Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΑΝΕΡΓΕΙΑΣ


επισκέπτη EIRINI

Ερώτηση

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΡΤΑΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ.ΕΙΜΑΙ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ.ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΤΗ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ???ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ!ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 116
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

καλησπέρα σας, θέλω να ρωτήσω είχα μια μικρή εταιρία στο ονομα μου την οποία και την έκλεισα τον δεκέμβρη.τωρα ειμαι και ανασφαλιστος.η γυναικα μου που εργαζεται και ειναι ασφαλισμενη στο ικα μπορει να με ασφαλισει?πρεπει να χω και καρτα ανεργίας?αν ναι τι δικαιολογητικα χρειάζονται για να παρω καρτα?

Eαν ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΣ στον ΟΑΕΕ σου παρεχουν ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη για 2 χρονια μετα την διακοπη.ρωτα το.τα δικαιολογητικα για καρτα ανεργιας,να βγαλης για πολλους λογους, θα τα βρης εδω,αν..κοιταξεις , λιγο...πιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

geia sas paidia.....phga shmera stn oaed na kanw ta xartia gia na vgalw karta anergeias...ka8ws exw fai olh tn talaipwria stn eforia paw stn oaed k m lene oti ama spoudazw dn mporo na vgalw karta anergeias.....egw spoudazw sto iek stelexos uphrhsiwn asfaleias(security dld)mporo m kapoion tropo na vgalw karta anergeias xwris na ma8oune oti spoudazw sto iek???gt phge enas filos m na ananewsh tn karta anergias tou k eimaste mazi sto iek k tou eipane oti dn ginete gt spoudazei sto iek.....paidia sas parakalw lg help gt sto iek exw dwsei k to afm mou k 8elw akribeis plhrofories gia to an 8a to doune apo to afm an spoudazw i oxi......

euxaristw paidia k perimenw apanthsh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

episis 8elw na pros8esw oti o filos m autos tn eixe poio prin tn karta anergeias k otan phge na kanei tn ananewsei tn eipane oti ephdh eise foithths sto iek dn ginete....k tous rwtaei pou kserete oti eimai foithths....k leei oti eidane sta xartia....twra poia xartia dn ksero...mhpws paizei rolo to afm pou exoume dwsei stn sxolh??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα! Εγω πριν 6 μήνες έβγαλα κάρτα ανεργίας ενώ ήμουν ακόμα φοιτήτρια. Πήρα και επίδομα αφού είχα τα απαραίτητα ένσημα, το δικό μου θέμα είναι το πως θα αναγνωρίσω το πτυχίο μου-που πήρα πριν 15 μέρες. Θέλω δηλαδή να βγάλω κάρτα σαν πτυχιούχος και οχι σαν αποφοιτος λυκείου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα.ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται σε περίπτωση που παρέλθει ο χρόνος που απαιτείται για την ανανέωση της κάρτας ανεργίας.έπρεπε να την ανανεώσω 21 του μήνα αλλά λόγω προσωπικού προβλήματος δεν μπόρεσα.παίρνω τηλέφωνο στον οαεδ και δεν απαντάει κανείς.πρέπει να γίνει η διαδικασία ξανά απ΄την αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Γιαννηs

καλησπερα σαs! Ειμαι φανταροs δικαιουμαι καρτα ανεργιαs;; κ αν ναι ποια δικαιολογιτικα χρειαζονταί;;

ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

παιδια εδω κ καποιες μερες πηγα στον οαεδ κατι φοιτητικες αδειες να πληρωθω...στις 31 μαρτιου τελειωσε η συμβαση π ειχα απο τη δουλεια κ θα κανω αιτηση για επιδομα ανεργιας... θα εχω κανενα προβλημα λετε επειδη εχω κανει κ αιτηση για να πληρωθω κατι φοιτητικες αδειες( εννοειτε πως θα πω οτι δεν ειμαι φοιτητης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

foithtes metaptuxiakou mporoun na vgaloun karta anergias? auto me ta 75 eyrw apo pote isxuei gia na kserw an tsampa exasa 5 mhnes 75 eyrw apo to 2007 pou apofoithsa? 8a mporw na to efarmosw twra, ena xrono dld, ap' o, ti katalava, afotou parw to metaptuxiako kai gia 5 mhnes mono? euxaristw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Βασιλης

καλησπερα παιδια,ειμαι φοιτητης και θελω να βγαλω καρτα ανεργειας,εχω ομως καποια ενσημα ,γινετε? η πρεπει να δηλωσω μη φοιτητης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Geia sas tha dilwsw ws anergh teliosa to lukeio kai perasa larisa alla den piga kai oute graftika sto panepistimio tha ksanadwsw pal alla tha dilwsw ton eafto mou ws aergh lete na parw kapoia boithia (xrhmata) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Geia sas tha dilwsw ws anergh teliosa to lukeio kai perasa larisa alla den piga kai oute graftika sto panepistimio tha ksanadwsw pal alla tha dilwsw ton eafto mou ws aergh lete na parw kapoia boithia (xrhmata) ?

http://www.oaed.gr/Pages/SN_46.pg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ (ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011) ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΑΠΟ ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5.000Ε ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΝΕΩΣΗ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΡΤΑ (ΑΦΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΔΗΛΩΣΗ) ΜΕ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ (ΚΩΔ. 507 ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΙΔΟΔΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 370Ε) ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΡΤΑ?ΜΕΧΡΙ ΤΙ ΠΟΣΟ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ?ΙΣΧΥΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ (ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011) ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΑΠΟ ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5.000Ε ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ.ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΝΕΩΣΗ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΡΤΑ (ΑΦΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΔΗΛΩΣΗ) ΜΕ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ (ΚΩΔ. 507 ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΙΔΟΔΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 370Ε) ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΡΤΑ?ΜΕΧΡΙ ΤΙ ΠΟΣΟ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ?ΙΣΧΥΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΑΝ εχεις εναρξη ελευθ.επαγγελματος στην ΔΟΥ, τοτε οχι αν δεν εχεις αφου το εισοδημα ηταν εκτακτο ,να τους το πης και να απαιτησης να σου τυπωσουν και να σου δωσουν το νομο ,που λεει ακριβως για την δικη σου περιπτωση, να δουμε ωστε να την μαθουμε και εμεις. το φετεινο ετσι και αλλιως ειναι μικρο δεν δεν πιστευω να ασχοληθουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

geia sas.

molis pira to ptuxio mou k thelw na vgalw karta anergeias. prepei na parw kartela ensimwn? ta mona ensima pou exw einai auta tis praktikis mou. metrane? kai an nai pws mporw na vrw tn kartela?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

geia sas.

molis pira to ptuxio mou k thelw na vgalw karta anergeias. prepei na parw kartela ensimwn? ta mona ensima pou exw einai auta tis praktikis mou. metrane? kai an nai pws mporw na vrw tn kartela?

Για καρτα ανεργειας και μονο, ΔΕΝ θελεις ενσημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kalispera.exw karta anergias edw kai 6 mines.otan tin ebgala spoudaza alla de den to eixa anaferei.twra pira to ptyxio mou.mporw na paw kai na dilwsw oti eimai ptyxiouxos?i 8a prepei na diagrafw kai na bgalw kainourgia?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θα ήθελα να μάθω ότι αν βγάλω κάρτα ανεργίας πρέπει να κάνω και φορολογική δήλωση είναι ανγκαστικο αναγκαστικό σας παρακαλώ έχω πρόβλημα βοηθήστε με ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θα ήθελα να μάθω ότι αν βγάλω κάρτα ανεργίας πρέπει να κάνω και φορολογική δήλωση είναι ανγκαστικο αναγκαστικό σας παρακαλώ έχω πρόβλημα βοηθήστε με ??????

Καλησπέρα

Η υποχρέωση σας για υποβολή δήλωσης δεν απαντιέται με τα στοιχεία που δίνετε.

Βοηθήστε μας, μήπως σας βοηθήσουμε και εμείς.

Έχετε αυτοκίνητο; οικία στο όνομά σας; είστε έγγαμος/η; νοικιάζετε οικία;

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

θα ήθελα να μάθω ότι αν βγάλω κάρτα ανεργίας πρέπει να κάνω και φορολογική δήλωση είναι ανγκαστικο αναγκαστικό σας παρακαλώ έχω πρόβλημα βοηθήστε με ??????

ΟΧΙ δεν ειναι .Θα πας υπευθυνη δηλωση θεωρημενη απο την ΔΟΥ οτι δεν υποχρεουσουν να κανης δηλωση . εκτος...και υποχρεουσουν και δεν εκανες τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

ΟΧΙ δεν ειναι .Θα πας υπευθυνη δηλωση θεωρημενη απο την ΔΟΥ οτι δεν υποχρεουσουν να κανης δηλωση . εκτος...και υποχρεουσουν και δεν εκανες τοτε...

den exw kanei pote m dhlosh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα σε ολους.να ρωτησω αν ξερει καποιος.οταν καποιος βγαλει καρτα ανεργιας και ειναι ανεργος ενα χρονο μετα δικαιουτε να παρει το επιδομα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπερα σε ολους.να ρωτησω αν ξερει καποιος.οταν καποιος βγαλει καρτα ανεργιας και ειναι ανεργος ενα χρονο μετα δικαιουτε να παρει το επιδομα;;

Οι μονες περιπτωσεις που παιζουν, ειναι αυτες:

οι)ΑΝ εισαι 20-29 ετων (μετα απο 3 μηνες απο οταν συμπληρωσης τα 20) δικαιουσαι περιπου 73 ευρω το μηνα για 5 μηνες

β)ή αν ειχες 60 ενσημα το προυγουμενο ετος 2011 ,και παραληλλα ειχες εισοδημα οχι πανω απο 9684,52 ευρω ,παιρνεις 216 ευρω και μπορεις να το παρης 3 φορες μεσα στο ιδιο ετος μετα απο τρεις μηνες καθε φορα ,χωρις να απαιτουνται πλεον τα 60 ενσημα οπως απαιτουνταν για να το παρης για 1η φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα σε ολους.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΗΜΟΥΝ ΜΕΛΟΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ Ο.Ε. Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ.ΣΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΜΟΥ ΔΕΕΝ ΕΧΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΡΤΑ ΕΝΕΡΓΙΑΣ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΓΡΑΜΜΕΝΕΙ ΣΤΟ ΤΕΒΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...