Προς το περιεχόμενο

ΕΝΑΡΞΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ ΜΙΣΘΩΤΟΥ ΣΑΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1.Ξερω κ εχω γνωση για ενημερωση βιβλιων β κατηγοριας ,διοτι εργαζομαι σε εταιρια με Γ κατηγοριας κ παρακολουθω-ενημερωνιμαι κ για τα β κατηγοριας εδω κ καιρο.

2.Πανω κατω ξερω τι χρειαζεται για την εναρξη αν κ δεν μου ετυχε κατι αναλογο ,ομως επειδη ο χρονος ειναι πολυτιμος καθως εργαζομαστε αρκετες ωρες κ δυσκολα περνουμε αδειες καθως στην περιοχη μου δεν υπαρχει ουτε εφορια ουτε τιποτα  ηθελα να ειμαι κ σιγουρος 100%

 

Σε καθε περιπτωση σε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη, αλλά το έχω απορία..πως θα κρατάς βιβλία άλλων όταν δεν γνωρίζεις τις διαδικασίες και τα δικαιολογητικά για κάτι τόσο απλό όπως η έναρξη ελεύθερου επαγγέλματος ? 

 

Anyway...

Πρώτο βήμα Εγγραφή επιμελητήριου 

δεύτερο βήμα ΟΑΕΕ προσωρινή βεβαίωση απογραφής στον ΟΑΕΕ

τρίτο βήμα εφορεία για έναρξη εργασιών 

 

ξανά ΟΑΕΕ και επιμελητήριο για να τους δώσεις το χαρτί της έναρξης.

 

παντού χρειάζεσαι ή μισθωτήριο ή συμβόλαιο ή υπεύθυνη δήλωση που θα δηλώνει την έδρα σου και βεβαίωση εργοδότη καθώς και ένσημα από ΙΚΑ για να τα πας στον ΟΑΕΕ στην περίπτωση που είσαι ασφαλισμένος μετά το 92 και άρα δικαιούσαι απαλλαγής από ασφάλιση ΟΑΕΕ.

 

 

 

 

για ποιο επιμελητήριο μιλάτε; δεν υπάρχει υποχρέωση εγγραφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

Καλησπέρα. Δουλέυω από 1/6/2010 σε λογιστικό γραφείο ως βοηθός λογιστή μισθωτός (Κωδικός ειδικότητας 343310). Έχω πτυχίο ΙΕΚ με Πιστοποίηση. Για να πάρω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος από το ΟΕΕ τι θα χρειαστεί να τους πάω? Εκτύπωση του Ατομικού Λογαριασμού Ασφάλισης από το ΙΚΑ και αντίγραφο θεωρημένο της πιστοποιήσης του ΙΕΚ? Και την αίτηση που εκτυπώνω από το ΟΕΕ? Χρειάζεται κάτι άλλο? 'Οποιος έχει χρόνο ας με βοηθήσει. Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Δουλέυω από 1/6/2010 σε λογιστικό γραφείο ως βοηθός λογιστή μισθωτός (Κωδικός ειδικότητας 343310). Έχω πτυχίο ΙΕΚ με Πιστοποίηση. Για να πάρω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος από το ΟΕΕ τι θα χρειαστεί να τους πάω? Εκτύπωση του Ατομικού Λογαριασμού Ασφάλισης από το ΙΚΑ και αντίγραφο θεωρημένο της πιστοποιήσης του ΙΕΚ? Και την αίτηση που εκτυπώνω από το ΟΕΕ? Χρειάζεται κάτι άλλο? 'Οποιος έχει χρόνο ας με βοηθήσει. Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...