Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτη φορά μου συμβαίνει ..συνήθως μέχρι 15 κάθε μήνα πήγαινα τις καταστάσεις...

Αυτό με τη παράταση προθεσμίας δε το γνωρίζω...

Ξέρει καποιος συνάδελφος αν τη παράταση έπρεπε να τη ζητήσω πριν τη παρασκευη΄??

Τι ρωτάω κι εγώ τέτοια ώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρώτη φορά μου συμβαίνει ..συνήθως μέχρι 15 κάθε μήνα πήγαινα τις καταστάσεις...

Αυτό με τη παράταση προθεσμίας δε το γνωρίζω...

Ξέρει καποιος συνάδελφος αν τη παράταση έπρεπε να τη ζητήσω πριν τη παρασκευη΄??

Τι ρωτάω κι εγώ τέτοια ώρα....

Στείλε τους ταχυδρομικώς...Πάνε πρωί ταχυδρομείο να σου βάλλουν σφραγίδα με ημερομηνία Παρασκευής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 more....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ 150 ΔΗΛΩΣΕΙΣ. ΑΪ ΣΤΟ "ΚΑΛΟ" ΤΟΥΣ . ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ; ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ. ΟΤΑΝ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΟ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΣΕ 2,5 ΜΗΝΕΣ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ; ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΧΙ. ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ. ΝΑ ΠΑΝ ΝΑ .........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αγορασω σφεντονα? btw 3 ακομα...( Θεοχαρη Σε εφαγα Μπαγασα!)

Nα είσαι καλά με έκανες να γελάσω. 

 

Ρε τι σκαρφίζετε ο λογιστής μέσα στη μαύρη νύχτα. Μου λείπει η ημερομηνία γέννησης της συζύγου, οπότε τους χωρίζω για σήμερα και θα τους ξαναπαντρέψω αύριο με τροποποιητική στην εφορία. Καλά στέφανα. 

Θεοχάρη, το στεφάνι της κηδείας σου πρωι πρωι στο στέλνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΛΕΠΩ ΜΕΙΩΝΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ , ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΟΡΜΙΑ....

Μην το λες,,,,, μην το λες,,,,,

ειμαστε εδω ... στα κρυφα ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ 150 ΔΗΛΩΣΕΙΣ. ΑΪ ΣΤΟ "ΚΑΛΟ" ΤΟΥΣ . ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ; ΑΣ ΓΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ. ΟΤΑΝ Η ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΟ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΣΕ 2,5 ΜΗΝΕΣ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ; ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΧΙ. ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ. ΝΑ ΠΑΝ ΝΑ .........................

Σοβαρά μιλάς για τις 150 δηλώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΜΑ ΗΜΟΥΝ ΘΕΟΧΑΡΗΣ(ΜΠΛΙΑΧ) ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΑΦΙ ΤΟΥ ...ΤΙ ΓΕΛΙΟ ΘΑ ΕΡΙΧΝΑ ΑΜΑ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ . ΣΑΝ ΠΙΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΗΘΙΚΗ ΑΞΙΑ . ΜΑΣ ΕΚΑΝΑΝ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑΝ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑΝ . ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΜΕΣ(ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΦΟΡΟΥ Α21 ΚΛΠ) ΚΑΙ ΝΑ ΑΥΞΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΕΛΕΙΨΕΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΑΒΛΕΨΙΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ . ΟΛΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΠΙΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ ΜΕΣΑ . ΝΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕ ΑΦΜ ΜΕ ΧΩΡΙΣ Η ΤΡΟΙΚΑ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΤΟΚΟΥΣ ΠΑΤΕ ΜΗ ΠΑΤΕ .... ΣΚΑΤΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ..ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΑ ΜΑΙΜΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ . ΔΕ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ . 

 

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ (ΣΚΑΤΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ) ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ,ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑΜΕΣΟΝΥΧΤΙΑ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ .

 

ΜΑΙΜΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΑΙΜΟΥΝΙΑ 

 

ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΥΘΥΝΗ ΡΙΧΝΩ ΣΕ ΕΜΑΣ (ΟΠΩΣ ΕΞΗΓΗΣΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΕΜΑΣ) ΠΑΡΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕ ΘΕΟΧΑΡΗ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ακομα....η πιο δυσκολη ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα είσαι καλά με έκανες να γελάσω. 

 

Ρε τι σκαρφίζετε ο λογιστής μέσα στη μαύρη νύχτα. Μου λείπει η ημερομηνία γέννησης της συζύγου, οπότε τους χωρίζω για σήμερα και θα τους ξαναπαντρέψω αύριο με τροποποιητική στην εφορία. Καλά στέφανα. 

Θεοχάρη, το στεφάνι της κηδείας σου πρωι πρωι στο στέλνω

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ τι λόγια ευχές είναι αυτές??? μη μας πάθει τίποτα το παλικάρι....καήκαμε....οι μαλ___ς σπανίζουν!!!!! που θα ξαναβρεθεί τέτοιος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο οπως και να εχει θα γινει ενας σχετικος χαμος σε γενικο επιπεδο .Και θα βγουν το μεσημερι και θα δωσουν παραταση επισημα μεχρι την Παρασκευη δηλ Δευτερα πρωι !!

Να το θυμαστε αυτο που λεω !! Δικη μου εκτιμηση βεβαια οχι πληροφορια.

Κανανε την δουλεια τους και δεν βαριεσε τωρα αδελφε μου !! Θα κανουμε και το (καλο) γιατι υπαρχει αντιδραση !!

 

Γιαννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολλαει .. θα με μαζεψουν οι μπατσοι αν βγω τετοια ωρα να παω σπιτι και με δουν στο μαυρο μου το χαλι .... + οτι με παρατησε και η φιλη  μου ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΡΑΚΟΛΛΑΕΙ

Ακυρο το καντηλι δουλεψε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως κολλαει ... πριν που εστελνα κ γω μου εκανε κατι κορδελακια αλλα τλκ την πηρε ( 02/09/13 ωρα 3,06 πμ τρατζικ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χειρότερη και από σύγχρονη δουλεία/ Εξουθενωνόμαστε οικειοθελώς για να έχουμε ένα minimum επίπεδο ζωής που είναι μάλιστα και κατώτερο από τα όρια της φτώχειας. 

Η δουλεία των ιστορικών αρχαίων χρόνων, μετατράπηκε σε υποτέλεια, επανεμφανίστηκε με τα σκλαβοπάζαρα και εδραιώνεται με την οικονομική της εκδοχή. 

Το μεγαλύτερο μέρος της κοινωνίας για να τα βγάλει πέρα και να μπορεί να πληρώνει μόνο τους λογαριασμούς, χρειάζεται κατ' ελάχιστο 2,5 με 3 μισθούς να εισρέουν σε κάθε νοικοκυριό. 

Η παραπάνω δουλειά πάντα ανταμοίβεται κύριοι συνάδελφοι. Είμαστε η μοντέρνα έκδοση την δούλων της αρχαιότητας, όμως εκείνοι τουλάχιστον ήξεραν τον αφέντη τους, εμείς πολύ αμφιβάλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα είσαι καλά με έκανες να γελάσω. 

 

Ρε τι σκαρφίζετε ο λογιστής μέσα στη μαύρη νύχτα. Μου λείπει η ημερομηνία γέννησης της συζύγου, οπότε τους χωρίζω για σήμερα και θα τους ξαναπαντρέψω αύριο με τροποποιητική στην εφορία. Καλά στέφανα. 

Θεοχάρη, το στεφάνι της κηδείας σου πρωι πρωι στο στέλνω

 

Δεν έχω ακούσει κάτι πιο εξτρήμ... καλόοο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ακούσει κάτι πιο εξτρήμ... καλόοο....

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΡΕ ΜΠΙΛΗ, ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ , ΜΟΥ ΜΕΙΝΑΝ ΑΡΚΕΤΕΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΝΟΙΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή δεν είναι δουλειά.......μαρτύριο είναι!!!!!

κι όλα αυτά επειδή αυτοί που αποφασίζουν και διατάζουν είναι για τα πανηγύρια......

εστί......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...