Προς το περιεχόμενο

Aυτοαπογραφη στο ΓΕΜΗ πληροφοριες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΟΧΑ

Προς θεού, δεν διαφωνώ με το ότι διατυπώνεις την άποψή σου, ότι δλδ θεωρείς ότι το ΓΕΜΗ δεν είναι δουλειά δική μας.....

Δεν μου διευκρινίζεις όμως γιατί εγώ είμαι απαράδεκτος και εξευτελίζω τον κλάδο, εγώ που ανέλαβα για τις εταιρίες που τηρώ λογιστικά να διεκπεραιώσω και αυτό......

Υγ: Μαρίνα, ειλικρινά...................

Διεύθυνση εμπορίου σε ΑΕ πηγαίνεις..??

Δημοσιεύεις ισολογισμούς ΑΕ κ ΕΠΕ...??? Ή έστω αναλαμβάνεις τη διεκπεραίωση αυτής της εργασίας μέσω συνεργατών..???

Συντάσσεις Γενικές Συνελεύσεις και πρακτικά δσ ΑΕ και Συνελεύσεις εταίρων κ πρακτικά διαχειριστών ΕΠΕ...???

Συντάσσεις καταστατικά προσωπικών εταιριών...??? Ή ελέγχεις καταστατικά που σου έρχονται από συμβολαιογράφους ΑΕ και ΕΠΕ...???

Ε9 υποβάλλεις....???

Μεταβολές στη ΔΟΥ πελατών από φορολογικές δηλώσεις κάνεις...????

κλπ κλπ κλπ.............

ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΡΑΞΕΙ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΩ ΔΕΝ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΣΧΕΤΟ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕ ΕΤΣΙ Ή ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΩΝ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ(ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΓΕΜΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ)ΤΩΡΑ ΡΙΞΤΕ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ!! ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. ΘΕΩΡΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΣΤΟΙ(ΚΙ ΑΣ ΤΟΥΣ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΜΗΝΙΑΤΙΚΑ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στεφανάκο.....ας το σταματήσουμε εδω γιατι τελικά μετατρέπεται σε προσωπική ιντριγκα!

Καποτε οπως εγραψα και χθες , εκανα διαφορες εργασίες ενω εις γνώσει μου δεν επρεπε να τις κάνω, κι ολα αυτα για να ευχαριστήσω τον πελάτη!

Συνειδητοποίησα οτι οσες κωλοτουμπες και να κάνω, πάντα θα υπήρχαν κι αλλες που ο πελάτης θα απαιτούσε απο μένα!!

Δεν θελω πλεον να κάνω αλλες κωλοτουμπες εκτος απο τις κωλοτουμπες που ειμαι υποχρεωμένη να κάνω!!

Οτι και να κάνω ο πελάτης θα εχει πάντα το ανικανοποίητο!

Ε! Αν ειναι ουτως η άλλως ο πελάτης να ειναι ανικανοποίητος τουλάχιστον να μείνω εγω ικανοποιημένη ......... και ξεκούραστη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΟΙ ασχολουνται, ασχετα τι λενε. θα πας να πης π.χ του Κρεοπωλη του ψιλικαντζη ,ή του σιδερα που δεν εχει ανοιξει ποτε του H/Y , να στηλη το ΓΕΜΗ με τις προδιαγραφες που αυτοι ζητανε?! ειναι δυνατον να μπορεση να το στηλη? :P οι περισσοτεροι δεν θελουν ουτε να το ακουσουν. αρα το μπαλλακι το ριχνει σε σενα που εισαι λεει ο Λογιστης του για να διεκπεραιωνεις ολα τα θεματα της εταιρειας, και τα ξερεις αυτα...ενω αυτος δεν εχει ιδεα,οποτε εσυ... πρεπει να στηλης και αυτο... οπως του στελνεις και το ΙΚΑ, το ΦΠΑ ,τις δηλωσεις και της Παναγιας τα ματια. Δεν φταινε οι πελατες, αλλοι ....φταινει που λενε οτι οι Λογιστες δεν ειναι υπευθυνοι ,ενω γνωριζουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ οτι τελικα αυτοι θα το κανουν και αυτο! :angry: τωρα οσον αφορα την EXTRA αμοιβη κρινεις αναλογα τον πελατη και πρατεις.εγω παντως θα τα απαιτησω τωρα απο ποιον θα τα παρω...ειναι αλλο καπελλο...ετσι και αλλιως 2-3 χρωστανε ενα χρονο τι να κανω,θα βαλω και το ΓΕΜΗ στο ΓΕΜΗΜΕΝΟ το καλαθι.. ;)

Αυτή είναι η πραγματικη κατάσταση των πραγμάτων σήμερα.Και συμφωνω.ΕXTRA Αμοιβη και.......βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στεφανάκο.....ας το σταματήσουμε εδω γιατι τελικά μετατρέπεται σε προσωπική ιντριγκα!

Καποτε οπως εγραψα και χθες , εκανα διαφορες εργασίες ενω εις γνώσει μου δεν επρεπε να τις κάνω, κι ολα αυτα για να ευχαριστήσω τον πελάτη!

Συνειδητοποίησα οτι οσες κωλοτουμπες και να κάνω, πάντα θα υπήρχαν κι αλλες που ο πελάτης θα απαιτούσε απο μένα!!

Δεν θελω πλεον να κάνω αλλες κωλοτουμπες εκτος απο τις κωλοτουμπες που ειμαι υποχρεωμένη να κάνω!!

Οτι και να κάνω ο πελάτης θα εχει πάντα το ανικανοποίητο!

Ε! Αν ειναι ουτως η άλλως ο πελάτης να ειναι ανικανοποίητος τουλάχιστον να μείνω εγω ικανοποιημένη ......... και ξεκούραστη!!!

Συμφωνώ με αυτά που λες, για τον εαυτό σου......

Εγώ το βλέπω διαφορετικά......

Δεν μου απαντάς γιατί

είμαι απαράδεκτος και εξευτελίζω τον κλάδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θέλω να καταλήξω......

Ο καθένας προσφέρει κάποιες υπηρεσίες λογιστικού, φοροτεχνικού και οικονομολογικού περιεχομένου...

Το τι τελικά θα προσφέρω εγώ, είναι δική μου απόφαση και δεν προσβάλλω ούτε θίγω κανένα...

Και δεν θα μου πει κανείς ότι είμαι απαράδεκτος ή ότι προσβάλλω τον κλάδο....

Παλιά κατηγορήθηκα, από και καλά συνάδελφο, ότι επειδή αναλαμβάνω τη διεκπεραίωση των φορολογικών υποχρεώσεων στην εφορία, οαεδ και ικα για λογαριασμό των πελατών μου, ανήκω σε άλλη κατηγορία επαγγελματία από αυτόν.........

Καλό θα ήταν, λοιπόν, να περιορίσουμε λίγο τους χαρακτηρισμούς μας....

Η θέση είναι ότι "δεν το κάνω γιατί δεν είναι αμιγώς λογιστική εργασία"....

Ή ότι "το κάνω, αν αμοιφθώ παραπάνω"....

Το τι κάνει όμως ο καθένας, δεν είναι υποκείμενο κριτικής και μάλιστα του στυλ "απαράδεκτος" ή "ξεφτυλίζει το κλάδο".....

Από το ΓΕΜΗ περίμενε ο κλάδος για να ξεφτυλιστεί....................

Υγ: Μαρίνα, εννοείται τίποτα προσωπικό, έτσι...????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..........

........................ ή "ξεφτυλίζει το κλάδο".....

εξευτελίζω [ekseftelízo] -ομαι Ρ2.1 : 1.(για πργ.) υποβαθμίζω σε πολύ μεγάλο βαθμό την ποιότητα ή μειώνω την αξία του

απαντάω καθόλου????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξευτελίζω [ekseftelízo] -ομαι Ρ2.1 : 1.(για πργ.) υποβαθμίζω σε πολύ μεγάλο βαθμό την ποιότητα ή μειώνω την αξία του

απαντάω καθόλου????

Μα καθόλου.....

Και άσε με να σου εξηγήσω τι εννοώ....

Για μένα, η επιχείρηση είναι το βασικό κομμάτι... Πάει καλά, αμοίβομαι... Πάει κακά, δεν....

Επομένως, παρέχω, εκτός των φοροτεχνικών - λογιστικών υπηρεσιών, και άλλες υπηρεσίες (ανεμαζώνω τιμολόγια, αναλαμβάνω πληρωμές κτλ κτλ τα είπαμε, μην τα ξαναλέμε) ώστε να μπορέσει ο πελάτης να αφοσιωθεί απερίσπαστος στην επιχείρησή του...

Για μένα, προσωπική άποψη, είναι απαράδεκτο πελάτης μου να φάει τη μέρα του για να πάει να θεωρήσει βιβλία κ στοιχεία....

Με αυτή τη λογική, θέλω να δημιουργήσω μια σχέση πιο στενή, μια σχέση ότι "βασίζομαι στο λογιστή μου για αυτά" και να έχει το κεφάλι του ήσυχο.

Σκέψου μια εταιρία κρεοπωλείο, χασάπηδες (τίποτα προσβλητικό, απλά δηλωτικό του τι κάνουν) ή μηχανικούς αυτοκινήτων και να τους πεις τραβάτε να αυτοαπογραφείτε στο ΓΕΜΗ.....

Θεωρώντας λοιπόν ότι η σχετική εργασία είναι συναφής με τα γενικότερα καθήκοντα που αναλαμβάνουμε, αναβαθμίζω το επίπεδο των παρεχόμενων υπηρεσιών μου και σε αυτό το επίπεδο....

Φυσικά και επιφυλάσσομαι είτε να ζητήσω πρόσθετη αμοιβή, είτε να το χρησιμοποιήσω ως επιχείρημα για αύξηση της αμοιβής, είτε να το πιστώσω στις υποχρεώσεις που δημιουργώ με τους πελάτες μου είτε απλά να μην το διεκπεραιώσω εάν θεωρήσω ότι πραγματικά δεν αξίζει (μικρή αμοιβή, απαράδεκτος πελάτης, καθυστερούμενα κτλ κτλ κτλ).....

Ξαναλέω....

Ως επαγγελματίας, παρέχω

1. λογιστικές υπηρεσίες

2. φοροτεχνικές υπηρεσίες

3. οικονομολογικές υπηρεσίες

4. υποστηρικτικές υπηρεσίες

και προσπαθώ να τις αναβαθμίζω κάθε μέρα, ώστε να διατηρώ ανταγωνιστικό πλεονέκτημα.....

Αν σε κάποιον δεν αρέσει, τότε φυσικά με γεια του με χαρά του, να μην κάνει την υποβολή του ΓΕΜΗ.... Αλλά δεν θα με πει εμένα απαράδεκτο ή ότι υποβαθμίζω το επάγγελμα επειδή έχει μπουχτίσει με τις λαμακίες του καθένα καρεκλοκένταυρου......

Οκ....???

Υγ: παρόμοιο παράδειγμα, η σύνταξη του Ε9 από δικηγόρο.... Βλέπεις κανένας να είπε ότι υποβαθμίστηκε το επάγγελμα...?? Αντίθετα, μέχρι και μύνηση καταθέσανε για αντιποίηση επαγγέλματος.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καθόλου.....

Και άσε με να σου εξηγήσω τι εννοώ....

Για μένα, η επιχείρηση είναι το βασικό κομμάτι... Πάει καλά, αμοίβομαι... Πάει κακά, δεν....

Επομένως, παρέχω, εκτός των φοροτεχνικών - λογιστικών υπηρεσιών, και άλλες υπηρεσίες (ανεμαζώνω τιμολόγια, αναλαμβάνω πληρωμές κτλ κτλ τα είπαμε, μην τα ξαναλέμε) ώστε να μπορέσει ο πελάτης να αφοσιωθεί απερίσπαστος στην επιχείρησή του...

Για μένα, προσωπική άποψη, είναι απαράδεκτο πελάτης μου να φάει τη μέρα του για να πάει να θεωρήσει βιβλία κ στοιχεία....

Με αυτή τη λογική, θέλω να δημιουργήσω μια σχέση πιο στενή, μια σχέση ότι "βασίζομαι στο λογιστή μου για αυτά" και να έχει το κεφάλι του ήσυχο.

Σκέψου μια εταιρία κρεοπωλείο, χασάπηδες (τίποτα προσβλητικό, απλά δηλωτικό του τι κάνουν) ή μηχανικούς αυτοκινήτων και να τους πεις τραβάτε να αυτοαπογραφείτε στο ΓΕΜΗ.....

Θεωρώντας λοιπόν ότι η σχετική εργασία είναι συναφής με τα γενικότερα καθήκοντα που αναλαμβάνουμε, αναβαθμίζω το επίπεδο των παρεχόμενων υπηρεσιών μου και σε αυτό το επίπεδο....

Φυσικά και επιφυλάσσομαι είτε να ζητήσω πρόσθετη αμοιβή, είτε να το χρησιμοποιήσω ως επιχείρημα για αύξηση της αμοιβής, είτε να το πιστώσω στις υποχρεώσεις που δημιουργώ με τους πελάτες μου είτε απλά να μην το διεκπεραιώσω εάν θεωρήσω ότι πραγματικά δεν αξίζει (μικρή αμοιβή, απαράδεκτος πελάτης, καθυστερούμενα κτλ κτλ κτλ).....

Ξαναλέω....

Ως επαγγελματίας, παρέχω

1. λογιστικές υπηρεσίες

2. φοροτεχνικές υπηρεσίες

3. οικονομολογικές υπηρεσίες

4. υποστηρικτικές υπηρεσίες

και προσπαθώ να τις αναβαθμίζω κάθε μέρα, ώστε να διατηρώ ανταγωνιστικό πλεονέκτημα.....

Αν σε κάποιον δεν αρέσει, τότε φυσικά με γεια του με χαρά του, να μην κάνει την υποβολή του ΓΕΜΗ.... Αλλά δεν θα με πει εμένα απαράδεκτο ή ότι υποβαθμίζω το επάγγελμα επειδή έχει μπουχτίσει με τις λαμακίες του καθένα καρεκλοκένταυρου......

Οκ....???

Υγ: παρόμοιο παράδειγμα, η σύνταξη του Ε9 από δικηγόρο.... Βλέπεις κανένας να είπε ότι υποβαθμίστηκε το επάγγελμα...?? Αντίθετα, μέχρι και μύνηση καταθέσανε για αντιποίηση επαγγέλματος.......

i rest my case!!!

140116777.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΣΙΡΑΚΙ....ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ...

ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΑΥΡΙΟ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΜΠΕΣ ΠΡΟΣ ΤΕΡΨΙΝ ΚΑΠΟΙΩΝ,ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΕΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ???ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΓΕΜΗ.ΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ,ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΤΟ ΓΕΜΗ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδερφε ," ΑΧ...ΚΑΙ ΒΑΧ....", "ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ....ΔΩΡΕΑΝ Ή ΣΧΕΔΟΝ", "ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΟΧΑ", "ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΣΙΡΑΚΙ....ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ....." επειδη υποψιάζομαι οτι σε ολες τις περιπτώσεις εισαι ο ιδιος , παρά το οτι σε ολες τις δημοσιευσεις σου παίρνεις τα "πιστά" μου, θα σου πρότεινα να εγγραφείς ως κανονικό μέλος εδω μέσα, δηλώνοντας το ποιος εισαι και τι κάνεις!!

Δεδομένου οτι παρακολουθείς τα thread και προφανώς εισαι συνάδερφος, καλό θα ήταν οτι κάνεις να το κάνεις επώνυμα!!

Δεν εχεις λόγους άλλωστε να κρύβεσαι!!

Σημερα ξεχ&ζομαι με τον Στεφανο......αυριο θα θέλω να ξεχ&στώ μαζί σου!!

Να μην ξέρω ποιος εισαι ρε αδερφε?? :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδερφε ," ΑΧ...ΚΑΙ ΒΑΧ....", "ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ....ΔΩΡΕΑΝ Ή ΣΧΕΔΟΝ", "ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΟΧΑ", "ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΣΙΡΑΚΙ....ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ....." επειδη υποψιάζομαι οτι σε ολες τις περιπτώσεις εισαι ο ιδιος , παρά το οτι σε ολες τις δημοσιευσεις σου παίρνεις τα "πιστά" μου, θα σου πρότεινα να εγγραφείς ως κανονικό μέλος εδω μέσα, δηλώνοντας το ποιος εισαι και τι κάνεις!!

Δεδομένου οτι παρακολουθείς τα thread και προφανώς εισαι συνάδερφος, καλό θα ήταν οτι κάνεις να το κάνεις επώνυμα!!

Δεν εχεις λόγους άλλωστε να κρύβεσαι!!

Σημερα ξεχ&ζομαι με τον Στεφανο......αυριο θα θέλω να ξεχ&στώ μαζί σου!!

Να μην ξέρω ποιος εισαι ρε αδερφε?? :D :D

!!! ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

παρακαλω μπορει να μου απαντησει καποιος

ο αρ μητρωου πρωτοδικειου επε ειναι ο ιδιος με τον αυξοντα αριθμο καταχωρησης του πρωτοδικειου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κι εγώ ασχολούμαι λίγο (όχι πολύ) μπορεί κανείς να μου πεί, αν έχει μια εταιρεία οε 30 χρόνων που δεν έχει κάνει καμιά αλλαγή στο καταστατικό και το κεφάλαιο φαίνεται σε δραχμές το γράφουμε στο ΓΕΜΗ σε δραχμές ή κάνουμε τη διαίρεση και γράφουμε ευρώ;

στις οδηγίες δεν λέει τίποτα.

Θεώρησαν μάλλον ότι δεν υπάρχουν τέτοιες απορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους

επείδη δεν έχω παρακολουθήσει όλη την κουβέντα να ρωτήσω κάτι που ίσως το έχετε ξανασυζητήσει.

για τις αστικές μη κερδοσκοπικές εταιρείες ξεκινάει η ημερομηνία απο 27/10 με αφμ 1.

απ το site του γεμή εκεί στις ημερομήνίες λέει μόνο για οε-εε-επε-αε και ίσως η ερωτησή μου είναι χαζή, αλλά επειδή έχουμε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια είπα ας ρωτήσω (ξέρετε υπάρχει και το "δεν ερμηνεύσατε σωστά το νόμο") φοριέται πολύ τώρα τελευταία και όσο να ναι μ' έχει πιάσει ένας τρόμος...

ευχαριστώ

καλή δύναμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στεφανάκο.....ας το σταματήσουμε εδω γιατι τελικά μετατρέπεται σε προσωπική ιντριγκα!

Καποτε οπως εγραψα και χθες , εκανα διαφορες εργασίες ενω εις γνώσει μου δεν επρεπε να τις κάνω, κι ολα αυτα για να ευχαριστήσω τον πελάτη!

Συνειδητοποίησα οτι οσες κωλοτουμπες και να κάνω, πάντα θα υπήρχαν κι αλλες που ο πελάτης θα απαιτούσε απο μένα!!

Δεν θελω πλεον να κάνω αλλες κωλοτουμπες εκτος απο τις κωλοτουμπες που ειμαι υποχρεωμένη να κάνω!!

Οτι και να κάνω ο πελάτης θα εχει πάντα το ανικανοποίητο!

Ε! Αν ειναι ουτως η άλλως ο πελάτης να ειναι ανικανοποίητος τουλάχιστον να μείνω εγω ικανοποιημένη ......... και ξεκούραστη!!!

είναι πολύ σωστή η αποψή σου και συμφωνώ παρα πολύ , μα πες μου εμένα τώρα που ξεκινάω τη δουλεια αυτή πόσο με πέρνει να λέω δεν το κάνω εγώ αυτό? και ρωτάω γιατί πραγματικά ψάχνω να βρω μια λύση να λέω δεν το κάνω, δεν είναι δικιά μου δουλειά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους

επείδη δεν έχω παρακολουθήσει όλη την κουβέντα να ρωτήσω κάτι που ίσως το έχετε ξανασυζητήσει.

για τις αστικές μη κερδοσκοπικές εταιρείες ξεκινάει η ημερομηνία απο 27/10 με αφμ 1.

απ το site του γεμή εκεί στις ημερομήνίες λέει μόνο για οε-εε-επε-αε και ίσως η ερωτησή μου είναι χαζή, αλλά επειδή έχουμε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια είπα ας ρωτήσω (ξέρετε υπάρχει και το "δεν ερμηνεύσατε σωστά το νόμο") φοριέται πολύ τώρα τελευταία και όσο να ναι μ' έχει πιάσει ένας τρόμος...

ευχαριστώ

καλή δύναμη

Έχω την εντύπωση ότι εφόσον οι ΑΜΚΕ δεν θεωρούνται εμπορικές επιχειρήσεις από το νόμο,

δεν υποχρεώνονται σε απογραφή στο ΓΕ.ΜΗ.

Άρα δεν κάνεις απογραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...