Προς το περιεχόμενο

Ε9- λαθος στη μεταφορα δηλωσης στο επομενο ετος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα-καλησπερα που λεει κι ο Θεοδωρακης. Εκανα ενα ε9 σημερα οπου στο ετος 2011 διεγραψα ενα ακινητο και πατησα ''μεταφορα στο επομενο ετος''. Μπαινω στο ετος 2012 και στην περιουσιακη κατασταση φαινεται ακομα αυτο το ακινητο! Αν παω να κανω υποβολη δηλωσης για το ετος αυτο μου εχει στην ''δηλωση εως τωρα'' αυτο το ακινητο για διαγραφη, σαν να το επελεξα να το ξαναδιαγραψω δηλαδη δευτερη φορα. Στην προεπισκοπηση περιουσιακης καταστασης για το ετος 2012 δεν φαινεται ομως,εχει διαγραφει κανονικα. Κανω κατι λαθος?? Εχω ξανακανει μεταφορα σε επομενο ετος και δεν ειχα κανενα προβλημα. Εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα παράξενα μπορούν να συμβαίνουν αλλά στην περίπτωσή σου είσαι οκ...αν κάνεις οριστική υποβολή και μεταφορά στο επόμενο έτος θα είναι εντάξει...δε θα υπάρχει δηλαδή. Εγώ σε παρόμοια περίπτωση μου πήρε διπλά όλα τα ακίνητα και μετά περίμενα την έκδοση εκκαθαριστικού που βγήκε άμεσα και έκανα τις διορθώσεις μου (διαγραφές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου κανει μεταφορα στο επομενο ετος τις μεταβολες κλπ που εκανες,για να ισχυσουν πας στο επομενο ετος και κανεις οριστικοποιηση για να ισχυσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

Σε ενα Ε9 του ετους 2012 που εστειλα εχω κανει μεταφορα στο επομενο ετος αλλα για εναν παραξενο λογο δεν μου εχει κανει την μεταφορα στο ετος 2013.

Μεταφορα στο επομενο ετος δεν μπορω να κανω γιατι γραφει ακομη οτι Εκκρεμεί εκκαθάριση δήλωσης.

Οι αποριες μου ειναι οι παρακατω.

1.Θα πρεπει να γινει η εκκαθαριση πρωτα και μετα να κανω την μεταφορα?

2.Αν δεν γινει μεχρι τις 14 του μηνος η εκκαθαριση θα πρεπει για το ετος 2013 να τα γραψω ενα ενα ωστε να την στειλω?

 

 

Επισης σε μια αλλη περιπτωση φορολογουμενου εκανα καποιες αλλαγες(διαγραφες-μεταβολες) παλι για το ετος 2012 κι εχω κανει μεταφορα στο επομενο του 2013 και το εχει παρει κανονικα.

Στο ετος 2013 ομως δειχνει ακομη τα ακινητα που ειχα κανει διαγραφη-μεταβολη.

Οι αποριες μου ειναι οι παρακατω.

1.Θα πρεπει να γινει η εκκαθαριση πρωτα και μετα να εμφανιστουν οι αλλαγες στο ετος 2013?

2.Αν δεν γινει μεχρι τις 14 του μηνος η εκκαθαριση θα πρεπει για το ετος 2013 να κανω παλι τις αλλαγες(διαγραφες-μεταβολες) ωστε να την στειλω?

 

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 months later...

Καλησπερα.την περιοδο τροποποιητικων Ε9 δεν εγινε αλλαγη για το ετος 2010.για εκδοση πιστοποιητικου ενφια τωρα τι πρεπει να γινει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.την περιοδο τροποποιητικων Ε9 δεν εγινε αλλαγη για το ετος 2010.για εκδοση πιστοποιητικου ενφια τωρα τι πρεπει να γινει;;;

Να γίνει Ε9 ηλεκτρονικά με πρόστιμο ...

 

Καλησπέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...