Προς το περιεχόμενο
  • 0

προστιμο και στην τροποποιητικη του φπα 4ου τριμηνου 2013?


dodos

Ερώτηση

τα προστιμα που ισχυουν για τροποποιητικες φπα απο 01/01/2014 ισχυουν και για το 4ΟΥ διμηνο του 2013?

εχω περιπτωση πιστωτικου φπα που το εστειλα και τωρα εχει και αλλο τιμολογιο αν κανω τροποποιητικη εχει προστιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Συνάδελφοι σχετικά με εμπρόθεσμη τροποιητική δήλωση δ'τριμήνου του 2013 με μείωση του χρεωστικού υπολοίπου με είχαν ενημέρωσει από την ΔΟΥ ότι πληρώνουμε το κανονικό ποσό, το πιο χαμηλό δηλαδή και ότι η διαφορά θα αφαιρεθεί από εκείνους. Ένα μήνα μετά η οφειλή παραμένει και σαν να μην έφτανε αυτό έχει πάρει προσαύξηση και επιπλέον ήρθε ειδοποίηση στον πελάτη μου να πληρώσει άμεσα το ποσό. Θυμάμαι πριν λίγες μέρες που είχε βγει ο Χάρης και είχε πει ότι οι διορθώσεις δεν γίνονται αυτόματα! Έχει τύχει σε κάποιον άλλον παρόμοια περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι σχετικά με εμπρόθεσμη τροποιητική δήλωση δ'τριμήνου του 2013 με μείωση του χρεωστικού υπολοίπου με είχαν ενημέρωσει από την ΔΟΥ ότι πληρώνουμε το κανονικό ποσό, το πιο χαμηλό δηλαδή και ότι η διαφορά θα αφαιρεθεί από εκείνους. Ένα μήνα μετά η οφειλή παραμένει και σαν να μην έφτανε αυτό έχει πάρει προσαύξηση και επιπλέον ήρθε ειδοποίηση στον πελάτη μου να πληρώσει άμεσα το ποσό. Θυμάμαι πριν λίγες μέρες που είχε βγει ο Χάρης και είχε πει ότι οι διορθώσεις δεν γίνονται αυτόματα! Έχει τύχει σε κάποιον άλλον παρόμοια περίπτωση?

Έχω το ίδιο πρόβλημα.Μίλησα με το ταξις και μου είπανε να επικοινωνήσω με το τμήμα ΦΠΑ.Από εκεί μου απαντησανε πως κάνουν συμβουλίο τι θα γίνει με αυτο το θέμα και ακόμα δεν έχουν βγάλει άκρη.Μου είπαν πως θα με ενημερώσουν με μαιλ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω το ίδιο πρόβλημα.Μίλησα με το ταξις και μου είπανε να επικοινωνήσω με το τμήμα ΦΠΑ.Από εκεί μου απαντησανε πως κάνουν συμβουλίο τι θα γίνει με αυτο το θέμα και ακόμα δεν έχουν βγάλει άκρη.Μου είπαν πως θα με ενημερώσουν με μαιλ......

Κατάλαβα....ουτε αυτoi δεν ξερουν..ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ερώτηση:

Αν γίνει τώρα εκπρόθεσμη τροποποιητική δήλωση 4ου τριμήνου ΦΠΑ με βιβλίο εσόδων-εξόδων θα έχει πρόστιμο???

(Η αρχική δήλωση ήταν χρεωστική 35 ευρώ. Με την τροποποιητική δεν θα αλλάξει κάτι στο χρεωστικό υπόλοιπο. Απλά θα συμπληρωθεί μόνο ο κωδικός 309).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ερώτηση:

Αν γίνει τώρα εκπρόθεσμη τροποποιητική δήλωση 4ου τριμήνου ΦΠΑ με βιβλίο εσόδων-εξόδων θα έχει πρόστιμο???  ΟΧΙ!

(Η αρχική δήλωση ήταν χρεωστική 35 ευρώ. Με την τροποποιητική δεν θα αλλάξει κάτι στο χρεωστικό υπόλοιπο. Απλά θα συμπληρωθεί μόνο ο κωδικός 309).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

Ερώτηση:

Αν γίνει τώρα εκπρόθεσμη τροποποιητική δήλωση 4ου τριμήνου ΦΠΑ με βιβλίο εσόδων-εξόδων θα έχει πρόστιμο???  ΟΧΙ!

(Η αρχική δήλωση ήταν χρεωστική 35 ευρώ. Με την τροποποιητική δεν θα αλλάξει κάτι στο χρεωστικό υπόλοιπο. Απλά θα συμπληρωθεί μόνο ο κωδικός 309).

 

οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οχι

????????  :unsure:  :unsure:  ????????

Σε εμένα απαντήσατε???  :rolleyes:

Ή το επιβεβαιώνεται ?? Δεν κατάλαβα.. :huh:

 

Καλή σας μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

????????  :unsure:  :unsure:  ????????

Σε εμένα απαντήσατε???  :rolleyes:

Ή το επιβεβαιώνεται ?? Δεν κατάλαβα.. :huh:

 

Καλή σας μέρα.

απαντησα στον προηγουμενο

χωρις να προσεξω  οτι ειχατε απαντησει εσεις πριν σωστα

καλη μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

απαντησα στον προηγουμενο

χωρις να προσεξω  οτι ειχατε απαντησει εσεις πριν σωστα

καλη μερα

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα , έχει στείλει κανένας τροποποιητική δήλωση φπα του 2013  μετά την αναβάθμιση του taxis??

Δεν τράβηξα το πιστωτικο υπόλοιπο που προερχοταν απο το γ' τρίμηνο του 2013  στο δ' του 2013...και θέλω να κάνω τροποποιητική στο δ τρίμηνο για να το μεταφέρω...,

Ξέρει κανένας αν εχει πρόστιμο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα , έχει στείλει κανένας τροποποιητική δήλωση φπα του 2013  μετά την αναβάθμιση του taxis?? Αρκετές

Δεν τράβηξα το πιστωτικο υπόλοιπο που προερχοταν απο το γ' τρίμηνο του 2013  στο δ' του 2013...και θέλω να κάνω τροποποιητική στο δ τρίμηνο για να το μεταφέρω...,

Ξέρει κανένας αν εχει πρόστιμο?? Με λίγο σύρσιμο της ροδέλας του ποντικιού προς τα πάνω θα την βρείτε την απάντηση πολύ εύκολα.  Εάν δεν την βρείτε εδώ είμαστε.

 Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...