Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΑΠΟΛΥΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΝΟΜΟ


bamel

Ερώτηση

Εργαζόμενος προσλήφθηκε 01/09/2010.

Σύμφωνα με τον τελευταίο χρόνο (δοκιμαστικός ο πρώτος χρόνος εργασίας και απόλυση χωρίς απόζημείωση πριν τη συμπλήρωση του πρώτου χρόνου)ο εργαζόμενος εάν απολυθεί 14/01/2010 διακιούται αποζημείωση απόλυσης ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Εφόσον

Έγινε λήξη της τρίμηνης και στη συνέχεια καινούρια σύμβαση (αορίστου χρόνου) .......

Έχεις καταθέσει 2 προσλήψεις / Έχεις κάνει 2 εγγραφές στο πορτοκαλί ....

Χωρίς αποζημίωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αφεντικό, κατά λάθος έσβησες τη δημοσίευση του/της Accounting.... Την επαναφέρεις pls..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό που έγραψα ήταν ότι της έκανα 1 προσλήψη με κάρτα ορισμένου χρόνου για δοκιμασία και μετά από την λήξη της σύμβασης χωρίς να είναι συνεχόμενα τα χρονικά διαστήματα, σύμβαση αορίστου χρόνου

2 κάρτες πρόσληψης 2 εγγραφές στο βιβλίο.

Επειδή η πρώτη περίοδος θεωρήθηκε δοκιμαστική και η δεύτερη κανονική, πρέπει να δώσω αποζημείωση ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό που έγραψα ήταν ότι της έκανα 1 προσλήψη με κάρτα ορισμένου χρόνου για δοκιμασία και μετά από την λήξη της σύμβασης χωρίς να είναι συνεχόμενα τα χρονικά διαστήματα, σύμβαση αορίστου χρόνου

2 κάρτες πρόσληψης 2 εγγραφές στο βιβλίο.

Επειδή η πρώτη περίοδος θεωρήθηκε δοκιμαστική και η δεύτερη κανονική, πρέπει να δώσω αποζημείωση ή όχι?

Δεν δικαιούται αποζημίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν δικαιούται αποζημίωση.

Ευχαριστώ για την απάντηση, ήθελα να είμαι σίγουρη.

Τώρα όμως περιπλέκονται τα πράγματα γιατί σήμερα μου είπαν ότι είχε ένα ατύχημα στο χώρο της εργασίας και ότι οι παρενέργεις άρχισαν να φαίνονται σήμερα.

Θα το δηλώνω άμεσα ως εργατικό ατύχημα. Υπάρχει πρόβλημα με την απόλυση της ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΛΥΣΗ ΣΕ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΙ ΣΤΙΣ 05/07/2010.Η ΕΠΙΘ.ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ.ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ.ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

στο εντυπο της καταγγελίας σύμβασης, εκει που πρεπει κανονικά να γραψουμε το ποσο της απόλυσης, θα αναφέρουμε την διάταξη του νόμου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΤΟΤΕΧΝΙΤΕΣ ΤΙ ΙΣΥΧΕΙ? ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ η ΟΧΙ ΑΠΟΖΥΜΙΩΣΗ ΑΠΟΛΥΣΗΣ ΑΜΑ ΑΠΟΛΥΘΟΥΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άποψη του ΙΩΑΝΝΗ Δ.ΚΟΥΚΙΑΔΗ (Ομότιμου Καθηγητή ΑΠΘ) και ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΑΡΑΤΖΑ (Νομικού-Συμβούλου Εργασιακών Σχέσεων)

Περιοδικό ΔΕΝ Τεύχος 1577/ 16-31 Μαρτίου 2011..

Οι εργατοτεχνίτες δικαιούνται αποζημιώσεως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΠΟ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.. ΔΕΝ ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΕΡΓΑΤΟΤΕΧΝΙΤΕΣ. ΑΝΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΚΡΗ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άποψη του SOULIS .. μπορεί να αμπελοφιλοσοφεί.. αλλά επειδή προσχωρεί στην άποψη μου.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Aν οντως ισχυει τι γινεται με τους εργατοτεχνιτες που εχουμε απολυσει και δεν δωσαμε αποζημιωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΘΕΟΦΙΛΟΣ

Καλησπερα, εχει κανεις καποιο excelaki που να υπολογιζει αποζημιωση απολυσης ενημερωμενο με τον νεο νομο 3899/2010 ?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

<P>ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ. ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΛΗΦΘΗ ΣΕ ΕΜΠΟΡΙΚΗ Ο.Ε. ΤΟΝ 03-2009 ΩΣ ΑΠΟΘΗΚΑΡΙΟΣ ΜΕ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΜΕΙΚΤΕΣ 931,40€ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 30-4-2010 ΔΙΕΤΕΛΕΣΕ ΓΑΜΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΛΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΩΡΟ ΠΑΣΧΑ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ. </P>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...