Προς το περιεχόμενο

TaxisNet (Ε1) και περιορισμένος χώρος για δήλωση εισοδήματος απο "Γεωργικές"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Arxaggelos

Καλησπέρα "κοινότητα".

Πως αντιμετωπίζω το θέμα της δήλωσης εισοδημάτων από γεωργικές επιχειρήσεις 8 στον αριθμό διαφορετικών Ειδών Παραγωγής όταν στο έντυπο (Ε1) του TaxisNet έχει μόνο 4 σειρές για 4 διαφορετικά είδη παραγωγής (με βάση το αντικειμενικό σύστημα);

Υπάρχει δυνατότητα ηλεκτρονικής υποβολής ή θα πρέπει να υποβάλλω αναγκαστικά το Ε1 με τα χεράκια μου και τα ποδαράκια μου στην ΔΟΥ με την γνωστή επισυναπτόμενη κατάσταση ;

Ευχαριστώ ! Arxaggelos (Gabriel) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Yiannis
Καλησπέρα "κοινότητα".

Πως αντιμετωπίζω το θέμα της δήλωσης εισοδημάτων από γεωργικές επιχειρήσεις 8 στον αριθμό διαφορετικών Ειδών Παραγωγής όταν στο έντυπο (Ε1) του TaxisNet έχει μόνο 4 σειρές για 4 διαφορετικά είδη παραγωγής (με βάση το αντικειμενικό σύστημα);

Υπάρχει δυνατότητα ηλεκτρονικής υποβολής ή θα πρέπει να υποβάλλω αναγκαστικά το Ε1 με τα χεράκια μου και τα ποδαράκια μου στην ΔΟΥ με την γνωστή επισυναπτόμενη κατάσταση ;

Ευχαριστώ ! Arxaggelos (Gabriel) :-)

Εγώ συμπλήρωσα τα 4 πεδία και στον κωδ. 915 - 916 έβαλα το συνολικό εισόδημα απο όλες τις καλλιέργειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη NIKANOR

Καλησπέρα -και πάλι- Γαβριήλ

Γράφεις τις 3 πρώτες σειρές και στην τέταρτη "ως συνημμένη κατάσταση"

Κάνεις κατάσταση με την ίδια γραμμογράφηση, την κρατάς μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά και το σύνολο του γεωργικού εισοδήματος το γράφεις στον κωδ.915-916

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Arxaggelos

Thnx ... για την απαντήση NIKANOR και Yiannis .... και στο παλιό βινύλιο να παιζει Thin Lizzy το Angel Of Death .... κόλαση μιλάμε έγραφαν ιστορία οι άνθρωποι... ΒΒ τα λέμε. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...