Προς το περιεχόμενο
  • 0

καλησπερα ευχομαι να ξεκουραστηκατε μια ερωτηση θελω να


zeus1984

Ερώτηση

κανω, ενας πελατης μου εφερε μια κυρια! (η οποια ειναι σε πτωχευση) απο οτι ειδα εχει κανει κ τη μεταβολη στην εφορια! μου ειπε να της κανω τη φορολογικη της δηλωση εισοδημα δεν εχει απο πουθενα! το ερωτημα μου ειναι εαν πρεπει να την κανω εγω γιατι βλεπω στον πινακα 2 στο Ε1 κωδικο 329 γραφει οτι εαν υποβαλεται απο συνδικο πτωχευσης κλπ; το βιβλιο του μελα που εχω δεν αναφερει κατι! στο ιντερνετ δεν βρηκα καποια πληροφορια! τι να κανω; πρωτη φορα το βλεπω αυτο!

 

 

σας ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

κανω, ενας πελατης μου εφερε μια κυρια! (η οποια ειναι σε πτωχευση) απο οτι ειδα εχει κανει κ τη μεταβολη στην εφορια! μου ειπε να της κανω τη φορολογικη της δηλωση εισοδημα δεν εχει απο πουθενα! το ερωτημα μου ειναι εαν πρεπει να την κανω εγω γιατι βλεπω στον πινακα 2 στο Ε1 κωδικο 329 γραφει οτι εαν υποβαλεται απο συνδικο πτωχευσης κλπ; το βιβλιο του μελα που εχω δεν αναφερει κατι! στο ιντερνετ δεν βρηκα καποια πληροφορια! τι να κανω; πρωτη φορα το βλεπω αυτο!

 

 

σας ευχαριστω!

Μπορείς να την κάνεις. Δεν μου έχει ξανατύχει, αλλά φαντάζομαι ότι θα γίνεται όπως γίνεται των κατοίκων εξωτερικού και των ανηλίκων, δηλαδή θα τσεκάρεις τον 329 και θα βάλεις το ΑΦΜ του σύνδικου πτώχευσης στα στοιχεία εκπροσώπου. Μοναχά, ειδοποίησε τον άνθρωπο για την πρόθεσή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

αρμόδιος για την δήλωση είναι ο σύνδικος πτώχευσης,ο οποίος έχει οριστεί απο το δικαστήριο να τακτκοποιεί όλες τις φορολογικές υποχρεώσεις του πτωχού (ΦΠΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΤΛ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...