Προς το περιεχόμενο

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΛΑΤΩΝ-ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ 2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΤΟΥ Κ ΓΕΝΙΚΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ TWITTER:

 

Καλημέρα. Με τις συγκεντρωτικές τί θα γίνει; Έχουν μείνει όλα πίσω. Θα τις τρέξουμε κι αυτές τώρα;

 

Kalimera sas, oi sigkentrotikes ligoun 25/06.Tha dothei paratasi?Sas euxaristo xx

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

 

Harry Theoharis ‏@htheoharis

Δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω

 

 

??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 350
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΤΟΥ Κ ΓΕΝΙΚΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ TWITTER:

 

Καλημέρα. Με τις συγκεντρωτικές τί θα γίνει; Έχουν μείνει όλα πίσω. Θα τις τρέξουμε κι αυτές τώρα;

 

Kalimera sas, oi sigkentrotikes ligoun 25/06.Tha dothei paratasi?Sas euxaristo xx

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

 

Harry Theoharis ‏@htheoharis

Δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω

 

 

??

κι εγώ δεν ξέρω, αλλά δεν νομίζω να πάρετε συγκεντρωτικές μέχρι την 25/6/2013.

25/06/2014 μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σχεδόν απίθανο να μη πάρουν παράτση τουλάχιστον για Σεπτέμβριο ......  Πολλοί έχουν στείλει , οι περισσότεροι όμως (ναι ναι και εμείς) ούτε καν το έχουμε στις εκρεμμότητες όχι να ξεκινήσουμε !!!!  Θεωρώ όμως ότι θα πάρουν γιατί το σύστημα ήδη δεν αντέχει τον όγκο των δηλώσεων και βέβαια μη ξεχνάτε ότι πολλές μέρες τα απογεύματα που μπορούμε να στέλνουμε είναι κλειστό ... Δικαιολογίες μεν , αλλά πολύ καλές δε .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Θα πάρουν παράταση 100%

 Εγγυημές προβλέψεις φορολογικών-λογιστικών  θεμάτων, ειδικότης μας οι  παρατάσεις.

 Λογιστής Μέντιουμ cel, με κάθε φορολογική δήλωση σας κάνουμε δώρο μια πρόβλεψη εκκαθαριστικού για τον φόρο που θα πληρώσετε  .

 100% επιτυχία το 2012 για λεπτομέρειες αποστείλατε πμ ή σμσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ...ΞΥΝΕΤΑΙ , ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΕ  ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ, ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΜΕ ΤΑ ΤΙΣ 20/06 ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ (ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ????? ) ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΟΣ ...ΞΥΝΕΤΑΙ , ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΟΣΟΥΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΕ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ, ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΜΕ ΤΑ ΤΙΣ 20/06 ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ (ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ????? ) ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ???????

Να τις στειλετε ως εχουν και αν βρειτε διαφορες καντε ανακλητικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να προσπαθώ να στείλω συγκεντροτικές δεν......

 

Error 404--Not Found From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1: 10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address.

 

Μόνο σε εμένα το βγάζει αυτό ???????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry συνάδελφοι αλλα το παρακατω το ξεχασα !!!!

 

TAXISnet                                                                                                                                                                                                         31/05/2013 

                                                                                                     Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

 

Αγαπητοί χρήστες των ηλεκτρονικών υπηρεσιών

 

Οι υπηρεσίες του TAXISnet για την ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων Παρακρατούμενων Φόρων, Εισοδήματος Νομικών Προσώπων και Εντύπων Κ.Β.Σ. Οι υπηρεσίες εκτύπωσης Δηλώσεων Φόρου Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων και Εκκαθαριστικών Σημειωμάτων καθώς και οι υπηρεσίες Ειδοποιήσεων Πληρωμής ή Επιστροφής Φόρου, Προσωποποιημένης Πληροφόρησης και έκδοσης Φορολογικής Ενημερότητας, δεν θα είναι διαθέσιμες από ώρα 16:00 έως 21:00, κατά τις ακόλουθες ημερομηνίες:

 

04/06/2013, 06/06/2013, 11/06/2013, 13/06/2013,
18/06/2013, 20/06/2013, 25/06/2013, 27/06/2013

 

λόγω προγραμματισμένων εργασιών αναβάθμισης των συστημάτων.

 

Σημειώνεται ότι κατά τις παραπάνω ημερομηνίες, η ηλεκτρονική υποβολή των περιοδικών δηλώσεων Φ.Π.Α. θα λειτουργεί κανονικά.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας βλεπω να τωμε κανενα ακυρο και να τρεχουμε.....

 

Βεβαια αν σκεφτει κανεις οτι οι δηλωσεις των ο.ε. ε.ε. εχουν παρει τρεις παρατασεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΜΑΣ  ΚΑΙ  ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ .ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΝΟΤΗΤΑ "ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ "  ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΠΙΔΑ .ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΠΑΝΤΕΛΩΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ ΜΑΣ  ΚΑΙ  ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ .ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΝΟΤΗΤΑ "ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ "  ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΛΠΙΔΑ .ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΠΑΝΤΕΛΩΣ.

Μάλλον πρέπει να είστε Νέα/Νέος σε ηλικία Συνάδελφος... Δεν ξέρω πόσο μπορεί να σας καθησυχάσω ή πόσο δέχεστε την άποψη καποιων με 20 χρόνια ενασχόλησης(λέμε τωρα) με το αντικείμενο ... αλλά εγώ τώρα είδα πως οι Συγκεντρωτικές πάνε για 25/6  .

Θα ασχοληθούμε με αυτές ... κ για όσους μας χρωστάνε λιγότερα από τα  αντιμισθία ενός έτους ...μετά τα τέλη Σεπτέμβρη ... μετά την υποβολή δηλαδή των Δηλώσεων Φόρου Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων η οποία εκτιμούμε ότι θα ναι η 30η Σεπτεμβρίου  .

Προς το πααρόν -στους ελαχίστους- που παίρνουν για συμφωνία αναφέρουμε ότι λογω αναβάθμισης των Συστημάτων μας ... περιμένουμε τη νεα Βερσιόν σε Γουιόντους 8.2 ....8.3 κλπ ... κ θα τους πάρουμε μείς ... όποτε είμεθα έτοιμοι !!!!

Αμέσως μετά ξαναπατάμε το PLAY και συνεχίζουμε να βλέπουμε αισθηματικές ταινίες :ph34r:  :P  σε live streaming απο το site των "ΛΙΩΜΕΝΩΝ" ... μια και το προτιμούμε απο την ... το site με τη Μαύρη Οθόνη της ΓΓΠΣ που δε ... παίζει Χάι Ντιφινίσιον αλλα όλο λεει για κατι για 400 Error και άλλα παρεμφερή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το πααρόν -στους ελαχίστους- που παίρνουν για συμφωνία αναφέρουμε ότι λογω αναβάθμισης των Συστημάτων μας ... περιμένουμε τη νεα Βερσιόν σε Γουιόντους 8.2 ....8.3 κλπ ... κ θα τους πάρουμε μείς ... όποτε είμεθα έτοιμοι !!!!

εγώ μόλις ακούω να κανουμε διασταύρωση στοιχείων κεπυο μπινελικώνω και ηρεμώ

σιγά μη πέσω στα αγχολυτικά

 

 

ΥΣ:

γι'αυτό φροντίστε να μην παιρνετε τηλ...θα ακουσετε τα σχολιανά σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πρέπει να είστε Νέα/Νέος σε ηλικία Συνάδελφος... Δεν ξέρω πόσο μπορεί να σας καθησυχάσω ή πόσο δέχεστε την άποψη καποιων με 20 χρόνια ενασχόλησης(λέμε τωρα) με το αντικείμενο ... αλλά εγώ τώρα είδα πως οι Συγκεντρωτικές πάνε για 25/6  :lol:  :P

Θα ασχοληθούμε με αυτές ... κ για όσους μας χρωστάνε λιγότερα από τα  αντιμισθία ενός έτους ...μετά τα τέλη Σεπτέμβρη ... μετά την υποβολή δηλαδή των Δηλώσεων Φόρου Εισοδήματος Φυσικών Προσώπων η οποία εκτιμούμε ότι θα ναι η 30η Σεπτεμβρίου  .

Προς το πααρόν -στους ελαχίστους- που παίρνουν για συμφωνία αναφέρουμε ότι λογω αναβάθμισης των Συστημάτων μας ... περιμένουμε τη νεα Βερσιόν σε Γουιόντους 8.2 ....8.3 κλπ ... κ θα τους πάρουμε μείς ... όποτε είμεθα έτοιμοι !!!!

Αμέσως μετά ξαναπατάμε το PLAY και συνεχίζουμε να βλέπουμε αισθηματικές ταινίες live streaming απο το site των "ΛΙΩΜΕΝΩΝ" ... μια και το προτιμούμε απο την ... το site με τη Μαύρη Οθόνη της ΓΓΠΣ που δε ... παίζει Χάι Ντιφινίσιον αλλα όλο λεει για κατι για 400 Error και άλλα παρεμφερή .

ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ Σ΄ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΜΕ -ΜΑΣ ΚΑΘΗΣΥΧΑΖΕΙΣ.

ΚΑΤΑ 2ον ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ  ΝΕΑ ΚΑΙ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ  ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ Σ΄ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ  ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΛΗΣΟΥΝ ΕΣΟΔΑ-ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΤΙΜΑ.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να έχετε πάντα στο μυαλό σας ότι τα συστήματα ΓΓΠΣ κλπ λαμβανουν πάντα σοβαρά το φόρτο μεγαλων λογιστικών γραφείων στα οποία οι παρατάσεις είναι απαραίτητες και δεδομένες.Οπότε η 30η Σεπτεμβρίου 2013 είναι μια πολυ ισχυρή υποψηφιότητα τέλους των φορολ.δηλώσεων και απαρχή των λοιπών υποχρεώσεων. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΤ' ΑΡΧΗΝ Σ΄ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΜΕ -ΜΑΣ ΚΑΘΗΣΥΧΑΖΕΙΣ.

ΚΑΤΑ 2ον ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ  ΝΕΑ ΚΑΙ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ  ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ Σ΄ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ  ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΛΗΣΟΥΝ ΕΣΟΔΑ-ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΣΤΙΜΑ.........

 

.... Εχετε δίκιο ... Ασχετο....Τις προάλλες  ήμουν σε μια απο τις δύο εκ των Ανωνύμων ΦΑΕ της Αττικής ... εχουμε μια εταιρεια που δεν εχει υποβαλλει κανενα διμηνο ΦΜΥ κ ΦΕΕ απο 1.1.12 ήτοι 8 δίμηνα ... οι άνθρωποι δε μπορουν να πληρωσουν ...τους επεισα να κανουμε προσωρινο να μπορέσουμε να στειλουμε το Ε7 να μη το γραψω σα μη καταβαλλομενο ποσο στη Κατ Φορ Αναμόρφωσης να παρουμε φορολογικο  πιστοποιητικό απο τους Ορκωτούς ...να μην έχουμε το κίνδυνο του οτι απο 1.7 του προηγουμενου ετους αμα φαμε παραβαση παμε σε εξολογιστικο....κ οι άνθρωποι βρηκαν το 20% ΤΟΥ ΠΟΣΟΥ από δάνεια του προσωπικου περιβάλλοντος τους κ τα υπόλοιπα θα τα πηγαιναν σε δόσεις...Η απάντηση ήταν οτι  η ΔΟΥ δε δυναται να κανει προσωρινους ελέγχους ... δεν εχει προσωπικό......τι να πεις μετα ... ελάτε να δούμε τη Συγκεντρωτική όταν προσπαθούν να διασώσουν την εταιρεία τους ...και με την απαραιτητη παρατήρηση οτι η εταιρεια μεχρι πριν 2-3 χρόνια ηταν ενταξει στις όποιες υποχρεωσεις της κ τα αφεντικά της δεν ..διάγουν έκλυτο βίο  ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...