Προς το περιεχόμενο

Η πρόταση μας είναι για ένα συνέδριο πανελλήνιο 19-22/9/2014 λογιστών φοροτεχνων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλια επιδαυρο μπορουμε

το παλια επιδαυρος ειναι συμβολικο

Στη παλιά επίδαυρο συγκεντρωνόνταν οι αρχαίοι λογιστές και τσακωνόνταν?

Η προτείνεις τη παλιά επίδαυρο για να παίξουμε στο θέατρο το δράμα του λογιστή? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανελλήνιο συνέδριο λογιστών με σκοπό την περαιτέρω οργάνωση?Με σκοπό ένα Λογιστικό-Φοροτεχνικό Επιμελητήριο ας πούμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Συμφωνώ με το συνέδριο, αλλά να ξέρετε πως απο τη στιγμή που θα αποφασίσουμε να πραγματοποιηθεί, θα αρχίσει ο πόλεμος απο τις υπάρχουσες οργανώσεις με τελικό αποτέλεσμα να συμμετάσχουν αναπτύσσοντας τις ίδιες απόψεις που μας οδήγησαν στη σημερινή κατάσταση .

- Η αυτοματοποίηση και η μηχανοργάνωση οδηγούν στην μειώση της ανάγκης απασχόλησης λογιστών και αντικατάσταση τους με μηχανές και συστήματα . Αυτό συμβαίνει απο τότε που βγήκε ο τροχός και θα συνεχίσει σ'ολους τους κλάδους της ανθρώπινης δραστηριότητας .

- Επειδή έχω παρευρεθεί τελευταία σε συνέδρια, θέλω να επισημάνω ότι συνέδριο με συζητήσεις γενικές και χωρίς ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΗ ΔΟΜΗ και ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΑ, καταλήγει σε ανταλλαγή απόψεων .  Δλδ θέλει μεγάλη προετοιμασία προηγουμένως, ταξινόμηση θεμάτων και λήψη αποφάσεων άμεσα ανα θέμα μετά τις ομιλίες γιατι συνήθως γίνεται τεράστια σπατάλη χρόνου και δυνάμεων .

- Η άποψη "Ωραία, αν γίνει εγώ θα έρθω" είναι λίγο ελαφρά, γιατί νομίζω πως πρόκειται για συνέδριο που θα πάρει αποφάσεις, άρα όλοι πρέπει να είμαστε διαβασμένοι και προετοιμασμένοι δεν θα πρέπει να είναι παρακολούθηση ομιλίας .  Αρα θα χρειαστεί μιά οργανωτική ομάδα 20 έως 30 ατόμων για την υλοποίησή του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...