Προς το περιεχόμενο

Λογιστικό επάγγελμα και αμοιβές γελοίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Επεσα σε αγγελίες που ζητάγανε λογιστές ή και βοηθούς λογιστές, και διαπιστωσα το εξής:

Οι μεν λογιστές συνάδελφοι ζητάγανε βοηθούς ή λογιστές με 600-700 ευρώ και πραγματικά σκέφτομαι...

καλά ρε γελοίε θα εμπιστευτείς την φήμη σου σε ενα νούμερο που θα ερθει να δουλεψει για 700 ευρω/.Η ζημιά και μόνο που θα σου κάνει θα ειναι 80πλασια..

με τετοιους γελοίους συναδέλφους δεν ειναι να απορείς που το επάγγελμα ειναι για κλάμματα εδω και 15 χρόνια.

Οι δε επιχειρήσεις ζητάγανε λογιστές με διπλάσιους μισθούς και χωρις να εισαι κατοχος μηχανής!! εχουμε την νεα μόδα, θελουν ταξιτζηδες οι "συνάδελφοι" .

Η ΠΟΦΕΕ και τα επιτευματα της!!!!!! ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Επεσα σε αγγελίες που ζητάγανε λογιστές ή και βοηθούς λογιστές, και διαπιστωσα το εξής:

Οι μεν λογιστές συνάδελφοι ζητάγανε βοηθούς ή λογιστές με 600-700 ευρώ και πραγματικά σκέφτομαι...

καλά ρε γελοίε θα εμπιστευτείς την φήμη σου σε ενα νούμερο που θα ερθει να δουλεψει για 700 ευρω/.Η ζημιά και μόνο που θα σου κάνει θα ειναι 80πλασια..

με τετοιους γελοίους συναδέλφους δεν ειναι να απορείς που το επάγγελμα ειναι για κλάμματα εδω και 15 χρόνια.

Οι δε επιχειρήσεις ζητάγανε λογιστές με διπλάσιους μισθούς και χωρις να εισαι κατοχος μηχανής!! εχουμε την νεα μόδα, θελουν ταξιτζηδες οι "συνάδελφοι" .

Η ΠΟΦΕΕ και τα επιτευματα της!!!!!! ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ

Συνάδελφε η γενιά των 700 Ευρώ δεν υπάρχει πιά. Μιλάμε για 500 και καμιά φορά είναι πολλά. Εξαρτάται από πολλά.

Για αυτό δε φταίνε οι λογιστές, ή τουλάχιστον φταίνε λιγότερο από πολλούς άλλους.

Και μην περιμένεις από το συνδικαλισμό να βελτιώσει την κατάσταση, ασχολείται με άλλα θέματα.

Αν όμως θεωρείς ότι ένας λογιστής σου δίνει λίγα, γιατί δε δοκιμάζεις να βγεις μόνος σου στην αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Επεσα σε αγγελίες που ζητάγανε λογιστές ή και βοηθούς λογιστές, και διαπιστωσα το εξής:

Οι μεν λογιστές συνάδελφοι ζητάγανε βοηθούς ή λογιστές με 600-700 ευρώ και πραγματικά σκέφτομαι...

καλά ρε γελοίε θα εμπιστευτείς την φήμη σου σε ενα νούμερο ( ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ . ΝΟΥΜΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΠΑΕΙ ΓΙΑ 700 ΕΥΡΩ ? ΜΗΠΩς ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΣΥ ΠΟΥ ΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΣΟΥ ?) που θα ερθει να δουλεψει για 700 ευρω/.Η ζημιά και μόνο που θα σου κάνει θα ειναι 80πλασια..

με τετοιους γελοίους συναδέλφους δεν ειναι να απορείς που το επάγγελμα ειναι για κλάμματα εδω και 15 χρόνια.

Οι δε επιχειρήσεις ζητάγανε λογιστές με διπλάσιους μισθούς και χωρις να εισαι κατοχος μηχανής!! εχουμε την νεα μόδα, θελουν ταξιτζηδες οι "συνάδελφοι" .

Η ΠΟΦΕΕ και τα επιτευματα της!!!!!! ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με όσα λιγότερα αμοίβεσαι τόσο μεγαλύτερο νούμερο είσαι? Έτσι πάει πλέον? 

Τελικά με ποιούς τα έχεις? Με τους μεγαλολογιστές που δίνουν λίγα ή με τα νούμερα που τολμάνε να πάνε να δουλέψουν με τόσα λίγα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ   εγω παιρνω  550 το μηνα  και εχω δικο μου γραφειο...

 

οποιος μου δοσει 700 ερχομαι υπαλληλος...  ακουω προσφορες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τετοιους γελοίους συναδέλφους δεν ειναι να απορείς που το επάγγελμα ειναι για κλάμματα εδω και 15 χρόνια.

   

Η κατάσταση με τις αμοιβές είναι τραγική εδώ και πολύ περισσότερα χρόνια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Επεσα σε αγγελίες που ζητάγανε λογιστές ή και βοηθούς λογιστές, και διαπιστωσα το εξής:

Οι μεν λογιστές συνάδελφοι ζητάγανε βοηθούς ή λογιστές με 600-700 ευρώ και πραγματικά σκέφτομαι...

καλά ρε γελοίε θα εμπιστευτείς την φήμη σου σε ενα νούμερο που θα ερθει να δουλεψει για 700 ευρω/.Η ζημιά και μόνο που θα σου κάνει θα ειναι 80πλασια..

με τετοιους γελοίους συναδέλφους δεν ειναι να απορείς που το επάγγελμα ειναι για κλάμματα εδω και 15 χρόνια.

Οι δε επιχειρήσεις ζητάγανε λογιστές με διπλάσιους μισθούς και χωρις να εισαι κατοχος μηχανής!! εχουμε την νεα μόδα, θελουν ταξιτζηδες οι "συνάδελφοι" .

Η ΠΟΦΕΕ και τα επιτευματα της!!!!!! ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ

Εσύ πώς έγινες μεγάλος Λογισταράς? Γεννήθηκες? Δεν σε εμπιστεύτηκε κάποιος "γελοίος" με 300, 500,και 700 € μέχρι να φτάσεις στο επίπεδο να αποκαλείς 'νούμερο' τον εαυτό σου πριν λίγα χρόνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα επαιρνα καν υπαλληλο που εχει δικο του γραφείο και καθαριζει 550 ευρω, σε αυτο το επαγγελμα αμοιβεται η αξια του καθενος, οχι ο οεε που εχει γεμισει αδειες ολο τον τοπο.

Και η θεια μου η μαριορη παντειο τελειωσε, λογιστρια με τον νομο. Ουτε με 200 δεν την παιρνω.

Αρα απο ασχετους με γραφεια..προτιμω ενα με πτυχιο λογιστη (οχι αδεια λογιστη)και αςπαρει 3000, και χωρις μηχανακι, 15000 θα μου βγαλει.

Μην δουλευετε καποιοι με κατω απο 1500 ευρω, μην χαλατε την πιατσα, μην γινεσθαι αυτα που κοροιδευετε, ας βγαλουν μονοι την δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ αν ερχόταν ένας λογιστής και σου ζήταγε 3500 ευρώ θα τον έπαιρνες ε? Κ θα ήσουν και σίγουρος για την αξία του ?(3500 ζητάει άλλωστε θα είναι πολύ καλός). Λάθος κριτήρια έχεις. Κάπου τα έχεις μπλέξει μάλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ αν ερχόταν ένας λογιστής και σου ζήταγε 3500 ευρώ θα τον έπαιρνες ε? Κ θα ήσουν και σίγουρος για την αξία του ?(3500 ζητάει άλλωστε θα είναι πολύ καλός). Λάθος κριτήρια έχεις. Κάπου τα έχεις μπλέξει μάλλον. 

ημουν λογιστης των 3500 χιλιαδων (2000 με εισφορες, τα υπολοιπα μαυρα) πλεον με ειμαι με 1800 με εισφορες τα υπολοιπα 700 μαυρα, ειμαι σε εταιρεια συμβουλων, οχι σε παντοπωλειο ασφαλειων εκτελωνισμου και οτι αλλο τυχει, μπλεγμενος εισαι εσυκαι η παρεεα των ενα δυο που το παιζουν μεγαλοιδιοκτητες και δεν εχουν να φανε. Περιμενε τις δηλωσεις μηπως παρεις κανα φραγκο και αλλη φορα θα μου μιλας με περισσοτερο σεβασμο.

Ζητω συγνωμμη για το υφος μου απο τους υπολοιπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για το career success story του συναδέλφου.

Οι μισθοί των υπαλλήλων ειναι συνάρτηση των αμοιβών που λαμβάνουμε απο τους πελάτες.

Έχοντας εργαστεί σε ελλαδα και εξωτερικό απο τον έλεγχο μέχρι την οικονομική διεύθυνση καθώς και ως ιδιοκτήτης λογιστικού γραφείου, λέω οτι ο εργαζόμενος στο λογιστικό γραφειο κάνει μια πολυ απαιτητική δουλειά συγκριτικά με τους υπόλοιπους.

Το λογιστικό γραφειο στήριξε τη φορολογική αρχή και τη χώρα τα τελευταία χρονια με πλήρη απορρόφηση της δραματικής αύξησης του κόστους παροχης υπηρεσίας. Κανένας άλλος κλάδος δεν θα μπορούσε να υποφέρει με τέτοια ταχύτητα την μεταβολή αυτή σε δομή, αμοιβές και πεδίο δράσης και να παραμείνει ζωντανός.

Στα γραφεία που έχουν διάρκεια είμαστε ομάδα και πλέον οικογενεια και ναι πληρώνουμε ανάλογα με αυτά που εισπράττουμε, αλλά σίγουρα δεν είμαστε μια Χ εταιρεια που εχει 500 υπαλλήλους να δουλεύουν με €500,00 για να περνούν 10 στελέχη τα 3χιλιαρα.

Μακάρι να ανεβεί η αγορά και να ανεβάσουμε και τους μισθούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλειά του νέου βοηθού λογιστή δεν πρέπει να ειναι μικρότερη των 1240 ευρώ καθαρά μηνιαιώς... ισοδυναμεί με αμοιβή  20 δηλώσεις εισοδήματος φυσικών προσωπων χωρις Ε9-2 και εισόδημα απο μισθωτές υπηρεσίες

 

Η δουλειά του Λογιστή με 5 έτη προυπηρεσία δεν πρέπει να ειναι μικρότερη απο 1500 ευρω καθαρά μηναιώς .

 

Τα πτυχία μας αποδίδουν εις οφελος του κομιστή , οχι εις οφελος των λαμογίων.

 

Ας πάνε να δουλέψουν με αποφοίτους ΕΠΑΛ με ενα χρόνο μαθητεία και επιταγή στην αγορά εργασίας.

 

Οι δε κρίνοντες ας πάνε να βρούνε κανα μεροκάματο απο το να απαντάνε σε δημοσιεύσεις που απευθύνονται σε λογιστές.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είσαι theTower επόμενο να τα βλέπεις όλα αφ' υψηλού . ;)

Το θεμα ειναι, εκτος ελαχίστων εξαιρέσεων, οτι τα χρήματα προς κατανομή ειναι περιορισμένα σε όλες τις ελληνικές επιχειρήσεις.

Ποιος ιδιοκτήτης λογ γραφειου ή επιχειρηματίας δεν θελει να παρέχει προς τους εργαζόμενους πακέτα που προσελκύουν τους καλύτερους?

Το θεμα ειναι να σηκώνει το πορτοφόλι του πελάτη. Μου κάνει εντύπωση πως ένας συνάδελφος των 3,5 χιλ, δεν αντιλαμβάνεται τα βασικά. Αυτές ειναι οι στρεβλώσεις της οικονομίας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλειά του νέου βοηθού λογιστή δεν πρέπει να ειναι μικρότερη των 1240 ευρώ καθαρά μηνιαιώς... ισοδυναμεί με αμοιβή  20 δηλώσεις εισοδήματος φυσικών προσωπων χωρις Ε9-2 και εισόδημα απο μισθωτές υπηρεσίες

 

Η δουλειά του Λογιστή με 5 έτη προυπηρεσία δεν πρέπει να ειναι μικρότερη απο 1500 ευρω καθαρά μηναιώς .

 

Τα πτυχία μας αποδίδουν εις οφελος του κομιστή , οχι εις οφελος των λαμογίων.

 

Ας πάνε να δουλέψουν με αποφοίτους ΕΠΑΛ με ενα χρόνο μαθητεία και επιταγή στην αγορά εργασίας.

 

Οι δε κρίνοντες ας πάνε να βρούνε κανα μεροκάματο απο το να απαντάνε σε δημοσιεύσεις που απευθύνονται σε λογιστές.

 

Ευχαριστώ

 

1) Οποιος θέλει μπορεί να σας κρίνει. Γράφετε σε δημόσιο φόρουμ και οχι στο πριβέ κλαμπ σας. Προσπάθηστε να το ξεπεράσετε αυτό.

 

2) Το τι μπορεί να θέλω εγώ-εσυ-αυτος, με το τι (και τι μπορεί) πληρώνει η αγορά υπάρχει μεγάλη απόσταση, ειδικά στην περίπτωση σας... που τα θελετε και καθαρά!!! Και για να μην παρεξηγούμαι, δεν λέω, καλά κάνετε συνάδελφε και διεκδικείται τις όποιες αμοιβές και μπράβο σας... δεν βρίσκουμε ολοι ομως τοσο πλουσιοπάροχους πελάτες. Ισως θα θέλατε να μας υποδείξετε κάποιον... ουτε και μεις θέλουμε να δουλευουμε για πενταροδεκάρες... κανενας βασικα δεν θα ηθελε.

 

3) Είναι κάτι παραπάνω απο προφανές, οτι δεν είχατε ποτε δικο σας γραφείο. Αν είχατε, θα βλέπατε οτι δεν βρέχει στην αγορά 100ευρα και αναγκαστικά θα προσγειώνατε το κασέ σας και... τους μισθούς των υπαλλήλων σας (αν ειχατε την πολυτελεια να έχετε δλδ). Φιλική συμβουλή... μην περιορίζεστε στο μικροκοσμό σας για εξάγεται συμπεράσματα, αλλα προσπαθήστε να δείτε την ευρύτερη εικόνα.

 

 

Απο εκει και πέρα και σε ποιο προσωπικο ύφος.... Επειδή εγώ ως βοηθός λογιστή βγάζω αρκετά παραπάνω απο όσα μου αναφέρεται οτι αμοιβεστε... δεν σας θεωρώ καν συνάδελφο και δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να σας εμπιστευτώ στην δουλειά... για να μην πω βαρυτερους χαρακτηρισμούς οπως τους δικους σας. Ωωωωπππ... μην τρεξετε να παρεξηγηθείτε. Σας απάντησα σύμφωνα με την δική σας λογική στο πρώτο ποστ.  

 

Σωπαίνω και δεν συνεχίζω παραπέρα την κριτικη πάνω στο σκεπτικο/λογική/ηθος που σας διακρίνει σεβόμενος τον χώρο που με φιλοξενει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέχεια της δημοσιεύσης μου,

 

Οι τζιπάτοι (τζιπατος, κάτοχος Jeep Cherokee, Land rover 3000 k.) ας ακούσουνε την συμβουλή μου , τώρα που τα ΕΠΑΛ με μαθητεία γιναν λογιστές ας τα προσλάβουν με 300 ευρώ επιταγή στην αγορά εργασίας διότι τα JEEP εξοδα.

 

Λογιστής ελευθερος επαγγελματίας (κάτοχος αδειας ΟΕΕ, επιδοτούμενος με 15000 ευρω για νεους) μετατροπή καμπινέ ετους κατασκευης 1952 σε λογιστικό γραφείο.

Τα στάνταρ στην Ελληνικη ενδοχώρα ως ελαχιστα απαιτούμενα για εναρξη λογιστικού γραφείου.

 

\Δουλειά κανεις με κατω των 1240 και 1500 ευρω .Δεν ειμαι ΠΟΛ δεν ειμαι ΠΟΦΕΕ, λογιστής πτυχιούχος με μεταπτυχιακό ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο TheTower είναι γνωστό troll στον κόσμο του taxheaven. Απλά δείτε παλαιότερες δημοσιεύσεις του και θα καταλάβετε...

Δεν έχει νόημα να ασχολείστε μαζί του, λογιστικό γραφείο δεν έχει και ως εκ τούτου καταλαβαίνει μέχρι εκεί που μπορεί να καταλάβει. Μπράβο του πάντως που αμοίβεται τόσο καλά και μπράβο του για την ανάγκη του να το επιδεικνύει ως τεκμήριο τεράστιας επιτυχίας και ως λόγο για να υπερασπίζεται το παπικό του αλάθητο.

 

 

Για το θέμα των χρημάτων για τους βοηθούς γενικότερα, αυτό εξαρτάται από πολλά πράγματα, και από τα προσόντα του βοηθού αλλά και την πελατεία, την τιμολογιακή πολιτική του γραφείου απέναντι στους πελάτες του και την στάση του γραφείου απέναντι στους εργαζομένους του.

 

Πάντως είναι δεδομένο ότι προσλαμβάνεις εύκολα ανεκπαίδευτο πτυχιούχο ΑΕΙ με πρώτο μισθό 500 ευρώ καθαρά - και σε πολλές περιπτώσεις θα τα δεχτούν κιόλας εύκολα δεδομένου του χαμού που υπάρχει στην αγορά εργασίας. Και αυτό το λέω όταν τουλάχιστον 10 φορές το χρόνο δέχομαι mails από άτομα με καλά τυπικά προσόντα άνευ προυπηρεσίας που ζητούν να εργαστούν "αφιλοκερδώς" για τουλάχιστον μερικούς μήνες. Το αν η αποδοχή αυτού του μισθού από τα λογιστικά γραφεία συνιστά εκμετάλευση, ας αναρωτηθούν όσοι ξεφτιλήσανε τον κατώτερο μισθό και διαλύσανε τις συλλογικές συμβάσεις (οι λογιστές είχαν πολύ καλές συμβάσεις και στην παροχή υπηρεσιών - λογιστικά γραφεία, και στις εμπορικές επιχειρήσεις, και στην ομοιοεπαγγελματική τους σύμβαση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως παιδια αμα υπαρχει  καποιος που εστω αμοιβεται με 3500 η' 1800 η εστω 1000...    Κανω εγω ολη σας τη δουλεια  με 900 ευρω το μηνα καθαρα..   εχω  10ετη εμπειρια ως αρχιλογιστης και ΕΕ  με πτυχιο πανεπιστημιου - μεταπτυχιακο και ACCA   ...   γνωση αγγλικων - υπολογιστη  τα παντα ολα σε λεω

καθεσαι σπιτι και το τσεκ ερχεται μονο του...

δεχομαι και μπινελικια... δεν με πειραζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως παιδια αμα υπαρχει  καποιος που εστω αμοιβεται με 3500 η' 1800 η εστω 1000...    Κανω εγω ολη σας τη δουλεια  με 900 ευρω το μηνα καθαρα..   εχω  10ετη εμπειρια ως αρχιλογιστης και ΕΕ  με πτυχιο πανεπιστημιου - μεταπτυχιακο και ACCA   ...   γνωση αγγλικων - υπολογιστη  τα παντα ολα σε λεω

καθεσαι σπιτι και το τσεκ ερχεται μονο του...

δεχομαι και μπινελικια... δεν με πειραζει

 

Κοίτα, άμα έτρωγες και καμιά στα οπίσθια (ξυλιά εννοώ, μη παρεξηγηθούμε κι όλας), ψηνόμουνα.....

 

Αλλά τώρα, δεν............... κάθετα.............................

 

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως παιδια αμα υπαρχει  καποιος που εστω αμοιβεται με 3500 η' 1800 η εστω 1000...    Κανω εγω ολη σας τη δουλεια  με 900 ευρω το μηνα καθαρα..   εχω  10ετη εμπειρια ως αρχιλογιστης και ΕΕ  με πτυχιο πανεπιστημιου - μεταπτυχιακο και ACCA   ...   γνωση αγγλικων - υπολογιστη  τα παντα ολα σε λεω ΒΑΖΕΙΣ ΠΛΑΚΑΚΙΑ -ΠΛΑΚΕΣ-ΜΑΡΜΑΡΑ ? ΠΑΣ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΒΟΛΤΑ ?

 

καθεσαι σπιτι και το τσεκ ερχεται μονο του...

δεχομαι και μπινελικια... δεν με πειραζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να κάνει τον λογιστή για 500, 600, ή 700 ευρώ.

Αν δεν μπορεί κάποιος να καταλάβει πότε η δουλειά γίνεται δουλία και πότε το ακριβό γερμανικό αγαθό ποιότητας διαφέρει από το φτηνό κινέζικο,

τότε ας συμβουλευτεί αυτά που έμαθε στο σχολείο περί οικονομίας κι ας κάνει μια προσπάθεια να τα εφαρμόσει,
αλλιώς ας επιλέξει τον δρόμο της εκμετάλλευσης ανθρώπων, διαψεύδοντας όλα όσα έμαθε, το πτυχίο του, ακόμα και τον εαυτό του,

αν αυτό τον κάνει να νοιώθει καλά...



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως παιδια αμα υπαρχει  καποιος που εστω αμοιβεται με 3500 η' 1800 η εστω 1000...    Κανω εγω ολη σας τη δουλεια  με 900 ευρω το μηνα καθαρα..   εχω  10ετη εμπειρια ως αρχιλογιστης και ΕΕ  με πτυχιο πανεπιστημιου - μεταπτυχιακο και ACCA   ...   γνωση αγγλικων - υπολογιστη  τα παντα ολα σε λεω

καθεσαι σπιτι και το τσεκ ερχεται μονο του...

δεχομαι και μπινελικια... δεν με πειραζει

Αστους ρε Σακη θα σε προσλάβω εγω.Δεν θέλω πολλά πραγματα μονο να προσεχεις τον μικρό μου και τ΄αλλα αστα πάνω μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνέχεια της δημοσιεύσης μου,

 

Οι τζιπάτοι (τζιπατος, κάτοχος Jeep Cherokee, Land rover 3000 k.) ας ακούσουνε την συμβουλή μου , τώρα που τα ΕΠΑΛ με μαθητεία γιναν λογιστές ας τα προσλάβουν με 300 ευρώ επιταγή στην αγορά εργασίας διότι τα JEEP εξοδα.

 

Λογιστής ελευθερος επαγγελματίας (κάτοχος αδειας ΟΕΕ, επιδοτούμενος με 15000 ευρω για νεους) μετατροπή καμπινέ ετους κατασκευης 1952 σε λογιστικό γραφείο.

Τα στάνταρ στην Ελληνικη ενδοχώρα ως ελαχιστα απαιτούμενα για εναρξη λογιστικού γραφείου.

 

\Δουλειά κανεις με κατω των 1240 και 1500 ευρω .Δεν ειμαι ΠΟΛ δεν ειμαι ΠΟΦΕΕ, λογιστής πτυχιούχος με μεταπτυχιακό ειμαι.

Εγω πάλι έχω μια απορία ,αν μπορουσες να μου την λύσεις.Αφου δεν εχεις αναγκη απο δουλεια και κονομας τι σκατα διαστροφη ειναι αυτη να διαβάζεις τις μικρές αγγελίες?

Αφου σε χαλάει μην το κάνεις κόφτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστους ρε Σακη θα σε προσλάβω εγω.Δεν θέλω πολλά πραγματα μονο να προσεχεις τον μικρό μου και τ΄αλλα αστα πάνω μου.

 

 

d0dccb8005b26cad6f2196bbc8830595_M.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...