Προς το περιεχόμενο
  • 0

Δεν έχει εκδοθεί ακόμη το εκκαθαριστικό του 2014


ΑΝΝΑ Μ.

Ερώτηση

Με την υποβολή της δήλωσης μου ζητήθηκε η αποστολή των στοιχείων στην Δ.ΗΛΕ.Δ..Είναι σήμερα 29 του μήνα και δεν έχει εκδοθεί το εκκαθαριστικό.Πως θα πληρώσω την πρώτη δόση αφού δεν έχω ταυτότητα οφειλής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΑΝΝΑ  , Male            or                   Female              !!!        :o

 

Aννουλα μας γλυκεια  , δεν μας τα λες  καλα   !!!!

 

στο θεμα μας τωρα ....

 

ειχα   5    αποστολες   στη ΔΗΛΕΔ    και   σημερα    βγηκε το εκκ/κο σε μια -μονο  -  και   λεει   ,πληρωτεο   μεχρι  29/8/2014

 

αρα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝΝΑ  , Male            or                   Female              !!!        :o

 

Aννουλα μας γλυκεια  , δεν μας τα λες  καλα   !!!!

 

στο θεμα μας τωρα ....

 

ειχα   5    αποστολες   στη ΔΗΛΕΔ    και   σημερα    βγηκε το εκκ/κο σε μια -μονο  -  και   λεει   ,πληρωτεο   μεχρι  29/8/2014

 

αρα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας

Η αποστολή των δικαιολογητικών έγιναν  την προηγούμενη εβδομάδα γιατί η δήλωση στάλθηκε από τις τελευταίες και υποθέτω ότι δεν έχει γίνει ακόμη ο έλεγχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και η δικη μου πελατισσα που χρειαζεται το εκκαθαριστικο για τη συμπληρωση των δικαιολογητικων των παιδικων σταθμων μέσω ΕΣΠΑ? Οσα τηλεφωνα και όπου και αν πηρα, όλοι δηλωνουν αναρμόδιοι. Τα δικαιολογητικά ζητήθηκαν και σταλθηκαν αυθημερόν 7/7/14. Οι υπεύθυνοι για τους παιδικούς λένε ότι ΣΙΓΟΥΡΑ  το παιδι΄θα μείνει απέξω χωρίς εκκαθαριστικό!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και η δικη μου πελατισσα που χρειαζεται το εκκαθαριστικο για τη συμπληρωση των δικαιολογητικων των παιδικων σταθμων μέσω ΕΣΠΑ? Οσα τηλεφωνα και όπου και αν πηρα, όλοι δηλωνουν αναρμόδιοι. Τα δικαιολογητικά ζητήθηκαν και σταλθηκαν αυθημερόν 7/7/14. Οι υπεύθυνοι για τους παιδικούς λένε ότι ΣΙΓΟΥΡΑ  το παιδι΄θα μείνει απέξω χωρίς εκκαθαριστικό!!!!

 

Με μία εκτύπωση το Ε1 μαζί με τη πρώτη σελίδα που λέει ότι η για να ολοκληρωθεί η εκκαθάριση της δήλωσης που υποβάλλατε

ηλεκτρονικά, πρέπει να προσκομίσετε αντίγραφο της υποβληθείσας δήλωσης με όλα τα δικαιολογητικά, δε νομίζω ότι θα υπάρξει πρόβλημα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επανέρχομαι και ρωτάω :

Έχετε πελάτες με παρόμοια περίπτωση που δεν έχει εκδοθεί ακόμη το εκκαθαριστικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγω εχω  δηλωσεις που εκανα με επιφυλαξη λογω καποιων λαθων σε αναδρομικα και πηγαν τα δικαιολογητικα στη δου!!!μετα από περιπου 1 μηνα ελαβαν εισερχομενο μηνυμα για αρ πρωτοκολλου και ότι η δηλωση εληφθη..εκτοτε τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα σας,

να εχετε κατα νου - δεν ξερω εαν αντιστοιχει στις περιπτωσεις σας-

οτι εαν ειναι δηλωση για πρωτη φορα,

δεν λαμβανουμε εκκαθαριστικο εαν δεν παει ο φορολογουμενος στην δου

και υπογραψει υπευθυνη δηλωση οτι οντως υπεβαλε φορολογικη δηλωση για πρωτη του φορα.

ελπιζω να βοηθησα λιγο.

 

καλη συνεχεια

Δημητρης Χρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα σας,

να εχετε κατα νου - δεν ξερω εαν αντιστοιχει στις περιπτωσεις σας-

οτι εαν ειναι δηλωση για πρωτη φορα,

δεν λαμβανουμε εκκαθαριστικο εαν δεν παει ο φορολογουμενος στην δου

και υπογραψει υπευθυνη δηλωση οτι οντως υπεβαλε φορολογικη δηλωση για πρωτη του φορα.

ελπιζω να βοηθησα λιγο.

 

καλη συνεχεια

Δημητρης Χρ.

Δεν είναι πρώτη φορά .Η δήλωση υποβλήθηκε μέσω taxisnet και λόγω αναδρομικών μου ζητήθηκε να σταλούν ταχυδρομικά όλα τα δικαιολογητικά  στην ΔΗΛΕΔ ,όπως και έπραξα. Έκτοτε ούτε φωνή ούτε ακρόαση .Μπαίνω στο taxinet και δεν έχει εκδοθεί το εκκαθαριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν είναι πρώτη φορά .Η δήλωση υποβλήθηκε μέσω taxisnet και λόγω αναδρομικών μου ζητήθηκε να σταλούν ταχυδρομικά όλα τα δικαιολογητικά  στην ΔΗΛΕΔ ,όπως και έπραξα. Έκτοτε ούτε φωνή ούτε ακρόαση .Μπαίνω στο taxinet και δεν έχει εκδοθεί το εκκαθαριστικό.

Η ιδια περίπτωση με αναδρομικά - καλύτερα να μην τα είχα βάλει καθόλου - ,

ρώτησα  στη Δ.Ο.Υ. προχθές  ,μου είπαν οτι εχουν στείλει και αυτοί δηλώσεις ,

,,,, και δεν έχουν λάβει καμιά ειδοποίηση για την εκκαθάριση τους .....??? :unsure: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγω εχω  δηλωσεις που εκανα με επιφυλαξη λογω καποιων λαθων σε αναδρομικα και πηγαν τα δικαιολογητικα στη δου!!!μετα από περιπου 1 μηνα ελαβαν εισερχομενο μηνυμα για αρ πρωτοκολλου και ότι η δηλωση εληφθη..εκτοτε τιποτα

Τα ίδια και εγώ.Η μία περίπτωση για δικαιολογητικά στη Δηλεδ που στάλθηκαν τέλος Ιουλίου δεν έχει εκκαθαριστεί ακόμα.Η άλλη περίπτωση που ζητήθηκαν δικαιολογητικά στη ΔΟΥ λόγω αναλωσης προηγούμενων ετών δεν έχει γίνει ακόμα εκκαθάριση από τις 25/7, το μόνο που ήρθε ένα μήνυμα ότι η δήλωση παρελήφθη με τον τάδε αριθμό πρωτοκόλλου.Εγώ φαντάζομαι ότι οφείλεται στην έλλιψη προσωπικού στις ΔΟΥ και για αυτό πάνε τόσο αργά οι εκκαθαρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδες υπομονη, εμενα χθες μου βγηκε η εκκαθαριση (αναμενω τώρα νεα ταυτ οφ.) για περιπτωση με στοιχεια προς ΔΗΛΕΔ σταλθησα 20/7.

Τουλαχιστον θα μπορουσαν να στελνουν ενα μαιλ οταν ανοιγουν τον φακελο για να γνωριζουμε οτι το λαβαν το γραμμα ή ας μας κανουν μια αναπαντητη στο κινητο :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κι εγω εχω, δηλωση αναπηρου με πανω απο 80% αναπηρια, οπου ταχυδρομησα δικαιολογητικα στη ΔΗΛΕΔ, τα εχουν λαβει εδω και μηνες και η εκκαθαριση ακομα να γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ηλεκτρονική γραφειοκρατία λέμε . . . <_<  <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κι εγω εχω, δηλωση αναπηρου με πανω απο 80% αναπηρια, οπου ταχυδρομησα δικαιολογητικα στη ΔΗΛΕΔ, τα εχουν λαβει εδω και μηνες και η εκκαθαριση ακομα να γινει

Έχω και εγώ την ίδια περίπτωση αλλά με αναπηρία 67% όπου με ανάγκασαν πέρα από την ταχυδρομική αποστολή της βεβαίωσης του ΚΕΠΑ στη ΔΗΛΕΔ, να πάω και στη ΔΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ για να καταθέσω αίτηση για επανεκκαθάριση γιατί οι της ΔΗΛΕΔ δεν μου αφαίρεσαν το 200αρι!!!!!!! μιλάμε για τρέλλα!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και μιλάμε για βεβαίωση ΚΕΠΑ προ διετίας.Δεν ήταν πολύ πρόσφατη ώστε να μην είνα περασμένη στα αρχεία της ΔΗΛΕΔ!!!!!!!!! Ήθελα να ξερα τί κάνουν εκεί μέσα όλοι αυτοί και πώς εργάζονται!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επανέρχομαι και ρωτάω :

Έχετε πελάτες με παρόμοια περίπτωση που δεν έχει εκδοθεί ακόμη το εκκαθαριστικό?

Καλησπερα,

 

Εχω τρεις  και ειμαστε στην αναμονη,  αν ειναι περι αναπηριας  για κανε και μια βολτα απο ελεγχο ΔΟΥ  εχουν παει και εκει για τσεκ απ.!

 

 

Φιλικα

 

Γιαν + 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπερα,

 

Εχω τρεις  και ειμαστε στην αναμονη,  αν ειναι περι αναπηριας  για κανε και μια βολτα απο ελεγχο ΔΟΥ  εχουν παει και εκει για τσεκ απ.!

 

 

Φιλικα

 

Γιαν + 5

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κι εγω εχω, δηλωση αναπηρου με πανω απο 80% αναπηρια, οπου ταχυδρομησα δικαιολογητικα στη ΔΗΛΕΔ, τα εχουν λαβει εδω και μηνες και η εκκαθαριση ακομα να γινει

 

 

Κι εμένα το ίδιο σε μια περίπτωση που είχα.

 

Το Ε1 το υποβάλλαμε τον 06/2014. Τώρα εχουν περάσει 4 μήνες και το εκκαθαριστικό ακόμα να βγει.

Επίσης λόγω αυτού χάθηκε και η προθεσμία για εμπρόθεσμη τροποποιητική δήλωση και τώρα θα πρέπει λόγω της αδιαφορίας του κράτους να πληρώνει κερατιάτικο πρόστιμο..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από 25/06/2014 έχω ακόμα 3 δηλώσεις που δεν έχει προχωρήσει η εκκαθάρισή τους.

Έλαβα το μήνυμα ότι παραλήφθηκαν τα δικαιολογητικά.

2 είχαν νέες αναπηρίες και 1 είχε αποδοχές εκτός συστήματος από το πεντάγωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φορολογούμενοι (2) έχουν στείλει τα διακιολογητικά από μέσα Ιουλίου όχι μόνο δεν έχει βγει εκαθαριστικό αλλά δε μου έχει έρθει ακόμη μήνυμα ότι τα διακιολογητικά έχουν παραληφθεί...

Να ανησυχώ...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φορολογούμενοι (2) έχουν στείλει τα διακιολογητικά από μέσα Ιουλίου όχι μόνο δεν έχει βγει εκαθαριστικό αλλά δε μου έχει έρθει ακόμη μήνυμα ότι τα διακιολογητικά έχουν παραληφθεί...

Να ανησυχώ...?

+1 Να ανησυχούμε τουλάχιστον δύο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...