Προς το περιεχόμενο
  • 0

ειναι παρανομο εργαζομενος ασφαλισμενος με μερικη απασχοληση


zeus1984

Ερώτηση

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

να μπορει να εργαστει κι αλλου παλι ασφαλισμενος;

 

σας ευχαριστω για το χρονος!

Oχι δεν ειναι παρανομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μου εχει ερθει ενα παιδι, δουλευει ημιαπασχολησει σε μια εταιρια, κ εχει βρει κι αλλου για ημιαπασχοληση και ειχε συζητησει με τον ιδιοκτητη εκεινης της επιχειρησης οτι θα τον προσλαβει με ασφαλεια, ειχε συναντηση με το λογιστη κ του λεει οτι δε γινεται επειδη ειναι παρανομο. κ εχω απο  χθες που το κοιτω κ δεν μπορω να καταλαβω γιατι του ειπαν οτι ειναι παρανομο. λετε να το κοροιδεψαν;  γι αυτο ρωτησα. μηπως υπαρχει καποιο προβλημα κ δε μπορεσα να το βρω κ του πω λαθος του ανθρωπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα,

Άμα το συνολικό ημερήσιο ωράριο εργασίας δεν υπερβαίνει τα νόμιμα όρια τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δηλαδη μπορω να ειμαι μερικως απασχολουμενος (εστω 5ωρο), και να βρω και δευτερη δουλεια με πληρες ωραριο?

 

Eπειδή το είχα ψάξει στο παρελθόν σε ερώτησή μου στο ΙΚΑ , μου είπαν να προσέξουμε τι ώρες εργασίας  θα δηλωθούν στους πίνακες προσωπικού. Να μην συμπίπτει απλά να εργάζεται ίδιες ώρες σε δύο εργασίες. Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μου εχει ερθει ενα παιδι, δουλευει ημιαπασχολησει σε μια εταιρια, κ εχει βρει κι αλλου για ημιαπασχοληση και ειχε συζητησει με τον ιδιοκτητη εκεινης της επιχειρησης οτι θα τον προσλαβει με ασφαλεια, ειχε συναντηση με το λογιστη κ του λεει οτι δε γινεται επειδη ειναι παρανομο. κ εχω απο  χθες που το κοιτω κ δεν μπορω να καταλαβω γιατι του ειπαν οτι ειναι παρανομο. λετε να το κοροιδεψαν;  γι αυτο ρωτησα. μηπως υπαρχει καποιο προβλημα κ δε μπορεσα να το βρω κ του πω λαθος του ανθρωπου.

 

Ξερεις μαλλον...γιατι μπορει να σας ειπε οχι ? διοτι ο εργαζομενος που εργαζεται σε δυο εργοδοτες με την λεγομενη πολλαπλη απασχοληση,δικαιουται ασφαληση αδεια,επιδομα,δωρα και οτι αλλο δικαιωμα πλεον μας απεμεινε, απο καθε εργοδοτη ξεχωριστα μηπως λεω εγω μηπως...τον <τσουζουν> ολα αυτα? και πιστευω οτι ολα αυτα τα ειπε ο Λογιστης ως ωφειλε στον εργοδοτη, και ο εργοδοτης ισως...του ειπε αα...ετσι ειναι? τοτε πεστου εσυ  οτι δεν γινεται....Δεν πιστευω ειδικα ο Λογιστης να μην ηξερε ,ειδικα οταν αυτος εργαζεται και ημιαπασχοληση στην αλλαη δουλεια οτι μπορει να εργαστη και στην 2η.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ξερεις μαλλον...γιατι μπορει να σας ειπε οχι ? διοτι ο εργαζομενος που εργαζεται σε δυο εργοδοτες με την λεγομενη πολλαπλη απασχοληση,δικαιουται ασφαληση αδεια,επιδομα,δωρα και οτι αλλο δικαιωμα πλεον μας απεμεινε, απο καθε εργοδοτη ξεχωριστα μηπως λεω εγω μηπως...τον <τσουζουν> ολα αυτα? και πιστευω οτι ολα αυτα τα ειπε ο Λογιστης ως ωφειλε στον εργοδοτη, και ο εργοδοτης ισως...του ειπε αα...ετσι ειναι? τοτε πεστου εσυ  οτι δεν γινεται....Δεν πιστευω ειδικα ο Λογιστης να μην ηξερε ,ειδικα οταν αυτος εργαζεται και ημιαπασχοληση στην αλλαη δουλεια οτι μπορει να εργαστη και στην 2η.

κ. FAZEXA αυτο πιστευω κ γω, απλα ηθελα να επιβεβαιωθω διοτι στα εργατικα ειμαι πολυ αδυναμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κ. FAZEXA αυτο πιστευω κ γω, απλα ηθελα να επιβεβαιωθω διοτι στα εργατικα ειμαι πολυ αδυναμος.

1)κ= :P

2)και εγω οσα ειπα, τα ειπα απο αυτα τα λιγα...που ξερω ..μην νομιζεις οτι ειμαι και...φωστηρας!!!!

καλη σου νυχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...