Προς το περιεχόμενο

Η φιλοσοφία της Αγάπης, για αλλαγη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ μπερδεμενους σας βρισκω..... Απλα ειναι τα πραγματα ......

Για αγαπη και ερωτα μιλαμε οχι για Ε9 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικα ανοιξα το λεξικο γιατι καπου μπερδευτηκα και γω με ολα αυτα.

φιλια :αμοιβαια αγαπη αναμεσα σε δυο η περισσοτερα ατομα, που δεν συνδεονται με δεσμους αιματος ,ουτε αισθανονται ερωτικη ελξη.

αγαπη: βαθια ψυχικη συμπαθεια, στοργη, ψυχικος δεσμος, φιλια, ζωηρο ενδιαφερον, κλιση, αφοσιωση σε καποιον η κατι, ο ερωτας, το αντικειμενο του ερωτα η της βαθειας συμπαθειας.

ερωτας: εντονη ελξη ιδ.σαρκικη ενος προσωπου προς αλλο, σφοδρη αγαπη η επιθυμια, υπερβολικη αφοσιωση σε ιδανικο, καθηκον.

ποθος: εντονη επιθυμια, λαχταρα, ερωτικο παθος, κρυφες ανεκπληρωτες επιθυμιες.

παθος: καθετι που παθαινει κανεις, αρρωστια, βασανο, περιπετεια, μαρτυριο, εντονη ψυχικη κατασταση, ακατανικητη επιθυμια, θερμη συναισθηματικη εκδηλωση.

σεξ: η γενετησια ορμη, η γενετησια πραξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπιστοσυνη τι σημαινει?

Αντιγράφω από το λεξικό...

Εμπιστοσύνη: η απόλυτος πίστις προς κάποιον ως προς την τιμιότητα, ικανότητα, εχεμύθειαν.

O έρωτας δεν αντέχει την αμφιβολία, αν και σε μεγάλο βαθμό τον τροφοδοτεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ανοιξα το λεξικο γιατι καπου μπερδευτηκα και γω με ολα αυτα.

φιλια :αμοιβαια αγαπη αναμεσα σε δυο η περισσοτερα ατομα, που δεν συνδεονται με δεσμους αιματος ,ουτε αισθανονται ερωτικη ελξη.

αγαπη: βαθια ψυχικη συμπαθεια, στοργη, ψυχικος δεσμος, φιλια, ζωηρο ενδιαφερον, κλιση, αφοσιωση σε καποιον η κατι, ο ερωτας, το αντικειμενο του ερωτα η της βαθειας συμπαθειας.

ερωτας: εντονη ελξη ιδ.σαρκικη ενος προσωπου προς αλλο, σφοδρη αγαπη η επιθυμια, υπερβολικη αφοσιωση σε ιδανικο, καθηκον.

ποθος: εντονη επιθυμια, λαχταρα, ερωτικο παθος, κρυφες ανεκπληρωτες επιθυμιες.

παθος: καθετι που παθαινει κανεις, αρρωστια, βασανο, περιπετεια, μαρτυριο, εντονη ψυχικη κατασταση, ακατανικητη επιθυμια, θερμη συναισθηματικη εκδηλωση.

σεξ: η γενετησια ορμη, η γενετησια πραξη.

Το θέμα είναι ,και το τελειότερο πιστεύω, αν μπορούν να υπάρξουν όλα αυτά ταυτόχρονα σε μια σχεση και όχι απλά στην αρχή αλλά να διαρκέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ,και το τελειότερο πιστεύω, αν μπορούν να υπάρξουν όλα αυτά ταυτόχρονα σε μια σχεση και όχι απλά στην αρχή αλλά να διαρκέσουν.

O έρωτας κάποια στιγμή θα γίνει αγάπη διαφορετικά...

Υπάρχουν βέβαια και οι φανατικοί θιασώτες του παρακάτω σεναρίου...

O έρωτας τροφοδοτείται από την αμφιβολία...

Πρέπει φυσικά αυτός που εφαρμόζει αυτό το σενάριο να είναι πολύ προσεκτικός στις δόσεις

Βέβαια αυτό συνεπάγεται ότι το έτερον ήμισυ βρίσκεται διαρκώς στην "τσίτα" και αυτός που εφαρμόζει το σενάριο δεν μπορεί μονίμως να παίζει τον "Ταρζάν". Κάποια στιγμή σπάει το κλαδί με το οποίο διακτινίζεται ο "Ταρζάν" και γκρεμοτσακίζεται...

Γι' αυτό θέλει υγιείς βάσεις πάνω στις οποίες κτίζει κανείς καθημερινά. Όπως τα λουλούδια που θέλουν πότισμα, διαφορετικά μαραίνονται κάπως έτσι. Καλό είναι να μην θεωρούμε τίποτα δεδομένο και να προσπαθούμε διαρκώς να κατακτήσουμε το έτερον ήμισυ.

Ψυχοφθορά θα μου πείτε έ.. τί να κάνουμε τα καλά κόποις κτώνται. Δεν μπορεί να σου φέρνουν το ποτήρι με το νερό στο χέρι σου. Πρέπει να παλέψεις για να το αξίζεις και να το ευχαριστηθείς στη συνέχεια. Αλλιώς δεν θα νοιώσεις τη δροσιά του.

Φανταστείτε κάποιον που του το δίνουν στο χέρι το ποτήρι με το νερό, ενώ αυτός είναι ξαπλωμένος στη δροσιά του κλιματιστικού

και κάποιον άλλον που αφού διανύσει 100 μέτρα μέσα στη ζέστη του καλοκαιριού πάει και πίνει δροσερό νεράκι από μια πηγή.

Ποιός θα το ευχαριστηθεί περισσότερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ερωτας και παθος χωρις αμφιβολιες ?

Ναι στην πρώτη "φάση". Εκεί που αναζητάμε το κάθε φορά παράξενο...

Μας ενθουσιάζει... Δεν αντέχουμε την αμφιβολία και δινόμαστε απεριόριστα...

Μετά στη δεύτερη φάση αρχίζουμε και ψαχνόμαστε, έχουμε χάσει την επαφή με τους γύρω, με το περιβάλλον γενικότερα, οπότε αρχίζουν οι αμφιβολίες, μήπως... που είναι τώρα... τί κάνει... μας απασχολεί όπως και νάχει. Το παραμικρό το μεγεθύνουμε κλπ.

Αισθανόμαστε ότι δεν ανήκουμε πιά στον εαυτό μας και αυτό μας ταρακουνάει.

Λογικό είναι να υπάρχουν αμφιβολίες (δεν γνωρίζουμε και καλά το έτερον ήμισυ, ακόμα...)

Μπορεί να κάνω και λάθος ξέρω και γω δεν ερωτεύτηκα ποτέ ... μην ακούτε τί γράφω (κοίτα να δεις που μιλάνε και τα γράμματα και ας μην έχουν φωνή!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι ότι στην αρχή της κάθε ανθρώπινης σχέσης υπάρχει η αμφιβολία προς τον άλλο.

Ομως όταν πλέον τα πράγματα είναι σε προχωρημένο στάδιο,η σχέση έχει προχωρήσει,έχεις δει περίπου τον χαρακτήρα του άλλου,θεωρώ ότι είναι άρρωστο το να αμφιβάλλεις συνεχώς για τον άνθρωπο που σε ενδιαφέρει.Αυτο΄δεν σε αφήνει να ανασάνεις και σε φθείρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι ότι στην αρχή της κάθε ανθρώπινης σχέσης υπάρχει η αμφιβολία προς τον άλλο.

Όταν έχεις αμφιβολία στην αρχή της σχέσης δεν δίνεσαι ολοκληρωτικά, κρατάς "πισινή". Αυτό το δόσιμο είναι απαραίτητη προϋπόθεση για να ανθίσει ο έρωτας. Στην πορεία έγραψα τη γνώμη μου...

Και αυτά γνώμη μου είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχεις αμφιβολία στην αρχή της σχέσης δεν δίνεσαι ολοκληρωτικά, κρατάς "πισινή".

Και αυτά γνώμη μου είναι...

Το ότι δεν πρέπει να δοθείς ολοκληρωτικά το μαθαίνεις με το πέρασμα του χρόνου.Οταν ξεκινάς να κάνεις το "άθλημα" τα δίνεις όλα .....δυστυχώς.

Οταν αρχίζεις να συνειδητοποιείς τι είναι αυτο που πρέπει να προσέχεις μπορεί να είναι και αργά μερικες φορές.Εκεί παίζουν ρόλο οι φίλοι με την έννοια του λεξικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι δεν πρέπει να δοθείς ολοκληρωτικά το μαθαίνεις με το πέρασμα του χρόνου.Οταν ξεκινάς να κάνεις το "άθλημα" τα δίνεις όλα .....δυστυχώς.

Οταν αρχίζεις να συνειδητοποιείς τι είναι αυτο που πρέπει να προσέχεις μπορεί να είναι και αργά μερικες φορές.Εκεί παίζουν ρόλο οι φίλοι με την έννοια του λεξικού.

Ανθη όταν αρχίζεις να συνειδητοποιείς, να προσέχεις αρχίζει η φθορά (ως γνωστόν δεν μπορεί να είσαι στην "τσίτα" μονίμως δεν το επιτρέπει η φύση, διότι δεν θα μπορείς να λειτουργήσεις) και είναι η καταλληλότερη στιγμή για να περάσεις στο πρώτο στάδιο αυτής της συναισθηματικής κατάστασης που συνειδητά πλέον λες σ' αγαπώ, δηλαδή στην αγάπη.

Θέλει προσοχή αυτό το στάδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε αποστολη εχει το κερδος της.. που ειναι το ποιητηκο αναλογο της ζημιας

και οταν λεο ποιητηκο δεν ενοω καβαφης

ο νοων .... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε αποστολη εχει το κερδος της.. που ειναι το ποιητηκο αναλογο της ζημιας

και οταν λεο ποιητηκο δεν ενοω καβαφης

ο νοων .... :unsure:

opozit

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει μονίμως στις δημοσιεύσεις σου το 0

ενώ έχεις δημοσιεύσει και άλλες φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανθη όταν αρχίζεις να συνειδητοποιείς, να προσέχεις αρχίζει η φθορά (ως γνωστόν δεν μπορεί να είσαι στην "τσίτα" μονίμως δεν το επιτρέπει η φύση, διότι δεν θα μπορείς να λειτουργήσεις) και είναι η καταλληλότερη στιγμή για να περάσεις στο πρώτο στάδιο αυτής της συναισθηματικής κατάστασης που συνειδητά πλέον λες σ' αγαπώ, δηλαδή στην αγάπη.

Θέλει προσοχή αυτό το στάδιο.

Αγαπητέ Κρηθέα,

αυτό που εννοώ είναι ότι δεν πρέπει στην αρχή μιας σχέσης να δίνεσαι ολοκληρωτικά.Για μένα προσωπικά είναι ψυχοφθόρο να ζηλεύω.Και μερικές φορές λυπάμαι τους ανθρώπους που γι'αυτό το λόγο και ειδικά μετά από μακροχρόνιες σχέσεις σκοτώνουν από ζήλεια.

Πιστεύω ότι αν δεν έχεις εμπιστοσύνη σε κάποιον καλύτερα να μην είσαι μαζί του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Κρηθέα,

αυτό που εννοώ είναι ότι δεν πρέπει στην αρχή μιας σχέσης να δίνεσαι ολοκληρωτικά.Για μένα προσωπικά είναι ψυχοφθόρο να ζηλεύω.Και μερικές φορές λυπάμαι τους ανθρώπους που γι'αυτό το λόγο και ειδικά μετά από μακροχρόνιες σχέσεις σκοτώνουν από ζήλεια.

Πιστεύω ότι αν δεν έχεις εμπιστοσύνη σε κάποιον καλύτερα να μην είσαι μαζί του.

Aγαπητή Ανθή...

Έρωτας υπό προϋποθέσεις δεν γίνεται, είναι χλιαρός, πως να το πω νερόβραστος...

Άποψή μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Κρηθέα,

αυτό που εννοώ είναι ότι δεν πρέπει στην αρχή μιας σχέσης να δίνεσαι ολοκληρωτικά.Για μένα προσωπικά είναι ψυχοφθόρο να ζηλεύω.Και μερικές φορές λυπάμαι τους ανθρώπους που γι'αυτό το λόγο και ειδικά μετά από μακροχρόνιες σχέσεις σκοτώνουν από ζήλεια.

Πιστεύω ότι αν δεν έχεις εμπιστοσύνη σε κάποιον καλύτερα να μην είσαι μαζί του.

Τι ειναι αυτο που δεν καταλαβαινω? Τοσα χρονια να περασαν...... ???

Ζηλευεις και αμφιβαλλεις οταν κρατας "πισινες"

Οταν δινεσαι ολοκληρωτικα δεν εχεις τετοια περιθωρεια... Ολα για ολα ... αυτη ειναι η μαγεια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι αυτο που δεν καταλαβαινω? Τοσα χρονια να περασαν...... ???

Ζηλευεις και αμφιβαλλεις οταν κρατας "πισινες"

Οταν δινεσαι ολοκληρωτικα δεν εχεις τετοια περιθωρεια... Ολα για ολα ... αυτη ειναι η μαγεια....

Ναι Χρύσα συμφωνώ. Γι' αυτό μίλησα για προϋποθέσεις, δεν λειτουργεί το "πράγμα" έτσι

Τώρα βέβαια μετά το black magic έρχεται το Βουντού (όχι ο Βουντού, καμία σχέση, καλημέρα Δημήτρη). Εκεί λοιπόν λες τρυπήστε με με τις βελόνες μπας και ξυπνήσω γιατί κάτι δεν πάει καλά με τη σχέση. Και άντε να μαζεύεις τα κομμάτια σου μετά... και να τραγουδάς "δεν φταίς εσύ η φαντασία μου τα φταίει που σ' έπλασε όπως ήθελε αυτή".

Πρέπει όμως να το γνωρίζεις αυτό και να μη σε νοιάζει όταν θα συμβεί, μακάρι να μη συμβεί, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς συμβαίνει συχνά.

Ζήσε τον έρωτα για τον έρωτα δίχως αύριο, δεν μας τυχαίνει κάθε μέρα. Τυχεροί όσοι είναι ερωτευμένοι... Ακόμη πιό τυχεροί όμως όσοι αγαπάνε με πάθος και βρίσκουν και ανταπόκριση...

Εδώ δεν "δουλεύει" τόσο η φαντασία. Είναι πιο συνειδητοποιημένα τα πράγματα, πιο ουσιαστικά αλλά μπορούν να είναι και παθιασμένα.

Μα τι γράφω σήμερα ... ότι θέλω γράφω ... και έχουμε ένα σωρό δουλειές να κάνουμε...

Με πρήξανε σήμερα όλο τηλέφωνα διάφορα, περίεργα. Είπα και γω δεν δουλεύεις που δεν δουλεύεις δεν ... να περάσει η ώρα.

φιλικά προς όλους

Κρηθέας (ή Θεόφιλος) όπως προτιμάτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει όμως να το γνωρίζεις αυτό και να μη σε νοιάζει όταν θα συμβεί, μακάρι να μη συμβεί, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς συμβαίνει συχνά.

Εμένα προσωπικά τη στιγμή που μου έχει ξανασυμβεί δεν θα άφηνα να μου συνέβαινε ξανά και ξανά το ίδιο.

"Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού".Δεν ξέρω αν το είπα και σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά τη στιγμή που μου έχει ξανασυμβεί δεν θα άφηνα να μου συνέβαινε ξανά και ξανά το ίδιο.

"Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού".Δεν ξέρω αν το είπα και σωστά.

"Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις.........!!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι γράφω σήμερα ... ότι θέλω γράφω ... και έχουμε ένα σωρό δουλειές να κάνουμε...

Με πρήξανε σήμερα όλο τηλέφωνα διάφορα, περίεργα. Είπα και γω δεν δουλεύεις που δεν δουλεύεις δεν ... να περάσει η ώρα.

φιλικά προς όλους

Κρηθέας (ή Θεόφιλος) όπως προτιμάτε...

Κρηθεα η Θεοφιλε φιλε μου(το προτιμω),

παρτο πισω ολο αυτο ...... γιατι θα μαλωσουμε.... και μεις εχουμε δουλειες ενταξει????

αλλα δεν .... για να περασει η ωρα !!!!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά τη στιγμή που μου έχει ξανασυμβεί δεν θα άφηνα να μου συνέβαινε ξανά και ξανά το ίδιο.

"Το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού".Δεν ξέρω αν το είπα και σωστά.

Ναι εντάξει, δεν είναι εύκολο όταν την έχεις "πατήσει".

Όμως καλό είναι να είμαστε ανοιχτοί γενικά. Όλοι οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι

επίσης δεν είναι καλό να λειτουργούμε με φοβία ειδικά σ' αυτό το θέμα.

Εμείς χάνουμε. Ας δώσουμε την ευκαιρία στον εαυτό μας.

Ας μάθουμε από τα λάθη μας που μας ωριμάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρηθεα η Θεοφιλε φιλε μου(το προτιμω),

παρτο πισω ολο αυτο ...... γιατι θα μαλωσουμε.... και μεις εχουμε δουλειες ενταξει????

αλλα δεν .... για να περασει η ωρα !!!!!!! :P

Δεν το παίρνω πίσω διότι μόνο για να περάσει η ώρα δεν έγινε.

Πιστεύω ότι η παρέμβασή μου δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως τέτοια

(βρε τι έπαθα σοβάρεψα ξαφνικά...) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εντάξει, δεν είναι εύκολο όταν την έχεις "πατήσει".

Όμως καλό είναι να είμαστε ανοιχτοί γενικά. Όλοι οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι

επίσης δεν είναι καλό να λειτουργούμε με φοβία ειδικά σ' αυτό το θέμα.

Εμείς χάνουμε. Ας δώσουμε την ευκαιρία στον εαυτό μας.

Ας μάθουμε από τα λάθη μας που μας ωριμάζουν.

Είναι καλό να είμαστε ανοιχτοί αλλά το πόσο ανοιχτός είσαι εξαρτάται από το πόσο βαθιές είναι οι χαρακιές που έχεις... Όσο για τη φοβία, όταν την έχεις πατήσει, είναι λογικό να φοβάσαι, όχι τόσο να δοθείς, αλλά μήπως κάτι πάει πάλι στραβά... Ποιός αντέχει να ξαναπληγωθεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καλό να είμαστε ανοιχτοί αλλά το πόσο ανοιχτός είσαι εξαρτάται από το πόσο βαθιές είναι οι χαρακιές που έχεις... Όσο για τη φοβία, όταν την έχεις πατήσει, είναι λογικό να φοβάσαι, όχι τόσο να δοθείς, αλλά μήπως κάτι πάει πάλι στραβά... Ποιός αντέχει να ξαναπληγωθεί?

Ουφ....και είχα αρχίσει να ανησυχώ για μένα. :) Υπάρχουν κι άλλοι με τα ίδια βιώματα.Ευτυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καλό να είμαστε ανοιχτοί αλλά το πόσο ανοιχτός είσαι εξαρτάται από το πόσο βαθιές είναι οι χαρακιές που έχεις... Όσο για τη φοβία, όταν την έχεις πατήσει, είναι λογικό να φοβάσαι, όχι τόσο να δοθείς, αλλά μήπως κάτι πάει πάλι στραβά... Ποιός αντέχει να ξαναπληγωθεί?

Και τί είναι η ζωή όταν δεν μπορείς να τη ζήσεις όπως θέλει η ψυχή σου.

Ας πάει στραβά. Τα χρόνια δεν μας χαρίζονται. Εννοείται ότι κάνουμε τις

επιλογές μας με βάση κάποια κριτήρια. Τίποτα δεν μας χαρίζεται. Πρέπει

να παλέψουμε για όλα. Υπάρχει και το στοιχείο της τύχης σ' ένα βαθμό.

Πρέπει να το αξίζουμε αλλιώς θα περάσει από δίπλα μας και δεν θα το

καταλάβουμε καν.

Ποιός αντέχει να ξαναπληγωθεί?

Μα τόσο εύκολα παρατάμε τη ζωή την ίδια?

Και τί είναι η ζωή ένας αγώνας καθημερινός.

Καλοπέραση? Ακόμη και στον έρωτα? Στην αγάπη? όχι φίλοι μου.

Πως το λέει ο Καζαντζάκης

Τόξο είμαι στα χέρια σου Κύριε μη με παρατεντώσεις γιατί θα σπάσω

Παρατέντωσέ με Κύριε και ας σπάσω.

Ουφ....και είχα αρχίσει να ανησυχώ για μένα. :) Υπάρχουν κι άλλοι με τα ίδια βιώματα.Ευτυχώς.

Να μην ανησυχείς ... είναι μέσα στη ζωή και αυτά.

Να ανησυχείς όταν εφησυχάζεις, όταν ξεχνάς την έφηβο που κρύβεις μέσα σου.

Ναι εκείνη που ήταν γεμάτη ζωντάνια, έρωτα, που όλος ο κόσμος ήταν δικό της

γεμάτη από όνειρα. Τότε να ανησυχείς...

Και δεν μιλάω μόνο για τον έρωτα μεταξύ δύο ανθρώπων (εντάξει μέχρι 3 είναι δεσμός :) )

αλλά για τον έρωτα γενικά σαν πηγή δημιουργίας και ζωντάνιας.

Στο τέλος θα ψάχνω τις κάλτσες μου στο ψυγείο σαν τη Μάρω Κοντού στην ταινία με τον Βουτσά.

Ας σταματήσω εδώ. Μη χάσω και το παιχνίδι σαν τη Μάρω Κοντού. Γιατί ο λαός μας λέει μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μη λες...

Το θέμα έχει αλλάξει πλέον ως περιεχόμενο και πρέπει να αλλάξει και τίτλο...

"Η ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ" θα του ταίριαζε περισσότερο...

Πως το λέει η Ομηρική διάλεκτος νομίζω Power of love δεν το ξεχωρίζει γιατί δεν μπορεί...

Εμείς όμως ως Έλληνες γνωρίζουμε και ξέρουμε και ως μεσογειακος λαός ότι άλλο

έρωτας και άλλο αγάπη.

Το σοβάρεψα πάλι το θέμα :P

ΧΡΥΣΑ ΜΗ ΜΕ ΜΑΛΩΣΕΙΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...