Προς το περιεχόμενο

Ελεγχος χρηματικών ποσών που έχουν μεταφερθεί στο εξωτερικό.. καλά κρασιά!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια, με τους αποθανόντες συζύγους και την ανάγκη χρήσης και των δικών τους εισοδημάτων ......τι γίνεται??

εχω περίπτωση κυριας που απεβίωσε το 2008.....το σύστημα που επιτρέπει για το 2000-2001 να καταχωρήσω τα χρηματικά της διαθέσιμα.....αλλα απο κει και περα.......ακρα του ταφου σιωπη στον κάμπο βασιλευει!!!

τι σκ@τ@ πρόγραμμα ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΡΧΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ Ε1 ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2004, ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΕΜΒΑΣΜΑΤΟΣ ΣΕ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑ.

Την περασμένη βδομάδα, υπάλληλος Εισοδήματος σε ΔΟΥ ζήταγε 40 ευρώ πρόστιμο για την σχετική υποβολή.

Σήμερα η Προϊσταμένη μου ζήτησε 300 ευρώ.

Τι γίνεται; Πώς ορίζονται τα πρόστιμα;

Όπως με ενημέρωσε και η υπάλληλος αργότερα, η προϊσταμένη έχει δικαίωμα υποβολής προστίμου για πάνω απο 1000 ευρώ.

SERIOUSLY? Νομίζω πρώτα ο έλεγχος πρέπει να γίνει για τους υπαλλήλους και μετά για τους πολίτες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πρωτες καμερες που πρεπει να εμπεναν ειναι στο εσωτερικο των υπηρεσιων, και μετα να βγουν εξω.

Γιατι το ψαρι απο το κεφαλι βρωμαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΡΧΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ Ε1 ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2004, ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΕΜΒΑΣΜΑΤΟΣ ΣΕ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑ.

Την περασμένη βδομάδα, υπάλληλος Εισοδήματος σε ΔΟΥ ζήταγε 40 ευρώ πρόστιμο για την σχετική υποβολή.

Σήμερα η Προϊσταμένη μου ζήτησε 300 ευρώ.

Τι γίνεται; Πώς ορίζονται τα πρόστιμα;

Όπως με ενημέρωσε και η υπάλληλος αργότερα, η προϊσταμένη έχει δικαίωμα υποβολής προστίμου για πάνω απο 1000 ευρώ.

SERIOUSLY? Νομίζω πρώτα ο έλεγχος πρέπει να γίνει για τους υπαλλήλους και μετά για τους πολίτες.....

 

Δίκιο έχεις άλλα που να το βρεις;

 

Μήπως ο υπόχρεος είναι μισθωτός και μπορείς να το παλέψεις;

 

Ρε παιδια, με τους αποθανόντες συζύγους και την ανάγκη χρήσης και των δικών τους εισοδημάτων ......τι γίνεται??

εχω περίπτωση κυριας που απεβίωσε το 2008.....το σύστημα που επιτρέπει για το 2000-2001 να καταχωρήσω τα χρηματικά της διαθέσιμα.....αλλα απο κει και περα.......ακρα του ταφου σιωπη στον κάμπο βασιλευει!!!

τι σκ@τ@ πρόγραμμα ειναι αυτο?

 

Τα βάζεις όλα μαζί στον επιζώντα.

 

Μην πεις τίποτα για την "επιστημονικότητα" του "εργαλείου".

 

Το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΡΧΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ Ε1 ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2004, ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΕΜΒΑΣΜΑΤΟΣ ΣΕ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑ.

Την περασμένη βδομάδα, υπάλληλος Εισοδήματος σε ΔΟΥ ζήταγε 40 ευρώ πρόστιμο για την σχετική υποβολή.

Σήμερα η Προϊσταμένη μου ζήτησε 300 ευρώ.

Τι γίνεται; Πώς ορίζονται τα πρόστιμα;

Όπως με ενημέρωσε και η υπάλληλος αργότερα, η προϊσταμένη έχει δικαίωμα υποβολής προστίμου για πάνω απο 1000 ευρώ.

SERIOUSLY? Νομίζω πρώτα ο έλεγχος πρέπει να γίνει για τους υπαλλήλους και μετά για τους πολίτες.....

 

Δίκιο έχεις άλλα που να το βρεις;

 

Μήπως ο υπόχρεος είναι μισθωτός και μπορείς να το παλέψεις;

 

Ρε παιδια, με τους αποθανόντες συζύγους και την ανάγκη χρήσης και των δικών τους εισοδημάτων ......τι γίνεται??

εχω περίπτωση κυριας που απεβίωσε το 2008.....το σύστημα που επιτρέπει για το 2000-2001 να καταχωρήσω τα χρηματικά της διαθέσιμα.....αλλα απο κει και περα.......ακρα του ταφου σιωπη στον κάμπο βασιλευει!!!

τι σκ@τ@ πρόγραμμα ειναι αυτο?

 

Τα βάζεις όλα μαζί στον επιζώντα.

 

Μην πεις τίποτα για την "επιστημονικότητα" του "εργαλείου".

 

Το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΡΧΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ Ε1 ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2004, ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΕΜΒΑΣΜΑΤΟΣ ΣΕ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑ.

Την περασμένη βδομάδα, υπάλληλος Εισοδήματος σε ΔΟΥ ζήταγε 40 ευρώ πρόστιμο για την σχετική υποβολή.

Σήμερα η Προϊσταμένη μου ζήτησε 300 ευρώ.

Τι γίνεται; Πώς ορίζονται τα πρόστιμα;

Όπως με ενημέρωσε και η υπάλληλος αργότερα, η προϊσταμένη έχει δικαίωμα υποβολής προστίμου για πάνω απο 1000 ευρώ.

SERIOUSLY? Νομίζω πρώτα ο έλεγχος πρέπει να γίνει για τους υπαλλήλους και μετά για τους πολίτες.....

 

Δίκιο έχεις άλλα που να το βρεις;

 

Μήπως ο υπόχρεος είναι μισθωτός και μπορείς να το παλέψεις;

 

Ρε παιδια, με τους αποθανόντες συζύγους και την ανάγκη χρήσης και των δικών τους εισοδημάτων ......τι γίνεται??

εχω περίπτωση κυριας που απεβίωσε το 2008.....το σύστημα που επιτρέπει για το 2000-2001 να καταχωρήσω τα χρηματικά της διαθέσιμα.....αλλα απο κει και περα.......ακρα του ταφου σιωπη στον κάμπο βασιλευει!!!

τι σκ@τ@ πρόγραμμα ειναι αυτο?

 

Τα βάζεις όλα μαζί στον επιζώντα.

 

Μην πεις τίποτα για την "επιστημονικότητα" του "εργαλείου".

 

Το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ, ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ-ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ?

Ακόμη περιμένουμε.

 

Περιμένουμε το χαρτί από την τράπεζα για να καταθέσουμε συμπληρωματική.

 

Το αποκορύφωμα ποιο είναι?

 

Η τοπική μας ΔΟΥ έχει τεχνικό πρόβλημα και δεν μπορεί να κάνει εκκαθαρίσεις.

 

Οι προθεσμίες εδώ και καιρό δεν μπαίνουν για τουε φορολογούμενους αλλά για τις υπηρεσίες, τράπεζες, κτλ.

 

Εμείς έτσι και αλλιώς προλαβαίνουμε τα πάντα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΡΧΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ Ε1 ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2004, ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΕΜΒΑΣΜΑΤΟΣ ΣΕ ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑ.

Την περασμένη βδομάδα, υπάλληλος Εισοδήματος σε ΔΟΥ ζήταγε 40 ευρώ πρόστιμο για την σχετική υποβολή.

Σήμερα η Προϊσταμένη μου ζήτησε 300 ευρώ.

Τι γίνεται; Πώς ορίζονται τα πρόστιμα;

Όπως με ενημέρωσε και η υπάλληλος αργότερα, η προϊσταμένη έχει δικαίωμα υποβολής προστίμου για πάνω απο 1000 ευρώ.

SERIOUSLY? Νομίζω πρώτα ο έλεγχος πρέπει να γίνει για τους υπαλλήλους και μετά για τους πολίτες.....

http://reviews.in.gr/finance/forologia/article/?aid=5601554'>http://reviews.in.gr/finance/forologia/article/?aid=5601554

Διάβασε το εβδομο σημείο και την ΠΟΛ

Δεν υπάρχει πρόστιμο !

τελικά πλήρωσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anagnostis peris forum tsig:
Δυστυχώς κύριοι θα σας επιβεβαιώσω κάτι που έμαθα σήμερα προσωπικά.
Στάλθηκαν σε διευθυντή τράπεζας από την εφορία επιστολές για κατάσχεση λογαριασμών καταθετών, προφανώς λόγω χρεών προς το δημόσιο.
Μην αρχίσει κανείς το που το ξέρω κλπ, η τίποτα άλλες βλακείες...ΤΟ ΞΕΡΩ πολύ καλά (ήμουν παρόν)
Στην κοινή προσπάθεια όλων μας για ενημέρωση οφείλω να σας το γνωστοποιήσω.
http://www.tsig.gr/lang-el/forum/8-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D/18726-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%B5%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1?start=909#25097

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ , ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ ΠΟΥ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ{ ΑΠΟ ΟΙΚ. 2005 ΩΣ ΟΙΚ 010 )  , ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟΥ , ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΟΙΚ ΕΤΗ  2011 & 2012

 

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΓΡΑΨΩ ΕΓΩ ?

 

ΕΠΙΣΗΣ ΕΛΑΧ ΤΕΚΜ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΙΚ. 2010 - ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ 2900,00 ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΚ. 2011ΚΑΙ ΜΕΤΑ  - ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ 2500,00 ΣΕ ΚΑΘΕΝΑ , 5.000,00 ΣΥΝΟΛΙΚΑ

ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΑΥΤΟ ?

 

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ  , ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΥΠΟΜΝΗΜΑΤΟΣ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ , ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ ΠΟΥ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΕΚΜΗΡΙΟ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ{ ΑΠΟ ΟΙΚ. 2005 ΩΣ ΟΙΚ 010 )  , ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΣΟ ΤΕΚΜΗΡΙΟΥ , ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΟΙΚ ΕΤΗ  2011 & 2012

 

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΓΡΑΨΩ ΕΓΩ ?

 

ΕΠΙΣΗΣ ΕΛΑΧ ΤΕΚΜ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΙΚ. 2010 - ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ 2900,00 ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΚ. 2011ΚΑΙ ΜΕΤΑ  - ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ 2500,00 ΣΕ ΚΑΘΕΝΑ , 5.000,00 ΣΥΝΟΛΙΚΑ

ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΑΥΤΟ ?

 

ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ  , ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΥΠΟΜΝΗΜΑΤΟΣ ?

ΓΙΑ ΤΑ ΤΕΚΜ , ΜΟΛΙΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΟ ΤΗΛ 4802033 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΓΡΑΨΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΠΟΣΑ ΤΩΝ ΤΕΚΜ

ΤΕΚΜ ΔΙΑΒ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚ - ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ - ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες μερες χρειαζονται για να περαστει η συμπληρωματικη/τροποποιητικη δηλωση στο taxis?

Δεν γινεται αυτοματα αν και αυτο ηταν το αναμενομενο

 

Καποιος που εχει κανει ηδη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://reviews.in.gr/finance/forologia/article/?aid=5601554

Διάβασε το εβδομο σημείο και την ΠΟΛ

Δεν υπάρχει πρόστιμο !

τελικά πλήρωσε?

Ευχαριστώ για τον σύνδεσμο.

 

"Όταν ο φορολογούμενος υποβάλλει συμπληρωματική δήλωση και δηλώνει εισόδημα που φορολογείται με ειδικό τρόπο, ή απαλλάσσεται του φόρου, ή χρηματικά ποσά που δεν θεωρούνται εισόδημα, δεν επιβάλλεται σε βάρος του κανένα πρόστιμο (ΠΟΛ. 1317/2-12-1997)."

Στην περίπτωσή μου υπάρχει ΑΡΧΙΚΗ υποβολή.

 

Επίσης, στο αρθρο 4 του ν.2523/97: "Τα πρόσωπα που παραβαίνουν τις υποχρεώσεις τους που απορρέουν από την κείμενη φορολογική νομοθεσία υπόκεινται για κάθε παράβαση σε πρόστιμο που ορίζεται από εκατόν δεκαεπτά (117) Ευρώ μέχρι χίλια εκατόν εβδομήντα (1.170) Ευρώ. Το πρόστιμο αυτό επιβάλλεται στις περιπτώσεις που δεν προβλέπεται η επιβολή πρόσθετου φόρου ή δεν προκύπτει ποσό φόρου για καταβολή."

Σε τι βασίζεται τότε το πρόστιμο των 40 ή των 60 ευρώ που πληρώναμε παλιά για εκπρόθεσμη υποβολή;

 

 

Δίκιο έχεις άλλα που να το βρεις;

 

Μήπως ο υπόχρεος είναι μισθωτός και μπορείς να το παλέψεις;

 

Δεν ισχύει αυτό στην περίπτωσή μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες μερες χρειαζονται για να περαστει η συμπληρωματικη/τροποποιητικη δηλωση στο taxis?

Δεν γινεται αυτοματα αν και αυτο ηταν το αναμενομενο

 

Καποιος που εχει κανει ηδη? 

ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΤΟ TAXIS ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τον σύνδεσμο.

 

"Όταν ο φορολογούμενος υποβάλλει συμπληρωματική δήλωση και δηλώνει εισόδημα που φορολογείται με ειδικό τρόπο, ή απαλλάσσεται του φόρου, ή χρηματικά ποσά που δεν θεωρούνται εισόδημα, δεν επιβάλλεται σε βάρος του κανένα πρόστιμο (ΠΟΛ. 1317/2-12-1997)."

Στην περίπτωσή μου υπάρχει ΑΡΧΙΚΗ υποβολή.

 

Επίσης, στο αρθρο 4 του ν.2523/97: "Τα πρόσωπα που παραβαίνουν τις υποχρεώσεις τους που απορρέουν από την κείμενη φορολογική νομοθεσία υπόκεινται για κάθε παράβαση σε πρόστιμο που ορίζεται από εκατόν δεκαεπτά (117) Ευρώ μέχρι χίλια εκατόν εβδομήντα (1.170) Ευρώ. Το πρόστιμο αυτό επιβάλλεται στις περιπτώσεις που δεν προβλέπεται η επιβολή πρόσθετου φόρου ή δεν προκύπτει ποσό φόρου για καταβολή."

Σε τι βασίζεται τότε το πρόστιμο των 40 ή των 60 ευρώ που πληρώναμε παλιά για εκπρόθεσμη υποβολή;

 

 

Δεν ισχύει αυτό στην περίπτωσή μας.

Το θέμα είναι αν είχες φορολογική υποχρέωση να υποβάλλεις δήλωση.

 

Και το μεγαλύτερο θέμα είναι να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα βάζεις όλα μαζί στον επιζώντα.

 

Μην πεις τίποτα για την "επιστημονικότητα" του "εργαλείου".

 

Το ξέρω.

 

για 2 ετη με αφηνει να συμπληρωσω στην συζυγο....μετα απλα αποφασίζει οτι δεν γουσταρει και δεν επιτρεπει την καταχωρηση!

επικοινωνησα με το helpdesk και ειπαν οτι αναμενουν αναβαθμιση του συστηματος , στο οποιο θα υπαρχει η επιλογη "επιθυμω να χρησιμοποιησω τα οικον.στοιχεια συζυγου"  αλλα το πότε θα γίνει αυτό το άφησαν στην καλή προθεση του συμπαντος.....υποθετω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

για 2 ετη με αφηνει να συμπληρωσω στην συζυγο....μετα απλα αποφασίζει οτι δεν γουσταρει και δεν επιτρεπει την καταχωρηση!

επικοινωνησα με το helpdesk και ειπαν οτι αναμενουν αναβαθμιση του συστηματος , στο οποιο θα υπαρχει η επιλογη "επιθυμω να χρησιμοποιησω τα οικον.στοιχεια συζυγου"  αλλα το πότε θα γίνει αυτό το άφησαν στην καλή προθεση του συμπαντος.....υποθετω!!

δηλαδη αν δεν θελεις δεν τα συμπληρωνεις ?

δεν τα χρησιμοποιεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντηση που πηρα μόλις τώρα απο Υπ.Οικ στο τηλ.2104802033

Ερώτημα: Στην ηλεκτρονιη εφαρμογή σε περίπτωση που σύζυγος απεβίωσε το 2011 και η πρόσκληση έρχεται στον όνομα του άλλου συζύγου φαίνονται μόνο τα εισοδήματα αυτού και οχι και του αποβιώσαντος. Πώς δηλώνονται τα εισοδήματα του αποβιώσαντος  ;

 

Απάντηση: Στην εφαρμογή TAXIS, θα πάτε να διορθώσετε τα εισοδήματα της συζύγου που φαίνονται και θα ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ και τα εισοδήματα του αποβιώσαντος συζύγου, οπότε στο ηλεκτρονικώς κατατεθεν θα φαίνεται το σύνολο των εισοδημάτων του ζευγαριού .

Οταν θα πάτε να καταθέσετε τα δικαιολογητικά στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. σας, θα καταθέσετε και ένα υπόμνημα γαι το γεγονός αυτό. (δηλ. οτι κατόπιν υποδείξεων τους η ηλεκτρονικά κατατεθεισα δήλωση αναφέρει το άθροισμα των εισοδηματων και των δύο συζύγων στο όνομα του ενός).

 

 

Τελικά η "επιστημονικότητα" του IDO είναι απολύτως ακριβής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥτον που ζηταει απο τον κοσμο να του φερει  βεβεωσεις απο τραπεζες που εχουν κλεισει, οπως ιονικη κ κτματικη, πως απαντανε?

Με τριανταφυλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε περιμένουμε ερμηνευτική και αναβάθμιση της εφαρμογής.

 

Η προθεσμία 15/2 είναι για το Υπουργείο και την ΓΓΠΣ ώστε να βιαστούν.

 

Εμάς μας υπολογίζω για 31/03 και με νέα παράταση για Απρίλιο. :)

 

Το τελευταίο είναι προσωπική εκτίμηση αλλά δεν βλέπω να τελειώνει και πιο νωρίς.

 

Μην ξεχνάμε ότι έχουν ταχυδρομήσει σχεδόν τα μισά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε περιμένουμε ερμηνευτική και αναβάθμιση της εφαρμογής.

 

Η προθεσμία 15/2 είναι για το Υπουργείο και την ΓΓΠΣ ώστε να βιαστούν.

 

Εμάς μας υπολογίζω για 31/03 και με νέα παράταση για Απρίλιο. :)

 

Το τελευταίο είναι προσωπική εκτίμηση αλλά δεν βλέπω να τελειώνει και πιο νωρίς.

 

Μην ξεχνάμε ότι έχουν ταχυδρομήσει σχεδόν τα μισά.

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ 15-2 ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ. ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟΥ  ΥΠΟΜΝΗΜΑΤΟΣ  ?

 

 

ΕΧΩ ΠΕΛΑΤΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΠΛΗΡΕΞΟΥΣΙΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΠΟΥΛΗΣΕΙ 2 ΑΚΙΝΗΤΑ , ΤΟ 2009

Η ΑΞΙΑ ΤΩΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΩΝ ΗΤΑΝ 174.000,00 , ΟΜΩΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ 271.000,00

 ΑΝΟΙΓΜΑ 97.000,00 ΕΥΡΩ

ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΛΕΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ Χ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΥ

ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΤΟΥ  ΛΟΓ/ΜΟ ( ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ 2 ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟΥΣ )  ΕΣΤΑΛΗ ΕΜΒΑΣΜΑ  200.000,00

 

ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΑ  100.000 ΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ 100.000 ΤΟΥΣ ΣΥΝΔ/ΧΟΥΣ - ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ  -  , ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΛΑΒΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ

 

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΦΑΚΕΛΟΥ ΤΟΥ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ?

ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ , ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΤΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΕΦΟΣΟΝ Ο ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ , ΑΛΛΑ Ο ΓΟΝΕΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...