Προς το περιεχόμενο

Λαθος εκκαθαριστικό απο ταξις!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι χαιρετώ.

Εχω βαλει επτα δηλώσεις μονίμων κατοίκων εξωτερικού και τωρα που πηγα στην επομένη η εκκαθάριση που εμφανίζει πριν την οριστικη υποβολή δεν δειχνει φορο! Για ολους τους αλλους με την ιδια φορολογική κατάσταση (άγαμος, δωρεάν παροχή σε συγγενή, εμβαδόν κατω απο 80 τμ, κλπ) έδειχνε τον κωδικο 319 και 229.01 λογω ελάχιστου τεκμηρίου διαβίωσης και προκαταβολής. Αυτη τωρα μου δείχνει μονο τον 319 και τίποτα αλλο. Αυτο που με ανησυχεί ειναι οτι δεν λεει οτι το αποτελεσμα ειναι μηδενικό.

Τι συμβαίνει, ξερει κανεις; Αν την υποβάλω οριστικά μπορουν να το αλλάξουν μετα και να χρειαστει να πληρώσει και αυτος;

Το εκτύπωσα κι ολας (και το εσωσα και σε PDF) για να το δειξω σε περίπτωση που μου πούνε τιποτα.

Ευχαριστώ πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου συνέβη μια φορά σε έναν που κανονικά ήταν πιστωτικός και δεν έδειχνε τίποτα, έσωσα προσωρινά, βγήκα και ξαναμπήκα και το εμφάνιζε κανονικά έπειτα το πιστωτικό υπόλοιπο. Προφανώς πιστεύω ότι σου κόλλησε για κάποιο λόγο οπότε μη πολυβασίζεσαι ότι δε θα πληρώσει τίποτα, αλλιώς θα σου έλεγε ότι ειναι μηδενικο. Σώσε, βγες και ξαναμπες και δες τι σου βγάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ηδη δοκιμάσει. Βγαζει το ιδιο, 319 και τίποτα αλλο. Το κοίταξε και συνάδελφος. Το ιδιο αποτέλεσμα βγάζει.

Νινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...