένο θέμα. Πρέπει να ενημερωνόμαστε και να εμπλουτίζουμε την βιβλιοθήκη μας αλλά εδώ στην ουσία κάθε χρόνο πρέπει όχι να την εμπλουτίζουμε αλλά να την ξαναφτιάχνουμε απ' την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...