Προς το περιεχόμενο

Επαγγελματική Ταυτότητα λογιστή και υπεύθυνη δήλωση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι λογιστής ελεύθερος επαγγελματίας. Έχω στείλει εδώ και περίπου 2 χρόνια τα δικαιολογητικά για την επαγγελματική ταυτότητα και ακόμα δεν έχει έρθει. Είναι λογικό αυτό? Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?
Επίσης που μπορώ να δω αν είμαι εντάξει με την υπεύθυνη δήλωση? Παίρνω στο επιμελητήριο αλλά δεν απαντάει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι λογιστής ελεύθερος επαγγελματίας. Έχω στείλει εδώ και περίπου 2 χρόνια τα δικαιολογητικά για την επαγγελματική ταυτότητα και ακόμα δεν έχει έρθει. Είναι λογικό αυτό? Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?

Επίσης που μπορώ να δω αν είμαι εντάξει με την υπεύθυνη δήλωση? Παίρνω στο επιμελητήριο αλλά δεν απαντάει κανείς.

δες αν παιζει τιποτα με την ψηφιακη φωταγραφια ,εμενα ηταν λαθος οι διαστασεις και γι αυτο δεν την εβγαλαν ,δεν μου το ειπαν βεβαια,το ανακαλυψαν αφοτου τους ρωτησα .παρε στο επιμελητηριο που ανηκεις και ρωτα .η υπευθυνη δηλωση ειναι καθε χρονο 15 ευρω ,και 15 ευρω η συνδρομη του ετους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δω αν και τι χρωσταω μπορω να το δω καπου ηλεκτρονικα? Γιατί το τοπικο τμημα δεν δουλευει Παρασκευη και Δευτερα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δω αν και τι χρωσταω μπορω να το δω καπου ηλεκτρονικα? Γιατί το τοπικο τμημα δεν δουλευει Παρασκευη και Δευτερα!!

Γραψου στις ηλεκτρονικες υπηρεσιες στο σιτε του οικ.επιμελητηριου και θα τις δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες μου βγάζει και οφειλές που έχω πληρώσει!!! Ότι να'ναι είναι!!

Την υπεύθυνη δήλωση που την έχω υποβάλει αλλά δεν έχω δώσει τα 15 ευρώ θα έχω πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να γραφτεις στις ηλεκτρονικες υπηρεσιες και να πας στο επιμελητηριο να παραλαβεις τον κλειδαριθμο. Μπορεις να κανεις την υπευθυνη δηλωση ηλεκτρονικα. Οσο για την φωτογτραφια, εγω βρηκα μια λιγο παλια στο μεγεθος της ταυτοτηασ εγχρωμη και μου την δεχτηκανε.. με τους κωδικους σου μπορεις να δεις εαν εχουν δεχτει την φψτογραφια. μετα απο μερικες μερες κανε ενα τηλεφωνο να δεις εαν ειναι ετοιμη .. δεν καθυστερει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να γραφτεις στις ηλεκτρονικες υπηρεσιες και να πας στο επιμελητηριο να παραλαβεις τον κλειδαριθμο. Μπορεις να κανεις την υπευθυνη δηλωση ηλεκτρονικα. Οσο για την φωτογτραφια, εγω βρηκα μια λιγο παλια στο μεγεθος της ταυτοτηασ εγχρωμη και μου την δεχτηκανε.. με τους κωδικους σου μπορεις να δεις εαν εχουν δεχτει την φψτογραφια. μετα απο μερικες μερες κανε ενα τηλεφωνο να δεις εαν ειναι ετοιμη .. δεν καθυστερει..

πως ξερεις οτι την δεχτηκανε σου στειλανε ηλεκτρονικη ταυτοτητα ?

εμενα μου ειπαν οτι αν δεν ειναι ακριβως στις προδιαγραφες που αναφερει η φωτογραφια δεν την δεχονται ...

γενικα ηλεκτρονικη ταυτοτητα εχετε παρει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μας συγχωρείς που..

 

απο τις 9.08 που έκανες την ερώτηση δεν απαντήσαμε μέχρι τις 9.10..και αναγκάστηκες να απαντήσεις εσύ στις 9.11..

 

δεν θα ξανά ματά επαναληφθεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως ξερεις οτι την δεχτηκανε σου στειλανε ηλεκτρονικη ταυτοτητα ?

εμενα μου ειπαν οτι αν δεν ειναι ακριβως στις προδιαγραφες που αναφερει η φωτογραφια δεν την δεχονται ...

γενικα ηλεκτρονικη ταυτοτητα εχετε παρει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πως ξερεις οτι την δεχτηκανε σου στειλανε ηλεκτρονικη ταυτοτητα ?

εμενα μου ειπαν οτι αν δεν ειναι ακριβως στις προδιαγραφες που αναφερει η φωτογραφια δεν την δεχονται ...

γενικα ηλεκτρονικη ταυτοτητα εχετε παρει ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μας συγχωρείς που..

 

απο τις 9.08 που έκανες την ερώτηση δεν απαντήσαμε μέχρι τις 9.10..και αναγκάστηκες να απαντήσεις εσύ στις 9.11..

 

δεν θα ξανά ματά επαναληφθεί..

 

Αν θα ξαναγίνει, θα έρθεις με τον κηδεμόνα σου. :angry:

Να το θυμάσαι αυτό...

Παλιόπαιδο. Ε παλιόπαιδο...  :angry:

 

Καλησπέρα Τζιμάκοοοοο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες αν παιζει τιποτα με την ψηφιακη φωταγραφια ,εμενα ηταν λαθος οι διαστασεις και γι αυτο δεν την εβγαλαν ,δεν μου το ειπαν βεβαια,το ανακαλυψαν αφοτου τους ρωτησα .παρε στο επιμελητηριο που ανηκεις και ρωτα .η υπευθυνη δηλωση ειναι καθε χρονο 15 ευρω ,και 15 ευρω η συνδρομη του ετους

 

Εγώ πάλι έστειλα φωτογραφία στις 17/10/2014 και μου απάντησαν στις 20/10/2014 το παρακάτω:

 

 

"Καλημέρα σας,

 

Σας ενημερώνουμε πως η φωτογραφία σας έχει παραληφθεί και πληροί τις προδιαγραφές.

 

Με εκτίμηση,

Γραφείο Πληροφορικής ΟΕΕ

Εmail : [email protected]"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η υπευθυνη δήλωση στο επιμελητήριο ειναι καθε χρονο 15 ευρω ,και 15 ευρω η συνδρομη του ετους

 

Είναι σωστό για το 2015  ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

Να ρωτήσω που μπορούμε να πληρώσουμε γιατί στον ΟΕΕ γίνεται χαμοοοοός ( σύμφωνα με το λαικό άσμα)? 

 

 

το βρήκα, ευχαριστώ που δεν μου απαντήσατε.

 

 

να μας συγχωρείς που..

 

απο τις 9.08 που έκανες την ερώτηση δεν απαντήσαμε μέχρι τις 9.10..και αναγκάστηκες να απαντήσεις εσύ στις 9.11..

 

δεν θα ξανά ματά επαναληφθεί..

 

 

Πέρα από το γελοίο του πράγματος που, εντάξει, δεν αξίζει ούτε μια στιγμή να ασχοληθείς.....

 

Η συγκεκριμένη στάση είναι μια μέση αποτύπωση του τι σημαίνει λογιστικό φόρουμ για πολλούς εδώ μέσα.....

 

- 12 ποσταρίσματα όλα κι όλα... όχι ότι άμα έχεις πολλά δικαιολογείς καταστάσεις, ωστόσο είναι ενδεικτικό της συνεισφοράς ενός μέλους εδώ μέσα.....

 

- Μέσα σε 3 λεπτά περιμένουμε απάντηση..... λες και πληρώνουμε, λες και οι άλλοι ασχολούνται μόνο μαζί μας.....

 

- Αν όχι, τη λέμε....... δεν μας ξέρει και κανείς για να μας κακοχαρακτηρίσει.....

 

- Και τέλος, δεν μπαίνουμε καν στον κόπο να ποστάρουμε την απάντηση που βρήκαμε, μήπως και ξεστραβωθεί κανένας τρίτος που δεν ξέρει........... μας φτάνει που λύσαμε την απορία μας, γιατί να ασχοληθούμε παραπέρα άλλωστε.....

 

Το φόρουμ λοιπόν, δουλεύει για τη πάρτη σας και μόνο... Όλοι οι άλλοι χαμάληδες στην υπηρεσία σας, να σας βρούνε την απάντηση, να σας εξυπηρετήσουνε να κάνετε τη δουλειά σας..... Γρήγορα, άμεσα και έγκυρα.....

 

Αυτό είναι το φόρουμ για σας......

 

Για αυτό το φόρουμ έχει καταντήσει εκεί που έχει καταντήσει....

 

Γιατί κάποιοι το έχουν δει στα παλιά του μεγαλεία, οπότε η σημερινή κατάσταση μόνο με κατάντια μπορεί να περιγραφεί.... πιστέψτε με..........

 

 

 

Υγ: ευτυχώς, δεν είναι όλοι έτσι.... δυστυχώς, είναι πολλοί........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το γελοίο του πράγματος που, εντάξει, δεν αξίζει ούτε μια στιγμή να ασχοληθείς.....

 

Η συγκεκριμένη στάση είναι μια μέση αποτύπωση του τι σημαίνει λογιστικό φόρουμ για πολλούς εδώ μέσα.....

 

- 12 ποσταρίσματα όλα κι όλα... όχι ότι άμα έχεις πολλά δικαιολογείς καταστάσεις, ωστόσο είναι ενδεικτικό της συνεισφοράς ενός μέλους εδώ μέσα.....

 

- Μέσα σε 3 λεπτά περιμένουμε απάντηση..... λες και πληρώνουμε, λες και οι άλλοι ασχολούνται μόνο μαζί μας.....

 

- Αν όχι, τη λέμε....... δεν μας ξέρει και κανείς για να μας κακοχαρακτηρίσει.....

 

- Και τέλος, δεν μπαίνουμε καν στον κόπο να ποστάρουμε την απάντηση που βρήκαμε, μήπως και ξεστραβωθεί κανένας τρίτος που δεν ξέρει........... μας φτάνει που λύσαμε την απορία μας, γιατί να ασχοληθούμε παραπέρα άλλωστε.....

 

Το φόρουμ λοιπόν, δουλεύει για τη πάρτη σας και μόνο... Όλοι οι άλλοι χαμάληδες στην υπηρεσία σας, να σας βρούνε την απάντηση, να σας εξυπηρετήσουνε να κάνετε τη δουλειά σας..... Γρήγορα, άμεσα και έγκυρα.....

 

Αυτό είναι το φόρουμ για σας......

 

Για αυτό το φόρουμ έχει καταντήσει εκεί που έχει καταντήσει....

 

Γιατί κάποιοι το έχουν δει στα παλιά του μεγαλεία, οπότε η σημερινή κατάσταση μόνο με κατάντια μπορεί να περιγραφεί.... πιστέψτε με..........

 

 

 

Υγ: ευτυχώς, δεν είναι όλοι έτσι.... δυστυχώς, είναι πολλοί........

 

Αν μου επιτρέπετε, για την "κατάντια" φταίτε κι εσείς οι παλιοί που δεν πολυγράφετε πια. Γενικά μιλάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου επιτρέπετε, για την "κατάντια" φταίτε κι εσείς οι παλιοί που δεν πολυγράφετε πια. Γενικά μιλάω.

 

 

Να πάτε να βρείτε το Σταυρουλάκη να κάνετε παρέα.... Θα ταιριάξετε...... :)

 

 

Σοβαρά τώρα, επιτρέπουμε εννοείται ελεύθερα σε καλοπροαίρετη πάντα κριτική.

 

Ανταπεξερχόμενος το "εσείς οι παλιοί", δεν πολύ-γράφουνε πια διότι έχει γύρει η πλάστιγγα... από την άλλη μεριά... Οπότε, όση όρεξη και να υπάρχει, κάπου στερεύει....

 

Μην το βλέπεις στατικά, είναι μια δυναμική διαδικασία, διαχρονική.. μέσα σε αυτό το διάστημα, υπάρχουν άτομα και καταστάσεις που σε εξιτάρουνε, σε ωθούν να συνεχίσεις, υπάρχουν και άτομα / καταστάσεις που σε οδηγούν μακριά...

 

Η πλάστιγγα γέρνει προς τη δεύτερη κατάσταση... και πολύ και πολύ καιρό τώρα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάτε να βρείτε το Σταυρουλάκη να κάνετε παρέα.... Θα ταιριάξετε...... :)

 

 

Σοβαρά τώρα, επιτρέπουμε εννοείται ελεύθερα σε καλοπροαίρετη πάντα κριτική.

 

Ανταπεξερχόμενος το "εσείς οι παλιοί", δεν πολύ-γράφουνε πια διότι έχει γύρει η πλάστιγγα... από την άλλη μεριά... Οπότε, όση όρεξη και να υπάρχει, κάπου στερεύει....

 

Μην το βλέπεις στατικά, είναι μια δυναμική διαδικασία, διαχρονική.. μέσα σε αυτό το διάστημα, υπάρχουν άτομα και καταστάσεις που σε εξιτάρουνε, σε ωθούν να συνεχίσεις, υπάρχουν και άτομα / καταστάσεις που σε οδηγούν μακριά...

 

Η πλάστιγγα γέρνει προς τη δεύτερη κατάσταση... και πολύ και πολύ καιρό τώρα.....

 

 

Αλήθεια πού είναι ο κ. Σταυρουλάκης?

 

Τέλος πάντων, καταλαβαίνω ότι μπορεί να υπάρχουν πικρίες, ή κάποιος να "ξενέρωσε" προσωρινά ή οριστικά.

Όμως το φόρουμ εσείς το φτιάξατε οι "παλιοί".

Κρίμα είναι να το "αποκληρώνετε" (εμφατική υπερβολή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια πού είναι ο κ. Σταυρουλάκης?

 

Τέλος πάντων, καταλαβαίνω ότι μπορεί να υπάρχουν πικρίες, ή κάποιος να "ξενέρωσε" προσωρινά ή οριστικά.

Όμως το φόρουμ εσείς το φτιάξατε οι "παλιοί".

Κρίμα είναι να το "αποκληρώνετε" (εμφατική υπερβολή).

 

πάντως εσύ έγινες βασικός παίκτης . Μπράβο σου γιατί πάντα γράφεις με σαφήνεια και παραπομπή σε νόμους-πολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εσύ έγινες βασικός παίκτης . Μπράβο σου γιατί πάντα γράφεις με σαφήνεια και παραπομπή σε νόμους-πολ.

 

Ευχαριστώ και ανταποδίδω.

Αν έχω βοηθήσει ποτέ κάποιον με οποιονδήποτε τρόπο εδώ μέσα, με ευχαριστεί. Γιατί και εγώ δεν ξεκίνησα τώρα τη δουλειά αυτή. Και το φόρουμ το ανακάλυψα πριν πολλά χρόνια. Και το παρακολουθούσα χωρίς να έχω λογαριασμό. Συνάμα διαπίστωσα το πόσο υστερούσα σε γνώσεις. Έλυνα όμως τις άπειρες απορίες μου διαβάζοντας τις απαντήσεις συναδέλφων τους οποίους θαύμαζα και θαυμάζω.

Μόνο που τότε ήταν πιο ενεργοί.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Οπότε, όση όρεξη και να υπάρχει, κάπου στερεύει....

Δυστυχώς αυτό είναι μία μεγάλη αλήθεια... γι΄αυτό οι "παλιοί" (και καλά κάνουν) ποστάρουν πλέον μόνο στο θέμα: "Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αυτό είναι μία μεγάλη αλήθεια... γι΄αυτό οι "παλιοί" (και καλά κάνουν) ποστάρουν πλέον μόνο στο θέμα: "Το γέλιο χρειάζεται στην ζωή μας Νο 6. Γελάστε γιατί χανόμαστε........"

 

 

..........................

Θα πάω να χτίσω μια φωλιά στον ουρανό,

θα κατεβαίνω μόνο αν θέλω να γελάσω

..........................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου επιτρέπετε, για την "κατάντια" φταίτε κι εσείς οι παλιοί που δεν πολυγράφετε πια. Γενικά μιλάω.

 

 

Δε γίνεται πλέον , είναι δύσκολο γιατί αυξήθηκε και η πολυπλοκότητα της νομοθεσίας και ή ασάφεια και η αβεβαιότητα , οπότε έχει περιορισθεί ο διαθέσιμος χρόνος , αλλά και πολλές από τις ερωτήσεις που γίνονται δείχνουν μια προχειρότητα από τη μεριά αυτού που ρωτάει , δείχνουν ότι περιμένει μασημένη τροφή , δείχνουν ότι βαρέθηκε να ψάξει για παρόμοιες απαντήσεις , δείχνουν ότι δεν έχει διαβάσει ούτε επί τροχάδην τη σχετική νομοθεσία . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...