Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ειδικο σημειωμα ΦΠΑ αυτοελέγχου. Ποτε;


george z

Ερώτηση

Σύμφωνα με την ΠΟΛ 1133 παρατείνεται η προθεσμία υποβολής του ειδικου σημειώματος ΦΠΑ αυτοελέγχου έως τις 15/7/2013

Σύμφωνα με την ΠΟΛ 1098 (αν θυμάμαι καλά) το ειδικό σημείωμα υποβάλεται εντος 5 ημερών από την λήξη των προθεσμιών υποβολής της δήλωσης φορολογίας εισοδήματος ή της εκκαθαριστικής ΦΠΑ.

Τώρα εγω τι να υποθέσω ότι ισχύει; 15/7 ή 5/9;

Καλό κουράγιο σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters For This Question

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Φορολογικά το σημείωμα αυτοελέγχου ακολουθεί τη δήλωση. Άρα οπωσδήποτε θα δοθεί παράταση.

 

Τώρα θα μου πείτε γιατί η παράταση δεν δόθηκε μαζί με την παράταση των δηλώσεων.Μάλλον δεν το σκέφτηκαν οι άνθρωποι.Μέχρι αύριο όμως , πιστεύω να τους το πει κάποιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

  1. @htheoharis καλημέρα.το φπα αυτοελεγχου λήγει αύριο!!!!!!!! θα δοθει παράταση?

     
  2. @tzoulia70 δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο.

 

με την γνωστη τζουλια τιτιβιζε το αγορι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ρίχνουμε και καμιά ματιά στη κεντρική σελίδα

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/14439

 

 

ΥΓ Δε μπορώ να καταλάβω γιατί σας ενοχλεί που ο  η του Θεού χάρη στο τετράγωνο τιτιβίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ειδικό σημείωμα αυτοελέγχου φπα , τέλος στις 15/7/2013 για τα νομικά πρόσωπα δεν παραλαμβάνουν πλέον οι ΔΟΥ ,με βάση τις προχθεσινές "οδηγίες" του ΥΠ. Οικ. , πέρσι η σχετική προθεσμία πήγε 30/10/2012 , φέτος γιατί όχι ; πρέπει να διαμαρτυρηθούμε για ...άνιση μεταχείριση ετών. Κύριοι του ΥΠ. Οικ. για σοβαρευτείτε δώστε σχετική παράταση, συντονιστείτε με τη λογική. έτσι κι αλλιώς στο σχετικό θέμα εσείς θα είστε εισπρακτικά χαμένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πήγα την 17/07/13 για το ειδικό σημείωμα για εταιρεία και για ατομική επιχείρηση γνωρίζοντας ότι θα φάω τα μούτρα μου ως προς το ειδ.για την εταιρεία, αλλά δεν περίμενα να με διώξει ο υπάλληλος και για την ατομική αφού είναι και 5 ημέρες μετά την λήξη υποβολής της φορολ.δήλωσης. Είχε άγνοια και πήρε μπροστά μου το υπουργείο για να μου την πάρει.Δηλαδή 2 μέρες έδιωχνε τα ειδ. σημειώματα. Τέλος πάντων τι θα πρέπει να κάνουμε. Να ζητιανεύουμε για παρατάσεις.Μήπως πρέπει ο υπουργείο να δώσει και για τα νομικά πρόσωπα.SOS.....................Εχουμε χάσει τον έλεγχο πια με τις προθεσμίες τους, είμαι και γυναίκα και δεν μπορώ να βρίσω.ΦΩΝΑΖΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΝΕΥΡΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ. Οσο για δηλώσεις απεργώ.Δεν με ενδιαφέρει πλέον τίποτα. Ετσι και έτσι δεν πληρώνομαι, οι επαγγελματίες έχουν αδρανοποιηθεί. :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πήγα την 17/07/13 για το ειδικό σημείωμα για εταιρεία και για ατομική επιχείρηση γνωρίζοντας ότι θα φάω τα μούτρα μου ως προς το ειδ.για την εταιρεία, αλλά δεν περίμενα να με διώξει ο υπάλληλος και για την ατομική αφού είναι και 5 ημέρες μετά την λήξη υποβολής της φορολ.δήλωσης. Είχε άγνοια και πήρε μπροστά μου το υπουργείο για να μου την πάρει.Δηλαδή 2 μέρες έδιωχνε τα ειδ. σημειώματα. Τέλος πάντων τι θα πρέπει να κάνουμε. Να ζητιανεύουμε για παρατάσεις.Μήπως πρέπει ο υπουργείο να δώσει και για τα νομικά πρόσωπα.SOS.....................Εχουμε χάσει τον έλεγχο πια με τις προθεσμίες τους, είμαι και γυναίκα και δεν μπορώ να βρίσω.ΦΩΝΑΖΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΘΥΡΑ ΝΕΥΡΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ. Οσο για δηλώσεις απεργώ.Δεν με ενδιαφέρει πλέον τίποτα. Ετσι και έτσι δεν πληρώνομαι, οι επαγγελματίες έχουν αδρανοποιηθεί. :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Εχω και εγω προβλημα με τα Ν.Π Εγραψα στο twitter του Θεοχαρη αλλα απαντηση καμια. Στειλτε κανα μηνυμα και οι λοιποι!!!  Ειμαι και εγω σε κριση!!!  Ελεος περσι ηταν εως 31/10. Φετος δεν θελουν λεφτα!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, και τι μέρα , και μεις καθόμαστε να στείλουμε φπα και όλες τις @@@   τους, την νευρική κρίση δεν θα την αποφύγω.Είναι άχρηστοι , απο την μια θέλουν να γεμίσουν τα ταμεία και απο την άλλη κλειδώνουν ημερομηνίες. Τώρα θα μου πείτε γιατί δεν πήγα μέχρι 15/07/13 το ειδ.σημείωμα, αφού  δεν έχουν χρήματα οι επιχειρήσεις.Και σιγά μην πάρει χαμπάρι ο κ. Θεοχάρης.Ας ελπίσουμε να δώσει και για τις εταιρείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ δεν ανυσυχώ από Δευτέρα θα σφίξουνε τα πράγματα, μετά την αποχή από αποστολή δηλώσεων μέχρι 22/07.Τη Δευτέρα θα γελάμε ή θα κλαίμε. Καλή  ξεκούραση και καλό Σαββατοκύριακο. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

όλοι ενωμένοι αδέλφια...

Πηγαίνετε για καμιά βουτιά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΙΔΙΚΟΥ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΟΣ ΦΠΑ Ν.Π.  ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ TWITTER ΘΕΟΧΑΡΗ. ΟΠΟΙΟΙ ΠΕΡΑΙΩΣΑΝ ΠΕΡΑΙΩΣΑΝ!! ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΛΙ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ

ΥΠΟΒΑΛΛΑΜΕ Ε3 ΜΕ ΠΕΡΑΙΩΣΗ ΣΕ ΝΠ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

ΤΩΡΑ ΤΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μήπως υπάρχει κάποια ελπίδα για τον φπα αυτοελέγχου για τα νομικα πρόσωπα.Δεν βλέπω κάτι να γίνεται.Οι αρχηγοί μας του taxheaven μήπως γνωρίζουν κάτι επί πλέον ναι ή όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟ ΣΤΟ ΦΠΑ ΤΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΑΡΑΤΑΘΕΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα.Δικηγόρος θέλει να κάνει αυτοέλεγχο και του βγαίνει μια διαφορά ΦΠΑ 850,00 ευρώ.Η προθεσμία της δήλωσής του είναι 30/8.Να προχωρήσω στον αυτοέλέγχο?Ισχύει το 5 μέρες μετά την λήξη της δήλωσης (4 Σεπτεμβρίου) ή ισχύει η 15/7/2013?Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...