Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΤΗΣΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΣΕ ΕΠΟΧΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ


Ganeze

Ερώτηση

Καλημέρα,

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος εάν σε τουριστικές επιχειρήσεις που πρόκειται να κλείσουν 31/10 ή αρχές Νοεμβρίου εάν χρειάζεται να κατατεθεί ετήσιος πίνακας προσωπικού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αν απολυθούν μέχρι και 21/10 όλοι δεν χρειάζεται νέος ετήσιος ισχύει ακόμα ο περσινός, για απολύσεις από τις 22 και μετά ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από ΣΕΠΕ ηρακλείου μου είπαν ότι μάλλον δεν υπάρχει υποχρέωση υποβολής από εποχικές επιχειρήσεις γιατί θα βγουν λάθος τα στατιστικά,  έχουν κάνει ερώτημα στα κεντρικά και να ξανά πάρω την παρασκευή μήπως και έχουν κάποια απάντηση........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Από ΣΕΠΕ ηρακλείου μου είπαν ότι μάλλον δεν υπάρχει υποχρέωση υποβολής από εποχικές επιχειρήσεις γιατί θα βγουν λάθος τα στατιστικά,  έχουν κάνει ερώτημα στα κεντρικά και να ξανά πάρω την παρασκευή μήπως και έχουν κάποια απάντηση........

Εχετε πάρει απάντηση για το συγκεκριμμενο θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δυστυχώς όχι, η απάντηση που μου έδωσαν και σήμερα ήταν ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΑΙ....... Επειδή με αυτούς δεν βγάζεις άκρη εάν έχεις και μετά την 21/10 προσωπικό θα σου έλεγα να στείλεις ώστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

http://www.ergasiaka-gr.net/2014/10/etisioi-pinakes-epoxiko-prosopiko.html#.VEYkvc4RgJc.facebook
 

Ετήσιος πίνακας προσωπικού και εποχικό προσωπικό.
Πολλά είναι τα ερωτήματα λογιστών, εργοδοτών και στελεχών επιχειρήσεων, σχετικά με το αν θα πρέπει το εποχικό προσωπικό και γενικά το προσωπικό με συμβάσεις εργασίας ορισμένου χρόνου, να συμπεριληφθεί στους ετήσιους πίνακες προσωπικού 2014. Το θέμα, εμφανίζεται περισσότερο στις εποχιακές ξενοδοχειακές επιχειρήσεις πολλές απο τις οποίες λειτουργούν ακόμη και διατηρούν μέρος του προσωπικού τους
Με έγγραφό του, (αρ.πρ.: 35043/685/20-10-2014) το Υπουργείο Εργασίας, γνωστοποιεί, ότι οι εργοδότες, που απασχολούν εργαζόμενους με σχέση εξαρτημένης εργασίας ιδιωτικού δικαίου,  υποχρεούνται να υποβάλλουν ετήσιο πίνακα προσωπικού (έντυπο Ε4) για τους εργαζόμενους  αυτούς, οι οποίοι έχουν ενεργή σχέση εργασίας, είτε αορίστου είτε  ορισμένου χρόνου, κατά τον χρόνο υποβολής του πίνακα και εντός της νόμιμης προθεσμίας.    
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

20/10/2014? δεν περίμεναν ακόμα καμιά βδομάδα?

 

μήπως είναι εύκολο κυρία μου να έχουμε το έγγραφο?

 

και από μένα ότι θες.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

http://www.ergasiaka-gr.net/2014/10/etisioi-pinakes-epoxiko-prosopiko.html#.VEYkvc4RgJc.facebook

 

Ετήσιος πίνακας προσωπικού και εποχικό προσωπικό.
Πολλά είναι τα ερωτήματα λογιστών, εργοδοτών και στελεχών επιχειρήσεων, σχετικά με το αν θα πρέπει το εποχικό προσωπικό και γενικά το προσωπικό με συμβάσεις εργασίας ορισμένου χρόνου, να συμπεριληφθεί στους ετήσιους πίνακες προσωπικού 2014. Το θέμα, εμφανίζεται περισσότερο στις εποχιακές ξενοδοχειακές επιχειρήσεις πολλές απο τις οποίες λειτουργούν ακόμη και διατηρούν μέρος του προσωπικού τους
Με έγγραφό του, (αρ.πρ.: 35043/685/20-10-2014) το Υπουργείο Εργασίας, γνωστοποιεί, ότι οι εργοδότες, που απασχολούν εργαζόμενους με σχέση εξαρτημένης εργασίας ιδιωτικού δικαίου,  υποχρεούνται να υποβάλλουν ετήσιο πίνακα προσωπικού (έντυπο Ε4) για τους εργαζόμενους  αυτούς, οι οποίοι έχουν ενεργή σχέση εργασίας, είτε αορίστου είτε  ορισμένου χρόνου, κατά τον χρόνο υποβολής του πίνακα και εντός της νόμιμης προθεσμίας.    

 

δεν καταλαβαινω.....η προθεσμια υποβολης ειναι απο 01/10-21/10 που σημαινει  ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΟΤΙ  μπορω να στειλω τον πινακα πχ στις 01/10 , στις 05/10 στις 20/10 οποτε θελω ΕΓΩ εντος της προθεσμιας. ΕΓΩ επιλεγω  να στειλω τον πινακα στις 20/10 ομως   στις 15/10 εχουν απολυθει ΟΛΟΙ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ  ΕΙΧΩ ΕΝΕΡΓΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ  ???ΘΑ ΕΣΤΕΛΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΠΟΛΥΜΕΝΟΥΣ ???ΒΑΡΕΘΗΚΑ να προσπαθω να διευκρινισω τα αδιευκρινιστα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

20/10/2014? δεν περίμεναν ακόμα καμιά βδομάδα?

 

μήπως είναι εύκολο κυρία μου να έχουμε το έγγραφο?

 

και από μένα ότι θες.. :)

 

Ένας άντρας βρέθηκε να μου δώσει ότι θέλω... :rolleyes:  

και δεν βρίσκω το ρημαδοέγγραφο... :(  

 

Τα υπουργεία τους μέσα...  :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ένας άντρας βρέθηκε να μου δώσει ότι θέλω... :rolleyes:  

και δεν βρίσκω το ρημαδοέγγραφο... :(  

 

Τα υπουργεία τους μέσα...  :angry:

κυρια μου πανω δεξια ειναι .

μην τα χασεις ολα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κυρια μου πανω δεξια ειναι .

μην τα χασεις ολα  :)

 

Δεξιά, αριστερά, πάνω, κάτω, μέση, άκρη... τίποταααααα  :o

 

Λες να το κοιτάξω καλύτερα ???  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...