Προς το περιεχόμενο

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ Ε9 ΠΑΛΑΙΩΝ ΕΤΩΝ ΜΕΣΩ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ TAXIS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρεται, ο πελατης μου εχει υποβαλει Ε9 2005 και τωρα διαπιστωσε οτι ειναι λαθος τα τ.μ. και θελει να τα διορθωσει.Το ΕΤΑΚ 2009 εχει βγει μηδενικο. Μπαινω στο συστημα δεν βρισκω στην αριστερη μπαρα αναιρεση για να κανω τροποποιητικη, προσπαθησα με αλλο τροπο, υποβολη Ε9 μεταβολη, συνεχεια μεταβολης και δεν δεχεται γιατι δεν βρισκει το οικοδ.τετρ. στον χαρτι και δεν ανοιγει χαρτης. Μηπως πρεπει να κανω διαγραφη και μετα υποβολη εκ νεου. Ευχαριστω. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ. Η απάντηση του taxis είναι οτι ειναι υπο επεξεργασια το ΕΤΑΚ και πρέπει να το περιμενω και να πάω με αυτή στη ΔΟΥ. Το ΕΤΑΚ του 2009 το εχει λάβει κανονικα και θέλει διόρθωση για το 2010 το Ε9. Στη ΔΟΥ δεν ανακατεύονται λένε με τα ηλεκτρονικά! Μπαλάκι δηλαδη απο τον ένα στον άλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ. Η απάντηση του taxis είναι οτι ειναι υπο επεξεργασια το ΕΤΑΚ και πρέπει να το περιμενω και να πάω με αυτή στη ΔΟΥ. Το ΕΤΑΚ του 2009 το εχει λάβει κανονικα και θέλει διόρθωση για το 2010 το Ε9. Στη ΔΟΥ δεν ανακατεύονται λένε με τα ηλεκτρονικά! Μπαλάκι δηλαδη απο τον ένα στον άλλο!

Αν έχει εκδοθεί ΕΤΑΚ του 2009 τότε υποχρεωτικά τροποποιητική στη Δ.Ο.Υ.Για διορθώσεις το 2010 και το 2011 θα δοθεί πάλι το αιτημα αναίρεσης σε λιγες ημέρες και μετα την αναίρεση διόρθωση απο την αρχή ηλεκτρονικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ. Η απάντηση του taxis είναι οτι ειναι υπο επεξεργασια το ΕΤΑΚ και πρέπει να το περιμενω και να πάω με αυτή στη ΔΟΥ. Το ΕΤΑΚ του 2009 το εχει λάβει κανονικα και θέλει διόρθωση για το 2010 το Ε9. Στη ΔΟΥ δεν ανακατεύονται λένε με τα ηλεκτρονικά! Μπαλάκι δηλαδη απο τον ένα στον άλλο!

Αν έχει εκδοθεί ΕΤΑΚ του 2009 τότε υποχρεωτικά τροποποιητική στη Δ.Ο.Υ.Για διορθώσεις το 2010 και το 2011 θα δοθεί πάλι το αιτημα αναίρεσης σε λιγες ημέρες και μετα την αναίρεση διόρθωση απο την αρχή ηλεκτρονικά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα καταφερα μετα απο πολλες προσπαθειες να επικοινωνισω με ΓΠΠΣ στο τηλ.2104802552. Εξηγησα το προβλημα, εδωσα ΑΦΜ πελατη και μου εκαναν αναιρεση και στη συνεχεια οδηγιες: Υποβολη Ε9 2010 - αριστερη μπαρα Πινακας1: μεταβολη κτισματος/οικοπεδου, ανοιγει πινακας με στοιχεια που ειχες, κανεις διορθωσεις, αριστερη μπαρα συνεχεια μεταβολης δηλωσεις, βγαινει πινακας με διορθωσεις που εχεις κανει,ελεγχεις και οριστικοοιηση.Καλη επιτυχια! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοί τους κράζουμε, εγώ πάντως πιστεύω πως κάνουν το καλύτερο δυνατόν.

Από αλλού θα πρέπει να ζητάμε τα ρέστα κι όχι τους εργαζόμενους ανθρώπους εκεί στο gsis και στο ika.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα του Ε9 λειτουργει ; γιατι και το Σαββατο που προσπάθησα να μπω δεν δουλευε.

πριν μια ωρα οριστικοποιησα ενα Ε9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοί τους κράζουμε, εγώ πάντως πιστεύω πως κάνουν το καλύτερο δυνατόν.

Από αλλού θα πρέπει να ζητάμε τα ρέστα κι όχι τους εργαζόμενους ανθρώπους εκεί στο gsis και στο ika.gr

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν τα "βάζει" με τους εργαζόμενους της Γ.Γ.Π.Σ διότι όλοι γνωρίζουμε την δουλειά που κάνουν.

Οι άνθρωποι με τα μέσα,που τους δίνουν κάνουν θαύματα και αν κάποιες φορές το σύστημα "κολλάει" ή

τα "φτύνει" δεν νομίζω να φταίνε αυτοί,διότι αν τους παρείχαν συστήματα τύπο ΝΑSA,δεν νομίζω να υπήρχε

πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και καλά .. ποτίσματα (λόγω ζέστης :)

κυρία που το 2005 αγόρασε οικόπεδο αλλά δεν το δήλωσε ποτέ στο ε9 μου έθεσε το χμμ .. υπαρξιακό ερώτημα : να το δηλώσει τώρα στο ε9 2009 (όσο προλαβαίνει δλδη ) ή να μην το δηλώσει και να πάει στην εφορία κατευθείαν ??

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα....

Πρόλαβα να οριστικοποιήσω το Ε9 του 2009 που είχε αρκετά λάθη (έλειπε η σύζυγος και τα ακινητά της)

Για να μην σας ζαλίζω και πολύ το θέμα μου είναι οτι δεν πρόλαβα να οριστικοποιήσω τα επόμενα έτη........

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα....

Πρόλαβα να οριστικοποιήσω το Ε9 του 2009 που είχε αρκετά λάθη (έλειπε η σύζυγος και τα ακινητά της)

Για να μην σας ζαλίζω και πολύ το θέμα μου είναι οτι δεν πρόλαβα να οριστικοποιήσω τα επόμενα έτη........

ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ?????????

Από τη στιγμή που διόρθωσες το 2009, τα επόμενα έτη θα είναι κι αυτά διορθωμένα.

Επομένως μην αγχώνεσε!

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγχώθηκα γιατί στο 2010 δεν μου έφερνε τα ακίνητα της συζύγου.....(!!!)

αλλά μετά απο αρκετή ώρα μου απάντησαν στο τηλέφωνο απο το taxis και μου είπαν ότι σε κανένα 2ωρο θα ανοίξουν την εφαρμογή για τα έτη 2010 και 2011.

Τώρα μπορώ να πάρω ανάσα....σ' ευχαριστώ πάντως για την απάντηση!!!!

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...
επισκέπτη Σωτήρης -επισκέπτης

Καλησπέρα

μου ήρθε το ΕΤΑΚ του 2009 και είναι χρεωστικό ενω κανονικά επρεπε να είναι μηδενικό ..πήγα στην ΔΟΥ για τροποποιητική αλλα δεν την δέχονται μου λένε να κάνω ηλεκτρονικά ..το θέμα είναι οτι δέν έχει ανοιχτό για το 2009 για να κάνεις τροποποιητική ..μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει τι να κάνω

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...