Προς το περιεχόμενο

Παράταση στις δηλώσεις φυσικών προσώπων-Πότε έχουν σκοπό να την ανακοινώσουν?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι μεγάλη ξεφτίλα , σε μιά χρόνια , όπου το επάγγελμα του λογιστή έχασε την αξιοπρέπεια του και αποδείχθηκε περίτρανα ότι δέν είμαστε συνεργάτες του ΥΠ.ΟΙΚ. , αλλά άμμισθοι υπάλληλοί του , με ατομικές συμβάσεις εργασίας της κατηγορίας των σκλάβων , του κλώτσου και του μπάτσου ... να βγαίνει ο οποιωσδήποτε (άτομο ή ένωση προσώπων) και να "πανυγηρίζει" (άμεσα ή έμμεσα) γιατί μας άφησαν να μαζέψουμε τα ψίχουλα που έπεσαν από το τραπέζι.

 

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

Αισθάνομαι ντροπή , που δέν κατάφερα να υπερασπιστώ το δικαίωμα μου στην αξιοπρεπή εργασία , υπό την απειλή των κυρώσεων , των προστίμων και της ψυχολογικής βίας του tweet-εράκια και της παρέας του.

 

ΛΥΠΑΜΑΙ

Ειλικρινά , όταν βλέπω "κλίμα επιτυχίας" και αίσθημα πανηγυρισμών ... για το τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επειδη μου ηρθε και μενα μια εκπροθεσμη δηλωση, τι να εξηγησω στον πελατη που ενω του λεω οτι ειναι μηδενικη μου βγαζει το συστημα φορο?

στο ταξισνετ δεν εχουν καμμια ενημερωση ουτε για την προθεσμια στις 25/11 ουτε για νομο ουτε για ΦΕΚ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη μου ηρθε και μενα μια εκπροθεσμη δηλωση, τι να εξηγησω στον πελατη που ενω του λεω οτι ειναι μηδενικη μου βγαζει το συστημα φορο?

στο ταξισνετ δεν εχουν καμμια ενημερωση ουτε για την προθεσμια στις 25/11 ουτε για νομο ουτε για ΦΕΚ...

Καλημέρα,

Ότι και να προσπαθήσεις να του πεις εάν δεν λάβει στα χέρια του το τελικό εκκαθαριστικό δεν πρόκειται να πεισθεί. Τι κάνουν άραγε στο taxis; Σωστή η ερώτησή σου, αλλά δεν νομίζω να πάρουμε την δέουσα απάντηση. 

Άλλωστε αυτό το εκπληκτικό "πανηγύρι" του παραλόγου θα συνεχιστεί ποιος ξέρει μέχρι πότε. Άλλωστε για τους φορολογούμενους φταίμε εμείς ενόσω δεν μπορούν να τα βάλουν με το θηρίο. Για το θηρίο είμαστε τα εξιλαστήρια θύματα. Τι να πω άλλο δεν ξέρω. Οι μνήμες από το φετεινό καλοκαίρι και από την συνεχόμενη λαίλαπα νομίζω ότι δεν πρόκειται ποτέ να διαγραφούν από την μνήμη μας. Καλή συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη μου ηρθε και μενα μια εκπροθεσμη δηλωση, τι να εξηγησω στον πελατη που ενω του λεω οτι ειναι μηδενικη μου βγαζει το συστημα φορο?

στο ταξισνετ δεν εχουν καμμια ενημερωση ουτε για την προθεσμια στις 25/11 ουτε για νομο ουτε για ΦΕΚ...

Αλλά, Χρύσα, το τροποποιηθέν άρθρο για τον 049 που ψηφίσθηκε, οι παιάνες της ΠΟΦΕΕ, τα συγχαρητήρια που δίνουν στον εαυτό τους για τους σκληρούς αγώνες, ώστε "κανένας συνάδελφος δεν θα πληρώσει εκπρόθεσμο φόρο" δεν έφτασαν στ΄αυτιά σου; Εγώ κάπου τα διάβασα σήμερα και είμαι εμπλεος συγκίνησης. Υπομονή, θα έλθει κάποια επεξηγηματική εγκύκλιος από το σεβαστό προεδρείο...

Υ.Γ. Καταλαβαίνω την απόφασή σου να ενταχθείς σε σύλλογο, μόλις γίνει αυτό που γράφεις, δηλαδή ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΣΑΝ ΟΥΦΟ, σας λεωωωωωωωωω.....

 

φοβαμαι πως αρχιζω και γω να με βλεπω αλλιως..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

στο ταξισνετ δεν εχουν καμμια ενημερωση ουτε για την προθεσμια στις 25/11 ουτε για νομο ουτε για ΦΕΚ...

Χρύσα, δεν έχουν γιατί δεν υπάρχει ακόμα.. : http://www.hellenicparliament.gr/Nomothetiko-Ergo/Psifisthenta-Nomoschedia

Ψηφισθέντα Νομοσχέδια

Εμφανίζονται τα ψηφισθέντα από τη Βουλή νομοσχέδια, για τα οποία εκκρεμεί η δημοσίευση στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.      

 

Βρέθηκαν 4 Αποτελέσματα | Σελίδα 1 από 1

Ημ. Ψήφισηςdesc.gif Τίτλοςsortable.gif Σχετικό Έγγραφο    

 

20/11/2013 «Κύρωση της Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου «Ρυθμίσεις για την αντιμετώπιση των εξαιρετικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα, δεν έχουν γιατί δεν υπάρχει ακόμα.. : http://www.hellenicparliament.gr/Nomothetiko-Ergo/Psifisthenta-Nomoschedia

Ψηφισθέντα Νομοσχέδια

Εμφανίζονται τα ψηφισθέντα από τη Βουλή νομοσχέδια, για τα οποία εκκρεμεί η δημοσίευση στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.      

 

Βρέθηκαν 4 Αποτελέσματα | Σελίδα 1 από 1

Ημ. Ψήφισηςdesc.gif Τίτλοςsortable.gif Σχετικό Έγγραφο    

 

20/11/2013 «Κύρωση της Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου «Ρυθμίσεις για την αντιμετώπιση των εξαιρετικά...

Κάντε υπομονή....λέει το τραγουδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ισχύσει μεχρι την Δευτερα 25/11 ο υπολογισμος του κωδικου 049; Ξερει καποιος συναδελφος; Αφενος ειναι ανοικτο το συστημα για καποιον φορολογουμενο που δεν εχει υποβαλλει ακομη δηλωση για οικονομικο 2013 και δεν εχει εισοδηματα αλλα ενα σπιτι μικρο στο ονομα του ( γιατι δεν την εκανε πιο πριν - ευλογο ερωτημα), αφετέρου το χρειαζεται για το βιβλιαριο υγειας ανεργου απο τον ΟΑΕΔ., ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωί έστειλα Ε1 με συμπληρωμένο το κωδικό 049 . Έβγαλε χρεωστικό (τις αποδείξεις δεν  τις υπολόγισε). Όταν έκανα οριστική υποβολή μου έβγαλε μήνυμα ότι Θα ενημερωθείτε για την εκκαθάριση της δήλωσή σας, μετά τον έλεγχο των στοιχείων που συμπληρώσατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το χάλι το φετινό δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό που έχουμε του χρόνου και του παραχρόνου και πάει λέγοντας.

 

Τι ακριβώς πανηγυρίζει η ΠΟΦΕΕ δεν μπορώ να καταλάβω ...

 

Ότι θα αναγνωριστεί ο κωδ 049 στις εκπρόθεσμες ....

 

Αν δηλαδή υποβάλλω εκπρόθεσμα φορολογική δήλωση δεν έχω κάνει τις δαπάνες;

 

Πρόστιμα στο γάμο του καραγκιόζη, εμείς γίναμε καραγκιόζηδες, και βγαίνει η ΠΟΦΕΕ να πανηγυρίζει που κανείς μας καραγκιόζης δεν θα πληρώσει πρόστιμο ...

 

Μάλλον τα έχω χάσει μου φαίνεται ...

 

Συγγνώμη πάντως που εγώ προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί πανηγυρίζετε ...

 

Εκπροσώπηση αλλού γι αλλού ...

 

Αν και δεν καταλαβαίνω, σας ευχαριστώ για τις τιτάνιες προσπάθειες ...

 

'Όλο και κάποιος συνάδελφος θα εξυπηρετήθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη μου ηρθε και μενα μια εκπροθεσμη δηλωση, τι να εξηγησω στον πελατη που ενω του λεω οτι ειναι μηδενικη μου βγαζει το συστημα φορο?

στο ταξισνετ δεν εχουν καμμια ενημερωση ουτε για την προθεσμια στις 25/11 ουτε για νομο ουτε για ΦΕΚ...

 

Χρύσα, δεν έχουν γιατί δεν υπάρχει ακόμα.. : http://www.hellenicparliament.gr/Nomothetiko-Ergo/Psifisthenta-Nomoschedia

Ψηφισθέντα Νομοσχέδια

Εμφανίζονται τα ψηφισθέντα από τη Βουλή νομοσχέδια, για τα οποία εκκρεμεί η δημοσίευση στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως.      

 

Βρέθηκαν 4 Αποτελέσματα | Σελίδα 1 από 1

Ημ. Ψήφισηςdesc.gif Τίτλοςsortable.gif Σχετικό Έγγραφο    

 

20/11/2013 «Κύρωση της Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου «Ρυθμίσεις για την αντιμετώπιση των εξαιρετικά...

 

 

Όλος δικός σου . .  .  :)  :)

http://www.taxheaven.gr/laws/law/index/law/560

 

Καλησπέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο νέο σχετικα με τις εκκαθαρισεις των εκπροθεσμων υπαρχει? Εστειλα αιτηση για επιδομα θερμανσης και δεν το δεχτηκε γιατι δεν εγινε η εκκαθαριση ακομη, δηλαδή ακομη θα τιμωρούνται  , ουτε επιδομα θερμανσης, ουτε επιδομα παιδιων (Α21) , τελος παντων αφου ψηφισθηκε γιατι δεν κανουν την εκκαθαριση, τοσο δυσκολο είναι αφου εχει καταχωρηθεί ηλεκτρονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήλωση που κατατέθηκε ηλεκτρονικά στις 03/09/2013, Τρίτη, ζητήθηκε αποστολή των δικαιολογητικών, η αποστολή έγινε τέλος Σεπτεμβρίου, εκκαθαρίστηκε με υπολογισμό του 049 στις 31/10/2013, χωρίς  εκπρόθεσμο πρόστιμο. Άλλες δηλώσεις που κατατέθηκαν πριν τις 02/09/2013 δεν έχουν εκκαθαριστεί. Με ποια λογική ή σειρά εκκαθαρίζονται ο Θεός και η ψυχή τους.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Δεν ξερω αν το πηρατε χαμπαρι, αλλα απο σημερα τα ξημερωματα εκκαθαριζονται οι κ καλα εκπροθεσμες δηλωσεις κ οντως υπολογιζεται ο 049!!!!

Για το μονο που μετανιωνω ειναι που χαλασαμε την ηρεμια μας κ τρεχαμε να προλαβουμε! Τι αραγε??

ΤΙΣ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ ΜΟΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 months later...

Εχει ερθει προστιμο σε κανενα συναδελφο για εκπροθεσμη δηλωση φυσ προσωπου  περσινη, 

που κατατεθηκε μετα την 02/09/2013 ????

 

σε πολλους ...φαινεται και στις οφειλες ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 months later...

Εχει ερθει προστιμο σε κανενα συναδελφο για εκπροθεσμη δηλωση φυσ προσωπου  περσινη, 

που κατατεθηκε μετα την 02/09/2013 ????

Μόλις μου έφερε κάποιος πρόστιμο από ΔΦΕ οικ. έτους 2013 που κατατέθηκε εκπρόθεσμα (πιστωτική) και γράφει 120 ευρώ..Λογικά θα πληρώσει το 1/3 40 ευρώ, έτσι δεν είναι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...