Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση link για τροποποιητική δήλωση Ε1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

Μπορεί κάποιος να μου δώσει το link μέσω του οποίου θα υποβάλλω ηλεκτρονικά τροπ/κή δήλωση Ε1???
Ψάχνω ψάχνω στο gsis αλλά δεν το βρίσκω πουθενά!!!


Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνουμε τροποποιητική συμπληρώνουμε το πόσο που ξεχάσαμε?

Σε περίπτωση που πρέπει να συμπληρώσουμε ποσό σε είδη συμπληρωμένο κωδικό, βάζουμε τη διαφορά ή ολόκληρο το ποσό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπληρώνουμε τη δήλωση με τα στοιχεία που έπρεπε να υπάρχουν στην αρχική.

 

 

Στην τροποποιητική συμπληρώνουμε τα στοιχεία όπως θα έπρεπε να είναι κ στην αρχική.

 

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι, έχω ανοίξει και άλλο θέμα αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση. Έχω περίπτωση φορολογουμένου που στον 301 έχει παραπάνω από όσα πήρε στην πραγματικότητα. Είναι από τους κωδικούς που δε μπορείς να παρέμβεις και βγαίνει να πληρώσει 200ευρω παραπάνω ο άνθρωπος και δε μπορώ να τον βοηθήσω. Η εφορία αρνείται να πάρει χειρόγραφη ή να αλλάξει αυτή τον προσυμπληρωμένο κωδικό. Απελπισία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι, έχω ανοίξει και άλλο θέμα αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση. Έχω περίπτωση φορολογουμένου που στον 301 έχει παραπάνω από όσα πήρε στην πραγματικότητα. Είναι από τους κωδικούς που δε μπορείς να παρέμβεις και βγαίνει να πληρώσει 200ευρω παραπάνω ο άνθρωπος και δε μπορώ να τον βοηθήσω. Η εφορία αρνείται να πάρει χειρόγραφη ή να αλλάξει αυτή τον προσυμπληρωμένο κωδικό. Απελπισία....

 

Θα έπρεπε ο εκάστοτε εργοδότης να στείλει νέα βεβαίωση αποδοχών με το διορθωμένο - πραγματικό ποσό για να γίνει αποδεκτή η αλλαγή του 301 από το σύστημα. Τώρα βέβαια μετά την λήξη των δηλώσεων, δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει ... Αν είναι ακόμα ανοιχτό το σύστημα για την υποβολή των βεβαιώσεων (νομίζω ότι είναι, χωρίς να είμαι σίγουρη), τότε αφού στείλει η επιχείρηση τη σωστή βεβαίωση, τότε θα μπορείς να κάνεις τροποποιητική στον πελάτη σου με το εκάστοτε πρόστιμο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπρεπε ο εκάστοτε εργοδότης να στείλει νέα βεβαίωση αποδοχών με το διορθωμένο - πραγματικό ποσό για να γίνει αποδεκτή η αλλαγή του 301 από το σύστημα. Τώρα βέβαια μετά την λήξη των δηλώσεων, δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει ... Αν είναι ακόμα ανοιχτό το σύστημα για την υποβολή των βεβαιώσεων (νομίζω ότι είναι, χωρίς να είμαι σίγουρη), τότε αφού στείλει η επιχείρηση τη σωστή βεβαίωση, τότε θα μπορείς να κάνεις τροποποιητική στον πελάτη σου με το εκάστοτε πρόστιμο ...

 

1000 ευχαριστώ για την απάντηση... με πολλές απαντήσεις που παίρνεις διαμορφώνεις και εικόνα στο τέλος. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε και σε κάτι τελευταίο; Έχω κάνει μια τροποποιητική η οποία ακόμα δεν έχει εκκαθαριστεί. Και έλεγα να του κάνω μια δήλωση με επιφύλαξη (κάτι που έπρεπε να έχω κάνει από την αρχή-αλλά δε ήξερα ότι ο εργοδότης δημόσιο θα αρνούνταν να ξαναστείλει βεβαίωση αποδοχών διορθωμένη). Ξέρει κανείς πότε θα κλείσουν οι επανεκκαθαρίσεις και εάν θα μπορώ μετά να του υποβάλλω νέα τροποποιητική και να τσεκάρω το κουτάκι με επιφύλαξη για να το φωνάξουν στην εφορία να αποδείξει ότι έχει πάρει λιγότερο μισθό τελικά; Θεωρείται σωστό να απευθυνθεί για κάτι τέτοιο στον έφορο γιατί θα πληρώσει αδίκως 250€ παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...