Προς το περιεχόμενο

Επιδομα παιδιών και εντυπο Α21 με υποβολή απαραίτητα ταυτόχρονη με το Ε1?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους... Ξαναεπαναφέρω το θέμα και ρωτάω αν πρέπει και αν είναι απαραίτητο να περιμένω το έντυπο Α21 για το επίδομα των παιδιών, για να κάνω την φορολογική δήλωση υπόχρεου με 1..,2..,3. παιδιά.. ή όχι.. Αν μου πουν οι πελάτες ότι έχασαν το επίδομα επειδή εγώ βιάστηκα να δώσω την δήλωσή τους?? Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση?  Ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

 

Μήπως έχει κανείς κάτι νεότερο, γι'αυτό ρωτάω.....

Ελλάς το μεγαλείο σου... :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρθρο 3 
Αίτηση/Υπεύθυνη Δήλωση για τη χορήγηση των επιδομάτων

1. Απαραίτητη προϋπόθεση για την καταβολή των επιδομάτων αποτελεί η ηλεκτρονική υποβολή της Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος (Ε1) του δικαιούχου, μέσω του περιβάλλοντος Taxisnet της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων.

2. Ο υπόχρεος σε υποβολή της Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος, μετά την οριστική υποβολή της, συμπληρώνει και υποβάλλει το μηχανογραφημένο έντυπο Α21 - Αίτηση / Υπεύθυνη Δήλωση για τη χορήγηση των επιδομάτων και το υποβάλλει μέσω του περιβάλλοντος Taxisnet της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων.

 

http://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/16486

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρθρο 3 

Αίτηση/Υπεύθυνη Δήλωση για τη χορήγηση των επιδομάτων

1. Απαραίτητη προϋπόθεση για την καταβολή των επιδομάτων αποτελεί η ηλεκτρονική υποβολή της Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος (Ε1) του δικαιούχου, μέσω του περιβάλλοντος Taxisnet της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων.

2. Ο υπόχρεος σε υποβολή της Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος, μετά την οριστική υποβολή της, συμπληρώνει και υποβάλλει το μηχανογραφημένο έντυπο Α21 - Αίτηση / Υπεύθυνη Δήλωση για τη χορήγηση των επιδομάτων και το υποβάλλει μέσω του περιβάλλοντος Taxisnet της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων.

Οπότε, μπορώ να προχωρήσω τις δηλώσεις κανονικά και όποτε... αξιωθούν...(για να μην πω τίποτε άλλο). :angry: . να δώσουν στο taxis την συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση,.. τότε την συμπληρώνω και την καταθέτω μετά στον ΟΓΑ? Σωστά? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, μπορώ να προχωρήσω τις δηλώσεις κανονικά και όποτε... αξιωθούν...(για να μην πω τίποτε άλλο). :angry: . να δώσουν στο taxis την συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση,.. τότε την συμπληρώνω και την καταθέτω μετά στον ΟΓΑ? Σωστά? :unsure:

 

η' περιμενεις να βγει η υπευθυνη δηλωση στο ιντερνετ και τοτε αρχιζεις να κανεις δηλωσεις

 

οποτε παρε 2-3 μηνες αδεια απο σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε μπλέξει με άχρηστους.... αυτό ξέρω να πω.... :angry: μόνο φόρους ξέορυν να ζητάνε... και καλά φέτος, του χρόνου τέτοια εποχή θα κλάψουνε μανούλες (όσες απομείνουν δηλαδη...). Όσο για την άδεια, καλή θα ήταν, αλλα μας βλέπω να πηγαίνουμε στην ταράτσα μας με μια φουσκωτή πισίνα και το κομπιούτερ αγκαλια, για να προλάβουμε, να τα στείλουμε όλα.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, μπορώ να προχωρήσω τις δηλώσεις κανονικά και όποτε... αξιωθούν...(για να μην πω τίποτε άλλο). :angry: . να δώσουν στο taxis την συγκεκριμένη υπεύθυνη δήλωση,.. τότε την συμπληρώνω και την καταθέτω μετά στον ΟΓΑ? Σωστά? :unsure:

 Με συγχωρείς, αλλά αν και είμαι πολλά χρόνια στο επάγγελμα, τολμώ και δηλώνω άγνοια για το επιχειρησιακό κομμάτι του θέματος....  Για να καταλάβω δηλαδή, πόσο τιμολογεί κάποιος συνάδελφος, υποβολή Ε1 , Α21, και κατάθεση σε ΟΓΑ????????? .... με συγχωρείς για την άγνοια... αν το αναλάβω αυτό συμφέρει τον πελάτη να εισπράξει το επίδομα ή να πληρώσει την αμοιβή μου; Το ρωτάω διότι λογικά αν πχ για την υποβολή Ε1 ζητήσεις μια αμοιβή 40 με 50€ δεν είναι δυνατόν να τρέχεις και στο ΟΓΑ  για τα επιδόματα των δικαιούχων, χωρίς κάποια επιπλέον αμοιβή το ύψος της οποίας, δεν μπορώ να το προσδιορίσω καθότι όπως προείπα δηλώνω άγνοια...

 

Ευχαριστώ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Με συγχωρείς, αλλά αν και είμαι πολλά χρόνια στο επάγγελμα, τολμώ και δηλώνω άγνοια για το επιχειρησιακό κομμάτι του θέματος....  Για να καταλάβω δηλαδή, πόσο τιμολογεί κάποιος συνάδελφος, υποβολή Ε1 , Α21, και κατάθεση σε ΟΓΑ????????? .... με συγχωρείς για την άγνοια... αν το αναλάβω αυτό συμφέρει τον πελάτη να εισπράξει το επίδομα ή να πληρώσει την αμοιβή μου; Το ρωτάω διότι λογικά αν πχ για την υποβολή Ε1 ζητήσεις μια αμοιβή 40 με 50€ δεν είναι δυνατόν να τρέχεις και στο ΟΓΑ  για τα επιδόματα των δικαιούχων, χωρίς κάποια επιπλέον αμοιβή το ύψος της οποίας, δεν μπορώ να το προσδιορίσω καθότι όπως προείπα δηλώνω άγνοια...

 

Ευχαριστώ.. 

 

συγγνωμη αλλα ξεχνας συναδελφε και τα Ε9  οπου φετος πρεπει να κανεις ελεγχο με τον πελατη και οριστικοποιηση

 

μεσος χρονος υποβολης Ε1+Ε2+Ε9+Ε21+ΟΓΑ+Βεβαιωσεις κλπ κλπ  περιπου 2 ωρες αν ολα τα χαρτια υπαρχουν και το συτημα δουλευει και εχει τους κωδικους του ο ανθρωπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλημέρα σας και καλό κουράγιο,τι λέτε καλέ 40-50 ευρώ αφού η προσφορά είναι 18,00 ευρώ. :o Ετσι δεν κάνουν διαφήμιση? Αντε να δουλέψουμε φέτος.Με παίρνουν τηλέφωνο για τη δήλωσή τους και το πρώτο που ρωτάνε τι θα πληρώσουνε.Τώρα έφυγε φορολογούμενος υποτίθεται ότι θα του έκανα δυο δηλώσεις δική του και της κόρης του, τις ετοίμασα αφού με είχε 1 ώρα και με ρώταγε διάφορα και μου λέει ότι δεν κρατάει χρήματα αφού του είχα κόψει την απόδειξη. Νευρίασα σκίζω τα χαρτιά μου ,ακυρώνω την απόδειξη και τον έδιωξα γιατι από την συμπεριφορά του και τα λόγια του δεν είχε σκοπό να μου φέρει τα χρήματα.Ακόμη δεν αρχίσαμε και τα νεύρα μου τσατάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Με συγχωρείς, αλλά αν και είμαι πολλά χρόνια στο επάγγελμα, τολμώ και δηλώνω άγνοια για το επιχειρησιακό κομμάτι του θέματος....  Για να καταλάβω δηλαδή, πόσο τιμολογεί κάποιος συνάδελφος, υποβολή Ε1 , Α21, και κατάθεση σε ΟΓΑ????????? .... με συγχωρείς για την άγνοια... αν το αναλάβω αυτό συμφέρει τον πελάτη να εισπράξει το επίδομα ή να πληρώσει την αμοιβή μου; Το ρωτάω διότι λογικά αν πχ για την υποβολή Ε1 ζητήσεις μια αμοιβή 40 με 50€ δεν είναι δυνατόν να τρέχεις και στο ΟΓΑ  για τα επιδόματα των δικαιούχων, χωρίς κάποια επιπλέον αμοιβή το ύψος της οποίας, δεν μπορώ να το προσδιορίσω καθότι όπως προείπα δηλώνω άγνοια...

 

Ευχαριστώ.. 

Συγνώμη... είπα εγώ ότι θα πάω και στον ΟΓΑ???? Το είπα?? Έθεσα το ερώτημα για να μην έχω το θέμα του ότι "τώρα που κατέθεσες την δήλωση χωρίς το Α21, έχασα το επίδομα..." Μόνο και μόνο γι'αυτό ρώτησα... αν είμαι υποχρεωμένη να περιμένω το Α21 για να ξεκινήσω τις υποβολές ή όχι.. Εδώ αγανακτούμε να μας πληρώσουν για τις απλές δηλώσεις, θα μας πληρώσουν για τον ΟΓΑ?? Ας πάει ο καθένας μόνος του να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο... <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη... είπα εγώ ότι θα πάω και στον ΟΓΑ???? Το είπα?? Έθεσα το ερώτημα για να μην έχω το θέμα του ότι "τώρα που κατέθεσες την δήλωση χωρίς το Α21, έχασα το επίδομα..." Μόνο και μόνο γι'αυτό ρώτησα... αν είμαι υποχρεωμένη να περιμένω το Α21 για να ξεκινήσω τις υποβολές ή όχι.. Εδώ αγανακτούμε να μας πληρώσουν για τις απλές δηλώσεις, θα μας πληρώσουν για τον ΟΓΑ?? Ας πάει ο καθένας μόνος του να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο... <_<

Να ρωτησω και εγω κατι συναδελφοι

Εγω υποβαλλω το Α21 (το ειδα και...Ε21) ηλεκτρονικα .αντε στο διαλο....το παλιαμπελο.......ετσι κι αλλιως χαμαληδες  του Στρουναρι  εχου καταντησει πρω...πολλου.

.μετα  αντιγραφο του  Α21 παει και αυτο στον ΟΓΑ? διοτι εγω απο τα λιγα που ξερω ,σε νορμαλ καταστασεις ,οταν δηλαδη ,,δεν υπαρχει αναπηρια, ή τεκνο σπουδαστης , που υποβαλλονται κποια εξτρα δικαιολογιτικα  το ΟΓΑ θελει μονο πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης.αυτο οπως λεει και η  sofia, τι δουλεια εχουμε να το παμε εμεις??? ημαρτον πια ...ημαρτον ...μην τους μαθαινουμε και ετσι...μετα απο αυτο , θα μα ζητησουν  να τους παμε και τα παιδια βολτα στο παρκο!!!μην πω τιποτε αλλο..... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή δύναμη σε όλους.

 

Το έχουν ανεβάσει αυτό το Α21; Γιατί δεν το βρίσκω.

Μέχρι στιγμής δεν το έχουν ανεβάσει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΜΟΛΙΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΑΧΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ.

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΟ Ε1 ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΘΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΟ Α21 ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

 

ΝΙΚΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είχαμε όλα το Α21 μας έλειπε....!

έμαθα ότι τα ανέβασε το TAXIS... αλλά δεν το βρίσκω... Έχετε κάποια υποψία που μπορεί να βρίσκεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά και σύμφωνα με τον άψογο προγραμματισμό του Υπουργείου η πρώτη δόση θα κατατεθεί 31/07, αν δεν κάνω λάθος.

 

Άρα λογικά 25/06 θα ανοίξει και η εφαρμογή, τί  αγχώνεστε; :)

 

Σε 5 ολόκληρες μέρες θα υποβληθούν όλα τα έντυπα ηλεκτρονικά, θα κατατεθούν στον ΟΓΑ, θα ελεγθούν και θα πληρωθούν όλα τα επιδόματα στην ώρα τους.

 

Άψογα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

Σήμερα ήρθε (από τους λίγους που μου έχουν εμφανιστεί) πολύτεκνος για την φορολογική δήλωση.

Ζήτησε φυσικά Α21, είχε φέρει μαζί του μάλιστα ένα σκασμό έγγραφα, αλλά μου λέει ότι υπάρχει και άλλο επίδομα που παίρνουν οι πολύτεκνοι και να του ετοιμάσω και αυτό.

Μιλούσε μάλιστα για 1000-1500 Euro ανα τέκνο!!!!!

Sorry, αλλά επειδή δεν έχω την γνώση, τι άλλο παίρνουν σαν επίδομα οι πολύτεκνοι που θα πρέπει να ετοιμάσω εγώ τα απαραίτητα ?

Από ότι ξέρω λαμβάνουν ένα επίδομα από ΟΓΑ για το οποίο φέρνουν την σχετική βεβαίωση.

Η μήπως και γι αυτήν θα πρέπει να κάνουμε εμείς τις διαδικασίες ?

Please κάποιος τα φώτα του, γιατί είμαι λίγο στο σκοτάδι.

Μπάμπης Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

Σήμερα ήρθε (από τους λίγους που μου έχουν εμφανιστεί) πολύτεκνος για την φορολογική δήλωση.

Ζήτησε φυσικά Α21, είχε φέρει μαζί του μάλιστα ένα σκασμό έγγραφα, αλλά μου λέει ότι υπάρχει και άλλο επίδομα που παίρνουν οι πολύτεκνοι και να του ετοιμάσω και αυτό.

Μιλούσε μάλιστα για 1000-1500 Euro ανα τέκνο!!!!!

Sorry, αλλά επειδή δεν έχω την γνώση, τι άλλο παίρνουν σαν επίδομα οι πολύτεκνοι που θα πρέπει να ετοιμάσω εγώ τα απαραίτητα ?

Από ότι ξέρω λαμβάνουν ένα επίδομα από ΟΓΑ για το οποίο φέρνουν την σχετική βεβαίωση.

Η μήπως και γι αυτήν θα πρέπει να κάνουμε εμείς τις διαδικασίες ?

Please κάποιος τα φώτα του, γιατί είμαι λίγο στο σκοτάδι.

Μπάμπης Χ.

Καλημέρα. :)

Το ίδιο έντυπο είναι, απλά οι πολύτεκνοι θα πάρουν περισσότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ,

Για τους πολύτεκνους ισχύουν τα εξής : Μέχρι και το Νοέμβριο του 2012 έπαιρναν το επίδομα από τον ΟΓΑ συνεπώς πρέπει να εκτυπωθεί η βεβαιώση του ΟΓΑ από το site τους. Τώρα αν δικαιούται να πάρει το ενιαίο επίδομα τέκνων και τα 500 το χρόνο ανά παιδί είναι άλλη υπόθεση , θέλει εισοδηματικά κριτήρια και καταθέτει στον ΟΓΑ τα ανάλογα δικαιολογητικά.Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να συμπληρώσεις με τη δήλωση το Α21 όταν ανέβει στην εφαρμογή και να του δώσεις τα αντίγραφα των φορολογικών δηλώσεων.

Ελπίζω να βοήθησα ,

Καλή συνέχεια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΟΟΟΟΤΑΑΑΝ ΑΝΕΒΕΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΑΑΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΧΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΡΩΤΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΤΑ Ε1 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ Α21. ΔΙΟΤΙ ΕΑΝ ΟΠΩΣ ΛΕΓΑΝΕ ΤΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΘΑ ΚΛΑΨΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ. ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΖΟΡΙΖΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ(΄ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΕΩΣ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ).ΕΝΩ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΕΙ ΚΑΝ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ. ΟΛΑ ΜΠΑΧΑΛΟ ΦΕΤΟΣ :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ Ε1 ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΥΖΥΓΟΥΣ...Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ

 

ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΧΡΕΟ ΤΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ?? ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΑ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΑΠΑΙΔΙΑ??ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ (Ο ΣΥΖΥΓΟΣ) ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΗΣ ΣΥΖΥΓΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΦΗΜΟ Α21ΤΟ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΠΟΙΟΣ???...ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΡΕΩΣΑ ΣΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΕΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ Α21...

 

ΚΑΜΑ ΙΔΕΑ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τέκνα βαρύνουν τον σύζυγο εκτός και αν είναι τέκνα της συζύγου από άλλον γάμο ή εκτός γάμου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τέκνα βαρύνουν τον σύζυγο εκτός και αν είναι τέκνα της συζύγου από άλλον γάμο ή εκτός γάμου..

ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΣΟΥΛΗ ΜΗΝ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΠΡΟ ΝΕΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ....ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΑΝΤΑ,..ΑΝ ΕΝΝΟΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..ΑΠΛΑ ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΔΑ "ΣΦΙΞΑΝΕ" ΠΟΛΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ Ε1..ΑΦΜ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΘΗΚΑΝ,ΑΦΜ ΓΙΑ ΜΕΧΡΙ 3 ΕΡΓΟΔΟΤΕΣ.ΘΕΛΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΩΝ ΕΝΤΥΠΩΝ...ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΦΥΣΙΚΑ. ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τέκνα που δεν προέρχονται από νόμιμο γάμο (εκτός γάμου) που έχουν αναγνωριστεί καθώς και τα υιοθετημένα τέκνα, βαρύνουν τον φορολογούμενο που τα αναγνώρισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...