Προς το περιεχόμενο

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΛΑΤΩΝ-ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ 2012


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με πήραν ήδη 3 (συνάδελφοι? λογιστήρια εταιρειών? κάτι άλλο?). Η απάντησή μας είναι: "Η επιχείρηση και ο λογιστής αποφάσισαν να συντάξουν και αποστείλουν συγκεντρωτικές μετά τις τις 25 Σεπτεμβρίου, έστω και αν είναι εκπρόθεσμες. Παρακαλούμε επικοινωνείστε μετά την 20η Σεπτεμβρίου".

Δεν πρόκειται να αλλάξουμε τακτική.

Τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 350
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με πήραν ήδη 3 (συνάδελφοι? λογιστήρια εταιρειών? κάτι άλλο?). Η απάντησή μας είναι: "Η επιχείρηση και ο λογιστής αποφάσισαν να συντάξουν και αποστείλουν συγκεντρωτικές μετά τις τις 25 Σεπτεμβρίου, έστω και αν είναι εκπρόθεσμες. Παρακαλούμε επικοινωνείστε μετά την 20η Σεπτεμβρίου".

Δεν πρόκειται να αλλάξουμε τακτική.

Τι λέτε?

 

Ακριβώς έτσι , όπως και πέρσι άλλωστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να χαλαρώσετε λίγο.

Οι παρατάσεις που θα ανακοινωθούν  τις επόμενες ημέρες θα αφορούν σχεδόν όλες τις υποχρεώσεις (Φ.01.10. - Συγκεντρωτικές , Δηλώσεις φυσικών προσώπων , και ναι,  Ε7 ξανά)

'Οταν ανακοινωθούν θα τις δείτε. Χαλαρώστε και προσπαθήστε να κάνετε την δουλειά σας χωρίς άγχος (όσο μπορείτε) γιατί φέτος θα πιεστούμε (ήδη έχουμε πιεστεί αρκετά) πολύ περισσότερο από άλλες χρονιές.

'Οσο το σύστημα δεν λειτουργεί, θα είναι υποχρεωμένο το ΥΠΟΙΚ να δίνει παρατάσεις . Δεν μπορεί να γίνει αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να χαλαρώσετε λίγο.

Οι παρατάσεις που θα ανακοινωθούν  τις επόμενες ημέρες θα αφορούν σχεδόν όλες τις υποχρεώσεις (Φ.01.10. - Συγκεντρωτικές , Δηλώσεις φυσικών προσώπων , και ναι,  Ε7 ξανά)

'Οταν ανακοινωθούν θα τις δείτε. Χαλαρώστε και προσπαθήστε να κάνετε την δουλειά σας χωρίς άγχος (όσο μπορείτε) γιατί φέτος θα πιεστούμε (ήδη έχουμε πιεστεί αρκετά) πολύ περισσότερο από άλλες χρονιές.

'Οσο το σύστημα δεν λειτουργεί, θα είναι υποχρεωμένο το ΥΠΟΙΚ να δίνει παρατάσεις . Δεν μπορεί να γίνει αλλιώς.

Τελικά , αγαπητέ Διαχειριστή, αποδείχνεις ότι η ιδιωτική πληροφόρηση είναι πιο έγκυρη από όποια τττιβίσματα, δελτία τύπου και ανακοινώσεις εκδίδονται (δεν εννοώ του ΥΠΟΙΚ, που αγνοείται η τύχη του) και οφείλω να σε ευχαριστήσω γιατί επισημαίνεις και τονίζεις το αυτονόητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας κάνω επικόλληση μήνυμα που έλαβα  του συλλόγου
 
 
Ο Πρόδρος της ΠΟΦΕΕ κ.ΜΙΜΙΜΗΣ ΠΑΝΙΔΗΣ μαζί με δύο ακόμη Μέλη του Δ.Σ. χθες 19-6-2013 επισκέφθηκε τον Υφυπ. κο Γ.Μαυράγανη και τον Γ.ΓΠΣ κο Θ.Θεοχάρη

Συνοπτικά αυτά που έλαβε σαν πληροφόρηση είναι τα εξής:
 
1.- Θα δοθεί και νέα παράταση για το πόθεν εσχες των εμβασμάτων (;) μέχρι 30/9/2013
2.- Δεν θα εκκαθαριζεται η δήλωση εφ όσον υπάρχουν παρακρατούμενοι φόροι και δεν είναι δυνατή η διασταύρωση
αυτό θα ισχύει για όλες (Χρεωστικές  - πιστωτικές δηλώσεις) .
Καθώς αυτό μπορεί να σημαίνει κατάθεση και στην ΔΟΥ πρέπει να ληφθεί υπ' όψιν κοστολογικά
 
3.- Ο Γενικός  κος Θεοχάρης επιμένει να ανακοινώσει  την παράταση την 25/6/2013 και να είναι εως την 31/8/2013.  
Ο Πρόεδρος επέμεινε να είναι έως την 30/9/2013 αυτό θα λέει και επιστολή της ΠΟΦΕΕ

4.- Οι Συγκεντρωτικές πάνε 30/9/2013

5.- Τόκοι καταθέσεων θα σταλούν 21/6/2013 στο TAXIS και μετά θα αναρτηθούν
 
 
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ μόλις ακούω να κανουμε διασταύρωση στοιχείων κεπυο μπινελικώνω και ηρεμώ

σιγά μη πέσω στα αγχολυτικά

 

 

ΥΣ:

γι'αυτό φροντίστε να μην παιρνετε τηλ...θα ακουσετε τα σχολιανά σας

 

Ετοιμαζόμουν να αρχίσω να παίρνω για ένα ΑΦΜ που είναι περίεργο αλλά λέω να το αφήσω... Νωρίς είναι ακόμα! Θα πιώ καφεδάκι, έχει ωραία μέρα στο Ηρακλειάκι μας, θα απολαύσω τη θέα! ;) Υπομονή παιδιά και ψυχραιμία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μία ιδέα συνάδελφοι: με την μικρή - πικρή μου εμπειρία λέω να πάμε για κανα μπανάκι και να τους αφήσουμε να παίζουν μόνοι τους με τις άκυρες- προθεσμίες, τις παρατάσεις τους και τα "βαλτωμένα" συστήματά τους... Έχω τρελλαθεί πια με σενάρια για δηλώσεις μέχρι Σεπτέμβρη, δηλώσεις μέχρι Νοέμβρη, παρατάσεις επι παρατάσεων και να μην μπορείς να κάνεις ούτε μία ολοκληρομένη δουλειά για να σου φεύγει απο την μέση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σας κάνω επικόλληση μήνυμα που έλαβα  του συλλόγου
 
 
Ο Πρόδρος της ΠΟΦΕΕ κ.ΜΙΜΙΜΗΣ ΠΑΝΙΔΗΣ μαζί με δύο ακόμη Μέλη του Δ.Σ. χθες 19-6-2013 επισκέφθηκε τον Υφυπ. κο Γ.Μαυράγανη και τον Γ.ΓΠΣ κο Θ.Θεοχάρη

Συνοπτικά αυτά που έλαβε σαν πληροφόρηση είναι τα εξής:

 
1.- Θα δοθεί και νέα παράταση για το πόθεν εσχες των εμβασμάτων ( ;) μέχρι 30/9/2013
2.- Δεν θα εκκαθαριζεται η δήλωση εφ όσον υπάρχουν παρακρατούμενοι φόροι και δεν είναι δυνατή η διασταύρωση
αυτό θα ισχύει για όλες (Χρεωστικές  - πιστωτικές δηλώσεις) .
Καθώς αυτό μπορεί να σημαίνει κατάθεση και στην ΔΟΥ πρέπει να ληφθεί υπ' όψιν κοστολογικά
 
3.- Ο Γενικός  κος Θεοχάρης επιμένει να ανακοινώσει  την παράταση την 25/6/2013 και να είναι εως την 31/8/2013.  

Ο Πρόεδρος επέμεινε να είναι έως την 30/9/2013 αυτό θα λέει και επιστολή της ΠΟΦΕΕ

4.- Οι Συγκεντρωτικές πάνε 30/9/2013

5.- Τόκοι καταθέσεων θα σταλούν 21/6/2013 στο TAXIS και μετά θα αναρτηθούν

 

Οταν λενε δεν ειναι δυνατη η διασταυρωση τι' ακριβως εννοουν???

Εμενα μου ζητησαν ελεγχο σε δηλωση μισθωτης (δασκαλας) ,που δεν εχει τιποτα αλλο ,εκτος απο ενα αυτ/το.

Ουτε τους δημοσιους δεν μπορουν να ελεγχουν??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Το Υπ.Οικονομικών κάνοντας δεκτή την εισήγηση της ΠΟΦΕΕ  αναμένεται να ανακοινώσει τις επόμενες ημέρες  την παράταση στην υποβολή των συγκεντρωτικών καταστάσεων έτους 2012 (πελατών - προμηθευτών) πιθανότατα έως το τέλος Σεπτεμβίου 2013.

...

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14119

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

τελικα υπαρχει κατι επισημο?

Καλησπέρα Τάσο,

 

Υπάρχει παράταση για 30/9 των κεπυο.Εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά τι θέλεις να πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

ΣΟΣ  Σήμερα λήγει η προθεσμία συγκεντρωτικών για συναλλαγες χρήσης 2013 για όσους έκαναν διακοπή το 2013 ?? Πότε έγινε και δεν το πήρα χαμπάρι ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα το θέμα στην κοινότητα και όντως σε πελάτη με διακοπη έχει τελευταία ημερομηνια για σ/κ 2013 29/07/2013 Μήπως τςλικά δείχνει την σημερινή ημερομηνία από λάθος?? Τι να πώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://imageshack.us/photo/my-images/4/ctk8.jpg/

 

 

ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!! ΒΛΕΠΩ ΠΕΛΑΤΕΣ ΟΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2013 ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΜΕΝΗ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΗΝΥΜΑ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ? ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 29/07/2013!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Έχουμε και τα Ισοζύγια!Θυμήστε μου σας παρακαλώ ακόμα υποβάλλονται υποχρεωτικά στη ΔΟΥ ή μπορούμε και μέσω Τάξις?Έχω μπερδευτεί πολύ φέτος με όλον το χαμό!Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και τα Ισοζύγια!Θυμήστε μου σας παρακαλώ ακόμα υποβάλλονται υποχρεωτικά στη ΔΟΥ ή μπορούμε και μέσω Τάξις?Έχω μπερδευτεί πολύ φέτος με όλον το χαμό!Ευχαριστώ πολύ.

 

ΔΟΥ FOR THE LAST TIME EVER!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...