Προς το περιεχόμενο

Aυτοαπογραφη στο ΓΕΜΗ πληροφοριες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερω οτι θελει μεγεθος λιγοτερο απο 4mb ασπρομαυρο δηλαδη

Μπορώ να ανεβάσω τα αρχεία σε άλλη μορφή από .doc;

Αν δεν υπάρχουν σε μορφή doc (παλιά καταστατικά γραφομηχανής κλπ) μπορείτε να τα ανεβάσετε στο σύστημα και σε μορφή pdf φροντίζοντας ώστε το τελικό αρχείο να μην ξεπερνάει σε μέγεθος τα 5MB

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι... είχα στείλει τον Οκτώβριο τις αυτοαπογραφές και έχει λήξει το τρίμηνο που έπρεπε να τα πάω στην επιμελητήριο. θα έχω πρόστιμο ?? 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
επισκέπτη Κωστας

Καλησπερα τελικα ειχε προστιμο το επιμελητηριο οταν τα πηγες??Γιατι εχω κ εγω μια τετοια περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα τελικα ειχε προστιμο το επιμελητηριο οταν τα πηγες??Γιατι εχω κ εγω μια τετοια περιπτωση

ΚΑΙ ΕΓΩ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μαργαρίτα

Και αυτό το στηρίζω εν μέρη και στη λίστα των επιμελητηρίων που καλύπτουν όλη την διαδικασία εγγραφής των επιχειρήσεων και που σ' αυτή, δεν περιλαμβάνεται το τεχνικό επιμελητήριο.

τι να σου πω πάντως πηγα στο ΓΕΜΗ σήμερα και μου ζητήσανε αμοιβη για να γραφτούμε στο ΕΒΕΑ αφου είμαστε ηδη γραμμένη στο ΤΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα τελικα ειχε προστιμο το επιμελητηριο οταν τα πηγες??Γιατι εχω κ εγω μια τετοια περιπτωση

 

Καλημερα επειδη ειχα κ εγω ενα τετοιο θεμα σημερα μιλησα με το Επαγγελματικο Επιμελητηριο που ανηκει η επιχειρηση κ μου ειπαν οτι δεν υπαρχει θεμα για εκπροθεσμο εφοσον εχει γινει η αυτοαπογραφη και οτι ακομα δεν τους εχουν ενημερωσει για  τιποτα τετοιο.Απλα να τα στειλουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 months later...
  • 6 months later...

Καλό μεσημέρι συνάδελφοι!

 

Για ΟΕ που δεν εκανε αυτοαπογραφή στις προθεσμιες που ειχαν δωσει ,μπορει να κανει τώρα?

Θα εχει πρόστιμο?

 

Γνωρίζετε κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό μεσημέρι συνάδελφοι!

 

Για ΟΕ που δεν εκανε αυτοαπογραφή στις προθεσμιες που ειχαν δωσει ,μπορει να κανει τώρα?

Θα εχει πρόστιμο?

 

Γνωρίζετε κάτι?

 

Πριν ένα μήνα περίπου έκανα σε παρατημένη ΟΕ για την οποία αποφασίστηκε να προχωρήσει σε διακοπή. Μετά απο συνεννόηση με το επιμελητήριο, η αυτοαπογραφή κανονικά στο site και ο φυσικός φάκελος στο επιμελητήριο. Για πρόστιμο δεν είπαν τίποτα. 

 

Όσον αφορά τις ατομικές που αναφέρθηκε πιο πάνω, δεν έχει ακουστεί κάτι απο τότε και αυτό μας έλειπε κιόλας να έχουμε ΚΑΙ αυτό στο κεφάλι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ένα μήνα περίπου έκανα σε παρατημένη ΟΕ για την οποία αποφασίστηκε να προχωρήσει σε διακοπή. Μετά απο συνεννόηση με το επιμελητήριο, η αυτοαπογραφή κανονικά στο site και ο φυσικός φάκελος στο επιμελητήριο. Για πρόστιμο δεν είπαν τίποτα. 

 

Όσον αφορά τις ατομικές που αναφέρθηκε πιο πάνω, δεν έχει ακουστεί κάτι απο τότε και αυτό μας έλειπε κιόλας να έχουμε ΚΑΙ αυτό στο κεφάλι μας.

 

 

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

Υπέβαλα ηλεκτρονικά χθές την αυτοαπογραφή στο σάιτ του ΓΕΜΗ μιας ΕΠΕ που θα προβεί σε αναδρομική διακοπή εργασιών με ημερομηνία αρχές του 2003..λόγω θανάτου του ενός εταίρου κλπ..την είχαν παρατήσει λόγω του θανάτου και δεν είχε γίνει φυσικά έγκαιρα η αυτοαπογραφή το 2012 ώς όφειλε. Σκάναρα το κωδικοποιημένο καταστατικό και απέστειλα και το πρακτικό της Γ.Σ. βάσει του οποίου συντάχθηκε και επικυρώθηκε αυτό στο πρωτοδικείο. Θα πρέπει τώρα εντός τριμήνου να υποβάλλω και τον φυσικό φάκελο με ...συνοδεία cd με επικυρωμένο το κωδικοποιημένο καταστατικό και το πρακτικό Γ.Σ. με τις υπογραφές των διαχειριστών. Εν συνεχεία θα προβώ στην λύση της ΕΠΕ με αναδρομική ημερομηνία. Όταν πάρω το διαλυτικό στα χέρια μου από τη συμβολαιογράφο θα πρέπει πάλι ηλεκτρονικά να σκανάρω και να στείλω το διαλυτικό σύν το πρακτικό ΓΣ για την λύση και εκκαθάριση σύν τον ισολογισμό λήξης εκκαθάρισης και μετά πάλι να τα καταθέσω όλα αυτά με φυσικό φάκελο με cd στην υπηρεσία του ΓΕΜΗ?(προφανώς ναί). Απλά ήθελα αν κάνω κάπου λάθος ή έχω ξεχάσει κατι να με διορθώσει κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέβαλα ηλεκτρονικά χθές την αυτοαπογραφή στο σάιτ του ΓΕΜΗ μιας ΕΠΕ που θα προβεί σε αναδρομική διακοπή εργασιών με ημερομηνία αρχές του 2003..λόγω θανάτου του ενός εταίρου κλπ..την είχαν παρατήσει λόγω του θανάτου και δεν είχε γίνει φυσικά έγκαιρα η αυτοαπογραφή το 2012 ώς όφειλε. Σκάναρα το κωδικοποιημένο καταστατικό και απέστειλα και το πρακτικό της Γ.Σ. βάσει του οποίου συντάχθηκε και επικυρώθηκε αυτό στο πρωτοδικείο. Θα πρέπει τώρα εντός τριμήνου να υποβάλλω και τον φυσικό φάκελο με ...συνοδεία cd με επικυρωμένο το κωδικοποιημένο καταστατικό και το πρακτικό Γ.Σ. με τις υπογραφές των διαχειριστών. Εν συνεχεία θα προβώ στην λύση της ΕΠΕ με αναδρομική ημερομηνία. Όταν πάρω το διαλυτικό στα χέρια μου από τη συμβολαιογράφο θα πρέπει πάλι ηλεκτρονικά να σκανάρω και να στείλω το διαλυτικό σύν το πρακτικό ΓΣ για την λύση και εκκαθάριση σύν τον ισολογισμό λήξης εκκαθάρισης και μετά πάλι να τα καταθέσω όλα αυτά με φυσικό φάκελο με cd στην υπηρεσία του ΓΕΜΗ?(προφανώς ναί). Απλά ήθελα αν κάνω κάπου λάθος ή έχω ξεχάσει κατι να με διορθώσει κάποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...