Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΠΟΧΙΑΚΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΟΑΕΔ & ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ


επισκέπτη Επισκέπτης-VERGI-

Ερώτηση

επισκέπτη Επισκέπτης-VERGI-

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΣΕ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΛΗΡΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΛΑΒΕΙ ΤΟ ΕΠΟΧΙΑΚΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΑΒΕΙ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΣΕ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΑ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΛΗΡΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΛΑΒΕΙ ΤΟ ΕΠΟΧΙΑΚΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΑΒΕΙ ;

ΣΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙΣ ΔΕΝ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΩ.ΝΑΙ ΠΛΗΡΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΛΑΒΕΙ ΤΟ ΕΠΟΧΙΑΚΟ ΒΟΥΗΘΗΜΑ .ΤΟ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑNEΡΓΙΑΣ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΤΑΛΤΙΚΟΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ.ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ WWW.OAED.GR ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ.ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ WWW.OAED.GR ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.

O.K. ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΠΗΓΕ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΧΙΑΚΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΚΑΙ Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ .ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΛΕΕΙ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

ενταξει τοτε γιατι δεν πειθεσαι και ρωτας επανειλλημενα.πες της να σου δωσει και την εγκυκλιο

η να σου πει τον αριθμο για να την μελετησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ OMΩΣ:

Ν 1836/1989

Αρθρο 22

..............................

6. Ειδικό βοήθημα δικαιούνται και ασφαλισμένοι που δεν συγκεντρώνουν προϋποθέσεις τακτικής επιδότησης.

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ Ο ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΕΠΟΧΙΑΚΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΕΦΟΣΟΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

. Ειδικό βοήθημα δικαιούνται και ασφαλισμένοι που δεν συγκεντρώνουν προϋποθέσεις τακτικής επιδότησης.

προσεξε το και.μπορει να ερμηνευεται οτι και αυτη η κατηγορια το δικαιουται.δεν λεει οτι το δικαιουνται οι ασφαλισμενοι που δεν συγκεντρωνουν προυποθεσεις τακτικης επιδοτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

συναδελφε κυριε σταυρουλακη

γραφει εδω

ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ

* Να έχουν πραγματοποιήσει 50-210 ημερομίσθια, κατά περίπτωση, στον οικείο κλάδο, τον προηγούμενο χρόνο από την καταβολή.

* Να μην έχουν πραγματοποιήσει περισσότερα ημερομίσθια σε άλλους κλάδους από τον οικείο (κλάδο) τον προηγούμενο χρόνο.

* Το σύνολο των ημερομισθίων (από οποιαδήποτε εργασία) να μην υπερβαίνει τα 240.

* Να μην έχουν προϋποθέσεις τακτικής επιδότησης κατά τον χρόνο της καταβολής.

συνεπως τι αλλο υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Συμφωνώ με τον συνάδελφο.

Dημήτρη είσαι μικρότερος και σε συγχωρώ...

Αλλά πρόσεξε ...

Αυτό:

"* Να μην έχουν προϋποθέσεις τακτικής επιδότησης κατά τον χρόνο της καταβολής.

συνεπως τι αλλο υπαρχει?"

Αυτό είναι απλά μια σημείωση στο site...

Ενώ ο Νόμος λέει: (Αρθρο 22 παρ. 6 Ν. 1836/1989)

6. Ειδικό βοήθημα δικαιούνται και ασφαλισμένοι που δεν συγκεντρώνουν προϋποθέσεις τακτικής επιδότησης.

Δεν είναι Δημήτρη ξεκάθαρο..

Αυτό το "και" είναι πρόβλημα..

Εαν έλεγε:

6. Ειδικό βοήθημα δικαιούνται οι ασφαλισμένοι που δεν συγκεντρώνουν προϋποθέσεις τακτικής επιδότησης.

θα σου έλεγα πάσο ...

Τι λές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΤΟ ΥΠ.ΑΡ.ΠΡΩΤ. Β 128322/29-8-2005 ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ , ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ 210-9989064-066 ΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ 1) Σ.ΚΙΑΜΟΣ ΚΑΙ 2) Ε. ΚΑΛΛΙΑΝΟΥ.

ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΚΑΛΛΙΑΝΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ " ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ 2005 ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΤΟΥ ΕΠΟΧΙΑΚΟΥ ΒΟΗΘΗΜΑΤΟΣ , ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΕΠΟΧΙΑΚΟΥ ΘΑ ΣΥΜΨΗΦΙΣΤΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ" ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΙΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΕΠΧ/ΣΗ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ 1/11/2005 ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΧΙΑΚΟ ,ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ " ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΣ "

ΑΡΑ ΟΣΟΙ ΤΟ 2004 ΚΑΙ 2005 ΕΧΟΥΝ ΕΝΣΗΜΑ ΑΠΟ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ, ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΙΣΧΥΟΥΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΟΧΙΑΚΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΣΤΟ ΥΠ.ΑΡ.ΠΡΩΤ. Β 128322/29-8-2005 ΕΓΓΡΑΦΟ ΤΟΥ ΟΑΕΔ , ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ 210-9989064-066 ΜΕ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ 1) Σ.ΚΙΑΜΟΣ ΚΑΙ 2) Ε. ΚΑΛΛΙΑΝΟΥ.

ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΚΑΛΛΙΑΝΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ " ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ 2005 ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΤΟΥ ΕΠΟΧΙΑΚΟΥ ΒΟΗΘΗΜΑΤΟΣ , ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΕΠΟΧΙΑΚΟΥ ΘΑ ΣΥΜΨΗΦΙΣΤΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ" ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΙΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΕΠΧ/ΣΗ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ 1/11/2005 ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΧΙΑΚΟ ,ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ " ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΣ "

ΑΡΑ ΟΣΟΙ ΤΟ 2004 ΚΑΙ 2005 ΕΧΟΥΝ ΕΝΣΗΜΑ ΑΠΟ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΠΑΡΚΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ, ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΙΣΧΥΟΥΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΟΧΙΑΚΟ.

Και για την ακρίβεια παραθέτω μέρος της Β116306/ επιστολής του Υπ. Απασχ προς τα περιφερειακά τμήματα του ΟΑΕΔ:

«Συμπληρωματικά και για διευκόλυνσή σας, σας υπενθυμίζουμε τα εξής:

α) Στην περίπτωση κατά την οποία ο ασφαλισμένος συγκεντρώνει τις προϋποθέσεις τακτικής επιδότησης την ημέρα που ζητάει την καταβολή του βοηθήματος ενώ του έχει λυθεί η σύμβαση εργασίας, μπορεί να λάβει το ειδικό εποχιακό βοήθημα.

Β) Αν ο ασφαλισμένος έλαβε λόγω τακτικής επιδότησης επίδομα ανεργίας για το χρονικό διάστημα μεγαλύτερο των 125 ημερών μετά την 1/5 δεν είναι δικαιούχος του ειδικού βοηθήματος.

Γ) Αν ο ασφαλισμένος έχει λάβει για χρονικό διάστημα μικρότερο των 125 ημερών μέχρι την ημερομηνία έναρξης της καταβολής του βοηθήματος είναι δικαιούχος του ειδικού βοηθήματος ανεξάρτητα από την ημερομηνία της Κ.Σ.Ε.

Δ) Αν η διάρκεια της τακτικής επιδότησης εμπίπτει μέσα στην περίοδο καταβολής του βοηθήματος (1/10 – 20/12) τότε το ποσό του ειδικού εποχιακού βοηθήματος θα συμψηφισθεί με το αντίστοιχο ποσό της τακτικής επιδότησης που τυχόν έχει εισπράξει για το χρονικό διάστημα από 1/10 – 20/12)»

Για να τελειώνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη mathioudaki zaxarenia

<!--quoteo(post=88929:date=Nov 14 2005, 12:49 PM:name=Επισκέπτης)--><div class='quotetop'>QUOTE(Επισκέπτης @ Nov 14 2005, 12:49 PM) <a href="index.php?act=findpost&pid=88929"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ.ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΣΤΟ WWW.OAED.GR ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

O.K. ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΠΗΓΕ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΟΧΙΑΚΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΚΑΙ Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΛΑΒΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ .ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΛΕΕΙ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΤΕΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΜΟΝΟ ΟΙ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΤΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ! ΣΤΑ ΕΠΙΣΙΤΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΝΑΙ ΜΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ ΤΟΥ ΒΟΗΘΗΜΑΤΟΣ (ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΕΝΣΗΜΩΝ) ΑΛΛΑ ΕΦΟΣΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΤΟΥ ΕΠΟΧΙΑΚΟΥ ΒΟΗΘΗΜΑΤΟΣ ΑΥΤΟ ΣΥΜΨΗΦΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΒΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΜΗΝΕΣ,ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΟΗΘΗΜΑ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΒΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΛΙΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΜΗΝΕΣ,ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΒΟΗΘΗΜΑ??

ΟΧΙ ΟΛΑ ΤΑ ΒΟΗΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΕΝΣΗΜΑ (ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΙΚΑ) ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΑΡΤΑ (ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΠΙΘΑΝΟ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...