Προς το περιεχόμενο
  • 0

Εάν υποβληθούν τώρα εκπρόθεσμα δηλώσεις ΦΠΑ μπορώ να ενταχθούν στις 100 δόσεις ;


ΑΝΝΑ Μ.

Ερώτηση

Ατομική επιχείρηση από το την χρήση 2012 είναι ανύπαρκτη φορολογικά.Δεν έχουν υποβληθεί ΦΠΑ, συγκεντρωτικές ,δηλώσεις .Βέβαια τα πρόστιμα είναι περισσότερα από τα ετήσια έσοδα.Μπορούν να υποβληθούν  τώρα και να ενταχθεί στις 100 δόσεις;

Είναι ληξιπρόθεσμα έως 1/10/14 αλλά όχι βεβαιωμένα στο taxisnet.

Ποια είναι η άποψή σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Μια πονεμένη Ιστορία. Υπέβαλα ΦΠΑ παλαιών ετών βεβαιώθηκαν 30/9/14 .Με τον νόμο ρυθμίζαμε με την τροπολογία της Παρασκεύης όχι!!! 

 

Συνάδελφοι κάτι πρέπει να γίνει για αυτό . Πρέπει οι σύλλογοι να πάρουν θέση, να ζητήσουν να ενταχθούν στην ρύθμιση και ΦΠΑ (κυρίως ΦΠΑ) που δεν έχει βεβαιωθεί. Υπάρχει πολύς κόσμος με ανάλογο πρόβλημα. Θα πρέπει να βρεθεί μία λύση...Δεν ξέρω από ποιον να αρχίσω να γράψω επίσημα για αυτό το θέμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μια πονεμένη Ιστορία. Υπέβαλα ΦΠΑ παλαιών ετών βεβαιώθηκαν 30/9/14 .Με τον νόμο ρυθμίζαμε με την τροπολογία της Παρασκεύης όχι!!! 

 

Συνάδελφοι κάτι πρέπει να γίνει για αυτό . Πρέπει οι σύλλογοι να πάρουν θέση, να ζητήσουν να ενταχθούν στην ρύθμιση και ΦΠΑ (κυρίως ΦΠΑ) που δεν έχει βεβαιωθεί. Υπάρχει πολύς κόσμος με ανάλογο πρόβλημα. Θα πρέπει να βρεθεί μία λύση...Δεν ξέρω από ποιον να αρχίσω να γράψω επίσημα για αυτό το θέμα..

Πράγματι πιστεύω ότι απασχολεί πολλές επιχειρήσεις και θα πρέπει να δοθεί μια ευκαιρία για όλες αυτές τις επιχειρήσεις.Υπάρχουν πιστεύω  εκατοντάδες που όλο αυτό το διάστημα περίμεναν αυτή την ρύθμιση μπας και ξελασπώσουν κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχει ανοίξει το σύστημα για την ρύθμιση των 100 δόσεων?

 και  τις εχουμε  τελειωσει  ηδη   και ετοιμαζομαστε  για τις γιορτες των  Χριστουγεννων    !!!!             :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ζήτημα ημερών –αν όχι ωρών- είναι να βγει στον ιντερνετικό αέρα η ηλεκτρονική εφαρμογή για την ρύθμιση των 100 δόσεων. Μέσα σε χρόνο ρεκόρ η ρύθμιση δημοσιεύτηκε στο φύλλο της Εφημερίδας της Κυβέρνησης και το μόνο που απομένει πλέον για να τεθεί σε λειτουργία είναι να εκδοθεί η νέα εφαρμοστική εγκύκλιος από τη Γενική Γραμματεία Δημοσίων Εσόδων. Σύμφωνα με πληροφορίες από το υπουργείο Οικονομικών αυτό μπορεί να γίνει ακόμη και σήμερα καθώς δεν χρειάζεται και μεγάλη μελέτη για την έκδοσή της. Απλώς θα αφαιρεθούν οι οδηγίες για τη δυνατότητα ρύθμισης και των μη ληξιπρόθεσμων οφειλών οι οποίες θα λήξουν έως το τέλος του Μαρτίου 2015.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μια πονεμένη Ιστορία. Υπέβαλα ΦΠΑ παλαιών ετών βεβαιώθηκαν 30/9/14 .Με τον νόμο ρυθμίζαμε με την τροπολογία της Παρασκεύης όχι!!! 

 

Συνάδελφοι κάτι πρέπει να γίνει για αυτό . Πρέπει οι σύλλογοι να πάρουν θέση, να ζητήσουν να ενταχθούν στην ρύθμιση και ΦΠΑ (κυρίως ΦΠΑ) που δεν έχει βεβαιωθεί. Υπάρχει πολύς κόσμος με ανάλογο πρόβλημα. Θα πρέπει να βρεθεί μία λύση...Δεν ξέρω από ποιον να αρχίσω να γράψω επίσημα για αυτό το θέμα..

Καλησπέρα συνάδελφοι Μηπως υπάρχει καποια πληροφόρηση για το παραπάνω θέμα? Εγώ έχω εταιρία που δεν έχει υποβάλλει δήλωση 2012 για αμοιβές διοίκησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...