Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ-ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΕΝΣΗΜΑ


επισκέπτη Επισκέπτης-ΣΟΦΙΑ-

Ερώτηση

επισκέπτη Επισκέπτης-ΣΟΦΙΑ-

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΝΕΑΡΟΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2006.

ΟΙ ΣΠΟΥΔΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΒΡΗΚΕ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΘΕΛΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ.

ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ.(ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ). ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2007 .

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΝΕΑΡΟΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΣ ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2006.

ΟΙ ΣΠΟΥΔΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΒΡΗΚΕ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΘΕΛΟΥΝ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ.

ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ, ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ.(ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ). ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2007 .

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ???

ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΤΟΥ, ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ?

ΑΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΩ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΝΕΟΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΩ, ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΛΟΓΩ ΜΗ ΥΠΑΡΞΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΓΙΑ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ, ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟΣ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κοίταξε αυτό:

Νόμος 3386/2005 - Αρθρο 35

Άρθρο 35 Επαγγελματική δραστηριότητα σπουδαστών υπηκόων τρίτων χωρών

Υπήκοοι τρίτων χωρών, που έχουν λάβει άδεια διαμονής για λόγους σπουδών, σύμφωνα μετά άρθρα 28, 30, 32 και 34 του παρόντος, με την επιφύλαξη της παραγράφου 3 του προηγούμενου άρθρου, επιτρέπεται να εργάζονται μόνο με καθεστώς μερικής απασχόλησης, σύμφωνα με τους όρους της οικείας νομοθεσίας. Για το σκοπό αυτόν χορηγείται στον ενδιαφερόμενο υπήκοο τρίτης χώρας σχετική έγκριση από την Περιφέρεια με την επίδειξη της άδειας διαμονής του. Η διάρκεια της ανωτέρω έγκρισης είναι ισόχρονη με την άδεια διαμονής και μπορεί να ανανεώνεται παράλληλα με αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

1ον. Άδεια εργασίας έχει καταργηθεί πια και ισχύει μόνο η άδεια διαμονής που περιλαμβάνει και την παλιά άδεια εργασίας.

2ον. Η άδεια δεν μπορεί να αλλάξει πριν το κλείσιμο 3ετιας.

3ον. Πόσο καιρό είναι ο αλλοδαπός εδώ? Εννοώ συνεχή παρουσία στην Έλλάδα. Είναι 5 χρόνια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΓΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΘΕΛΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΜΠΛΕ ΒΕΒΕΩΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ''ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΕΠΙΔΟΣΗΣ ΤΗ ΥΠ'ΑΡΙΘΜ.........ΑΔΕΙΑΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΩ ΜΕΣΑ ΣΕ 30ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ!!!ΕΠΙΔΗ ΤΟ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΏΣΕΙ ΠΡΙΝ 2ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΟΣ ΖΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ ΑΠΟ ΟΑΕΔ 1ΜΗΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΣΗΜΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2008-2009 Η ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΘΕΛΕΙ = ΑΔΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣΑ ΠΟ ΑΡΜΟΔΙΟ ΦΟΡΕΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ? ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΙΚΊΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΠΙΚΥΡΟΜΕΝΑ ΑΠΟ Δ.Ο.Υ ΕΝΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ???ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΉ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟ ΒΙΒΛΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ ΠΡΙΝ 5ΜΗΝΕΣ ΕΝΩ ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΒΙΒΛΑΡΙΟ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΠΙΟ ΧΑΖΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ''ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΥΛΟΠΟΊΗΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΤΕΧΝΙΚΗΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΔΑΠΑΝΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΣΤΑΔΙΟ ΥΛΟΠΟΊΗΣΗΣ ΠΟΣΑ.ΕΛΕΟΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΙΑ ΛΥΣΗ??? ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ 1994 ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΜΟΘΝ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΠΙΑ ΕΧΕΙ ΧΑΡΤΙΑ ΑΟΡΙΣΤΑ ΕΝΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ...SOSOSOSOSOSOSOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ.

είναι ανάλογα με τα ποσα χρονια του ζητανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

giasa mbori kapjos na me voithisi eko 3400 evro aplyrota sto oga ine ipokreotika na ta pleroso gia na ananeoso tin adia mou ime se oga ta kartia me ligun se ena krono apo tora efkaristo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΥΑ 15055/546/10-08-2011 (Τροποποίηση της υπ'αριθ. 160/3 1 2006 (ΦΕΚ Β/6) κοινής απόφασης των Υπουργών Εσωτερικών, Οικονομίας και Οικονομικών και Απασχόλησης και Κοινωνικής Προστασίας περί "Καθορισμού ελάχιστου αριθμού ημερομισθίων ή ελάχιστου χρονικού διαστήματος ασφάλισης ανά έτος και ασφαλιστικό φορέα...." ΦΕΚ Β 1886/25-08/2011)

........μειώνεται ο αριθμός των απαιτούμενων ενσήμων και ορίζεται ως ελάχιστος χρόνος ασφάλισης οι 120 μέρες το έτος, ενώ αθροιστικά για το σύνολο της διετίας ως ελάχιστος χρόνος ασφάλισης ορίζονται οι 240 ημέρες για όσους ασφαλίζονται στο ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.......

Ελπίζω να βοηθάει έστω και με καθυστέρηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...