Προς το περιεχόμενο

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ ΣΤΟ ΟΕΕ ΣΤΙΣ 9-12-0007


επισκέπτη Επισκέπτης-nikos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οφειλω να ομολογησω οτι με μπερδεψες με την αρχικη τοποθετηση σου...anyway :D

Kωστη ,εμπλεκεσαι ενεργα με τα συνδικαλιστικα και παρακολουθεις τις εξελιξεις απο πολυ κοντα

τα αποτελεσματα των εκλογων ηταν λιγο-πολυ γνωστα

Θελω λοιπον μια ξεκαθαρη απαντηση απο σενα πλεον

τι πιστευεις οτι θα αλλαξει στο εξης για σενα ,το μελος,τον ανωνυμο ελευθερο επαγγελματια?

Εχει ουσια η μαχη σου?...η μηπως ειναι αναγκαια μονο για να δικαιολογει τον πολεμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα πει όπως έγραψες: "Πάρτε τον π..... μου" ή θα πει: "Στα α...... μου" πάλι καρέκλα θα έχω... ????

Αυτό είναι Γρηγόρη

Αυτό είναι..

Ενα τόσο σπουδάιο θέμα και δεν μπορούσες να καταλάβεις τον Κωστή ότι αυτό μονάχα τον ενδιαφέρει.

Αυτό είναι Γρηγόρη

Αυτό είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...........

Ενα τόσο σπουδάιο θέμα και δεν μπορούσες να καταλάβεις τον Κωστή ότι αυτό μονάχα τον ενδιαφέρει.

...........

Ναι βρε Κωστή αλλά το θέμα δεν είναι η μόνο η καρέκλα ..

είναι το πως "εξαργυρώνεις" την καρέκλα.. πότε και γιατί την επιστρέφεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφειλω να ομολογησω οτι με μπερδεψες με την αρχικη τοποθετηση σου...anyway :D

Kωστη ,εμπλεκεσαι ενεργα με τα συνδικαλιστικα και παρακολουθεις τις εξελιξεις απο πολυ κοντα

τα αποτελεσματα των εκλογων ηταν λιγο-πολυ γνωστα

Θελω λοιπον μια ξεκαθαρη απαντηση απο σενα πλεον

τι πιστευεις οτι θα αλλαξει στο εξης για σενα ,το μελος,τον ανωνυμο ελευθερο επαγγελματια?

Εχει ουσια η μαχη σου?...η μηπως ειναι αναγκαια μονο για να δικαιολογει τον πολεμο?

Σε όλους απαντώ με τις ερωτήσεις που κάνω.

Διάβασε τι απάντησε ο Γρηγόρης πιο πριν

Απλά πράγματα.

Παλεύω.

Κρίνω

Και έχω την γνωμη ότι αργά η γρήγορα η κρίση έρχεται.

Για αυτό αισιοδοξώ.

Νοιώθω ότι για τα πάντα πρέπει να προσπαθείς να δείς μέσα τους βαθιά..

Μα για ναδείς πρέπει να αγγίξεις..

Και εγώ αγγίζω..

Και νοιώθω ότι έχω δει αρκετά για να μπορώ -σε λίγο καιρό - να κρίνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε Κωστή αλλά το θέμα δεν είναι η μόνο η καρέκλα ..

είναι το πως "εξαργυρώνεις" την καρέκλα.. πότε και γιατί την επιστρέφεις..

Μα βρε Σούλη..

Αυτό λέω και γώ....

είναι το πως "εξαργυρώνεις" την καρέκλα.. πότε και γιατί την επιστρέφεις..

Τι στο καλό, τόσο κακή γραφή έχω και δεν μετέδωσα αυτό που θέλω να πώ και στους τέσερεις σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστη , σε καταλαβαινω , αν και δεν ειναι αυτο που μετραει για μενα. Και να μην σε καταλαβαινα δεν θα με ενοιαζε.

Στεκομαι περισσοτερο στην αισιοδοξια σου, στο πεισμα σου και στην πιστη σου και στον αγωνα σου απεναντι σε ολους και προ παντος στον εαυτο σου.

σου ευχομαι να μην τα χασεις αυτα ποτε, εγω δεν τα καταφερα.

Δεν συμφωνω σε ολα με τους συναδελφους στον τροπο που αντιδρανε. Καμμια φορα αισθανομαι και ασχημα.

Ισως αλλη ωρα γραψω περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή , σ αγαπάω σε εκτιμάω αλλά ……. Μπούρδες

Τάχουμε ξαναπεί

Ο δικός σου συμμετέχει στην πλειοψηφεία του ΟΕΕ κάποια πολλά χρόνια (πες μας τα εσύ που τον παρακολουθείς από κοντά)

Εξαργυρώνει την έδρα του στην ΚΔ με μια θέση στο προεδρείο .

Τα προβλήματα του ελεύθερου επαγγελματία στα παπάρια του .

Το ξέρουμε όλοι

Σε ένα 15μελές συμβούλιο πρέπει να σηκωθούν 8 χεράκια για να γίνει κάτι.

Και το δικό του είναι μονίμως σηκωμένο .

Κωστή ξεκόλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη όλοι μιλάμε βασει προσωπικών εμπειριών, και δεν λαμβανουμε υπόψη τη γενική εικόνα,

να μιλήσω και εγώ με εμπειρίες, το 7 Π.Τ έχει ζήσει το βαθμό "ανεξαρτησίας" της Ανεξαρτητης ΚΙ.Ο.Ε.

Επίσης έχει ζήσει την μεροληπτική αντιμετώπιση των πρασινων παιδιών που ξυπνούσαν λογιστές Β εν μία νυκτί,

Επίσης έχει ζήσει και την απάθεια εκείνων που κατεβαίνουν στην Αθήνα για να πάνε στα μπουζούκια και τους παίρνει ο γλυκός υπνάκος ... τι Σ.Τ.Α. και @@ριες,..

για να μην πουμε οτι θες μέσο για να παρακολουθήσεις σεμινάριο... αλλο και τούτο πάλι.

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ... ΤΙΠΟΤΑ

έτσι θα σερνόμαστε μια ζωή, ουτε θα καταστρεφόμαστε ουτε θα φτιαχνόμαστε.

μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, να θα παίρνουμε λίγο θάρρος οτι κατι καλύτερο γινεται, και μετά ξανά πάλι απογοήτευση

Να ακούτε και κανέναν μικρότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστή , σ αγαπάω σε εκτιμάω αλλά ……. Μπούρδες

Τάχουμε ξαναπεί

Ο δικός σου συμμετέχει στην πλειοψηφεία του ΟΕΕ κάποια πολλά χρόνια (πες μας τα εσύ που τον παρακολουθείς από κοντά)

Εξαργυρώνει την έδρα του στην ΚΔ με μια θέση στο προεδρείο .

Τα προβλήματα του ελεύθερου επαγγελματία στα παπάρια του .

Το ξέρουμε όλοι

Σε ένα 15μελές συμβούλιο πρέπει να σηκωθούν 8 χεράκια για να γίνει κάτι.

Και το δικό του είναι μονίμως σηκωμένο .

Κωστή ξεκόλλα

Γιάννη, εγώ λογαριάζω από τότε που ύπάρχουν ζητήματα ουσίας (κατάργηση του άρθρου 38) Αλήθεια - ως νέος - υπήρχαν χειροπιαστά θέματα πιό παλιά;

Εγώ όταν ξεκίνησα τον αγώνα μου (μικρός ή μεγάλος) στην ΑΚΙΟΕ άρχιζε το ρολόι μου να μετράει από τότε.

Λές ότι είμαι μέσα στα πράγματα αλλά είμαι εδώ και 3 χρόνια (ούτε)

Βρε συ δεν καταλαβαίνεις ότι δεν γνώριζα προ 3 χρόνια τις Ομοσπονδίες μας, δεν γνώριζα το άρθρο 38, δεν γνώριζα τι είναι κεντρική διοίκηση;

Τι θες τώρα;

Να μου εξηγήσουν αυτοί για τα πρίν που δεν ήξερα; Θα μου απαντήσουν ίσια;

Εγώ θέλω να τα βλέπω με τα μάτια μου..

Εγώ θέλω να τα βλέπω με τα μάτια μου..

Εγώ θέλω να τα βλέπω με τα μάτια μου..

Εγώ θέλω να τα βλέπω με τα μάτια μου..

Και όταν τα δώ θα σου πώ..

Ως τότε θεωρώ τον ευατό μου άσχετο, όπως όμως είναι χιλιάδες οικονομολόγοι στην πιάτσα...

Ρώτα πόσους ξέρουν αυτά που έμαθα τα 3 τελευταία χρόνια που στο κα΄τω κάτω της γραφής χωρίς την ύπαρξη και αυτού του forum με την ...βιοποικιλότητά του δεν θα τα γνώριζα ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ... ΤΙΠΟΤΑ

έτσι θα σερνόμαστε μια ζωή, ουτε θα καταστρεφόμαστε ουτε θα φτιαχνόμαστε.

μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, να θα παίρνουμε λίγο θάρρος οτι κατι καλύτερο γινεται, και μετά ξανά πάλι απογοήτευση

Να ακούτε και κανέναν μικρότερο

Ερώτηση:

Εσύ Βαγγέλη συμμετείχες ενεργά κάπου;

Μετά την απάντησή σου θα σου απαντήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο κάτω κάτω να σας ρωτήσω όλους βρε μάγκες...

Γιατί "παίζει" η ΑΚΙΟΕ συνέχεια εδώ μέσα;

Μόνο εγώ βλέπω στα δικά μου χωράφια τα σημεία που δεν μου αρέσουν για να τα συζητήσω;

Πότε - ειλικρινά πότε - με ακούσατε να εξυμνώ την παράταξη μου και να την βάζω κορώνα στην καζάνα μου;

Ολο τα προβλήματα που έχει αυτά αναγείρω για συζήτηση. Οχι για άλλο καλό ή κακό σκοπό. Για να βγάλω συμπέρασμα. Για να πάω πιο βαθιά.

Εσεις βρε μάγκες στις δικές σας παρατάξεις δεν τρέχει κάστανο;

Ολα είναι ωραία και μόνο το σύνολο έχει λάθος;

Πότε θα βγείτε αντιπολίτευση στον ευατό σας;

Για να γνωρίσετε τον εαυτό σας..

Υ.Γ. Συγνώμη για το παραλήρημα... κατανοώ ότι ξεφεύγω αρκετές φορές αλλά ...

.....ποτέ δεν έσβυσα γραπτό μου

....ποτέ δεν έγραψα χωρίς το όνομά μου.

Τώρα να πεις ότι γνωρίζετε πρέπει να το γράψετε κιόλας;

Ισως να έχετε δίκιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλεξες τον δυσκολο δρομο..

Το ευκολο ειναι να εισαι μεσα και να συμβιβαζεσαι..

Το ευκολοτερο βεβαια ειναι να εισαι απο εξω και να κρινεις...τζαμπα μαγκας δηλαδη ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα πρωτο μια πληροφορια

κατα πασα πιθανοτητα τα αποτελεσματα θα διαφοροποιηθουν και η ΠΟΦΕΕ θα παρει μια εδρα

κατα δευτερο θα ηθελα να κανω μια παρεμβαση

α) Συγνωμη αλλα ετσι οπως ειναι δομιμενο το συστημα λειτουργιας στο σημερινο παιδιο του επαγγελμετος που λεγεται λοφιστης φοροτεχνικος ολοι οι εμπλεομενοι εχουν λογο για το τι γινεται στο ΟΕΕ.

οι πτυχιουχοι ΑΕΙ γιατι ειναι μελη του

οι πτυχιουχοι ΤΕΙ γιατι περνουν αδεια και το πληρωνουν

οι συναδελφοι χωρις πτυχειο γιατι εχουν αδεια και χρηματοδοτουν το ΟΕΕ

οι συναδελφοι των ΙΕΚ και ΙΙΕΚ γιατι οταν πηγαν υποτιθεται οτι θα εβγαιναν λογιστες η φοροτεχνικοι αλλα σημερα δεν εχουν δικαιωματα

αρα μπορουν ολοι να μιλουν για το ΟΕΕ και τις αποφασεις που παιρνει ή δεν παιρνει

β) πρπει να μιλουν για το οεε αυτοι που παιρνονται αποφασεις γι αυτους χωρις αυτους, αφου η νομοθεσια δεν τους επιτρεπει να ειναι μέλη σε ενα επιμελητηριο που το πληρωνουν για να θεωρησουν

γ) ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΚΑΤΕΒΗΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΑΜΙΑ ΣΑς ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

σεβαστητε αυτους που πιαστικαν κοροιδα του ιδιου του κρατους που επτρεπι την διαφημηση αλλα και την λειτουργεια αυτων των σχολων που δελεαζουν τα παιδια του κοσμου με παραπλανητικες διαφημησεις (που το ΟΕΕ δεν καρταγγελει χρονια τωρα παρ ολες τις δικες μας καταγγελιες)

θα ακουστει λιγο πικρο αυτο που θα γραψω αλλα δυστηχως ειναι η αληθεια και δεν θα ηθελα να το παρετε στραβα

στο κατω κατω της γραφης προσωπικα δεν εκατσα 6 χρονια στηνΑΒΣΠ και 9 σαν βοηθος ερευνητης στην ια σχολη για να γινω λογστης και να τρωω το ψωμι των συναδελφων λογιστων

και οποιος καταλαβε καταλαβε

αντε ξεπεζευται τωρα απο το καλαμι γιατι αν σταθει και ορθειο δημιουργει αλλα προβληματα τυχιουχοι εεεεεεεεεεε πτυχιουχοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο κάτω κάτω να σας ρωτήσω όλους βρε μάγκες...

Γιατί "παίζει" η ΑΚΙΟΕ συνέχεια εδώ μέσα;

Μόνο εγώ βλέπω στα δικά μου χωράφια τα σημεία που δεν μου αρέσουν για να τα συζητήσω;

Πότε - ειλικρινά πότε - με ακούσατε να εξυμνώ την παράταξη μου και να την βάζω κορώνα στην καζάνα μου;

Ολο τα προβλήματα που έχει αυτά αναγείρω για συζήτηση. Οχι για άλλο καλό ή κακό σκοπό. Για να βγάλω συμπέρασμα. Για να πάω πιο βαθιά.

Εσεις βρε μάγκες στις δικές σας παρατάξεις δεν τρέχει κάστανο;

Ολα είναι ωραία και μόνο το σύνολο έχει λάθος;

Πότε θα βγείτε αντιπολίτευση στον ευατό σας;

Για να γνωρίσετε τον εαυτό σας..

Υ.Γ. Συγνώμη για το παραλήρημα... κατανοώ ότι ξεφεύγω αρκετές φορές αλλά ...

.....ποτέ δεν έσβυσα γραπτό μου

....ποτέ δεν έγραψα χωρίς το όνομά μου.

Τώρα να πεις ότι γνωρίζετε πρέπει να το γράψετε κιόλας;

Ισως να έχετε δίκιο..

Aν και ξερεις την αποψη μου περι ΑΚΙΟΕ και το ρολο του μπροσταρη της στον αποκλεισμο των λογιστων απο τον τοπικο συλλογο "λογιστων" εδω συμφωνω μαζι σου και επαυξανω

Το ΟΕΕ και τα στραβα του δεν ειναι μονο η ΑΚΙΟΕ και κακως επικεντρωνομαστε εκει

Η ΑΚΙΟΕ εχει μια μονο ψηφο.Τα αλλα 14 χερακια τι εκαναν ολα αυτα τα χρονια ?

Και μια γενικη παρατηρηση :

Οταν καποιος βλεπει καποια πραγματα απ εξω θεωρω οτι τα βλεπει πολυ πιο αντικειμενικα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Συγνωμη αλλα ετσι οπως ειναι δομιμενο το συστημα λειτουργιας στο σημερινο παιδιο του επαγγελμετος που λεγεται λοφιστης φοροτεχνικος ολοι οι εμπλεομενοι εχουν λογο για το τι γινεται στο ΟΕΕ.

Συμφωνώ..

β) πρπει να μιλουν για το οεε αυτοι που παιρνονται αποφασεις γι αυτους χωρις αυτους, αφου η νομοθεσια δεν τους επιτρεπει να ειναι μέλη σε ενα επιμελητηριο που το πληρωνουν για να θεωρησουν

Συμφωνώ δεν πρέπει να συνδέεται η αμοιβή για την Άδεια (η οποία παρεπιπτόντως πρέπει να μειωθεί ή τέλος πάντων να έχει μεγαλύτερη χρονική διάρκεια) με την θεώρηση..

γ) ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΚΑΤΕΒΗΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΑΜΙΑ ΣΑς ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

σεβαστητε αυτους που πιαστικαν κοροιδα του ιδιου του κρατους που επτρεπι την διαφημηση αλλα και την λειτουργεια αυτων των σχολων που δελεαζουν τα παιδια του κοσμου με παραπλανητικες διαφημησεις (που το ΟΕΕ δεν καρταγγελει χρονια τωρα παρ ολες τις δικες μας καταγγελιες)

Διαφωνώ.. η Ελληνική πραγματικότητα δεν είναι κάτι που μας τιμά.. ούτε που θέλουμε να την διαιωνίσουμε.. πρέπει να την

αλλάξουμε..κοροϊδο δεν πιάστηκε κανείς .. που δεν ήθελε να πιαστεί..εκτός από τις διαφημίσεις υπάρχουν και οι νόμοι..

απλά όλοι ποντάρουμε στο μπάχαλο..αυτό δεν απαλλάσσει βέβαια το Ο.Ε.Ε. από τις ευθύνες του.

ένας φτυχιούχος που δεν έχει να χωρίσει τίποτα και με κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα πάρω λιγάκι (για πολύ λίγο :D ) το μέρος του Κερκυραίου στο εξής σημείο.

Ενώ είναι αποδεκτή η σκέψη των εκτός του Ο.Ε.Ε. απέναντι στο ρόλο του Ο.Ε.Ε. πραγματικά δεν μπορεί να ξεκινήσει ένα θέμα σε βάση συζήτησης χωρίς να απορίφθεί άμεσα. Είανι κάτι το οποίο με φέρνει σε δύσκολη θέση. Δεν μορώ πια να αναπτύξω ένα θέμα για το Ο.Ε.Ε. χωρίς να μην έχω διακοπή του θέματος από τα .. "σεσημασμένα κακοποιά στοιχεία :o "

Ανοίξτε χίλια θέματα με το θέμα σας βρε παιδιά (Αφού ξέρετε ότι πιστεύω ότι έχετε δίκιο) αλλά αφήστε να ρολάρουν κάποιες συζητήσεις

Θα μπορούσε π.χ. να αναπτυχθεί πολύ όμορφα - και το θέτω - το κάτωθι θέμα:

Ν.Δ 7 έδρες

Αλεβιζάκης 1 έδρα

ΠΑΣΚΟ 5 έδρες

Αριστεροί 2 έδρες.

Εγώ βλέπω πιο δυνατό τον Αλεβιζάκη φέτος.

Υποστηρίζει - λέει - και θέλω να τον πιστεύω, τους Ελεύθερους Επαγγελματίες.

Ωραία.

Την προηγούμενη 3ετία πούλησε την υποστήριξή του στην Ν.Δ για να του κάνει τα χατήρια (π.χ. κατάργηση του άρθρου 38) και να πάρει τη θέση του Γ.Γ.

Τώρα ήρθε η ώρα του λογαριασμού.

Σύμφωνα με τα λεγόμενά του τον πούλησαν στην προηγούμενη 3ετία. Δεν έκανα πράξη το αντάλλαγμά του.

Τώρα λογικά θα πρέπει να τους πει: "Πάρτε τον π..ο μου" γιατί δεν στηρίξατε τους ελεύθερους επαγγελματίες, αντίθετα τους μειώσατε. (βλ. αμοιβές ελεγκτή, και απραξία στην κατοχύρωση του). Εγώ γιαυτό συμμάχησα πριν 3 χρόνια μαζί σας. Για όφελος των ελέυθερων επαγγελματιών για τους οποίους πολεμώ. Για αυτό επειδή δεν το κάνατε δεν θέλω την θέση του Γεν Γραμματέα που μου τάξατε και σας τιμωρώ.

Τώρα ήρθε η ώρα του λογαριασμού.

Είναι σπουδάιο το θέμα για όποιον μπορέι να το καταλάβει..

Και στο κάτω κάτω να σας ρωτήσω όλους βρε μάγκες...

Γιατί "παίζει" η ΑΚΙΟΕ συνέχεια εδώ μέσα;

Μόνο εγώ βλέπω στα δικά μου χωράφια τα σημεία που δεν μου αρέσουν για να τα συζητήσω;

Πότε - ειλικρινά πότε - με ακούσατε να εξυμνώ την παράταξη μου και να την βάζω κορώνα στην καζάνα μου;

Ολο τα προβλήματα που έχει αυτά αναγείρω για συζήτηση. Οχι για άλλο καλό ή κακό σκοπό. Για να βγάλω συμπέρασμα. Για να πάω πιο βαθιά.

Εσεις βρε μάγκες στις δικές σας παρατάξεις δεν τρέχει κάστανο;

Ολα είναι ωραία και μόνο το σύνολο έχει λάθος;

Πότε θα βγείτε αντιπολίτευση στον ευατό σας;

Για να γνωρίσετε τον εαυτό σας..

Υ.Γ. Συγνώμη για το παραλήρημα... κατανοώ ότι ξεφεύγω αρκετές φορές αλλά ...

.....ποτέ δεν έσβυσα γραπτό μου

....ποτέ δεν έγραψα χωρίς το όνομά μου.

Τώρα να πεις ότι γνωρίζετε πρέπει να το γράψετε κιόλας;

Ισως να έχετε δίκιο..

Κωστή

Μην ξεχνάς ότι εσύ έβαλες το θέμα της ΑΚΙΟΕ εδώ μέσα.

Εσύ έβαλες το 7+1

Και ότι τον πούλησαν, παρ όλο που τους πούλησε την ψήφο.

Και ότι και τώρα θα τους την ξαναματαπουλήσει

Για να βγει στις επόμενες εκλογές να παραπονεθεί ότι τον πούλησαν και να ζητήσει να ξαναματαψηφιστεί για να ξαναπουλήσει σε αυτούς που τον πουλάνε

Ουφ , μπερδεύτηκα

Και αυτός ο χριστιανός, να αγοράσει δεν ξέρει ?

όλο στο ¨πούλα¨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πάντα ο α.α. έθεσε το θέμα στη σωστή διάσταση.

Κωστή συνεχίζεις να είσαι ρομαντικός. Δεν είναι κακό αυτό.

Συνέχισε.

Όσο για την ΑΚΙΟΕ = Αλεβιζάκης ή το αντίθετο, τα πράγματα είναι μία από τα ίδια.

Δηλ. όπως έκανε πάντα θα συμμαχίσει με την κυβερνητική παράταξη.

Ας λέτε ότι θέλετε οι υπόλοιποι. Δική τοιυ είναι η παράταξη, δική του και η απόφαση.

Όσο για την ΠΟΦΕΕ αν αληθεύουν οι πληροφορίες του Απόστολου, η θέση (κατά την άποψή μου), πρέπει να είναι μία.

Η προεδρία του ΟΕΕ, χωρίς κανένα συμβιβασμό.

Κάτι που θα έπρεπε να είχα κάνει και ο Αλεβιζάκης τόσα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μιλήσω και εγώ με εμπειρίες, το 7 Π.Τ έχει ζήσει το βαθμό "ανεξαρτησίας" της Ανεξαρτητης ΚΙ.Ο.Ε.

Επίσης έχει ζήσει την μεροληπτική αντιμετώπιση των πρασινων παιδιών που ξυπνούσαν λογιστές Β εν μία νυκτί,

Επίσης έχει ζήσει και την απάθεια εκείνων που κατεβαίνουν στην Αθήνα για να πάνε στα μπουζούκια και τους παίρνει ο γλυκός υπνάκος ... τι Σ.Τ.Α. και @@ριες,..

για να μην πουμε οτι θες μέσο για να παρακολουθήσεις σεμινάριο... αλλο και τούτο πάλι.

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ... ΤΙΠΟΤΑ

έτσι θα σερνόμαστε μια ζωή, ουτε θα καταστρεφόμαστε ουτε θα φτιαχνόμαστε.

μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας, να θα παίρνουμε λίγο θάρρος οτι κατι καλύτερο γινεται, και μετά ξανά πάλι απογοήτευση

Να ακούτε και κανέναν μικρότερο

Καλημέρα σου.

Μου έκανε εντύπωση αυτά που καταγγέλεις για το 7ο της Θεσσαλίας.

Επειδή ξέρω αρκετούς απο την Διοίκηση του 7ου, και επειδή εχω βιώσει αυτές τις 'ανώνυμες' αντιεξουσιαστικές καταγγελίες (ανώνυμες με την έννοια οτι απευθύνονται 'γενικά' σε ολους) εχω να πώ οτι :

Τόσο ο Αιμίλιος Νταγγιάνης, όσο και ο Εμμανουήλ ο Γιώργος, και ο Χρόνης Ισαακίδης, ειναι συνεχώς μέσα στην ΣτΑ.

Μάλιστα, καταθέτουν προτάσεις για τα θέματα που κρίνουν οτι πρέπει να παρέμβουν. Αρα, υπνάκο δεν παίρνου. (ίσως κάποιοι αλλοι, που δεν τους ξέρω)

Ειναι γεγονός ομως, οτι αρκετοί το κάνουν. Ειναι γεγονός επίσης οτι αρκετοί ασχολούνται περισσότερο με το Πολιτικό Κονσομασιόν παρά με τα τεκταινόμενα μέσα στην ΣτΑ. Εχεις δίκιο σε αυτό. (κάτι ανάλογο με ολες τις αντίστοιχες μαζώξεις στις Ομοσπονδίες). Πρέπει να τονίσω οτι αυτο το χαρακτηριστικό δεν το έχουν μόνο τα μέλη των κομματικών παρατάξεων. Δυστυχώς ειναι γενικό φαινόμενο. (εχω αναφέρει για την αντίστοιχη συμπεριφορά και των αγωνιστών των Λογιστών).

ΤΟ να πετάμε υπονοούμενα για πράσινους που πήραν εν μία νυκτί παράτυπα άδειες, χωρίς να το συγκεκριμενοποιούμε, γινόμαστε θαμώνες καφενείου.

Οσο για τα σεμινάρια, επέτρεψε καλέ μου φίλε να ΑΜΦΙΒΑΛΩ. Δεν πιστεύω οτι χρειάζεται 'μέσον' για να παρακολουθήσεις σεμινάρια του ΟΕΕ στην Λάρισα. Υπάρχει δηλαδή ατομο που εκανε αιτηση να παρακολουθήσει και το εβγαλαν επειδή δεν ειχε μέσον?

Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά τέτοιες καταγγελίες, ετσι, στο γενικό, τίς έχω άδικα βιώσει, (και τίς έχω πληρώσει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη λέξη "σεσημασμένο κακοποιό στοιχείο" την πήρατε από ένα κείμενο ενός άσχετου που εννοούσε το αντίθετο (=μαχητής) και την ανάγατε σε αυτοταμπέλα.

Τη λέξη "πολίτης" την πήρατε από ένα κείμενο χωρίς βάση, με ορίζοντα (χωρίς βάση πέφτεις και δεν βλέπεις πια τον ορίζοντα) και την ανάγαγατε σε αυτοταμπέλα.

Μην τις ξαναναφέρετε.

Σας, μας προσβάλλουν.

Κώστα,

επειδή δεν έχω μάθει να παίζω με τις λέξεις

επειδή δεν μου αρέσουν οι ταμπέλες

επειδή είμαι απέξω αλλά μέσα μπορώ να δω (και ίσως και καθαρότερα)

επειδή δεν έχω ίδιον όφελος

επειδή το σεσημασμένο κακοποιό στοιχείο με ή χωρίς εισαγωγικά και φατσάκια, έχει για εμένα αρνητική έννοια και όχι την έννοια του μαχητή

επειδή δεν το διάβασα σε ένα κείμενο ενός άσχετου, αλλά του Κωστή

επειδή η λέξη πολίτης δεν φιγουράρει σε ένα κείμενο χωρίς βάση αλλά εδώ

http://www.akioe.gr/default.asp?node=page&id=2072

Ημερομηνία: 29/11/2007

Είναι κοινός στόχος στον κλάδο των οικονομολόγων ότι το επάγγελμα του Λογιστή-Φοροτέχνη θα πρέπει να ασκείται αποκλειστικά από τους απόφοιτους των ΑΕΙ και ΤΕΙ. Σήμερα, συνεχίζουν στα πλαίσια της υπάρχουσας νομοθεσίας να ασκούν το επάγγελμα κι όσοι από τους πολίτες εργάζονταν κατά την εφαρμογή 375/91 και Π.Δ.340/98 Ν. 2515/97, με τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις που προβλέπει η νομοθεσία. Με τη σταδιακή έξοδο των εμπειρικών από το επάγγελμα, αυτό θα πρέπει να ασκείτε αποκλειστικά από τους απόφοιτους των ΑΕΙ και ΤΕΙ, με τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις που δίνει ο νομοθέτης για κάθε επιστήμονα ανάλογα του επιπέδου σπουδών του όπως έχουν οργανωθεί πετυχημένα κατοχυρωμένα επαγγέλματα.

..........σε αυτό το παιχνίδι θα συνεχίσω να λέω "ντούκου"!

Πάντα φιλικά

Μαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλεξες τον δυσκολο δρομο..

Το ευκολο ειναι να εισαι μεσα και να συμβιβαζεσαι..

Το ευκολοτερο βεβαια ειναι να εισαι απο εξω και να κρινεις...τζαμπα μαγκας δηλαδη ..

Χρύσα, πάντα κτυπάς στο κόκκαλο.

Δυστυχώς, παντού (οχι μόνο στα 'κοινά') Το εύκολο και το Ευκολότερο βασιλεύει.

Οπως επίσης βασιλεύει και το ρητο "Ο ελάχιστος κόπος για την απόκτηση καλύτερων αγαθών και δικαιωμάτων" .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω οτι χρειάζεται 'μέσον' για να παρακολουθήσεις σεμινάρια του ΟΕΕ στην Λάρισα. Υπάρχει δηλαδή ατομο που εκανε αιτηση να παρακολουθήσει και το εβγαλαν επειδή δεν ειχε μέσον?

Από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω δεν χρειάζεται "μέσον" για να παρακολουθήσεις σεμινάριο του ΟΕΕ στην Λάρισα.

Συγκεκριμένα σε ένα σεμινάριο που συνδιοργάνωσε το ΟΕΕ με την ΕΕΔΕ για το ΦΠΑ στα ακίνητα όπου για τα μέλη του ΟΕΕ η συμμετοχή ήταν δωρεάν μετά από παρέμβαση του κ. Νταγιάννη, και τα μη μέλη είχαν δικαίωμα δωρεάν συμμετοχής.

Υ.Γ.

Βαγγέλη (VATS) το θυμάσαι αυτό? Μαζί αν δεν κάνω λάθος παρακολουθήσαμε το σεμινάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιάννης (Μπίμπης) Εκλέγεται στην ΣτΑ.

Απο εχθές ειναι στο Νοσοκομείο.

Ξέρει οτι ολοι του φόρουμ ευχονται το καλύτερο και τον σκέφτονται.

Δεν ειναι λίγο να προσπαθούν να δώσουν αιμοπετάλια και οι e-φίλοι. Αυτο τον κάνει να νιώθει αισιοδοξία.

**** Αν έβγαινε και το Σταυρουλάκης, Το Φόρουμ θα ειχε 2 Original εκπροσώπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω δεν χρειάζεται "μέσον" για να παρακολουθήσεις σεμινάριο του ΟΕΕ στην Λάρισα.

Συγκεκριμένα σε ένα σεμινάριο που συνδιοργάνωσε το ΟΕΕ με την ΕΕΔΕ για το ΦΠΑ στα ακίνητα όπου για τα μέλη του ΟΕΕ η συμμετοχή ήταν δωρεάν μετά από παρέμβαση του κ. Νταγιάννη, και τα μη μέλη είχαν δικαίωμα δωρεάν συμμετοχής.

Χαίρομαι που το ακούω (διαβάζω). Επειδή εκτιμάω τον Νταγιάννη και ξέρω οτι εχουμε ιδιες απόψεις σε αυτά τα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ.. η Ελληνική πραγματικότητα δεν είναι κάτι που μας τιμά.. ούτε που θέλουμε να την διαιωνίσουμε.. πρέπει να την

αλλάξουμε..κοροϊδο δεν πιάστηκε κανείς .. που δεν ήθελε να πιαστεί..εκτός από τις διαφημίσεις υπάρχουν και οι νόμοι..

απλά όλοι ποντάρουμε στο μπάχαλο..αυτό δεν απαλλάσσει βέβαια το Ο.Ε.Ε. από τις ευθύνες του.

ένας φτυχιούχος που δεν έχει να χωρίσει τίποτα και με κανέναν.

Σούλη μήπως διαφωνείς με τον όρο "κορόιδο" ? Με την ανοχή του κράτους δεν έγινε αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρύσα, πάντα κτυπάς στο κόκκαλο.

Δυστυχώς, παντού (οχι μόνο στα 'κοινά') Το εύκολο και το Ευκολότερο βασιλεύει.

Οπως επίσης βασιλεύει και το ρητο "Ο ελάχιστος κόπος για την απόκτηση καλύτερων αγαθών και δικαιωμάτων" .

Δεν ξερω που χτυπαω.

το σιγουρο ειναι οτι εχω μια μανια να βλεπω λιγο λοξα.

Εμενα δεν με νοιαζει αν ειναι ο Αλεβιζακης απο πανω ή οποιος αλλος.

Εμενα με νοιαζει που ο Σταυρουλακης φωναζει μονος του.

Και αντι να τον ενισχυσουμε για να αποδυναμωσουμε τον Αλεβιζακη και καθενα τετοιο, τον επιπλητουμε κιολας.

(Συμβολικα τα ονοματα, βαλτε οποια αλλα στη θεση τους θελετε)

Α και με την ευκαιρια, εγω καβαλημενους βλεπω πολλους απεξω, απο τους ανευ πτυχιων. Ισα-ισα που ξερω πτυχιουχους που κρυβουν τα πτυχια τους.

Και στο κατω-κατω δεν μας τα χαρισε κανεις.

Ολοι με καποιο τροπο τα εχουμε ακριβοπληρωσει. Ε δε θα φερουμε και το βαρος οτι αδικουμε κανενα, επειδη προσπαθησαμε για κατι καλυτερο, που ισως και για μας να μην ηρθε ποτε.

Αν καποιος πτυχιουχος ή μη αισθανεται οτι του τρωνε το ψωμι να ψαξει αλλου τις αιτιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...